Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Brezčično do net povezave

WRC555
05.12.2007, 13:53
Lp
Imam vprašanje, in sicer, kakšen brezčični router bi rabil (ali če mogoče še obstaja kaj drugega), da bi v pritličju sobe bila enaka hitrost povezave (nameravam kupiti PC) ali vsaj podobna kot je to v 1.nadstropju kjer je eden računalnik povezan preko kabla iz 2. nadstropja, drugi pa preko routra isto s kablom. V napoto sta dva stropa.

Ob odgovoru se najlepše zahvaljujem. [:)]

Stane
05.12.2007, 14:17
Stanovajne ni stanovanje in ruter ni ruter. Meni WRT54G dobro dela preko dveh stropov, ampak boš moral kar sam preveriti, ker tega ti ne bo znal nihče svetovati preko foruma. Edino če pokličeš profesionalne svetovalce (http://www.sosed.si).

nejc
05.12.2007, 15:23
@wrc555:

Sam ruter ni pomemben. Pomembna je antena. Za domačo rabo so zadovoljivi cenejši ruterji. Za katerega pa lahko vedno kupiš močnejšo antejno. Ker dva stropa pomenita bol skopo informacijo. Niso vsi stropi(plate) enaki. Recimo pri fotru lepo vleče skoz en strop(ruter lociran v srednjem štuku), medtem ko sem pri najemodajalcih v lj naletel na primer, ko je signal KOMAJ prehajal skozi eno plato(ruter bil meter nad tlemi, antena od računalnika(na podaljšku) pa čist pod stropom na mestu, kjer se nahaja ruter(štuk nižje). Oboje ruter do 80EUROv za eno kratko anteno.

@Stane: A ti procente dobivaš od njih? :d (btw. majo lepo našpanane cene) Zaščita brezžičnega omrežja

Ste vedeli, da je kar 80 % omrežij nezaščitenih? Pa vaše? Naš serviser bo prišel k vam domov in vam pomagal zaščititi vaše brezžično omrežje. Strojna in programska oprema nista vključeni v ceno.

Cena : 39,00 €

Blednik
06.12.2007, 06:16
Hahaha! 40 evrov za plačati za nekaj, kar se da z malo brskanja po netu narediti zastonj. Sam sem kupil WRT54GC router in takoj inštaliral dd-wrt firmware. Pol je pa še sam mal treba skonfigurirat zadevo, vleče pa kar dobro. Obstaja tudi možnost, da nabiješ moč oddajnika in s tem povečaš kvaliteto signala, samo ni fajn iti preko 70mW, ker ga lahko skuriš.

WRC555
06.12.2007, 13:46
Sem malo preverjal po netu in se mi še najbolj dopade tale. Komentarji pozitivni, cena pa tudi ugodna. http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_581_RO650000102_Brezzicni_Router_TP-Link_TL-WR642G_108Mbps_v_3

Mislim da bo to to. :2thumbs:

Stane
10.12.2007, 21:37
Hahaha! 40 evrov za plačati za nekaj, kar se da z malo brskanja po netu narediti zastonj.

Če tako gledaš.... se da skoraj vsako stvar narediti na ta način. Ampak ne predstavljam si svoje babica, kako googla. :D

Po drugi strani pa, ne verjamem da boš na Googlu našel idealno postavitev ruterjev za tvoj dom.