Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Brezplačna videotelefonija za gluhe in naglušne - Mobitel

Trian
27.01.2008, 10:23
Sicer že nekaj dni stara novica, pa vendar ...

S 1. 1. 2008 se je končalo nekajletno promocijsko obdobje videotelefonije pri Mobitelu. Cena videoklica je zdaj enaka ceni navadnega klica.
So se pa pri Mobitelu odločili, da gluhim in naglušnim ponudijo brezplačno videotelefonijo, podarili so tudi nekaj aparatov, ki omogočajo videoklice.

Sicer je nekaj pomislekov, glede tega kako lahko nekdo komunicira v znakovnem jeziku in pri tem v eni roki drži mobitel, ampak sem prepričan, da se da vsako oviro premostiti, če je le dovolj interesa.

Nekateri pravijo, da je to le poteza, s katero si Mobitel nabira marketniške točke ... mogoče res, ampak kljub vsemu so takšna dejanja dobrodošla.

edit: dodana povezava na novico (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200718januar08.asp)

sojus
27.01.2008, 14:43
Zelo spodbudna in dobrodošla zadeva, čeprav Mobitel že vrsto let enostavno diktira mobi-telefonijo v Sloveniji, pa čeprav so cene zelo močno zasoljene v primerjavi z drugimi evropskimi državami:veryevil:

Stane
27.01.2008, 15:52
pa čeprav so cene zelo močno zasoljene v primerjavi z drugimi evropskimi državami:veryevil:

Pojdi v te evropske države pa boš videl, kakšne cene so šele tam.

sojus
27.01.2008, 17:11
Cenejše kot pri nas:rolling:

Trian
27.01.2008, 18:54
Ne vem no, vse do letos se je dalo pogovarjat zastonj prek videoklica, pritisni in govori je še vedno zastonj, imaš tudi dovolj akcij, kot recimo 1GB free prenosa za itak uporabnike. Vedno se najde kakšen bombonček pri Mobitelu.

vizitor
27.01.2008, 22:12
uh take akcija 1GB je bila zame čista zmaga, skoda ker so ukinili

misswho
28.01.2008, 01:52
Marketinške točke gor ali dol...potrebno je pomisliti na gluhe in naglušne. Menim, da je to zanje zelo dobra novica. :)

blustar
28.01.2008, 20:03
Cenejše kot pri nas:rolling:

Primer?

Hrushka
31.01.2008, 12:05
Sicer je nekaj pomislekov, glede tega kako lahko nekdo komunicira v znakovnem jeziku in pri tem v eni roki drži mobitel, ampak sem prepričan, da se da vsako oviro premostiti, če je le dovolj interesa.

Nekateri pravijo, da je to le poteza, s katero si Mobitel nabira marketniške točke ... mogoče res, ampak kljub vsemu so takšna dejanja dobrodošla.

verjetno res ni praktično, če uporaba znakovnega jezika zahteva obe roki. mogoče obstajajo kakšne "okrajšave" in potem uporabljajo samo eno roko. :dontknow: v najslabšem primeru, morajo mobilnik nekam odložit. razen če obstajajo kakšna stojala.
to z marketinškimi točkami je kr'neki. :nonono: vsa družbeno odgovorna dejanja so dobrodošla - verjetno je večji problem v tem, kdo jih izvaja.

Stane
31.01.2008, 17:42
Zaradi mene je lahko še ne vem kakšna marketinška akcija - če imam od nje korist, mi je kul.

SMS Donacije so recimo od leta 2003 omogočile nakazilo 600.000 EUR v dobrodelne namene in takisto mislim da je brezplačna videotelefonija za gluhe in naglušne več kot hvalevredna.

Sam pa sem najbolj vesel novosti pri večernih in vikend pogovorih - brezplačne stacionarne telefonije. ;)

Trian
03.02.2008, 11:00
Aha, letos kar lepo začeli pri Mobitelu. Večerni pogovori so že pred tem bili zelo uporabna zadeva. Ampak, to je že malo offtopic.

kokos
04.02.2008, 18:51
verjetno res ni praktično, če uporaba znakovnega jezika zahteva obe roki. mogoče obstajajo kakšne "okrajšave" in potem uporabljajo samo eno roko. :dontknow: v najslabšem primeru, morajo mobilnik nekam odložit. razen če obstajajo kakšna stojala.
to z marketinškimi točkami je kr'neki. :nonono: vsa družbeno odgovorna dejanja so dobrodošla - verjetno je večji problem v tem, kdo jih izvaja.

verjetno pa lahko tudi berejo z ustnic in pri tem ne uporabljajo rok.
glede na to, da se je Mobitel odločil za to opcijo v sodelovanju z Zvezo društev gluhih in naglušnih Slovenije, je zadeva popolnoma umestna in ne gre le za marketinške točke.

Stane
06.02.2008, 09:08
Točno tako, kokos. Ampak potrebno je najti čimveč namišljenih napak v ideji, da se novost predstavi kot zgrešeno in da konkurenca lahko mirno spi naprej.

(Čez čas pa bo sama ponudila enako, za 5% nižjo ceno in takrat ne bo nobenih napak več.)

Hrushka
08.02.2008, 14:51
jaz v tem nisem iskala nikakršnih napak. zanimalo me je samo, kako takšno komuniciranje prek videotelefonije v dejanski situaciji sploh poteka. in sem malo raziskovala. dejansko uporabljajo znakovni jezik - v eni roki držijo telefon, z drugo komunicirajo. :) in še "izobraževalni" video na tej strani: http://www.zveza-gns.si/zveza/novice/umts-za-gluhe-brezplacen/?searchterm=mobitel

Trian
09.02.2008, 11:42
No saj ni bilo pričakovati, da bi se zveza gns in m@ lotila te ponudbe nepremišljeno.

Stane
10.02.2008, 22:15
Hrushka: ni letelo nate, ampak jezi me, da se Slovenci nasplošno hitro radi skregamo. Nič nimam proti različnim mnenjem, nasprotno, ampak na forumih je polno neargumentiranega navijanja za eno ali drugo stran, namesto da bi vsi strmeli k enakemu cilju - boljši uporabniški izkušnji.