Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mobitel in SiMobil spreminjata obračunski interval

Mowgli
30.11.2007, 15:22
Krajši pogovori bodo dražji, daljši cenejši. Ostali ponudniki se za spremembo (še) niso odločili. Od 1. decembra bo Mobitel začel drugače obračunavati pogovore v notranjem omrežju. Tako kot do zdaj bodo prve 4 sekunde brezplačne, nato bo treba prvo minuto plačati v celoti, daljši pogovori pa se bodo od minute naprej zaračunavali po sekundah. Do zdaj je bil v veljavi 15-sekundni interval, kar pomeni, da so po novem pogovori dolgi do 45 sekund dražji, med 46 in 60 sekundami je cena ista, pogovori, ki so daljši od minute, pa cenejši kot doslej. Novost pri obračunavanju velja tako za naročnike kot za uporabnike predplačniškega sistema Mobi.

Ostali ponudniki mobilnih storitev v Sloveniji zaenkrat ostajajo pri istem intervalu, Tušmobil ima 30-sekundnega, Simobil, Mmobil, Izimobil in Debitel pa 15-sekundnega.

Naj opozorimo, da je Mobitel novico o spremembi intervala objavil na računu, ki ga boste prejeli v teh dneh, na spletnih straneh pa jo je nesramno skril, in sicer v spodnji del zaslona na naslovu http://www.mobitel.si/slo/Opodjetju/Novostiinzanimivosti/default.asp .

vir: Zveza potrošnikov Slovenije http://www.zps.si/sl/aktualno/racunalnik-in-telefon/mobitel-spreminja-obracunski-interval.html

Trian
30.11.2007, 16:39
Tole je znano že lep čas. Za večino ljudi, kot tudi za operaterja bo po novem boljše, za zastonjkarje pač ne. Sploh pe je to daleč bolj fer varianta, kot 30 sekundni Tušev interval.

Teo
30.11.2007, 16:41
fuuck it... moji klici ponavadi trajajo točno 7s ..resno:D

Trian
30.11.2007, 16:46
:) potem pa predlagam, da jih poskusiš zreducirat na 4 sekunde

misswho
30.11.2007, 17:57
Sporočite, kako se vam bo to poznalo na računu... :d

Stane
01.12.2007, 10:11
Mowgli: tole je pa zelo objektivno spisana novica, ponavadi ljudje takoj začnejo pljuvati, ker mislijo, da bo vse dražje. Pa seveda še zdaleč ni tako - mnogo klicev bo cenejših.

Mowgli
01.12.2007, 10:34
Novica je le prenesena iz omenjenega vira; vpliv je pa definitivno odvisen od posameznika.

Katrin
01.12.2007, 11:06
fuuck it... moji klici ponavadi trajajo točno 7s ..resno:D

Kaj se pa zmeniš v tem času? Že "živjo, pridem ob 7h, adijo", traja dlje... :)

Aldebaran
01.12.2007, 13:46
no povem naslednji mesec, kako se bo tole obneslo...

Trian
01.12.2007, 21:16
Samo računajte na to, da je ponavadi decembrski račun sam po sebi nekoliko višji od ostalih. :)

Teo
02.12.2007, 15:16
freya, resno mislim.. 7 sekund je ogromno:D

kabala
02.12.2007, 18:16
Ooo, hvala za info. Torej senebomovečtrudligovoritkarsedahitro. :)

Sicer je ponavadi Mobitel vsako leto decembra ponudil kako ugodnost, npr. zastonj klicarjenje čez vikende. Letos je to to? :censored:

freya
02.12.2007, 19:31
freya, resno mislim.. 7 sekund je ogromno:D

freya ima rdeče čeveljce ;)
dejansko do nobene pocenitve ne bo prišlo ker glavnina klicev ala prideš?, kdaj prideš? kje si? a si že? kje imam superge?kdaj bo koslilo? trajajo res nekje 10 sekund ali malce več.....če sodim po sebi.
;)

Irina
02.12.2007, 20:13
Čez dan pošiljam sporočila, po sedmi uri zvečer in ob vikendih pa si dam duška. Uporabljam paket Večeri in vikendi.

misswho
03.12.2007, 12:55
Meni se sicer tudi zgodi, da traja pogovor cc. 7 sekund, ponavadi, ko me pride kdo iskat z avtom pa mi reče, da me čaka pod blokom... :d Drugače pa se pridno poslužujem Večernih ter vikend pogovorov, tako da se ne sekiram preveč glede obračunskega intervala. Je pa res najbolje počakat do računov za januar, da se ne bomo zgražali, da je bil decemberski račun višji zaradi spremenjenega obračunskega intervala. :approve:

Trian
03.12.2007, 18:12
Saj bojo kmalu vsi operaterji sledili. Tuš obračuna vsakih 30 sekund, mislim da je Debitel že pristal na 60/1 intervalu, samo še vprašanje časa je kdaj se bo za spremembo odločil tudi Simobil. Mogoče bi lahko pri mobitelu ponudili novo akcijo za vse, ki se pogovarjajo nekaj sekund - za doplačilo 5 € na mesec prva minuta pogovorov zastonj! :d

Stane
04.12.2007, 16:19
Trian. ;)

Sam sicer mislim, da tiste kratke pogovore ala "okej", "pridem", "velja", "se dobimo nekje dol", itd. zaključim v prvih štirih sekundah, ki so zastonj.

Hrushka
04.12.2007, 17:05
Moji kratki pogovori so dolgi do 10 s. Vsi drugi okrog 15 min. Vmesnih ne poznam.
Verjetno sem se vmes malo zgubila - ampak: zdaj res že vsi operaterji obračunavajo 30 s interval?

blustar
05.12.2007, 21:36
Moji kratki pogovori so 2 sekundi. Kadar se zmenmo za nekje dobit in pokličeš, ko od nekje greš, da drugi časovno ve, kdaj si šel. In ker je velikrat klicana oseba v avtu, se itak ne more pogovarjat. Torej "grem od tu" pride v 4 sek.

No, pa če me klicani skensla, je to tud hitro. Drugač pa pač traja dlje - pa ne predolgo. Nimam navade viset na telefonu, tako da sploh ne gledam na cene pogovorov al pa kako se obračunava.

Katrin
05.12.2007, 22:06
Mah, jaz za take stvari, da javim, ko čakam spodaj ali pa ko grem od doma, itak samo pocingljam. :) I win.

prelude
06.12.2007, 10:07
Prekleti prasci zmeraj neki pogruntajo da boje več zaslužil,ko že tako majo velike dobičke,zgleda da hočjo direktorji kupit dalšo jahto.Pol pa vsi jokamo ja vlada je kriva.Kva smo mi ****** da bi kakšn pomislu da so trgovci in prodajalci največje barabe to pa ne.

Mowgli
06.12.2007, 10:13
Khm... saj vem, da ti je všeč bentiti, ampak ostane ti možnost vložitve predloga za sekundni interval obračunavanja. Le "par" podpisov rabiš, kar pa ne bo težko, ker so ti populistične teme domače. Plemeniti bo ziher pomagal. Potem pa z zaledjem potrošnikov izsiljujeta vse operaterje, ker sedaj ne znaš izbrati najugodnejšega zase. :angel:

Hrushka
06.12.2007, 11:01
Mah, jaz za take stvari, da javim, ko čakam spodaj ali pa ko grem od doma, itak samo pocingljam. :) I win.

jaz se moram vedno javit in to hitro, da še ujamem tistega na drugi strani - da mi prej ne prekine. :nonono:
bo treba spremeniti navade. :)

Stane
06.12.2007, 16:38

Tole za take 4 - 7 sekund dolge pogovore itak v večini primerov čisto lepo nadomesti.

miran74
06.12.2007, 16:42
Ooo, hvala za info. Torej senebomovečtrudligovoritkarsedahitro. :)

Sicer je ponavadi Mobitel vsako leto decembra ponudil kako ugodnost, npr. zastonj klicarjenje čez vikende. Letos je to to? :censored:

Temu ti praviš ugodnost to je ena hujših podražitev ki jih je izvedel mobitel.
Zakaj?

