Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Linux težave

alessy
02.01.2008, 20:13
Imam ubunute linux, pa mi ga ne požene.

Ko prižgem računalnik pride do tja, kjer piše "Running Local Boot Scripts (/etc/rc./local) Ok.

Pač črn ekran in nič ne naredi.. Kaj naj sedaj naredim ?

zeriX
03.01.2008, 00:29
/etc/rc.d? Ziher da ne /etc/init.d?
Si dodajal kaj v to local datoteko? Si kaj nameščal morda?

alessy
03.01.2008, 10:38
No mislu sem da boste vedeli zakaj se gre. Zdaj čist točn ne vem kaj napiše, kar napamet sem napisal, kar sem si zapomnil. Nekaj takega napiše in zraven na desni napiše "OK", potem pa nič.
Vse stoji.
Prej je enako napisalo, pa je potem izginil ta ekran in se je prikazalo namizje.

Sedaj pa ni popolnoma nič. Do sem pride in obstoji.

Torej se da kako z linux cd-jem kaj popravit ? Oz. kako lahko popravim da mi bo normalno zagnal.

Nameščal sem neke stvari gor, samo se mi zdi, da ni to to. Je pa tudi res, da sem je parkrat ko sem zagnal račnalnik trdo resetiral med nalaganjem, ker se je ušel v linux, hotu sem pa windowse xp, pa se mi ni dalo čakat. Zdaj če gre popravit in bi prosil za postopek kako lahko popravim to...

thx

nejc
03.01.2008, 10:46
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=413975

http://www.google.si/search?source=ig&hl=sl&rlz=&q=Running+Local+Boot+Scripts&btnG=Iskanje+Google&meta=

zeriX
03.01.2008, 10:47
Ja če si resetiral je disk check, ampak to se zgodi mnogo prej kot se sploh root partition mounta, tako da to ni to.
Če tam obstoji, probaj menjat virtual terminal,
ctrl+alt+f(1-6), ali pa probaj virtual terminal zamenjat z grafičnim načinom ctrl+alt+f7, morda ti potem pikaže grafičen način.
Zdaj tako na pamet povedat je malo pretežko, bi moral videt kak output iz log file-ov. Ali pa je morda moje Ubuntu poznavanje premajhno, zato bi ti svetoval da obiščeš še www.ubuntu.si, morda tam kaj prej dobiš odgovor kot tukaj. Razlog zakaj morda ne vem natančno je ker sem bolj navajen in poučen na BSD-based distribucijah in ne Debian-based distribucijah.

Ampak kot praviš si nekaj nameščal in local skripta požene neke ukaze, morda je tam kaj takega ki vse skupaj ustavi.

alessy
03.01.2008, 15:56
Ok, zadeva je sledeča.

Napiše takole na koncu:

Running Local Boot Scripts (/etc/rc.local) . Pač ko pride do sem, računalnik še nekaj dela, ekran še potem 3 krat blinkne potem pa vse obstoji.

Pač še prej neki piše ampak je vse (OK) .

Nato sem poizkusil to varianto z ctrl+alt+ F(1-8)

Pa na F1 piše še malo več :

Starting Up...
Loading, please wait
Klint: Name_to_dev-t (/dev/sda 6 ) = sda6(8,6)
Klint: Trying to resume from /dev/sda6
Klint: No resume image, doing normal boot ...

Ubuntu 7.10 Workgroup tty1

Potem pa spodi root, pa kurzor čaka, da bom kaj napisal. Kr neki....

Poizkusil sem tudi z izbiro (recovery mode) pa enako pride do tja, ko napiše :

Running Local Boot Scripts (/etc/rc.local) , ekran trikrat blinkne, pa potem stoji.

Nato sem pritisnil enter in mi je nekaj delal, pa je napisal :
give root password ... or pres Ctrl-D to continue. No karkoli naredim , ko ni nič bolje....

zeriX
03.01.2008, 16:05
root@ubuntu ali kaj podobnega?
Probaj ročno startat X od tam, startx
morda se zažene, če ne pa izpiše kak error morda.
Če pa ni root@ubuntu ali kaj podobnega pa se probaj loginat z tvojim uporabniškim imenom in geslom in spet probaj ročno zagnat X.

alessy
04.01.2008, 19:39
Poizkusil sem z tem STARTX

Sicer mi je velik stvari napisal, samo na koncu pa tole:

FATAL ERROR

NO SCREENS FOUND

XIO fatal error 104 ( Connection reset by peer) on x server "0.0"
after 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining

alessy
04.01.2008, 19:41
A sploh lahko kako recover naredim z cd-jem ? Malo sem gledal, pa nič kaj posebej ne znam . Tudi ni nekega takšnega ukaza za ponovno namestitev osnovnih stvari.

Neki sem probal recover GRUB al neki takega pa je naredlo, samo je napaka še vedno enaka. Kaj več pa ne znam...

zeriX
04.01.2008, 20:41
GRUB je samo bootloader in nebo odpravil težav z X-om.

Pogosto je ob tej napaki kaka missconfiguration X-a.
Ubuntu ima nek način kako ponovno nastavit X, morda bo to pomagalo, ampak kakšen je ta ukaz točno pa ne vem, se bom pa pozanimal.

alessy
04.01.2008, 23:06
Prosim daj. Ko se ravno ne spoznam, pa sploh ne vem kaj je za kaj .Sem še začetnik z linuxom.

Razmišljam, da bi ga kar ponovno naložil , samo bi raje rešil ta problem kar na roke , v primeru, če se mi to še kdaj zgodi je pa zato dobro vedet kaj je za kaj in kako odpravit neko težavo...

Slowhand
04.01.2008, 23:48
ko se zadeva ustavi na Running Local Boot Scripts (/etc/rc.local)
pritisni ctrl + c
nato vnesi :

'sudo ls -lh /etc/rc.local'
'sudo cat /etc/rc.local'

se slišmo pol,kaj bo iz tega....

je pa Ubuntu mal bugast....mal me na polkna spominja....:rolling::o
http://www.ubuntu.com/getubuntu/releasenotes/704

zeriX
05.01.2008, 11:24
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
To je ukaz ki bi naj pognal konfiguracijo v tekstovnem načinu za X. Morda bo kaj bolje.

alessy
05.01.2008, 16:11
Končno dela.
Joj.

Prvi stavek sem očitno nekaj narobe pisal, ker mi ni in ni hotlo delat. Vglanvem mi je pa delalo od zerix. Takoj mi je potem napisalo da je grafična kartica neki. Vglanvem res pa je da sem grafično kartico menjal. In očitno je ni znal nastavit al kak ne vem. Vglanvem mel sem težave, zdaj mi pa dela. Zdaj pa samo nastavim driverje, pa upam da mi ne bo ob vsakem zagonu težil z nastavitvijo resolucije ekrana ...

zeriX
05.01.2008, 21:00
Aja, inštalacija Ubuntuja nastavi grafični gonilnik in potem ko menjaš ne nastavi novega ampak moraš potem z tem ukazom pošlihtat.

alessy
06.01.2008, 21:12
Ja dela sedaj super.

Hvala lepa za pomoč.