Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pošiljanje e-pošto grupi prejemnikov

alessy
24.12.2007, 09:36
Mene zanima če se da kako nastaviti pošiljanje e-pošte tako, da se pošta pošlje več prejemnikom naenkrat ampak, da ti prejemniki ne vidijo, komu vse sem poslal pošto ?
Zdaj pač pošljem pošto več uporabnikom in vsak prejemnik lahko v pošti vidi komu vse poleg njim sem poslal to pošto.
Kako to izklopit oz. kako to skriti.

Hvala.

Aldebaran
24.12.2007, 09:37
vse naslove dodaš pod BCC: (blind carbon copy) in tako vsak vidi samo naslov pošiljatelja, tebe... ne vidi pa miljon drugih prejemnikov.
aja pa svoj naslov daš pod TO:
simpl as that:)

pinky
24.12.2007, 09:43
Niti ni treba svojga naslova dajat v TO - gre tu, če tu ni nikogar (prejemniki potem vidijo, da je blo poslano "Undisclosed-Recipient")

Aldebaran
24.12.2007, 09:46
u hvala za tole pinky:) hehe pa si me neki nouga naučila:)

zeriX
24.12.2007, 10:37
Zakaj bi pa naj svoj e-mail dajal v to?
Sam sebi bi pošiljal?

toben
26.12.2007, 14:00
Pinky,al pa kdo drug,imam Visto in "pošta Windows" ,kako pa se tam to uredi ? hvala vnaprej..
l.p.

silence
26.12.2007, 14:10
Grupo pa nastimas, da fliknes vse prejemnike pod en "ime".

BBC pa itak mores vedt. :d Njabl bedno je fwd mailov neskritim, po moznosti pa se vse podatke od prej u mailu pustits.:nonono:

zeriX
26.12.2007, 14:26
Forwardajo se itak po večini(vsaj skupinsko) te e-mail fore in verižna sporočila, pri katerih me še najbolj razkuri da morajo za par slik narediti PowerPoint prezentacijo.

silence
26.12.2007, 14:38
BBC mi je uspelo natipkat. :rolling:

Jest sem ze vse odvadla, da mi forwardirajo nekvaliteten spem.:d

toben
26.12.2007, 18:18
no sem mislu,da boste mal poenostavili,vsaj za tiste,ki ne vemo,kaj je BBC :),kje to poiskat ....

pinky
26.12.2007, 18:24
ufff ... tu je torej problem

ko imaš odprt mail in klikneš na njem to, da boš izbral naslovnike iz imenika, se ti odpre imenik, na desni pa 3 okenca. Prvo je TO - to so prejemniki. Drugo je CC - to naj bi bilo v vednost (se pravi da prejmnik vidi, da pošta ni namenjena čisto njemu, ampak samo v vednost). No, in tretje je BCC - B za blind - to je skrita kopija v vednost - se pravi prejemnik ne ve, da je tudi ta dobil v vednost. In pri masovnem pošiljanju ta BCC izkoristiš in s tem pošlješ večim, da nihče ne ve, kdo je še dobil.

bo šlo?

silence
26.12.2007, 18:24
Joj sorry, zatipkala sem se. :d BCC bo prou.

Ce mas npr gmail mas to napopano koj pod "To" oz nad "Subject". U Outlooku 2003 mores pa najprej u imenik ... pol pa samo izberes osebo ali grupo in dodas u BCC.

Upam, da najdes BCC, ker BBCja ziher ne bos. :d

Pisuka a CC tud ne uporabljate? :dontknow:

silence
26.12.2007, 18:25

ko imaš odprt mail in klikneš na njem to, da boš izbral naslovnike iz imenika, se ti odpre imenik, na desni pa 3 okenca. Prvo je TO - to so prejemniki. Drugo je CC - to naj bi bilo v vednost (se pravi da prejmnik vidi, da pošta ni namenjena čisto njemu, ampak samo v vednost). No, in tretje je BCC - B za blind - to je skrita kopija v vednost - se pravi prejemnik ne ve, da je tudi ta dobil v vednost. In pri masovnem pošiljanju ta BCC izkoristiš in s tem pošlješ večim, da nihče ne ve, kdo je še dobil.

bo šlo?
Sem vedla, da bos leps povedala.:cool:

toben
27.12.2007, 09:18

bo šlo?

:) no seveda,sedaj je čisto jasno,je pa blo res težko dešifrirat....najprej zmeda glede BBC in BCC :) ,no jaz sem napisal za "pošta Windows" kar je pomenilo,da imam v slovenskem jeziku windowse in seveda tam ni bilo ne BBC ne BCC-ja ,,no tam je pa Za ,Kp in Skp :) in seveda je potem stvar enostavna kot pasulj brez fižola..
No pa me še ena stvar zanima ,kako se naredi,da se pošilajtelj ne vidi?

zeriX
27.12.2007, 09:34
nikakor.
Lahko pa daš samo en fake e-mail.

toben
27.12.2007, 09:58
sam jaz pa sem že dobil email,ko se ni videl pošiljatelj .....

pinky
27.12.2007, 10:15
pa se ni vidu tud, če si odprl mail in kliknil pošiljatelja?

Ker v samem seznamu mailov se prikaže tisto ime, ki ga ti nastaviš v svojem računu v ime. In tam lahko vpišeš karkoli. Ampak se iz maila vseeno da ugotovit naslov pošiljatelja. Če ne drugače - če daš replay boš videl, komu pošiljaš.

toben
27.12.2007, 11:07
:) no mogoče sem se pa zmotil.. pa se res ne da:dontknow:

freya
27.12.2007, 11:30
Svoj čas je obstajal poseben programček, s katerim si lahko celo ustvaril navidezen e-naslov oz. pošiljal na prvi pogled v imenu nekoga drugega. Ampak to se sankcionira.

zeriX
27.12.2007, 12:12
Nevem kako je to na public ali private ISP strežnikih, ampak jaz na svojem lahko pošljem mail iz drugega naslova oz. userja. Recimo da je moj mail nekdo@nekaj.com lahko si zmislim in dam kot svoj e-mail naslov bedak@nekaj.com.