- pri daljših klicih ne bo veliko ceneje. Primer če bo moj pogovor trajal 10 minut in 4 sekunde po starem je mobitel zaračunal 10min in 15sek po novem pa 10min in 4 sekunde to nebo tako velika razlika v ceni.

- jaz veliko kličem po 10sek in takšnih je zelo veliko. Primer si v mestu pokličeš kolega kje si pridi se dobiva na pijači pač nekje ali pa se pelješ polek koga recimo k zdravniku ko si gotov pokličeš in podobne zadeve vidim da veliko ljudi teloefonira tako.To so klici pod 15 sek po starem sem lahko naredil 4 takšne klice da je šla 1 minuta po novem samo enega.

In ob enaki uporabi se bo račun občutno povečal večini uporabnikom in na mobitelu to dobro vedo zato so pa šli v to spremembo.

Če to kdo vidi kot ugodnost potem pa ne vem kakšno oceno je imel v šoli pri matematiki da si ne zna zračunat.

Drugo je bilo nekoč ko smo imeli sekundni sistem od začetka vzpostavitve zveze.

Stane
08.12.2007, 01:37
Miran, seveda je ugodnost, in sicer za vse klice, daljše od 45 sekund. Dražji so samo klici dolžine nad 4 sekunde in pod 45 sekund. Verjamem, da jih je nekaj, ampak gotovo je več takih, ki so daljši od ene minute. Nenazadnje je povprečen klic dolg čez 2 minuti.

Sicer pa počakajmo na prve račune.

miran74
08.12.2007, 14:36
Miran, seveda je ugodnost, in sicer za vse klice, daljše od 45 sekund. Dražji so samo klici dolžine nad 4 sekunde in pod 45 sekund. Verjamem, da jih je nekaj, ampak gotovo je več takih, ki so daljši od ene minute. Nenazadnje je povprečen klic dolg čez 2 minuti.

Sicer pa počakajmo na prve račune.
Mogoče je pri tebi tako boš videl ko pride položnica pa potem javi kolko je nižji račun mislim da ne bo

Stane
08.12.2007, 22:40
Saj kot pravim - počakajmo recimo na položnice za januar (december je poseben mesec) in hitro se bo videlo.

blustar
10.12.2007, 20:22
Mogoče je pri tebi tako boš videl ko pride položnica pa potem javi kolko je nižji račun mislim da ne bo

Počakaj na položnico. Po moje bodo razlike minimalne, sploh ne vem, zakaj tako komplicirate.

Pa tole "ali pa se pelješ polek koga recimo k zdravniku ko si gotov pokličeš in podobne zadeve vidim da veliko ljudi teloefonira tako.To so klici pod 15 sek" se zmeniš v manj kot 4 sekundah. Razen če kompliciraš.

Irina
10.12.2007, 22:40
Saj kot pravim - počakajmo recimo na položnice za januar (december je poseben mesec) in hitro se bo videlo.

Še pred januarsko položnico za decemberske razgovore lahko svojo porabo dnevno preverjaš, da ne bo ob prihodu računa neprijetnih presenečenj. Na štev.1919 pošlji Poraba. V nekaj sekundah boš dobil povratno sporočilo z navedenim zneskom, datumom........

Lencka
11.12.2007, 19:28
No, ja... zase vem, da mi to ne bo pocenilo pogovorov, ampak jih podražilo, ker je velika večina mojih pogovorov krajših od 30 sekund, pa vseeno daljših od 4. Ne rabim čakat na položnico, svoje telefonske navade poznam :d

Se mi zdi pa smešna izjava, da če se pogovarjaš več kot 4 sekunde, kompliciraš... hm... (Če sem prav razumela?) V štirih sekundah lahko poveš, kje si, ali da si, bolj težko pa si izmenjaš po dve izjavi, na primer "kje se dobimo?" - "tam, ob tej uri" - "pridem pet minut kasneje" bo že preveč. Za samo "ok" pa je bil verjetno potreben predhodni klic ;) :d

Hrushka
11.12.2007, 20:02
Še pred januarsko položnico za decemberske razgovore lahko svojo porabo dnevno preverjaš, da ne bo ob prihodu računa neprijetnih presenečenj. Na štev.1919 pošlji Poraba. V nekaj sekundah boš dobil povratno sporočilo z navedenim zneskom, datumom........

kako ažurni so ti podatki? sem že slišala, da je bila po sms poraba znosna, potem je prišla položnica in grrrrrrrrroza. :nonono:

Irina
12.12.2007, 00:56
kako ažurni so ti podatki? sem že slišala, da je bila po sms poraba znosna, potem je prišla položnica in grrrrrrrrroza. :nonono:

Zadeva je ažurna, podatke dobiš za dan nazaj, sproti itak ne morejo izračunati, ker to ni kasa. Zadevo redno prakticiram, še posebaj kadar sem v tujini, da prenosi fotk in podobnega ne bi presegli planiranega zneska. Vpis imam shranjen, z ukazom ponovno pošlji, takoj izvem pri čem sem.

Stane
13.12.2007, 01:09

In to si slišala od branjevke na tržnici? ;)

PORABA je odlična storitev, ažurna in natančna.

Hrushka
15.12.2007, 20:16
In to si slišala od branjevke na tržnici? ;)

PORABA je odlična storitev, ažurna in natančna.

hehe. ja, točno o tem se pogovarjam z branjevkami na tržnici. :d
slišala od ljudi, ki so vsake toliko poslali sms poraba ... z naslednjim letom začnem redno uporabljati to storitev. :)
potem bom imela info iz prve roke. ;)

miran74
16.12.2007, 22:16
hehe. ja, točno o tem se pogovarjam z branjevkami na tržnici. :d
slišala od ljudi, ki so vsake toliko poslali sms poraba ... z naslednjim letom začnem redno uporabljati to storitev. :)
potem bom imela info iz prve roke. ;)
Ja storitev je odlična samo potem bo ob redni uporabi storitve tudi višji račun zaradi poslanih smsov poraba na 1919
he he he
boljša varianta je na mobilnem planetu moj mobitel monitor uporaba planeta pa je po novem brezplačna

Scudder
17.12.2007, 09:40
A ni to tako da bodo to morali spremenit vsi operaterji?

Pa baje je v tujini še slabše..

Mowgli
17.12.2007, 10:13
Izbira se lahko med več operaterji. Razlike niso gromozanske, pa vendar so. Pri cenah in pri kakovosti storitev in pokritosti sami. Pa še številko se obdrži. Kje je potem problem, če nekomu trenutni operater ne odgovarja več? :dontknow: V lenobi? V vdanosti v usodo? :veryevil:

Stane
17.12.2007, 12:12
Mowgli: lahko temu praviš lenoba ali pa odpor Slovenčkov do sprememb (lahko rečeš tudi reform).

freya
17.12.2007, 13:36
vežejo nas tudi pogodbe ;)
me pa glede na to, da imam 2centa/min tudi sprememba obračunskih intervalov ne bi vrgla iz tira

Mowgli
17.12.2007, 15:09
vežejo nas tudi pogodbe ;)
me pa glede na to, da imam 2centa/min tudi sprememba obračunskih intervalov ne bi vrgla iz tira

Kdo, ki vsaj malo pametno razmišlja, se pa veže na nekega ponudnika za par let v tržno naravnanem okolju??? Slovenski aneksi so zgodba zase. Da si jih opravilno sposoben folk nabere ene par, pa potem jamra, ko je pri konkurenci ugodnjejše, je po mojem mnenju bebavost brez primere. "NIsem vedel, kaj podpisujem..." :d

freya
17.12.2007, 16:41
cene mobilcev z aneksom ali pa brez so pa tudi zgodba zase ;)

Mowgli
17.12.2007, 18:05
Dokler se s konkurenco lahko zmeniš, pač je, kot je.
In dokler ljudje pristanejo(mo) na prav vse in to po vsaki ceni, pač je, kot je...

Mnenja sem, da si človek, ki resnično potrebuje npr. UMTS ipd. in gizmota, ki ga podpira, lahko tega tudi privošči brez quasi popustov na račun vezave. To, da osnovnošolec "nujno rabi" npr. Nokio N serije, pa je spet zgodba zase...

freya
18.12.2007, 12:28
Dokler se s konkurenco lahko zmeniš, pač je, kot je.
In dokler ljudje pristanejo(mo) na prav vse in to po vsaki ceni, pač je, kot je...

Mnenja sem, da si človek, ki resnično potrebuje npr. UMTS ipd. in gizmota, ki ga podpira, lahko tega tudi privošči brez quasi popustov na račun vezave. To, da osnovnošolec "nujno rabi" npr. Nokio N serije, pa je spet zgodba zase...

..da ne bova preveč smetila po temi ;)
hočeš rečt, da preferiraš mobi kartice? ali plačuješ naročnino pa ne koristiš ugodnosti?
:shy:

Mowgli
18.12.2007, 13:10
Ne, nisem predplačnik, ampak za dve leti se nobenemu ponudniku ne prodam ne za telefon, ne za internet ipd. Veš, kaj vse se lahko spremeni v tako dolgem obdobju??? Na oni strani Schengena :veryevil: ti šenkajo aparat, da prideš k njim trošit svoje cekine, pri nas dobiš par procentov popusta in prst nekam za dve leti, da se ti srce oroša, ko se ostalim pogoji spreminjajo na bolje. Nak, ne dam se! Ker se cenim! :angel:

miran74
18.12.2007, 16:12
Ne, nisem predplačnik, ampak za dve leti se nobenemu ponudniku ne prodam ne za telefon, ne za internet ipd. Veš, kaj vse se lahko spremeni v tako dolgem obdobju??? Na oni strani Schengena :veryevil: ti šenkajo aparat, da prideš k njim trošit svoje cekine, pri nas dobiš par procentov popusta in prst nekam za dve leti, da se ti srce oroša, ko se ostalim pogoji spreminjajo na bolje. Nak, ne dam se! Ker se cenim! :angel:
Točno tako samo pri nas je problem ker so telefoni v prosti prodaji svinjsko dragi tudi tisti nižjega razreda.
potem pa drugo ne preostane kot vezava.
Anekse pa bi tudi lahko skrajšali pri gsm na 6 mesecev pri umts pa na 12 mesecev no pa recimo vsaj na 18 mesecev lahko bi povečali subvencije tako bi lahko aparate nižjega cenovnega razreda dobili ob vezavi zastonj telefonom višjega cenovnega razreda pa bi se cena ob vezavi občutno znižala.
Tako bi vsa zadeva postala še malce bolj privlačna

Mowgli
18.12.2007, 16:23
Zakaj le, če folk itak vse zgrabi?

Stane
18.12.2007, 22:48
Mobisvet ima cene telefonov (novih in z garancijo) približno na ravni cen pri mobilnih operaterjih z 2-letno vezavo.

freya
19.12.2007, 07:11

iz lastnih izkušenj...v preteklih dveh letih se ni spremenilo skorajda nič. Razlike med operaterji niso fatalne, bistvene spremembe ( npr. cenejše klicanje v EU) veljajo za vse. Tržne zakonitosti veljajo za vse, zato pričakujem ob vstopu konkurence spremembe pogojev tudi pri domačih ponudnikih.
;)

Mowgli
19.12.2007, 08:37
iz lastnih izkušenj...v preteklih dveh letih se ni spremenilo skorajda nič. Razlike med operaterji niso fatalne, bistvene spremembe ( npr. cenejše klicanje v EU) veljajo za vse. Tržne zakonitosti veljajo za vse, zato pričakujem ob vstopu konkurence spremembe pogojev tudi pri domačih ponudnikih.
;)

"Ob vstopu konkurence"??? Imaš Mobitel, Debitel, Simobil, Easymobil, Tuša, Mercator... Vega je sicer krepnila... na kakšno konkurenco pa ti še upaš? Na možnost izbire operaterjev brez meja? Ja, se ne bi čudil, če bi fasali kako tako "evropsko direktivo" z izgovorom na "enake možnosti". Ampak pri nas se da zaenkrat očitno še vse cenike lepo vskladiti, da je za uporabnika bore malo koristi. Na kaj drugega bomo pa še čakali...

V omenjenem obdobju sem jaz sicer zamenjal operaterja, ker sem našel zase ugodnejšo ponudbo (kar pa, seveda, ne pomeni vedno isto izbiro). :dontknow:

Hrushka
19.12.2007, 09:42
Mobisvet ima cene telefonov (novih in z garancijo) približno na ravni cen pri mobilnih operaterjih z 2-letno vezavo.

delujejo v vseh omrežjih? :dontknow:

Mowgli
19.12.2007, 09:45
Odkleneš z minimalnimi stroški, če bi bili slučajno zaklenjeni.

Hrushka
19.12.2007, 09:57
Odkleneš z minimalnimi stroški, če bi bili slučajno zaklenjeni.

:2thumbs:

freya
19.12.2007, 11:13
"Ob vstopu konkurence"??? Imaš Mobitel, Debitel, Simobil, Easymobil, Tuša, Mercator... Vega je sicer krepnila... na kakšno konkurenco pa ti še upaš? Na možnost izbire operaterjev brez meja? Ja, se ne bi čudil, če bi fasali kako tako "evropsko direktivo" z izgovorom na "enake možnosti". Ampak pri nas se da zaenkrat očitno še vse cenike lepo vskladiti, da je za uporabnika bore malo koristi. Na kaj drugega bomo pa še čakali...

V omenjenem obdobju sem jaz sicer zamenjal operaterja, ker sem našel zase ugodnejšo ponudbo (kar pa, seveda, ne pomeni vedno isto izbiro). :dontknow:

konkurenca mobitel vs simobil? kako je naš trg nežen ;)
jp, na konkurenco preko bivše šengenske meje ...kjer baje podarjajo aparate za skelnitev naroč. razmerja ;)
govora je bilo že o prosti izbiri operaterjev, pa seveda to ne bo šlo na izi ker ni v interesu države (trenirali bomo na hrvaškem, ko bomo lovili italijanske operaterje )

na hitro sem prečekirala mobi svet ( ni tako poceni, btw klik (http://www.mobisvet.si/si/)
p.s. operater me je ravno včeraj obvestil o scontu 50€ , če ne vzamem drugega aparata, kar sicer ni nič novega, zame pa je bilo prijetno presenečenje

Stane
19.12.2007, 14:14
delujejo v vseh omrežjih? :dontknow:

Mislim da so vsi odklenjeni.

kokos
31.12.2007, 09:32
sem tudi jaz brala, da bodo sedaj podjetja, ki delajo telefone, ala samsung in nokia začele konkurenco mobilnim operaterjem ravno s tem ko bo prosta možnost izbire operaterja. ni mi pa čisto jasno kako bo to funkcioniralo.

Stane
05.01.2008, 09:31
http://geesem.blog.siol.net/2008/01/04/tudi-simobil-spreminja-interval/

Le da so brezplačne 3 in ne 4 sekunde.

Hrushka
05.01.2008, 13:17
http://geesem.blog.siol.net/2008/01/04/tudi-simobil-spreminja-interval/

Le da so brezplačne 3 in ne 4 sekunde.

se pravi pri m@ 4s free in pri s! 3.
predpostavljam, da se bo bolj splačalo klepetati natanko 1min, če prej ne zmanjka teme. :blush:
pravzaprav si ne predstavljam 4s klica. :dontknow:
in kako "nesramen" je bil m@, ko je novico o spremembi "skril" na svoji spletni strani. ;)

vizitor
06.01.2008, 15:31
pravzaprav si ne predstavljam 4s klica. :dontknow:

joj to je ocitna prednost 25%, praw razločno lahko poveš: "Živijo, pokliči me nazaj!":d

Trian
06.01.2008, 19:35
Seveda 1s je še kako pomembna tukaj. :)

Sicer pa ne vem kaj mislite s tem, da je Mobitel skril informacijo. Jaz sem kar lep čas vedel za to. Res ni bilo bannerja na prvi strani je bil pa link.

freya
06.01.2008, 21:07
o konkurenci...
slišim, da se rojeva nov ponudnik mobilne tehnologije in sicer T-2.

