Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Noseča?

zaskrbljena
03.01.2008, 10:08
Stvar je taka. S fantom sva imela 3 dni po menstri nezaščiten odnos, vendar ni končal vame. Sedaj pa mi je menstra zamujala 2 dni in tudi trajala samo 2 dni. Ponavadi pa jo imam dolgo okoli 4-5 dni.
Je mogoče možno, da sem noseča?

Irina
03.01.2008, 10:17
Drago dekle, pri vsakem spolnem odnosu je možnost zanositve. Stopi do svoje ginekologinje/ginekologa in se z njim/njo pogovori. Težko, da bi "forum" ugotovil ali si ali nisi noseča.

majdka
03.01.2008, 10:20
prijateljica je med nosecnostjo krvavela se do 5 meseca... tko da :dontknow:

sploh pa nerazumem mlade zakaj ne uporabljajo kondoma ali tabletke...

drugace pa h ginekologu ali pa v lekarno po tester

xdd
03.01.2008, 10:41
Tester imajo tudi v intersparu.

lila5
03.01.2008, 11:04
prijateljica je med nosecnostjo krvavela se do 5 meseca... tko da :dontknow:

sploh pa nerazumem mlade zakaj ne uporabljajo kondoma ali tabletke...

drugace pa h ginekologu ali pa v lekarno po tester

Vsakemu se lahko kdaj "zalomi".......saj spolni odnos ni vedno le plansko organiziran.......in dekletu, ki je v stiski, razna moraliziranja v stilu "kako je lahko kdo tako neumen, da se vedno ne zaščiti" zdaj ne pomagajo ravno veliko......

zaskrbljena, ti pa čim prej k ginekologu.......testeri so sicer zanesljivi, spet pa ne tako, da bi ti pokazali dejansko stanje že takoj prvi dan izostanka menstruacije, kot je v reklamah navedeno......meni je tester pokazal, da sem noseča šele 10 dan izostanka, prej pa je bilo stanje vedno negativno..........

majdka
03.01.2008, 11:33
treba je moralizirat, ne pa cakat, da se ucijo sele iz svojih napak...

zaskrbljena
03.01.2008, 11:35
zaskrbljena, ti pa čim prej k ginekologu.......testeri so sicer zanesljivi, spet pa ne tako, da bi ti pokazali dejansko stanje že takoj prvi dan izostanka menstruacije, kot je v reklamah navedeno......meni je tester pokazal, da sem noseča šele 10 dan izostanka, prej pa je bilo stanje vedno negativno..........
No, saj meni menstruscija ni ravno zaostala(ajde 2 dni, samo to se lahko komot zgodi). Bolj me skrbi samo trajanje le te, ker je bila dolga samo 2 dni. Ponavadi jo imam 4-5 dni

zaskrbljena
03.01.2008, 11:36
In moralizirnaje v mojem primeru pomaga kako?

majdka
03.01.2008, 11:43
moje mnenje je, da bos v prihodnje poskrbela za zascito, oz. bosta, ker skrbet celi mesec ali sem noseca ali nisem ni ravno prijetno ane...
ne privoscim ti da bi bila noseca, zato se ne razburjaj name, ker nisem jaz krivec..
sploh pa bi lahko ze vedla da menstruacija ne pride vedno ob istem casu in ne traja vedno enako..

zaskrbljena
03.01.2008, 12:02
moje mnenje je, da bos v prihodnje poskrbela za zascito, oz. bosta, ker skrbet celi mesec ali sem noseca ali nisem ni ravno prijetno ane...

Ti izgledaš pribljižno takole:
Q: Pogorela mi je hiša, kaj narediti?
A. Drugič pa ne pusti sosedovemu Frančku, da se igra z vžigalicami.
Koristen odgovor ane?

freya
03.01.2008, 12:09
Vsakemu se lahko kdaj "zalomi".......saj spolni odnos ni vedno le plansko organiziran.......in dekletu, ki je v stiski, razna moraliziranja v stilu "kako je lahko kdo tako neumen, da se vedno ne zaščiti" zdaj ne pomagajo ravno veliko......

