Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Afriški Pokal Narodov

kinsley
22.01.2008, 17:55
prvenstvo afrike je že v polnem zagonu,se vidi da afriški nogometaši igrajo vedno bolj vidne vloge v najmočnejših evropskih klubih...upam na dobre tekme...

MiranTepes
30.01.2008, 10:20
Poleg Slonov napredovali še OrliJure Bohorič

Nigerija je po zaslugi boljše razlike v golih kot Mali napredovala v četrtfinale afriškega pokala narodov, kamor se je že prej uvrstila tudi Slonokoščena obala.

Iz skupine B sta se v četrtfinale afriškega pokala narodov pričakovano in že prej potrjeno uvrstila Slonokoščena obala in na koncu vendarle tudi Nigerija, ki pa je bila od Malija boljša zgolj zaradi razlike v golih (Nigerija +1, Mali -2).

Mali s smrtonosno taktiko
Sloni, ki so si napredovanje priigrali že po dveh krogih, niso imeli veliko dela proti Maliju, ki sicer ni igral slabo, a je bil nasprotnik enostavno premočan. Tako je že v deveti minuti Didier Drogba, ki je igral svojo 50. reprezentančno tekmo, na levi strani prejel uporabno žogo po podaji Yaya Toureja in stekel v kazenski prostor, nato pa z močnim in natančnim strelom v svojem slogu zadel za 1:1. V 50. minuti je Marc Zoro, ki je zamenjal poškodovanega Kola Toureja, s silovitim strelom z glavo pod prečko zadel za 2:0 po podaji s kota, pet minut pred koncem pa je bil na pravem mestu po odbiti žogi malijskega vratarja še Boubacar Sanogo in s tretjim zadetkom na tekmi dokončno potopil barko Malija. Slonokoščena obala se bo v četrtfinalu pomerila z Gvinejo, drugouvrščeno reprezentanco skupine A. Kot zanimivost povejmo, da je Mali po vodstvu Nigerije na drugi tekmi z 1:0 iz igre potegnil Frederica Kanouteja in okrepil vezno linijo z Mohamedom Sissokom. A to je bila smrtonosna taktika, saj je Nigerija nato zadela še enkrat, Mali pa je prejel še dva gola in zaradi slabše razlike v golih izpadel.

Nigerijci nič več Super kokoši
Nigerija se pred tekmo z Beninom sploh še ni vpisala med strelce, zato se je selektorju Bertiju Vogtsu že nevarno majal stolček. Toda Super orli so se na zadnji tekmi vendarle zbrali in svojemu nemškemu selektorju naredili uslugo - čeprav so odpor Benina, ki se od tekmovanja poslavlja brez osvojene točke, strli šele v drugem polčasu. Vogts je tekmo začel brez Obafemija Martinsa v napadu, v 50. minuti pa je za neverjetno slavje nigerijskih navijačev z natačnim strelom z glavo po podaji Osazeja Odemwingieja poskrbel zvezdnik John Mikel Obi - to je bil sploh prvi gol Nigerije na turnirju! Nogometaš Chelsea je sodeloval tudi pri drugem golu, ko je v 86. minuti podal Yakubu Aiyegbeniju, slednji pa se je odkupil za nekaj pred tem zgrešenih priložnosti. Vzdevek Super kokoši, ki so ga nekateri po dveh slabih predstavah nadeli Nigeriji, bo tako vsaj za nekaj časa pozabljen. Toda morda bo že kmalu znova aktualen, saj se bo Nigerija v četrtfinalu v velikem afriškem derbiju pomerila z gostiteljem Gano, ki je vsaj glede na prikazano na tem turnirju absolutni favorit.

01.02.2008, 20:11
zdaj bo šlo za res,kajti na sporedu je četrfinale.V zaključno fazo so se uvrstile reprezentance za katere je bilo za pričakovati da bodo tam.
Pozitivno presenečenjeje vsekakor Angola...negativno pa da tam ni Senegala,kateri je daleč,daleč od nekdanje slave.

VrtniPolž
01.02.2008, 21:15
Senegal je bil muha enodnevnica, podobno kot njihov prvi zvezdnik El Hadji Diouf... Za mene je presenečenje Egipt. Igrajo bolj suvereno kot na domačih tleh ko so osvojili zadnji naslov, tudi najbolj disciplinirano. Takrat si po moje naslova niso ravno zaslužili in je odločal domač teren, nisem pričakoval da bodo tokrat blizu vrha. Pričakujem polfinale Egipt-Slonokoščena Obala, zmagovalec pa bo osvojil naslov. Mogoče še preseneti Gana. Ostali mislim da nimajo veliko možnosti.

kinsley
11.02.2008, 17:14
končano je prvenstvo afrike...znan je zmagovalec in egipt je prvi zasluženo.nekako nisem imel ravno dosti časa da bi gledal tekme,sem si pa ogledal posnetke.