Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Največji slovenski športni uspehi / neuspehi

D' Andre
27.11.2007, 17:03
Kaj so za vas največji slovenski športni uspehi? Kdaj ste najbolj navijali, se najbolj veselili, čutili največ patriotizma? Obenem povejte še, kdaj ob katerem debaklu ste bili najbolj poparjeni. Če izvzamem Cerarja in Štuklja, bi rekel da je najboljši športnik sodobne Slovenije Iztok Čop in njegovo zlato v dvojcu iz Sydneya (s Špikom seveda). Za največji poraz pa štejem ženski olimpijski super G v Lillehammerju 1994, ko bi naše lahko pobrale cel komplet medalj (Dovžan - 0.44, Pretnar - 0.34, Koren -0.07 na zadnjem vmesnem cajtu), vendar je zlato odnesla Američanka Diann Roffe. Take prilike Slovenija ne bo več imela.

Marduk1
27.11.2007, 17:36
Najbolj sem navijal ko je Celje Pivovarna Laško igrala v finalu lige prvakov v flensburgu in sm skor glasilke zgubu, pa tudi takrat ko je Slovenija igrala tekmo proti Romuniji v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. Drugače je pa preveč takih trenutkov za katere bi lahko dejal da je ravno ta največji. Vsak je pač zase velik.
Za največji poraz pa nisem opredeljen :)

Hallenbeck
27.11.2007, 20:44
Individualnih uspehov je bilo ogromno. Od ekipnih pa...
Največji uspeh je bil, ko so Celjani postali evropski prvaki v rokometu. Takoj za tem bi lahko bila Olimpija na final fouru v Rimu, ali pa ko je osvojila evropski pokal proti Taugresu. NK Maribor v ligi prvakov, jap, to je bil užitek.
Največji reprezentančni uspehi so seveda udeležba na EURO2000 in SP2002. Rokometaši so takoj zraven s srebrno medaljo iz evropskega prvenstva 2004 in peto mesto proti Hrvatom na evropskem 2000.
Največji neuspeh je pa naša košarkarska reprezentanca na vseh EP in tistem enem SP. Brez konkurence.

D' Andre
29.11.2007, 14:55
Dodal bi še tale basket Slovenija - Grčija na zadnjem EP, pa uno famozno fuzbal tekmo Slovenija - Jugoslavija na EP 2000. Tisti remi je skelel lih tok k poraz. Sem mnenja, da tekme s 3 goli prednosti ne moreš in ne smeš izgubiti, pa če je na drugi strani Brazilija. Fotr mi je govoril o eni tekmi iz 70-ih, ko je Juga v polfinalu SP v basketu vodila 9 pik proti SZ minuto pred koncem, no Sovjeti so zadeli tri trojke, v podaljšku pa so Jugosi čist popušili, SZ pa je v finalu zmagala. Eh, nacionalne travme... :nonono:

UrbyBiser
03.12.2007, 06:41
Uspehi
Maja Vidmar letošnja šesta zaporedna zmaga v svetovnem pokalu (prva ki ji je to uspelo) in posledična zmaga svetovnega svetovnega pokala.
Rezultati Osovnikarja,
Jure Robič
Zlati cepin Marku Prezlju in Borisu Lorenčiču za novo smer v stebru Chomolharija v Tibetu.
Čop Špik hm.... kaj naj rečem vse zmage pa druga mesta.....
Pegan in Petkovšek....
Petra Majdič

Neuspehi?
Sovenski nogomet
smučarija razen redkih izjem

Načeloma mamo v sloveniji zelo dobre športnike.... razen v tistih panogah ki se nažalost najbolje financirajo :D

ježek
03.12.2007, 14:52
hum... največji uspeh.....
med zimskimi športi k je petrka 2x zmagu svetovn pokal pa zmaga jermana
drgac pa celje z zmago v LP

neuspehi pa
pr zimskih športih grašičena na OI 98 se mi zdi?
drgac pa poraz na EP v košarki 2007 proti grkom

špika čopa vidmarjeve pa ostalih k so nevemkašni svetovni prvaki v balinanju pa lih ne štejem pod uspehe ker niso lih prvorazredni športi in pač se da pač laži pridt na vrh kot pa kje drugje... pa sj ne da jih ne spoštujem ker itak so carji...

SuperPig
03.12.2007, 15:22
Fotr mi je govoril o eni tekmi iz 70-ih, ko je Juga v polfinalu SP v basketu vodila 9 pik proti SZ minuto pred koncem, no Sovjeti so zadeli tri trojke, v podaljšku pa so Jugosi čist popušili, SZ pa je v finalu zmagala. Eh, nacionalne travme...
To je bilo v 80 letih, če se ne motim leta 85 ali pa celo 87;)
poglej si zadnjo minuto:d
http://www.youtube.com/watch?v=wLOgEPheOKs

UrbyBiser
03.12.2007, 21:55
hum... največji uspeh.....
med zimskimi športi k je petrka 2x zmagu svetovn pokal pa zmaga jermana
drgac pa celje z zmago v LP

neuspehi pa
pr zimskih športih grašičena na OI 98 se mi zdi?
drgac pa poraz na EP v košarki 2007 proti grkom

špika čopa vidmarjeve pa ostalih k so nevemkašni svetovni prvaki v balinanju pa lih ne štejem pod uspehe ker niso lih prvorazredni športi in pač se da pač laži pridt na vrh kot pa kje drugje... pa sj ne da jih ne spoštujem ker itak so carji...
stari... če je v sloveniji nekaj nepoznano,,,,, zo ne pomeni da je nepoznano zunaj slovenije.....
seveda ne poznaš chrisa sharme ki je zelo velika zvezda ne samo med pelzalci.
po tvojem so tudi srfanje in podobni športi nepomembni.....

ampak glavno da mamo fuzbalere..... pa košarkaše....

za prave športnike v sloveniji se itak nihče ne zmeni... so pa cenjeni izven slovenije recimo čopu najbolj zamerim da ni šel za norveško tekmovat... nevem zakaj je ostal pa predstavlja tak bebast narod ki ceni samo šiptare v slovenski nogometni ligi......

VrtniPolž
03.12.2007, 23:58
To je bilo v 80 letih, če se ne motim leta 85 ali pa celo 87;)
poglej si zadnjo minuto:d
http://www.youtube.com/watch?v=wLOgEPheOKs
Kako je ime komentatorju? Še vedno pripravlja reportaže na HRT za kake obskurne športe ala ritmična gimnastika...

ježek
07.12.2007, 10:57
stari... če je v sloveniji nekaj nepoznano,,,,, zo ne pomeni da je nepoznano zunaj slovenije.....
seveda ne poznaš chrisa sharme ki je zelo velika zvezda ne samo med pelzalci.
po tvojem so tudi srfanje in podobni športi nepomembni.....

ampak glavno da mamo fuzbalere..... pa košarkaše....

za prave športnike v sloveniji se itak nihče ne zmeni... so pa cenjeni izven slovenije recimo čopu najbolj zamerim da ni šel za norveško tekmovat... nevem zakaj je ostal pa predstavlja tak bebast narod ki ceni samo šiptare v slovenski nogometni ligi......

nism reku da so športi nepomembni.... sam niso tak popularni v vseh džavah kot nekateri drugi športi.. zato je v tistih športih zaradi manjše konkurence lazžje uspeti... sj je to velik uspeh če zmagaš... sam če pa en jerman zmaga smuk za svetovni pokal je pa to sigurno večji dosežek k premaga vse tiste avstrijce pa nwm koga še...

v glavnem hotu sm povedat da mi pač več šteje zmaga nekega slovenca v bolj priznanem svetovnem športu ko pa če je en 10xni svetovni prvak v balinanju...

sicer pa fuzbala ne maram in vam oblubm vsm ki ga tut ne marate pa tut tistim k ga mate najraj...
da KO bom jst precednik države... fuzbala v sloveniji nebo več.. nebo več nobene slovenske lige, pokala al karkol... nebo več reprezntance... nebo več "stadionou" (k jih zdej itak tut ni sam ok...)... nebo več nogometne opreme, žog, česarkoli...
za igranje nogometa bo velika kazn...
nebo več prenosov tekm vse programe bom zatemniu... če bo kdo na šverc gledu bo tut velika kazn...

rezultat bo nevrjetn.. nikjer več nobenga kretenskga fuzbala na tv da pol ni moe najljubše oddaje na vrtu(vsi vemo kaka je ta oddaja ampak od fuzbala je pa 10x bol zanimiva).. slovenci se ne bomo več sekiral zarad neuspehov... pa še tisti ki predstavlajo večino slovenskega fuzbala in njihovi sonarodnjaki bodo odšli tja od koder so pršli ker jim brez fuzbala kot kaže ne gre žvet...

smrt fuzbalu svoboda narodu

tista sredstva ki jih pa folk do zdj vlaga v fuzbal bodo pa šla v motoGP pa bomo mel svojo pisto pa GP gor usak let. to bo neki za gledalce, ne pa dist dougučasn fuzbal... pa mogoč se bo še kšn potencjaln voznik najdu.... pa mam občutk da ne sam edn...

n...
07.12.2007, 12:58
[QUOTE=ježek;1297086]nism reku da so športi nepomembni.... sam niso tak popularni v vseh džavah kot nekateri drugi športi.. zato je v tistih športih zaradi manjše konkurence lazžje uspeti... sj je to velik uspeh če zmagaš... sam če pa en jerman zmaga smuk za svetovni pokal je pa to sigurno večji dosežek k premaga vse tiste avstrijce pa nwm koga še...

in to ti pravis za smucanje,kjer vsega skupaj nastopa 10drzav! Pa ne me narobe razumeti in misliti, da imam kaj proti jermanu. samo tvoje razmisljanje mi je vsec:)

UrbyBiser
07.12.2007, 13:08
Za balinanje res ne morem govorit ker ne poznam....
ampak če nimata petkovšek in pegan velike konkurence v gimnastiki sploh od kakih kitajcev in rusov ki na veliko trenirajo svoje športnike in če nima čop velike konkurence v v veslanju ki je mimogrede zelo mukotrpen šport in je zelo veliko dobrih tekmovalcev ki imajo boljše pogoje treningov kot naši, vsi športi oz. večina v katerih so slovenski posamezniki uspešni imajo zelo veliko in močno konkurenco. saj mene ne moti da ti tak razmišljaš mi je pa žal naših resnično dobrih športnikov in garačev ki so svoje življenje podredili samo športu in jih v večini sploh ne zanima denar in predstavljajo našo državo v zelo pozitivni luči.
se mi zdi da takšnim ne izkažemo dovolj spoštovanja.

D' Andre
07.12.2007, 17:00
Morda je fuzbal le najbolj nezahteven šport za spremljati. 90 minut špila in to je to. Raja se ob piru najraje meni o žogobrcih. Vse lepo in prav. Kar bi jaz osebno raje videl, je več prispevkov o naših najuspešnejših športnikih (P & P, Čop & Špik itd.), vendar ti športi očitno niso dovolj zanimivi. Kar je videti tudi v športnih poročilih, ko z vsakim rekreativnim žogobrcem delajo dolge intervjuje, najmanj kot da je osvojil SP. Medtem ko ima dvojec P & P po osvojitvi kake medalje na voljo le kako sekundo z Brnika. Ali pa Ekipa, tričetrt cajtenga je o fuzbalu (7. liga in podobno). Nažalost fuzbal ni sezonski šport, me pa preseneča, da se ga folk nikoli ne zasiti.

ježek
08.12.2007, 01:08
Morda je fuzbal le najbolj nezahteven šport za spremljati. 90 minut špila in to je to. Raja se ob piru najraje meni o žogobrcih. Vse lepo in prav. Kar bi jaz osebno raje videl, je več prispevkov o naših najuspešnejših športnikih (P & P, Čop & Špik itd.), vendar ti športi očitno niso dovolj zanimivi. Kar je videti tudi v športnih poročilih, ko z vsakim rekreativnim žogobrcem delajo dolge intervjuje, najmanj kot da je osvojil SP. Medtem ko ima dvojec P & P po osvojitvi kake medalje na voljo le kako sekundo z Brnika. Ali pa Ekipa, tričetrt cajtenga je o fuzbalu (7. liga in podobno). Nažalost fuzbal ni sezonski šport, me pa preseneča, da se ga folk nikoli ne zasiti.

po mojem mnenju se je SLOVENCEM že čist zasitu... o ne vsem večini pa...
sam kaj ko 3/4 prebivalcev slovenije ni slovencev :(

ježek
08.12.2007, 01:11
nism reku da so športi nepomembni.... sam niso tak popularni v vseh džavah kot nekateri drugi športi.. zato je v tistih športih zaradi manjše konkurence lazžje uspeti... sj je to velik uspeh če zmagaš... sam če pa en jerman zmaga smuk za svetovni pokal je pa to sigurno večji dosežek k premaga vse tiste avstrijce pa nwm koga še...

in to ti pravis za smucanje,kjer vsega skupaj nastopa 10drzav! Pa ne me narobe razumeti in misliti, da imam kaj proti jermanu. samo tvoje razmisljanje mi je vsec:)

ampak je svetovno bol popularn šport kot pa večina drugih... drgač pa sm naštev 13 držav s po večimi tekmovalci.. pol so pa še čehi pa podobni narodi ki majo par tekmovalcev... vseh skupi jih je pa ziher okol 20 :)

ježek
08.12.2007, 01:20
Za balinanje res ne morem govorit ker ne poznam....
ampak če nimata petkovšek in pegan velike konkurence v gimnastiki sploh od kakih kitajcev in rusov ki na veliko trenirajo svoje športnike in če nima čop velike konkurence v v veslanju ki je mimogrede zelo mukotrpen šport in je zelo veliko dobrih tekmovalcev ki imajo boljše pogoje treningov kot naši, vsi športi oz. večina v katerih so slovenski posamezniki uspešni imajo zelo veliko in močno konkurenco. saj mene ne moti da ti tak razmišljaš mi je pa žal naših resnično dobrih športnikov in garačev ki so svoje življenje podredili samo športu in jih v večini sploh ne zanima denar in predstavljajo našo državo v zelo pozitivni luči.
se mi zdi da takšnim ne izkažemo dovolj spoštovanja.

petkovšek pa pegan sta dobra in gimnastika je sigurn šport v katerem je konkurenca velika pa močna...
veslanje pa.... maš par italjane nemce francoze... ki so tak velki narodi da je sigurno da bo vsaj par veslačev... ostali so pa tak slabi... sj vem da čop pa špik ceu lajf garata zato da dosežeta take uspehe.. sam če pač slišm da sta zmagala na svetovnmu prvenstvu jima sicer full prvošm ampak nism pa kej pretirano veseu... kot bi biu naprimer če bi našim ratal to u smučanju...
kak šport je veslanje pa pove tut to da tut če si tak as kot sta špik in čop ne zaslužš dost da bi bormaln žveu...
pr balinanju je pa pomoje še tak da si v minusu e tekmuješ pa tut če si nevem kašn prvak...

in pol zanč pr športni sceni un nevem kdo pove da najbolši nogometaš pr tistem usranem intrbloku v tej postrani slovenski nogometni ligi zasluž 10.000€ na mesc... pa je ta nogometaš lih tolk dobr da če ma srečo greje klop v reprezntanci...

D' Andre
08.12.2007, 21:45
Da nav pomote, tud pr fuzbalu se lahko za naslov svetovnega prvaka bori največ 10 reprezentanc, pa še to je verjetn pretiravanje. V alpskem smučanju, gledano ekipno, so valda v ospredju Avstrija, Italija, Švica, Francija, Nemčija, ZDA, Kanada in Švedska, medtem ko imajo Norveška, Slovenija, Finska, Češka, Slovaška in Hrvaška pač manj tekmovalcev, vse te reprezentance pa imajo izjemne tekmovalce, ki se lahko borijo za vrh. Ne boste verjeli, ampak tudi reprezentance kot so Bolgarija, Avstralija, Nova Zelandija, Islandija, San Marino, Velika Britanija, Japonska, Poljska, Španija in Rusija imajo zmage in stopničke s tekem svetovnega pokala. Je pa seveda vprašanje, kakšna je priljubnost tekmovalnega in rekreativnega smučanja v teh deželah.

