Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nasilna izselitev iz stanovanja

aleks1
17.12.2007, 20:04
Lep pozdrav!
Zanima me ali lahko nekdanji mož vrže ženo z otroci ven iz hiše glede na to, da je bila že izvedena ločitev?Premoženjskega še ni bilo, ker pač enostavno ni bilo ne volje in ne denarja za pravdanje okrog lastnine. Preživnino ne izplačuje otrokom oz. ex ženi.Ali pravna praksa prakticira, da pač se moraš izseliti vendar se morata skupno dogovoriti za določen čas v katerem se naj izvede izselitev ali pa te lahko z otroci vred vrže brezposelen pijani možakar kateri ima vso moralno podporo v državi oz. v njenih upravnih organih.Kakšni so vaši nasveti glede tega?

Hvala vam za odgovore in nasvete!:)

lp Aleks1

monster
17.12.2007, 20:14
Veliko je odvisno od statusa te nepremičnine/hiše ...ali gre za skupno lastnino pridobljeno v zakonu ali ločeno premoženje, ki je moževo? Drugače pa kar tako ne more narediti, potrebna je sodna pot, v kateri bi moral dokazati, da gre za njegovo ekskluzivno lastnino ... ker bi s tem tudi odjavil stalno bivališče bivši ženi in otrokom, bi morali to storiti prostovoljno ali pa bi jim moral zagotoviti drugo bivališče ... pravniki bi ti vedeli pvoedati bolj natančno. Drugače pa ne gre tako enostavno (moje izkušnje)

aleks1
17.12.2007, 20:16
Ja lastnina je skupna, ker je bilo tudi nekaj vlaganja predvsem pa se je vračalo v smislu kredita zakar ima tudi vse račune..

monster
17.12.2007, 20:18
ne more izselit. ne me držat za besedo, vendar ... NE!

gospa naj TAKOJ zaprosi za brezplačnega odvetnika z oznako NUJNO, če je upravičena do brezplačne pravne pomoči. če ima previsoke dohodke naj si najde poštenega odvetnika in prepreči kake akcije bivšega moža.

Irina
18.12.2007, 00:57
Mogoče ti bodo lahko pomagali na katerem od navedenih naslovov. Veliko sreče.

1.Pravno-informacijski center nevladnih organizacij - PIC, Ljubljana
Naslov: Povšetova 37, 1000 Ljubljana, Slovenija
Telefon: + 386 1 521 18 88
Fax: + 386 1 540 19 13
E-mail: pic@pic.si
Spletna stran: http://www.pic.si

2. Spletna stran brezplačnih pravnih nasvetov. Vprašanje naj bo čim bolj jasno. Navedi dejstva in ne piši zgodbe.
http://www.pravniki.info/

king16
18.12.2007, 06:56
Lep pozdrav!
Zanima me ali lahko nekdanji mož vrže ženo z otroci ven iz hiše glede na to, da je bila že izvedena ločitev?Premoženjskega še ni bilo, ker pač enostavno ni bilo ne volje in ne denarja za pravdanje okrog lastnine. Preživnino ne izplačuje otrokom oz. ex ženi.Ali pravna praksa prakticira, da pač se moraš izseliti vendar se morata skupno dogovoriti za določen čas v katerem se naj izvede izselitev ali pa te lahko z otroci vred vrže brezposelen pijani možakar kateri ima vso moralno podporo v državi oz. v njenih upravnih organih.Kakšni so vaši nasveti glede tega?

Hvala vam za odgovore in nasvete!:)

lp Aleks1

V kolikor možak ni imel hiše že pred poroko, ali je med skupnim življenjem ni podedoval ali darilno dobil, je hiša skupna last in je nikakor ne more vreči iz hiše.
Lahko pa se dogovorita o izselitvi enega ali drugega, če eden ali drugi bivšemu partnerju zagotovi stanovanje.

Ravno obratno, v kolikor ogroža bivši mož njo ali otroke z motenjem javnega reda in miru, jim grozi, povzroča hrup itd, lahko doseže ona preko policije prepoved približevanja, kar praktično pomeni, da policija začasno izseli njega.
Res pa je najbolje poiskat pravno pomoč kot so navedli ostali zgoraj.

monster
18.12.2007, 10:07
PIC bo dobr naslov ;) ...vendar načeloma ne pišejo vlog za sodišče, dajejo pa nasvete in informacije :)

veliko uspeha.

kr en
27.12.2007, 22:24
Vsak ima točko, kjer ga lahko najbolj prizadaneš. Za začetek, če več kot tri mesece ni plačeval preživnine bi moral v zapor:d. Začni iskati resne napake in mu jih predstavi, da jih boš uporabila proti njemu (stvari, ki mu veliko pomenijo, bi mu povzročile škodo).

Z dovolj volje so možnosti neskončne.

aja pa še to

Ne boj se psa ki laja, ampak tistega, ki prvo naredi nekaj proti tebi, nato pa šele opozori na problem.

monster
27.12.2007, 22:38
tri mesečno neplačevanje preživnine je podlaga za sodno izvršbo, ne pa za zapor :d

kr en
27.12.2007, 23:04
Moja napaka, vendar vem, da v skrajnih primerih obstaja možnost zapora. Drugače pa obstajajo še možnosti izvržbe na nepremičnine...večina ljudi takrat odneha.

monster
27.12.2007, 23:18
ja, ta varianta je tudi meni všeč ...izvršba na nepremičnine :)