dejansko ni bilo niti zaostanka ;)
Možna je še menstruacija oz. večje ali manjše krvavitve po zanositvi
Možno je, da tester kaže lažno nosečnost ali da ne kaže dejanske nosečnosti
Dejstvo, " da ni končal vate" nima velikega kontracepcijskega pomena, torej ni nobena zaščita.
Teoretična je čisto možna zanositev takoj po menstruaciji, zato je nezaščiten odnos neodgovoren.
14 dni po zamudi menstr. naj bi bila raven hormonov že tako visoka, da ne bi bilo več lažnih rezultatov v laboratoriju, za te testerje, ki jih prodajajo že v vsaki drogeriji, pa ne vem.
Bolje bi bilo, da bi vzela tabletke v 24 urah po odnosu, zdaj ti ne ostane drugega kot test in/ali obisk ginekologinje...tudi zaradi dogovora o učinkoviti kontracepciji.

nattka
03.01.2008, 12:14
Ti izgledaš pribljižno takole:
Q: Pogorela mi je hiša, kaj narediti?
A. Drugič pa ne pusti sosedovemu Frančku, da se igra z vžigalicami.
Koristen odgovor ane?

seveda je koristen ...

najprej si dobila nujni nasvet ... da pojdi di zdravnice ... to bi sicer po mojem skromnem mnenju morala sama od sebe storiti takoj ...
potem pa še drugega, ki je ravno tako nujen, če se želiš v bodoče izogniti stresu čakanja na menstruacijo ali celo nezaželjeni nosečnosti ...

ni razloga za užaljenost ... v današnjih časih je res treba pristopati k spolnosti s polno mero razuma, ker pri obilici zaščite take in drugačne, ni razloga za mesec dni travmatičnega čakanja ali pa še kaj hujšega ...

kakorkoli, upam da se bo zate vse dobto izteklo ... da je kratka krvavitev morda samo zaradi stresa ...
pa res čimprej do zdravnice ... izostanek menstruacije ima lahko tudi druge vzroke, ne samo nosečnost ...

monster
03.01.2008, 12:50
o jade jade :o

lila5
03.01.2008, 12:53
No, saj meni menstruscija ni ravno zaostala(ajde 2 dni, samo to se lahko komot zgodi). Bolj me skrbi samo trajanje le te, ker je bila dolga samo 2 dni. Ponavadi jo imam 4-5 dni

Mislila sem povedati, da testerji tako zgodaj niso ravno zanesljivi in se lahko zgodi, da ti še ne pokažejo nosečnosti ker si ti imela menstruacijo le 2 dni.......

lila5
03.01.2008, 13:17

Tu je napaka že storjena, kljub plakatom in spolni vzgoji v šoli ter branju forumov.....in sta samo dve možnosti......ali je noseča ali ni.....in dekle je trenutno v veliki dilemi in pod velikim pritiskom in ji takšno moraliziranje res ne pomaga......jo bo pa verjetno ta napaka izučila tudi, če ni noseča.......

biz
03.01.2008, 14:35
Stvar je taka. S fantom sva imela 3 dni po menstri nezaščiten odnos, vendar ni končal vame. Sedaj pa mi je menstra zamujala 2 dni in tudi trajala samo 2 dni. Ponavadi pa jo imam dolgo okoli 4-5 dni.
Je mogoče možno, da sem noseča?

Gledano z fiziološkega stališče, je nosečnost možna tudi že naslednji dan po menstruaciji ampak je možnost majhna in je enako kot zanositev ob kontracepcijskih tabletah. Ne vem sicer koliko si stara ampak tudi zrelejšim ženskam okoli 30 se dogaja da imajo menstruacijo različno dolgo, največkrat je vzrok kakšno vnetje ali virusna okužba, ki vpliva na telo. Po pravilu pa menstruacija izostane, če si noseča in je možnost menstruacije med nosečnostjo zelo nizka.
100% sigurnost pa ti seveda lahko poda samo ginekolog. Za naslednjič pa idi si po tabletke ali pa uporabita kondom, saj vse ostalo je samo ruleta - če nočeš biti noseča, če pa si naklonjena otroku pa ne vidim nobenih skrbi - naj se zgodi ko se bo.

souL
03.01.2008, 16:53
Sem misla da obstaja test nosečnosti sam se očitno motim... Pa sm misla da obstajajo ginekologi pa se očitno tut motim... :nonono:

Eno al drugo. Pa ti bo pomojem takoj jasno a si noseča al ne. :) Pa vseen velik sreče ane...

