Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Procesorji

HOLLAND
18.12.2007, 19:38
Živjo!
Kupujem en rabljen računalnik in me zanima razlika med AMD in Intel Pentium procesorji, ker slišat je različna mnenja. Zdaj ne vem al je res velika razlika med njimi al je majhna al je sploh ni?:dontknow:
Hvala za odgovore.

zeriX
18.12.2007, 21:28
Intel makes bugs, AMD makes CPUs.

Razlika je in to kar fajna ;)
Kdo je boljši je pa težko dobit tehtne odgovore ker večina ljudi so ali AMD fani ali Intel fani.
Trenutno kolko spremljam to "vojno" bi naj Intel bil v napredku. Ampak le daleč vstran od Intel Core 2 Duo procesorjev, najdenih je bilo kar veliko bugov namreč.

Stane
18.12.2007, 22:50
Intel je trenutno v velikanski prednosti. AMD ne sledi, zato je vreden manj kot je bil ATI, preden ga je AMD kupil(!).

Core 2 Duo je izjemen procesor, sploh pri nakupu prenosnika pa ga toplo priporočam.

joe
19.12.2007, 08:33
Intel je trenutno v velikanski prednosti. AMD ne sledi, zato je vreden manj kot je bil ATI, preden ga je AMD kupil(!).

Core 2 Duo je izjemen procesor, sploh pri nakupu prenosnika pa ga toplo priporočam.

Intel v propagando vlaga velika sredstva, medtem, ko AMD veliko veliko manj. In to je pravzaprav največja razlika med procesorji.

Osebno imam raje AMD procesorje. Primer: AMD ATHLON 1700 še danes brez problema laufa in Windowsi s 512 Rama delujejo tekoče brez zatikanja. Ekvivalenten INTEL procesor iz tistega časa je praktično neuporaben. Računalnik je bistveno počasnejši.

Tzar
19.12.2007, 11:02
Priznam sem Intel fan. Ttrenutno so intelovi Core 2 Duo procesorji res boljši (zmogljivost in cena/zmogljivost). Tako da priporočam C2D med novejšimi procesorji. Glede na to da kupuješ rabljen računalnik, se verjetno odločaš med Intel Pentium 4 in AMD Athlon v tem primeru priporočam AMD.

Zerix je pa itak znan pristaš Linux-a in AMD-ja tako da teško poda realne odgovore :). Pa brez zamere.

zeriX
19.12.2007, 15:56
Zerix je pa itak znan pristaš Linux-a in AMD-ja tako da teško poda realne odgovore :). Pa brez zamere.

In ti kot Intel fan si pa zatiskaš oči pred dejstvom da je na C2D bilo najdenih mnogo celo nepopravljivih bugih. Ok kažejo se redko, ampak ko se se pa pokažejo v polni luči. Jih že kar nekaj poznam ki imajo težave z temi procesorji, zato ga tudi odsvetujem in ne zato ker sem AMD fan.

Imaš pa prav, če mi kdo ponudi nevem, 3GHz Intel ali 1GHz AMD bom vzel AMDja ;)

HOLLAND
19.12.2007, 17:30
No računalnik sem že kupil in sicer Pentium 4 - 3.06 GHz, ampak me tudi tako zanima kateri je boljši, ker je slišat takšno in drugačno.

zeriX
19.12.2007, 17:33
Ja ta Pentium boljši/slabši od česa?

HOLLAND
19.12.2007, 20:44
Nasplošno sem mislu Intelovi procesorji od AMD-jevih.

nejc
20.12.2007, 07:17
Za navadnega uporabnika je povsem vseeno, procesor katere firme kupi!!! Če narediš dilemo iz tega vprašanja, si po nepotrebnem zakompliciru. Ker še bolj naprednim uporabnikom niso jasne razlike, četudi tako trdijo.

Pentium 4 3ghz(js sm mel 2mb cache-a) je dober procesor. Sama hitrost računala pa zavisi še od drugih dejavnikov.

zeriX
20.12.2007, 07:26
Intel in AMD je tako kot Mercedes-Benz in BMW.
Če greš z njima na dirkališče spoznaš razliko, če se z njima v nedeljo voziš k maši, ti je pa vseeno, ker se enako pripelješ tako z enim kot z drugim.

Firma ti je v bistvu vseeno, gledat moraš čim večji takt, čim več L1 in L2, po možnosti še celo L3 in seveda 64-biten, ker zdaj je že tak čas ko 32-bitnih stvari v računalu sploh več ne bo.

Stane
20.12.2007, 16:09
zeriX: najprej govoriš da te oba pripeljeta k maši, potem pa da rabiš 64 bitov. Se ti ne zdi da greš iz posploševanja v ?

Mene kot uporabnika prav briga kaj je Intel in kaj AMD, zato nikoli ne bo razumel vernikov enega in drugega podjetja. Vzamem kar je trenutno najboljše in skoraj vedno sem vzel AMD, trenutno pa je Core 2 Duo zakon. Pa ne mi o bugih lepo te prosim ker jih ima vsak procesor na desetine, vendar jih praktično nič ne odpravijo, ker se v praksi skoraj nikoli ne pojavijo.

Če kupuješ par let star procesor, je torej AMD verjetno boljša izbira (odvisno od primera), trenutno pa je Intel. Ne mi govorit da je tale katastrofa posledica promocije, ker je sta podjetji imeli promocijo že tudi prej:
http://www.monitor.si/novica/amd-v-hudi-krizi/

joe
20.12.2007, 16:55
zeriX: najprej govoriš da te oba pripeljeta k maši, potem pa da rabiš 64 bitov. Se ti ne zdi da greš iz posploševanja v ?

Mene kot uporabnika prav briga kaj je Intel in kaj AMD, zato nikoli ne bo razumel vernikov enega in drugega podjetja. Vzamem kar je trenutno najboljše in skoraj vedno sem vzel AMD, trenutno pa je Core 2 Duo zakon. Pa ne mi o bugih lepo te prosim ker jih ima vsak procesor na desetine, vendar jih praktično nič ne odpravijo, ker se v praksi skoraj nikoli ne pojavijo.

Če kupuješ par let star procesor, je torej AMD verjetno boljša izbira (odvisno od primera), trenutno pa je Intel. Ne mi govorit da je tale katastrofa posledica promocije, ker je sta podjetji imeli promocijo že tudi prej:
http://www.monitor.si/novica/amd-v-hudi-krizi/

Res je, so v hudi krizi in po mojem mnenju samo zato, ker imajo preslabo reklamo. Za reklamo bi morali namenjati več denarja, ker njihovi procesorji so zelo dobri. Če bi se bolj reklamirali bi prodali več in tudi delnica bi bila bolj vredna.

zeriX
20.12.2007, 18:58
Ne, to govorim za to ker se počasi x86 arhitektura "ukinja" in se bo počasi začelo vse seliti na 64

Glede bugov je pa tako, tukaj so, drugi jih tudi imajo, ampak ne tako hude in toliko. Saj kot navaden user tega ne boš opazil.
Intel nikoli ni bila in ne bo boljša izbira. ;)
Saj veš, Intel inside, ***** outside.

HOLLAND
20.12.2007, 21:07
No pred tem sem imel priklopljenega AMD Sempron 2800, 1G rama, zdaj pa Pentium 4 3000, 1 G rama, razen grafična je na tem dosti bolša in je tale zdaj računalnik dosti boljši od prejšnjega. Zdaj pa ne vem, al je AMD 64 al 32 bitni. Lahko pa da je razlika v tistih 200 Mb?:dontknow:
Uglavnem se mi zdi tale Intel precej boljši ampak kot pravim ni rečeno, da je samo zaradi procesorja.

zeriX
20.12.2007, 21:17
Semproni se mi zdi da niso 64bitni.

joe
22.12.2007, 08:18
No pred tem sem imel priklopljenega AMD Sempron 2800, 1G rama, zdaj pa Pentium 4 3000, 1 G rama, razen grafična je na tem dosti bolša in je tale zdaj računalnik dosti boljši od prejšnjega. Zdaj pa ne vem, al je AMD 64 al 32 bitni. Lahko pa da je razlika v tistih 200 Mb?:dontknow:
Uglavnem se mi zdi tale Intel precej boljši ampak kot pravim ni rečeno, da je samo zaradi procesorja.

Ti pa znaš primerjat.... :rolling:

AMD prodaja ATHLONE - boljša različica procesorja, in SEMPRONE - slabša različica procesorja.

Intel prodaja PENTIUME - boljša različica procesorja in CELERONE - slabša različica procesorja.

In ti si primerjal INTELOVO 3000 Mhz boljšo različico z AMDJEVO 2800 slabšo različico in podal svojo ugotovitev. :nonono::nonono:

BRAVO. :rolling:

Če že primerjaš, potem primerjaj ATHLONA 3000 s Pentiumom 3000 ali pa Celerona 2800 s Sempronom 2800.

_Es_
22.12.2007, 08:54
Meni se ta fight zdi totalno nepomemben. Kot je rekel zeriX, če te oba pripeljeta k maši je dovolj. Glede stanja na "dirkališču" pa je tako: ko bo Intel eno igro poganjal pri 150 fps, AMD pa pri 60 z na papirju enakima procesorjema, TAKRAT bomo govorili o razlikah. Če pa razlika, kot na nekaterih testih, niha med 5 in 10 fps (ali 2-3 sekunde pri kodiranju videa), se pomojem ni treba preveč ubadat s tem. Intel je pomojem (zdaj) boljši le v temperaturah pri navijanju. Za navit je pa itak Pentium D zakon :)

zeriX
22.12.2007, 13:34
Ampak navijanje je brezpredmetno, ker če hočeš it na neko hudo navijanje te že ceneje pride če kupiš boljši procesor. ;)

_Es_
22.12.2007, 19:53
Ampak navijanje je brezpredmetno, ker če hočeš it na neko hudo navijanje te že ceneje pride če kupiš boljši procesor. ;)

Točno :approve:

Kdo pa bo plačal za hlajenje z dušikom? Itak ne rabiš 5ghz procesorja razen če delaš svoje vesolje xD

Navijanje (ne pretirano, s hladilnikom za 30€ max :P) pa ne škodi, seveda če navijaš z glavo :2thumbs:

HOLLAND
23.12.2007, 18:45
Ti pa znaš primerjat.... :rolling:

AMD prodaja ATHLONE - boljša različica procesorja, in SEMPRONE - slabša različica procesorja.

Intel prodaja PENTIUME - boljša različica procesorja in CELERONE - slabša različica procesorja.

In ti si primerjal INTELOVO 3000 Mhz boljšo različico z AMDJEVO 2800 slabšo različico in podal svojo ugotovitev. :nonono::nonono:

BRAVO. :rolling:

Če že primerjaš, potem primerjaj ATHLONA 3000 s Pentiumom 3000 ali pa Celerona 2800 s Sempronom 2800.

Ne jst nism hotu neke primerjave delat, ampak sem slučajno imel dva računalnika enega z AMD in enega z Intel procesorjem. In pa nevemkolko se tudi ne spoznam na te stvari.
Pač me je nasplošno zanimalo kateri je bolši AMD ali Intel ne glede na moja dva računalnika!

Slowhand
23.12.2007, 19:04
Intel ali AMD isti šmorn - glavn da dela - če je crknjen,je čist vseen.....
če pa kdo dvomi,naj pa via procesor vzame.....:p

res je,da trenutno vodi Intel,pa močno (zaradi nas uporabnikov) upam,da ne bo ostalo pri tem....
vsako nadaljnje razpravljanje na to temo je ........:censored:

zeriX
23.12.2007, 20:22
Prevlada samo enega, pa naj bo to Intel ali AMD nikakor ni dobra. Saj vsi vemo kaj se takrat lahko začne dogajat. ;)

_Es_
23.12.2007, 20:42
Komaj čakam na Tilero... :veryevil:

zeriX
23.12.2007, 21:13
Oh ja. 64 jeder...Raketa :D

HOLLAND
27.12.2007, 18:50
Kaj pa je tale Tilero za ena mašinca? Nisem še nikjer nič zasledil.

zeriX
27.12.2007, 19:08
http://www.efluxmedia.com/news_Tilera_Unveils_64_core_CPU_07885.html
Ali na kratko, 64 jeder z hitrosmi od 500 do 900MHz.

_Es_
28.12.2007, 18:24
Kot je rekel zeriX, raketa.
http://shrani.si/f/1v/XQ/3luJXRRw/11.jpg

Nekje sem pa prebral, da Intel že razvija svojo verzijo. Here we go again.

zeriX
29.12.2007, 22:10
Ja veš da intel ne more ostat odzadaj...