Trian
06.01.2008, 21:26
T2 in Tušmobil bosta potrebovala vsaj še 5 let, da se postavita na noge. Potem pa itak pride še kakšen Hoffer mobil pa bo mela vsaka vas svojega operaterja. :)

Stane
06.01.2008, 22:48
Govori se res, da naj bi Tušmobil kupil T-2, ampak potem prej kot v petih letih res nima šans da priplava na zeleno vejo. Preprosto se bo preveč zapufal.

Je pa treba priznati, da ima Tušmobil ugodne cene (ampak zazdaj ne prav posrečeno ponudbo storitev), T-2 pa ima poleg nizkih cen tudi izjemno konkurenčno ponudbo.

Hrushka
10.01.2008, 16:53
a ta umts pri t2 že oz. sploh deluje? :dontknow:
pri komu gostujejo?:shy:

Stane
10.01.2008, 17:37
UMTS deluje, ampak samo na pokušino in za ibranih nekaj 100 uporabnikov.

Trian
11.01.2008, 20:05
Tušmobil je torej očitno izpadel z igre. Podoben trik, kot takrat ko so objavili namero o nakupu Telekoma? :) Mirko je res car zastonjskarske publicitete.

Mowgli
12.01.2008, 09:00
Tušmobil je torej očitno izpadel z igre. Podoben trik, kot takrat ko so objavili namero o nakupu Telekoma? :) Mirko je rec car zastonjskarske publicitete.

Mogoče ga je pa bivši kolega Zoran kaj naučil?

Trian
12.01.2008, 14:48
Seveda pomaga, da mediji pograbijo vsako še tako majhno kost in z nje naredijo slona.

Stane
14.01.2008, 00:39
Trgovsko zvitost se najlepše vidi v zadnjih debatah o podraživtah, ko jih soočajo z živilci in kmeti. Slednji ponavadi vedno potegnejo kratko, trgovci pa potem še živilce zatolčejo in odidejo z dvignjenimi glavami. (Žal?).

misswho
23.01.2008, 10:02
T2 in Tušmobil bosta potrebovala vsaj še 5 let, da se postavita na noge. Potem pa itak pride še kakšen Hoffer mobil pa bo mela vsaka vas svojega operaterja. :)

Hoffer mobil...ta je pa huda. :d Sicer pa dvomim, da bo prišlo do nekega hudega preobrata v tržnem deležu. Tuš Mobilu se po mojem ne obeta ravno svetla prihodnost, je pa možno, da bo SiMobil pridobil še kakšen odstotek napram Mobitelu, vendar bo Mobitel še vedno imel največji kos pogače. Ali pa se morebiti motim? :dontknow:

Hrushka
26.01.2008, 20:13
verjetno res še nekaj časa ne bo kakšnih večjih sprememb v tržnem deležu. k s!, tušmobilu in izimobilu so verjetno prestopilii tisti, ki iščejo poceni oz. cenejše storitve. kvaliteta storitev je še vedno na strani m@ :)

Trian
27.01.2008, 10:15
Tržni delež bo res še lep čas v podobnih razmerjih, kot je. Tušmobil še najbolj križa račune Simobilu, ker so oni doslej veljali za najcenejšega itd.

Se pravi bomo imeli Mobitel, kot tehnološko najnaprednejši, Simobil kot kompromis med ceno in tehnologijo in Tušmobil, kot najcenejši. Na področju tehnologije je Mobitel varno zasidran na prvem mestu.

