Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lov za nesmrtnostjo

Itoh
05.01.2008, 05:37
Paradoksalno je, da se eni še vedno trudijo postati nesmrtni (z biološkega vidika), na drugi strani pa se ves svet srečuje s staranjem prebivalstva. Kako se trudijo postati nesmrteni oziroma precej dlje živeti,si lahko preberete tukaj:
http://economist.com/science/displaystory.cfm?story_id=10423439

Vendar, če jim enkrat slučajno to rata, bo to vseeno le voda na mlin kapitalistom, delavna doba pa se bo podaljšala do 300 let starosti. Kaj pa bi se zgodilo z nezaposelnostjo...

lp
I.

Aleksander Vidmar
21.01.2008, 12:28
To bo v bistvu povzročilo veliko Evolucijo. Posledica bo manj rojstev, itd .. bolje se bomo vklopili v okolje. Hitro življenje ne bo več takšna nuja.

V samem bistvu gre za veliko izboljšavo.

Romul
05.02.2008, 18:42
izboljsavo?ko kakem standardu?kar se mene tice nam s cajtom kvaliteta zivljenja sam pada...

Babi2
05.02.2008, 19:30
Eh ja, vsi bi radi dolgo živeli - ampak nihče ne bi bil rad star.:d

Dalmatinec
05.02.2008, 19:57
Moje mnenje je, da na tak način ne smemo z glavo skozi zid in delat proti naravnemu ustroju oz, sistemu. To se nam kaj hitro lahko maščuje, še prehitro!:nonono:

Itoh
08.02.2008, 07:42
To bo v bistvu povzročilo veliko Evolucijo. Posledica bo manj rojstev, itd .. bolje se bomo vklopili v okolje. Hitro življenje ne bo več takšna nuja.

V samem bistvu gre za veliko izboljšavo.

Tukaj se ne strinjam s teboj, sorry. Zakaj misliš da bo manj rojstev, pa tudi če se to zgodi, do katerega leta naj bi potem človek delal? Sej se tud star avto bolj pogosto kvari in je treba bolj pazit nanj, kot pri novem.

Prepričan sem, da če se to res zgodi, se bo kvaliteta življenja še bolj znižala. Kot sem že prej omenil, to bi bil samo plus za delodajalce, ki bi imel izkušene robote, ki jih ni treba vzdrževati. Ko se kaj z***e, ga zamenjaš.
Ker se stevilo rojstev po mojem nebi tako zelo zmanjšalo, bi se povečalo število izkalcev dela, konkurenca za določeno delovno mesto bi bila večja, s tem bi se pa znižali stroški dela. itd.

lp

KissMe
08.02.2008, 22:36
Ne vem zakaj bi kdo rad večno živel... sej, a je res tok lepo? Js sem za kratko, ampak kvalitetno življenje!

Itoh
09.02.2008, 15:44
Ne vem zakaj bi kdo rad večno živel... sej, a je res tok lepo? Js sem za kratko, ampak kvalitetno življenje!

Povdarek je na kvalitetno, se pa neb pritoževal če je kvvalitetno inmal daljše :)

KissMe
09.02.2008, 22:04
Povdarek je na kvalitetno, se pa neb pritoževal če je kvalitetno in mal daljše :)

A ti je res tolk dobr al kaj? :o

Irina
09.02.2008, 22:10
Zakaj bi daljše življenje, nujno pomenilo tudi slabše življenje? Včasij je bil človek pri 50+ že starček, pa jih danes poglej te 50+, mi ne delujejo, da bi bili ravno starčki.

KissMe
09.02.2008, 22:24
To je res... je pa res tudi to, če si ne mečemo peska v oči, da je s povečevanjem starejšega prebivalstva, na slabšem mlajše (glede zaposlitve, prostora...). Pa še na to je treba pomisliti... ok, sej življenjska doba je res dolga, samo je treba pogledati tudi tiste, ki vegetirajo v domovih za ostarele, bolnicah, zavodih, nekateri kar doma (po možnosti brez ustrezne oskrbe), so osamljeni in samo še čakajo na smrt. Včasih ni bilo toliko takih primerov (ko so bili pri 50ih starčki)-če so bli bolni, poškodovani itd., so pač umrli, danes pa take ljudi lahko ohranjajo pri "življenju" z medicinsko pomočjo, je pa vprašanje, koliko imajo taki ljudje od življenja (oz...
-ni vprašanje).
Če se življenjska doba daljša na račun takega "življenja".... ne hvala!

keops
10.02.2008, 12:32
To je res... je pa res tudi to, če si ne mečemo peska v oči, da je s povečevanjem starejšega prebivalstva, na slabšem mlajše (glede zaposlitve, prostora...). Pa še na to je treba pomisliti... ok, sej življenjska doba je res dolga, samo je treba pogledati tudi tiste, ki vegetirajo v domovih za ostarele, bolnicah, zavodih, nekateri kar doma (po možnosti brez ustrezne oskrbe), so osamljeni in samo še čakajo na smrt. Včasih ni bilo toliko takih primerov (ko so bili pri 50ih starčki)-če so bli bolni, poškodovani itd., so pač umrli, danes pa take ljudi lahko ohranjajo pri "življenju" z medicinsko pomočjo, je pa vprašanje, koliko imajo taki ljudje od življenja (oz...
-ni vprašanje).