Violi*
13.02.2008, 19:31
Nosečnost pri 16, 17 letih.
Kaj narediti?
Kljub temu da si uporabila kondome, se ti je ponesrečilo. Je pač počil.
Ker nisi bila najbolj seznanjena s stvarmi si odšla k zdravniku šele čez 2 dni. Sicer ti je dala kontracepcijske tabletke 3+3 Diane 35, ki naj bi delovale kot after pill oz. jutranja tabletka.
To naj bi pospešilo menstruacijo ali kaj? Ampak po treh dneh usa obupana opaziš da menstruacije ni od nikoder. Nosečnost je mogoča?
Staršem nikakor ne bi povedala, drugim ljudem prav tako ne... Premišljuješ celo o samomoru...
O preveliki dozi tablet, ki bi ubile zarodek.. O čemerkoli...
Kakšen nasvet?
Je kakšna možnost da starši nebi izvedeli za splav, če bi se dekle odločilo za to?:dontknow:

KissMe
13.02.2008, 19:46
Ja, je možnost, da starši ne izvejo oz. ni možnosti, da bi izvedeli, če dekle tega noče. Zdravniki niso dolžni o tem obveščati staršev.
Potek je pa tkole: test za zgodnje ugotavljanje nosečnosti, če je pozitiven, pregled pri ginekologu-čimprej, potrditev nosečnosti (če maš srečo, se test zmoti:) ), obisk psihologa (nič posebnega), dobiš datum za splav. Greš tja, poseg traja kakšno uro, potem si še 2,3 ure tam, ker si omotičen od anastezije, potem greš lahko domov. Torej... to traja recimo pol dneva. Po fizičnih posledicah bi starši torej težko sklepali o splavu, drugo so pa čustva.

Upam, da ni izzvenel preveč izi, sam tehnično v bistvu je (razen če pride do zapletov, te pa so, kolikor jaz vem , zelo redki), drugo je psihološka plat...

Pa ne samomora delat :d

Irina
13.02.2008, 21:02
Violi stopi še enkrat do ginekologinje, ki ti je dala tabletko 3+3 in povej, da nisi dobila menstruacije. Ne odlašaj, ne čakaj, ne razmišljaj o samomoru, ni potrebe.
Za splav se boš dogovorila z ginekologinjo, vse drugo ti je opisala KissMe. Po opravljenem splavu se strogo drži zdravnikovih navodil. In ob prvem kontrolnem pregledu se dogovori za bolj zanesljivo zaščito.
Za prekinjeno nosečnost ne bo izvedel nihče, ki mu ti sama ne boš tega povedala. In bolje je, da to res ohraniš zase. Če bo stiska prevelika, poišči mladinskega psihiatra dr. Rejca - Aškerčeva cesta, Ljubljana.

Violi*
14.02.2008, 19:18
Hvala ;**
Pa še eno vprašanje:
Namreč nisem še polnoletna, pa zato vseeno starši ne bi izvedeli ali pač?:nonono:

Irina
15.02.2008, 15:46
Violi, kljub temu, da nisi polnoletna starši ne bodo izvedeli za nesrečen splet dogodkov. Ampak res glej, da se to ne bo ponovilo, ne zato, da ne bi kdo izvedel, ampak zaradi tvojega zdravja, počutja in kasnejše želje po otrocih.
Zdravnik/zdravnica bi tvoje starše ali skrbnike obvestila o tvojem zdravstvenem stanju samo v primeru, če bi obstajal utemeljen sum, da si bila zlorabljena-posiljena ali kako drugače žrtev nasilja. V nasprotnem te potrebe ni.
Spolnost je nekaj lepega in odgovornega, kar naj bi se dogajalo med dvema, ki se imata rada in ne travmatičen dogodek, zato res poskrbi za vsestransko varno zaščito - nezaželjena nosečnost in spolno prenosljive bolezni. Vse bo še dobro, samo ne izgubljaj "glave".