Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zabitost( ali naivnost) + Smiljan Mori & comp.

čudežni
19.12.2007, 13:39
Verjetno so bile podobne teme že omenjene, obrnjene počez in pokonci.Predvidevam, ker nisem odšel iskati podrobno zgodovino tem ( niti me nez anima).

Zakaj sem odprl to temo? Enostavno zato, ker, ko sem surfal, se mi je odprlo okno v zvezi s tem " gurujem", zdravilcem ali biložekaj. Spet, sem si rekel. Pa ja ne spet - on. Tip, ki motivira, prodaja svoje knjige , "znanje", itd..
Že vse to videno in made it v vseh ostalih državh, kjer verjetno prednjači USA. Torej tip je našel že doooolgo let nazaj tržno nišo, se ogrel, mogoče prebral apr knjig, vse to naštudiral oz. prekopiral in sedaj to trži, prodaja.
Ne zanime me ali je s to stvarjo obogatel, niti koliko zasluži, ali je milijonar....Jaz sem se spotaknil ob nekaj drugega in sicer....
A je res toliko ljudi tako obupanih oz. a res slednji ne mislijo več s svojimi glavami? So zgolj produkt današnjega sistema, časa, mogoče so se znašli v težki situaciji, ko ne vidijo več izhoda in enostavno zaupajo PRVEMU, ki se predstavlja kot zdravilec oz, rešitelj njihovih težav. Težav, ki so lahko odpravljene v 1, 3 mesecih - torej hitro, brez preveč naprezanja? Težav, zaradi katerih recimor ljudje hodijo kam drugam po več let in to k priznanim strokovnjakom! Tukaj pa, par mesecev in vse je rešeno. Dobra družba, hitri učinki ( verjetno tudi kratki), MNOŽICA ljudi in tipi kakor je...Smiljan Mori. A se recimor res nihče izmed teh ne vpraša, zakaj naj bi nekdo, ki bi res želel pomagati, računal in izdajal knjige v vrednosti 30,40,50, vidim celo 133 EU?!?Zakaj ne bi delal teh seminarjev na odprtem prostoru, zakaj ne bi računal zgolj simbolno ( recimor 5 eurov ali pa še teh ne), zakaj se recimor ljudje ne vprašajo zakaj nekateri, ki so njim podobni, obiskujejo razne psihoterapevte in za določene težave potrebujeo 1 leto časa, drugačen pristop ali pa zakaj se ljudje ne vprašajo a ni to samo pač marketinška poteza in nič drugega.
Da me razumete, nimam nič osebnega proti Moriju niti njemu podobnim. Ampak esnotavno ne razumem tega, da je tudi pri nas veliko takšnih, ki v to verjamejo.Vem, da smo tudi pri nas ljudje pač samo ljudje. Tako kot drugje po celem svetu.Kljub temu pa....Smo(so) Slovenci res tako "zabit" narod ali bom s tem koga užalil oz preveč posplošujem?

Še ena misel, ki sem si jo prav na račun takšni " rešiteljev "shranil.Gre pa nekako takole...

Večini ljudi je tudi lažje slediti idejam nekoga drugega, kot da bi sami iskali rešitve za določene probleme.«Ko sprejme brezpogojno vladavino in premoč nekoga, človek ravno s tem priznava svojo podrejenost in suženjstvo«, kar pa mu daje »občutek psihološkega udobja, varnosti, neodgovornosti in notranjega miru.«
Svoboda je v tem kontekstu za posameznika namreč breme, ki se ga hoče otresti v trenutku, ko so razmere zanj neznosne in ko začne dvomiti o lastnih močeh. Mnogo lažje se je prepustiti odločitvam drugih, kot pa delovati sam zase in biti odgovoren za svoja dejanja. ( Na tej točki nastopi vodja, ki posameznika reši vsakršne lastne odgovornosti. )

Aleksander Vidmar
27.12.2007, 19:23
Da ti povem.. jaz imam taksen problem z motivacijo da res.....

Ajd.. ce me Mori ZMORE pripraviti da bi se lotil delat stvari, ki se jih spravljam delat ze mesece, bi mu RES placal se in se denarja. resno.

Oziroma kateremokoli drugemo ki bi mu uspelo mene motivirati do konca.

Winglet1
28.12.2007, 08:49
Mori je kot institucija cerkev.....prodaja upanje in ciljna publika za take stvari je velika:)

monster
28.12.2007, 10:50
bravo čudežni ;) ... te zapisi so res izkaz norosti gospoda Motivaktorja - on spodbuja Motivakcijo, da ne boste mislili ;)

bico
02.01.2008, 22:08
Pa to je bulšit. Pranje možganov, kot pri GEM collection in piramidah. Tam te hočejo neki motivirat pa te zadeve furat kao ''BO FUL KEŠA, SAM DELAJTE'' . Jaz v to ne verjamem. Človek mora imeti le voljo do uresničenja svojih ciljev, in ne rabi nobenega Smiljana.