Vsako minuto umre par sto otrok do petega leta starosti zaradi lakote ali bolezni

KissMe
10.02.2008, 14:37
No.... naj rajše pomagajo otrokom, ki bi lahko imeli eno prihodnost, ne pa da imajo po več let na aparate priklopljene ljudi, ki se sploh ne zavedajo, da obstajajo in za katere po vsej verjetnosti ni več možnosti izboljšanja.

Je pa tudi to res, da je zemlja že malo prenasičena z ljudmi in pač tudi narava dela svoje. Smrt je naravna zadeva in jo moramo kot tako tudi jemati.

Itoh
11.02.2008, 21:15
Vsako minuto umre par sto otrok do petega leta starosti zaradi lakote ali bolezni

Na svetu je zadosti hrane za vse, le da je zelo neenakomerno razporejena. Na zahodu se folk prenajeda in dosega rekordne teže, v deželah tretjega sveta pa umirajo. Fino bi blo če bi se tole mal bolj "pošteno" razporedilo

Naprimer, če bi velesile recimo polovico denarja, ki ga namenijo za oborožitev namenile za razvoj takoimenovanega tretjega sveta. Nalašč sem napisal " takoimenovanega". Ali je res to tako nerazvit svet, sicer tam ljudje prej umirajo zaradi bolezni in podhranjenosti. Vendar mislim da nimajo problemov, ki jih je omenila KissMe. Tam je redko kdo ostarel in osamljen. Ker so obdržali nekatere tradicionalne vrednote, ki jih je zahodni hitri način življenaj pozabil.

Sicer pa imaš življenje tako, kakršnega sprejemaš. Če imaš malo, si lahko nesrečen ker nimaš več, ali pa srečen da imaš vsaj nekaj.

Zdaj je samo vprašanje kateri pregovor še velja
- Kdor ni z malim zadovoljen si velikega ne zasluži ali
- Kdor je z malim zadovoljen, velikega vreden ni :)

lp
V večini se strinjam z argumenti ki jih je predstavila Kiss Me

Irina
12.02.2008, 22:42
-ni vprašanje).

Tako misli danes, ko boš v letih 70+, boš mislila drugače. Spomnim se, ko sem bila stara približo 13 let in je v naši bližini umrla oseba tridesetih let. Vsi so stokali kako je hudo, ko umre tako mlad človek, jaz pa sem si mislila, dej no saj je bil že Metuzalem. Še danes se tega spomnim.

KissMe
13.02.2008, 19:20
No... sej nisem rekla, da naj zdej vse 70+ pobijejo :) mislim, da v svojem postu nisem naredila nobene krivice, ker sem govorila zgolj o ljudeh, ki nimajo nič od življenja, in ne bi bila rada na njihovem mestu. Ne vem kdo bi bil :dontknow:
Čist tko... če smo že na lovu za nesmrtnostjo... osebno sem dobro poznala gospo, ki je bila stara 95 let, in je dejansko komaj čakala da umre. Mela je hudo sladkorno, tolk da ni več vidla, brez slušnega aparata je bila skoraj čist gluha, potem, ko je v kopalnici padla, si je zlomila kolk in bila na vozičku. Niti na wc ni mogla it, 1x na dan so ji menjali plenice (bila je v domu za ostarele). Ni mogla ne brat, radio je komaj poslušala, ni mogla gledat tv-ja, ni mogla it ven (oz. tud ni mela volje).
Ker človek je tak frajer, da bi v taki situaciji hotu bit nesmrten??? No, nej se javi. Še vedno sem mnenja, da pride čas za smrt in to je to.

fserajn2
14.02.2008, 16:21
Ja drži,žal oni ne morejo tu potrjevati svoje želje po za željenem odhodu.

Samo pomoč in stik dobre duše ,če jo zaznavajo je tisto kar šteje.

Nisem še hudo star,a mi želje po nesmrtnosti ne hodijo po glavi ,temveč popolnoma zavestno sprejemanje odhajanja. Upam,da sprejemljivega. ali pa vsaj nezavednega.

Hvala bogu pa ,da se mladi ne zavedajo tega ,bolje da izživijo ,ker jim je ali kakor znajo dano izkoristit.