Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Izvoz/uvoz imenika iz Office outlook-a

gripson
25.12.2007, 11:22
Torej - na službenem kompu (v Microsoft Office Outlook - Contacts) imam milijon naslovov strank, prijateljev, sodelavcev, ker pa sem skoraj več na domačem računalniku kot v službi, me zanima, kako lahko izvozim naslove iz službenega na domači računalnik....poizkusil sem že z File, Import/Export, Export to a file od tam naprej pa se pojavi problem.... ker ne vem kateri file moram odpreti oziroma izvoziti, da bom lahko na svojem računalniku lahko uvozil kot imenik ˝Contacts˝, kjer imam isti program za pošto....kakšna pomoč bi mi prišla še kako prav, sploh pa v teh dneh ko bi želel poslati nekaj čestitk...
Kako pa naredim update recimo če dodam nov naslov na službenem računalniku?

nejc
26.12.2007, 08:22
Sem sprobal.

Tam izberi recimo Comma separated values (Windows) [predvidevam, da bi blo vseeno, katero vrsto izbereš, ker če znaš exportat v neko vrsto, zna tud importat iz te vrste], nakar boš moral v naslednjem koraku še izbrati pot, kamor bi rad shranil file ter ime file-a. Nato ta file fizično prenesi na domači računalnik in naredi import.

Update vedno narediš preko import/export. Le tako boš vedno imel na domačem računalniku isto stanje kot na službenem.

gripson
26.12.2007, 14:33
Sem sprobal.

Tam izberi recimo Comma separated values (Windows) [predvidevam, da bi blo vseeno, katero vrsto izbereš, ker če znaš exportat v neko vrsto, zna tud importat iz te vrste], nakar boš moral v naslednjem koraku še izbrati pot, kamor bi rad shranil file ter ime file-a. Nato ta file fizično prenesi na domači računalnik in naredi import.

Update vedno narediš preko import/export. Le tako boš vedno imel na domačem računalniku isto stanje kot na službenem.

Sem poizkusil naslednje: Export to a file - Comma separated values Windows - Contacts - Desktop - Export Contacts from folder Contacts in potem ta file (excel.CSV) pošljem prejemniku (na moj domači e-mail), ko pa doma naredim import pa mi javi da ni v istem formatu....Ali je potem bolje če prenesem z USB-jem?

nejc
26.12.2007, 14:54
Sem pravkar sprobal. Na M$ Outlook 2003. Najprej export, nato import. Čist btw. nej povem, da je program neumen. Ko sem exportal prazen seznam in ga nato želel importati, je javlju napake, da ne zna prebrat file-a.:d

Nato sem na seznam dodal kontakt in ponovil postopek. Import je bil uspešen.

Razlog za tvoje nedelovanje lahko tiči v:
1)Nimaš iste verzije programa na obeh straneh in morda starejši program ne zna prebrat exportanega file-a od novejšega.
2)Če si exportal v Comma separated values(windows), morda nisi importal v Comma separated values(Windows).

Probal sem tudi naslednje. Export isti Comma separated values(Windows), import Comma separated values(DOS). Deluje, vendar mu pomeša kodne tabele in ne prikaže pravilno znakov(šumnikov itd.).

:dontknow:

To je edino, kar mi trenutno pride na misel. Ker ne uporabljam Outlooka, odkar sem pred leti šaltal na gmail.

Vseeno je, kako si prenesel file(ali usb, ali preko mejla, ali preko diskete itd.). Važno je, da ga imaš shranjenega nekje na disku., ko delaš import.

V kolikor imaš angleško verzijo, pogooglaj z geslom, ki ti ga vrže program. Sice rboš moral prevajat.

Aja, lahko probaš exportat še kot excel file recimo. Kej več bo moral pa kdo drug povedat.

silence
26.12.2007, 15:11
Sem pravkar sprobal. Na M$ Outlook 2003. Najprej export, nato import. Čist btw. nej povem, da je program neumen. Ko sem exportal prazen seznam in ga nato želel importati, je javlju napake, da ne zna prebrat file-a.:d

Nato sem na seznam dodal kontakt in ponovil postopek. Import je bil uspešen.
Meni se pa tole ne zdi neumno. Uvozit prazen list s "podatki" med podatke?:dontknow: