Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : tipkovnica-določitev hitre tipke?

toben
01.12.2007, 14:06
Se mi zdi,da je že davno nazaj bilo govora o tem,amapk jaz nisem našel tukaj gor...

Rad bi na tipkovnici sam določil hitro tipko,kjer bi mi se s pomočjo le te tipke pokazalo namizje! Hvala za odgovore v naprej :)
l.p.

pinky
01.12.2007, 14:07
če ti zadošča kombinacija 2 tipk, ni treba nič definirati. Tipka windows in hkrati črka D pokaže namizje.

toben
01.12.2007, 14:10
uuu hvala, :)),če ne bo drugega,bom tudi s tem zelo zadovoljen,hv Pinky :)

toben
01.12.2007, 14:15
bilo bi pa idealno,če bi za omenjeni primer zadostovala samo tipka Windows,samo tipka Ctrl ali pa samo tipka Alt ....

prekmurec
01.12.2007, 14:27
kaj pa bliŽnica za namizje v taskbaru?

toben
01.12.2007, 14:38
ja je treba it z miško dol,to poiskat,klikt...;)

Snif
01.12.2007, 16:08
Ful težko :d

toben
01.12.2007, 16:26
no,to je pa odgovor lol

Paganini
02.12.2007, 10:43
Se mi zdi,da je že davno nazaj bilo govora o tem,amapk jaz nisem našel tukaj gor...

Rad bi na tipkovnici sam določil hitro tipko,kjer bi mi se s pomočjo le te tipke pokazalo namizje! Hvala za odgovore v naprej :)
l.p.
pritisk na skoraj vse tipke (izjema so Ctrl, Alt, Shift, Windovs, application, morda še kakšna), ima takojšno akcijo: prisneš A in črka se izpiše :blush:

tiste izjeme delujejo le v kombinaciji s sprožilnimi (aktivnimi) tipkami.

z malce telovadbe si svojo željo lahko uresničiš tako, da npr. lop po tipki T izvede prikaz namizja.

seveda je razumljivo, da boš potem pisal črko T preko kombinacije Alt+0116 :veryevil:

brez velike škode pa lahko tisto jugo eksotiko Đ in Ć spremeniš po želji, le nekaj več telovadbe je potrebno. za občutek si preberi EURO je tukaj – le ena tipka za znak € (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=22574&highlight=euro)

:2thumbs:

toben
02.12.2007, 14:48
ja kristalno jasno in logično Paganini,če bi mal pomislu,bi to mogu videt :blush:
Bom pa uporabu črki Đ in Ć ,eno za pogled namizja,drugo pa za zaklep računalnika,upam,da bo to šlo,drugače pa upam še na kako dodatno pojasnilo :)

toben
02.12.2007, 15:12
čeprav dvomim,da mi bo upelo...

Paganini
02.12.2007, 17:06
čeprav dvomim,da mi bo upelo...
bo ratalo - z malce truda :2thumbs:

nevem zakaj, ampak tisti pdf mi ne pokaže v celoti (nekaj printšutov je porezanih) :veryevil:

lahko pa mi emajliraš tvoj e-ptt naslov in ti pošljem pdf in zip filé :p

mckeky
03.12.2007, 17:15
če ti zadošča kombinacija 2 tipk, ni treba nič definirati. Tipka windows in hkrati črka D pokaže namizje.

Zanimivo, da kljub tolk let uporabe oken se zmeraj zves kaj novega oz. uporabnega ...tnx :)
In mislim, da je zadeva za "slepega tipkarca" bolj uporabna kot pa klik z misko na "show desktop"

pinky
03.12.2007, 17:25
Zanimivo, da kljub tolk let uporabe oken se zmeraj zves kaj novega oz. uporabnega ...tnx :)
In mislim, da je zadeva za "slepega tipkarca" bolj uporabna kot pa klik z misko na "show desktop"
rabiš še kaj?

windows v kombinaciji z
N - odpre notepad
E - odpre Windows Explorer
F - odpre Search
L - zaklene računalnik če si v mreži oz. switch user lokalno
R - odpre Run (Start/Run)
F1 - odpre windows help (pa verjetno so tu notri še kake bljižnice napisane)

gritens
07.12.2007, 17:03
al pa je mogoče možno da bi recimo na tipki Đ dal moznost da mi o pritisku na to tipko izpise tole (/me)?
hvala za odgovor!!!!

Paganini
07.12.2007, 17:28
al pa je mogoče možno da bi recimo na tipki Đ dal moznost da mi o pritisku na to tipko izpise tole (/me)?
hvala za odgovor!!!!
z malo matranje, se lahko naredi skoraj vse :2thumbs:

poleg že omenjene rešitve EURO je tukaj – le ena tipka za znak € ! je moja tipkovnica predelana kot sledi:
tipki Ž in Ć sem medsebojno fizično zamenjal
tipki Ć sem določil znaka [ in ]
tipki Đ sem določil znaka @ in €vse te nove tipke sem ustrezno preprogramiral s pomočjo Microsoft Keyboard Layout Creator http://www.microsoft.com/globaldev/tools/msklc.mspx :veryevil:

žal to predelavo nisem dokumentiral in je zaenkrat brez navodil. trenutna pred božična in novoletna norija mi časovno onemogoča to urediti v primeren recept za uporabo.

na naslovu http://allchars.zwolnet.com/ dobiš zastonj programček AllChars, ki ti omogoča prilagoditi tipkovnico in zna delati vse razen ''majhnih otrok'' :p

tudi tisto tvojo želje boš lahko uresničil :nonono:

:)

gritens
09.12.2007, 18:37
paganini stokrat ti hvala

LP VSEM