Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : BarCodeReader

Ciciban
07.12.2007, 18:47
Ker vas je cel kup pravih mačkov računalništva na tem forumu in ne samo blebetačev, vas prosim za uslugu.
Doma imam BarCode Reader, ki se priklopi na COM port. Če mu približam kakšno bar kodo jo prebere, ker pisne, ampak ne vem kam posreduje ta podatek. Rad bi, da ko prebere, to pošlje recimo v wordpad ali še bolje v excel. Kako bi to naredil ? Moram za to imeti kakšen programček ?
Imam tudi takšnega, ki ga priklopim namesto tipkovnice, pa dela čisto lepo : prebere kodo in jo zapiše v dokument, ki ga imam odprtega. Samo, ta zelo slabo bere kode, ker mu že moči pojenjajo zaradi starosti :d

Za kakršno koli pomoč bom vesel, razen za tisto, da me pošljete na Googla, ker tam nisem našel nič kaj uporabnega, kar bi bilo za priklop na COM port.

Hvala in LP

Slowhand
08.12.2007, 05:36
http://www.softwarewedge.com/

tole boš potreboval (al pa kej podobnga):approve:

Ciciban
08.12.2007, 10:12
Ja, res je to pravi link, samo ti programi niso free !:mad:

Jaz pa to rabim tako bol za hec, ne čisto službeno :d !

Slowhand
08.12.2007, 11:31
You have a good chance to get a free license.

Write a great review of our program and publish it on your or a third party web-site or send us. You will get a license key.

You can get a free license for ByteWedge by translating site www.bytewedge.com to a new language. Before beginning your translation, be sure to contact us at support@bytewedge.com to make sure no one else has already submitted a translation for your language.

Publish your article about ByteWedge. If you have articles and other materials relevant to our web-site, you can publish them here. In this case you get a license key for our product

tkole pa prihraniš 99$ (samo internetno stran prevedeš v slovenščino) :rolling:

Paganini
08.12.2007, 11:59
Ker vas je cel kup pravih mačkov računalništva na tem forumu in ne samo blebetačev, vas prosim za uslugu.
Doma imam BarCode Reader, ki se priklopi na COM port. Če mu približam kakšno bar kodo jo prebere, ker pisne, ampak ne vem kam posreduje ta podatek. Rad bi, da ko prebere, to pošlje recimo v wordpad ali še bolje v excel. Kako bi to naredil ? Moram za to imeti kakšen programček ?
Imam tudi takšnega, ki ga priklopim namesto tipkovnice, pa dela čisto lepo : prebere kodo in jo zapiše v dokument, ki ga imam odprtega. Samo, ta zelo slabo bere kode, ker mu že moči pojenjajo zaradi starosti :d

Za kakršno koli pomoč bom vesel, razen za tisto, da me pošljete na Googla, ker tam nisem našel nič kaj uporabnega, kar bi bilo za priklop na COM port.

Hvala in LP
moj muzejski tip čitalca je povezan skupaj s tipkovnico (usb ali ps/2) [temu načinu se po kranjsko pravi "keyboard wedge"] na kišto: če tipkam ali skeniram gre rezultat v tisti program, ki sprejema znake: word, excel, brskalnik, klik (nekoč, za hec sem imel za klik geslo kar tiste črte na pirovski konzervi) :p

si dobil idejo ? :2thumbs:

:blush:

Ciciban
08.12.2007, 12:50
moj muzejski tip čitalca je povezan skupaj s tipkovnico (usb ali ps/2) [temu načinu se po kranjsko pravi "keyboard wedge"] na kišto: če tipkam ali skeniram gre rezultat v tisti program, ki sprejema znake: word, excel, brskalnik, klik (nekoč, za hec sem imel za klik geslo kar tiste črte na pirovski konzervi) :p

si dobil idejo ? :2thumbs:

:blush:

Ja, Pago, idejo imam, samo , kot sem napisal, tudi meni je stari čitalec bil priklopljen na PS2, kot sem zgoraj napisal.
Ta pa je na RS232, pa ne dela tako kot on.

Sm potegnil dol program iz strani , link od Slowhanda, lepo mi prebere vse kode in jih shrani v TXT files, ampak problem je v tem, da mi sproti ne prikaže, kar prebere. Šelo ko ponovno odprem wordpad, so podatki noter.
Bom še malo preizkušal, če mi bo uspelo !

Kaj pa, ko je rok trajanja na piru potekel, ti je geslo še veljalo :d:d