UrbyBiser
09.12.2007, 21:06
Da nav pomote, tud pr fuzbalu se lahko za naslov svetovnega prvaka bori največ 10 reprezentanc, pa še to je verjetn pretiravanje. V alpskem smučanju, gledano ekipno, so valda v ospredju Avstrija, Italija, Švica, Francija, Nemčija, ZDA, Kanada in Švedska, medtem ko imajo Norveška, Slovenija, Finska, Češka, Slovaška in Hrvaška pač manj tekmovalcev, vse te reprezentance pa imajo izjemne tekmovalce, ki se lahko borijo za vrh. Ne boste verjeli, ampak tudi reprezentance kot so Bolgarija, Avstralija, Nova Zelandija, Islandija, San Marino, Velika Britanija, Japonska, Poljska, Španija in Rusija imajo zmage in stopničke s tekem svetovnega pokala. Je pa seveda vprašanje, kakšna je priljubnost tekmovalnega in rekreativnega smučanja v teh deželah.

Točno to, če zadeva pri nas ni popularna še ne pomeni da drugod ni in to da pri nas popularno še ne pomeni da nimajo druge države vrhunsko pripravljenih športnikov.

fazan
10.12.2007, 18:32
Športniki v sloveniji dosegajo uspeh če so v formi in če za nagrado dobijo tudi dosti denarja oziroma zadovoljivo nagrado.
KO gledam smučanje ter skoke -vsi pričakujemo uspehe vendar ljudje vedite eno uspehi so bili dokler je elan bil slovenski zdaj ko je v rokah tujcev ni nobenih uspehov pa naj se še tekmovalci toliko trudijo.Problem je v materialu ne tekmovalcih ter trenerjih zato spoštujem vse tekmovalce in jih bom še vnaprej kajti vsi ki tekmujejo na elanovih smučeh imajo srečo da kaj dosežejo zato smo pa tam kjer smo.

Đoni
10.12.2007, 18:59
Uspehi
Maja Vidmar letošnja šesta zaporedna zmaga v svetovnem pokalu (prva ki ji je to uspelo) in posledična zmaga svetovnega svetovnega pokala.
Rezultati Osovnikarja,
Jure Robič
Zlati cepin Marku Prezlju in Borisu Lorenčiču za novo smer v stebru Chomolharija v Tibetu.
Čop Špik hm.... kaj naj rečem vse zmage pa druga mesta.....
Pegan in Petkovšek....
Petra Majdič

Neuspehi?
Sovenski nogomet
smučarija razen redkih izjem

Načeloma mamo v sloveniji zelo dobre športnike.... razen v tistih panogah ki se nažalost najbolje financirajo :D

Se 1000% strinjam stabo ampak bi dodal še par atletov/atletinj.....Vodovnik,LAngerholc,Kozmus,.....

prelude
12.12.2007, 17:04
Ne smemo pozabit smučarskih skokov in Primoža Peterko.In tudi Planico ki meka Slovenije.

zozek
30.12.2007, 14:33
Ne smemo pozabit smučarskih skokov in Primoža Peterko.In tudi Planico ki meka Slovenije.

Se strinjam!:d

Sirko
30.12.2007, 15:17
zozek ne rabš usako stvar citirat

drgač pa Jerman in Čop-Špik so kr carji u svojih športih.

Oja
07.01.2008, 09:08
Jaz sem najbolj uživala ob uvrstitvi fuzbalerjev na SP, ko je cel center Ljubljane tulil od navdušenja. Noro, res - ne vem, če se bo kdaj ponovilo.

najhujši je bil pa poraz korarkarjev proti Grčiji na zadnjem EP. Tega se ne odpušča, mater!