Stane
27.01.2008, 15:51
Trian: good point. Je pa možno, da bo Tušmobil kmalu tehnološko blizu SiMobilu.

misswho
28.01.2008, 01:43
Trian: good point. Je pa možno, da bo Tušmobil kmalu tehnološko blizu SiMobilu.

Večina jih je mnenja, da je glavni problem pri Tušmobilu ravno slaba ponudba. Nizke cene sicer so, vendar je v primerjavi s SiMobilom ponudba slabša. Če pa bo hotel SiMobil večji tržni delež, se bo moral krepko približati takšni ponudbi, kot jo ima Mobitel.

Trian
03.02.2008, 11:04
Heh ja, simobil je pač izgubil krono najcenejšega, to je dejstvo. So si pa na račun tega čez leta nabrali kar lepo bazo uporabnikov. Ti uporabniki so k Simobilu povečini prestopili zaradi nekoliko nižjih cen in vprašanje je če bodo ti uporabniki ostali pri Simobilu ali se prestavili k Tušu. Konec koncev sta oba zelena. ;)

Dobra stran vsega pa je ta, da bo Simobil moral začeti delati malo več na ohranjanju svojih uporabnikov in ne samo pridobivanju novih, kot to počnejo že vseskozi.

Stane
04.02.2008, 10:35
Mislim da je zgodba z pridobivanjem uporabnikov za Simobil končana, ker bodo vsi ki iščejo zgolj najcenejšega ponudnika odšli k Tušu. Od nastopa Tušmobila naprej bo tako verjetno šlo predvsem za prerazporejanje uporabnikov med Tušmobilom in Simobilom.

freya
06.02.2008, 19:17
Ne vem sicer, kako je lahko 0,10€ /min cenejše od 0,02€/min ( to je razlika v ceni za minutko pogovora v simobilu 0,02 in Tušmobilu 0,1)...Vi kar filozofirajte dalje.

Hotela sem samo povedat, da Simobil ne zaostaja za Mobitelom, ker je tudi ta vključil minutno obračunavanje za prvo minutko pogovora, po eni minuti velja sekundno obračunavanje.

Hrushka
08.02.2008, 16:55
tako je - s februarjem je tudi s! spremenil obračunski interval. moj račun pri m@ je bil januarja celo dosti nižji kot ponavadi oz. prejšnje leto. :) klicev pod 1 min sem imela samo okrog 10%. meni se je ta sprememba obrestovala.

Trian
09.02.2008, 11:33
Moj račun je tudi bil nekoliko nižji. Koliko klicev pod 45 sekund sem opravil pa moram še preverit.

Rusy
10.02.2008, 09:31
nacenejša varjata je zdej si.mobil in ne Tušmobil:veryevil: Tušmobil je drag oni majo vsa omrežja 0.10€ pri si mobilu pa 0.02€ v lastno omrežje 0.10€ v drugo mobilno omrežje razen tuša..in stacionarni to je nova storitev s doplačilom 1.50 na mesec pa lahk kličeš za samo 0.07€ tko da sami presodite kdo je cenejši....

jst pravim da Si.mobil:2thumbs::approve::angel:

Trian
10.02.2008, 11:19
Ne vem, a ni Simobil najcenejši samo če kličeš v s! omrežje? Tuševi paketi so dosti ugodni, je pa res da je to za ljudi, ki od mobilca pičakujejo samo klicanje in pošiljanje SMS-jev.

Po podobni logiki bi lahko rekel, da je Mobitel najcenejši, ker ima še vedno brezplačen pritisni in govori.

Stane
10.02.2008, 22:20
Hja, saj to je ta dilema. Tušmobil je gotovo ugoden za najmanj zatevne, za resnejše uporabnike je Simobil, za prave dedce pa Mobitel. ;)

Tisto s Tušmobilom kot najcenejšim pa sem seveda mislim ob obveznem upoštevanju zakupljenih minut, s katerimi se odplačuje tudi telefon. Potem minuta seveda ni več 10 centov, ampak bistveno manj,