Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Talno gretje da ali ne

ales39
14.01.2008, 19:05
Lep pozdrav ker si urejam stanovanje oziroma mansardo, sem ugotovil da ni prostora za radijatorje pa se odločam za talno gretje, čeprav nekateri to priporočajo nekateri pa govorijo o tem da je škodljiv za zdravje, če dalj časa stojiš na mestu in menda povzroča slabšo prekrvavitev, poleg tega me pa še zanima kako je zadevo najlažje izdelati in kako najceneje. Zanima me predvsem iz zdravstvenega stališča ker nebi rad, da dam v stanovanje neko zadevo dolgoročno če je škodljiva.

Hvala in lep pozdrav Aleš

Katrin
14.01.2008, 22:52
Koliko časa pa stojiš na enem mestu v stanovanju? Pri sodelavki imajo talno gretje v mansardi + eno pečko na drva v dnevni, ki jo zvečer malo zakurijo. Blazno malo porabijo za kurjavo.

Babi2
15.01.2008, 08:31
Tudi jaz sem brala, da so raziskave pokazale, da talno gretje škodljivo deluje na ožilje nog. Pri nas doma imamo talno gretje le v kopalnici (poleg radiatorja), tam pa res ne hodimo veliko.
Precej podobno (ali pa še boljše) kot talno gretje je menda stensko - grelna telesa so vgrajena v zunanje stene. Delovanje sem videla pred leti pri kolegici, ki si je tako gretje omislila namesto posameznih peči v starem, meščanskem stanovanju. Bila je zelo zadovoljna. Je pa najbrž vprašanje, do kakšne temperature lahko ogreješ stanovanje na ta način, najbrž bo najboljše, da se pred dokončno odločitvijo obrneš na strokovnjake, ali pa poiščeš podatke o tem na netu, gotovo se jih da najti.

Aldebaran
15.01.2008, 08:40
Imaš dve varianti talnega gretja: eno je klasično, da položiš cevi ki jih ogreva topla voda in posledično segreva prostor... drugo je pa električno, ... da bi bilo pa to zdravju škodljivo pa prvič slišim... To je po mojem samo anti reklama, in propaganda za klasično ogrevanje...

freya
15.01.2008, 08:55
talno ogrevanje v kopalnice je obvezno. ;)
Talno ogrevanje na elektriko pa ni najboljše zaradi velike porabe elektrike. Ga je pa možno položiti naknadno potem ko so tlaki že izgotovljeni ( za sobe v spodnjih ali kletnih prostorih idealno).

Vsemogočni
17.01.2008, 00:13
Sigurno ne smeš tolk hajcat kot radiatorje. Če je tolk nevarno, potem je potrebno poleti odstraniti ves asfalt s pločnikov in cest .

Glede električnega ogrevanja sem vedno bolj skeptik, saj nam situacija ne kaže za naprej niti cenovno niti s preskrbo prav ugodno. Porabnikov je vsak dan več, želijo ukiniti še to jedrsko centralo, pozimi se trgajo vodi (poleti se pa ja ne ogreva), verjetno bodo še "krepke" zime itd.

spartan
17.01.2008, 06:31
Talno gretje v kopalnici....ziher:approve:

spartan
17.01.2008, 06:32
Sigurno ne smeš tolk hajcat kot radiatorje. Če je tolk nevarno, potem je potrebno poleti odstraniti ves asfalt s pločnikov in cest .

Glede električnega ogrevanja sem vedno bolj skeptik, saj nam situacija ne kaže za naprej niti cenovno niti s preskrbo prav ugodno. Porabnikov je vsak dan več, želijo ukiniti še to jedrsko centralo, pozimi se trgajo vodi (poleti se pa ja ne ogreva), verjetno bodo še "krepke" zime itd.

tistih 300 W kolko pokuri ni dosti; ekvivalent če ti gorita 2 žarnici.

Vsemogočni
18.01.2008, 22:25
Za to porabo pri nas sveti v stanovanju 6 žarnic (s flurescentnimi vred). Ampak nikol vseh 6 istočasno.

Z750
24.01.2008, 19:34
talno gretje

defenitivno da:approve:
sploh če imaš nizkotemperaturni kotel:approve:

spartan
29.01.2008, 07:54
jaz bom imel v kopalnici....drugod pa je tako speljan sistem po estrihu.

Fajn pa je, če ne zebe pozimi....ampak če je že sam estrih zadostne debeline enih 15 cm in tapravi parket gor ne bi smelo bit težav.

Če pa pri estrihu šparaš in pri podlagi s stiroporom tudi ne moreš pričakovati čudežev in ti druga ne preostane kot talna elektrika. V bistvu na začetku malo manj daš, v vsakem primeru pa moraš korigirati, če hočeš imeti "nek" standard.

Bilo kako bilo....nič ti ne uide:clown: