Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Dve izbiri

monster
28.01.2008, 16:58
Kaj bi naredil? Izbereš nekaj! Ne išči zaključka te dileme; ne obstaja!

Vseeno preberi. Moje vprašanje za vse vas je: Bi se odločili enako?

Na večerji, kjer so zbirali dobrodelna sredstva za šolo, ki je namenjena

otrokom z učnimi težavami, je oče enega učenca imel govor, ki ga prisotni

ne bodo nikoli pozabili. Potem, ko je najprej zelo pohvalil šolo in njeno

predano osebje, je postavil vprašanje:

''Ko nobeni zunanji vplivi ne zmotijo delovanja narave, je vse, kar narava

naredi, narejeno s popolnostjo. Vendar se moj sin, Shay, ne more učiti

vsega, tako kot to lahko počnejo drugi otroci. Stvari ne more razumeti

tako, kot jih lahko razumejo drugi otroci. Kje je potem naravni zakon v

mojem sinu?''

Občinstvo je obnemelo ob vprašanju.

Oče pa je nadaljeval: ''Verjamem, da ko otrok, kot je moj Shay, telesno in

mentalno oviran pride na svet, se ponudi možnost spoznati človekovo

resnično naravo, in sicer v obliki, v kakršni potem ljudje takšnega otroka

obravnavajo. Nato je povedal slednjo zgodbo:

Shay in njegov oče sta se sprehajala mimo parka, za katerega je Shay

vedel, da tam eni otroci igrajo baseball. Shay je vprašal: ''Misliš, da mi

bodo dovolili igrati?'' Shayev oče je vedel, da večina teh fantov v svoji

ekipi ne bo želela nekoga kot je Shay, vendar pa je oče tudi razumel, da

če bi njegovemu sinu dovolili igrati, bi mu to dalo potreben občutek

pripadnosti in samozavest ob tem, ko bi ga sprejeli, kljub njegovim

oviram.

Shayev oče je pristopil k enemu od fantov na igrišču in ga vprašal, če bi

Shay lahko igral, brez, da bi karkoli pričakoval. Fant se je ozrl naokoli

in rekel, ''Izgubili smo že šest iger, igra pa je že v osmem polčasu.

Mislim, da je lahko v naši ekipi, in ga bomo skušali dati zabijati v

devetem polčasu.''

Shay se je odpravil proti klopi te ekipe, si oblekel njihovo majico s

širokim nasmehom, njegovemu očetu pa je ob toplem občutku šlo rahlo na

jok. Fantje so zaznali očetovo veselje ob tem, ko so medse sprejeli

njegovega sina. Na kocu osmega polčasa je Shayeva ekipa dobila nekaj točk,

vendar pa so še vedno zaostajali za tri točke. Na sredini devetega polčasa

je Shay nadel rokavico in igral v desnem bloku. Čeprav ni v njegovo smer

prihajalo nič metov, je bil očitno navdušen že samo iz tega razloga, da je

lahko igral in bil na igrišču. Oče, ki je bil na tribuni, mu je ves čas

mahal Shay pa se je pri tem ves čas široko smejal. Na koncu devetega

polčasa je Shayeva ekipa ponovno dobila točko. Sedaj, ko so imeli pregled

nad dvema outoma in okrepljene baze, so pričakovali samo še potencialni

zmagovalni tek, Shay pa je bil na vrsti za udarec s kijem.

Ali so ob tej priložnosti pustili Shayu udarjati in zapraviti njihovo

možnost za zmago? Presenetljivo, Shayu so dali kij. Vsi so vedeli, da je

udarec nemogoč, saj Shay ni vedel niti, kako se kij pravilno drži, še manj

pa kako se udari.

Kljub temu je v trenutku, ko je Shay stopil na ploščo, metalec spoznal, da

je nasprotna ekipa zaradi Shaya dala zmago na stran, se pomaknil nekaj

korakov naprej, Shayu nalahno podal žogo, tako, da bi jo lahko vsaj videl.

Ob prvem metu je Shay nerodno zavihtel kij in zgrešil. Metalec je spet

stopil nekaj korakov bliže, da bi Shayu nalahno podal žogo. Ko je ta

priletela do njega, jo je počasi udaril nazaj proti metalcu. Igra se ne bi

končala, ampak metalec pa jo je pobral in bi jo lahko brez skrbi vrgel

prvemu, ki je stal na bazi. Shay bi v tem primeru bil izključen, igra pa

končana.

Namesto tega je metalec vrgel žogo natanko nad glavo tistega na prvi bazi,

izven dosega vseh ostalih članov ekipe. Vsi na tribuni in obe ekipi so

pričeli kričati, ''Shay teci do prve baze! Teci do prve!'' Nikoli prej v

njegovem življenju ni Shay tekel tako daleč, ampak do prve baze je

prispel. Na široko je odprl oči in se začudil.

Vsi so kričali, ''Teci do druge, teci do druge!'' Medtem ko je lovil sapo,

je Shay nerodno stekel proti drugi bazi. Pri tem pa je blestel in se vidno

boril priti do tja. Do takrat, ko je Shay prispel do druge baze, je

igralec na desnem krilu imel žogo. Ta je bil najnižji v njegovi ekipi in

je prav tako prvič imel priložnost biti junak v njegovi ekipi. Žogo bi

lahko vrgel igralcu na drugi bazi, vendar je razumel namere tega, ki je

metal, in je tudi on namenoma vrgel žogo visoko in daleč nad glavo

igralca, ki je stal na tretji bazi. Shay je zmedeno stekel proti tretji

bazi, medtem ko so tisti pred njim tekli okrog baz, da bi lahko zadeli

homerun.

Vsi so kričali, ''Shay, Shay, Shay, vse do konca!''

Shay je prispel do tretje baze, tisti, ki je stal nasproti njega pa je

prihitel k njemu, ga obrnil proti tretji bazi in zakričal, ''Teci do

tretje! Shay, teci do tretje!'' Ko je Shay prispel do tretje, so fantje

obeh ekip in tisti, ki so stoje opazovali igro, kričali, ''Shay, teci

domov!'' Shay je stekel 'domov', stopil na ploščo, ljudje pa so ga

spodbujali kot junaka, ki osvoji 'grand slam'. Tako je dobil igro za svojo

ekipo.

Na ta dan je rekel oče, ob tem, ko so mu po licu tekle solze, so fantje

obeh ekip pomagali ustvariti košček resnične ljubezni in človeškosti.

Shay ni doživel naslednjega poletja, umrl je tisto zimo. Nikoli pa ni

pozabil tistega trenutka, ko je bil junak in osrečil svojega očeta. Ko je

tisti dan prišel domov in zagledal mamo, pa je ta v solzah objela svojega

junaka dneva!

ZDAJ PA MAJHNA OPOMBA K TEJ ZGODBI: Vsi pošiljamo na tisoče šal in vicev

preko e-mailov brez pomisleka, ko pa pride do pošiljanja sporočil o

življenjskih izbirah in odločitvah, pa ljudje dvakrat premislimo, če bi

jih delili. Kruta, vulgarna in nespodobna sporočila se prosto premikajo po

spletu, javna diskusija o spodobnosti pa je v naših šolah in na delovnih

mestih prepogosto zanemarjena.

Če premišljuješ o posredovanju tega sporočila, obstaja možnost, da po vsej

verjetnosti izbiraš določene ljudi v svojem Imeniku naslovov in izločuješ

tiste, ki niso primerni za to, da bi prejeli tovrstno sporočilo. Oseba, ki

ti je poslala to sporočilo, verjame, da lahko vsi pripomoremo k temu, da

nekaj spremenimo. Sleherni dan imamo vsi na tisoče možnosti, da

pripomoremo k temu, da bi spoznali ''naravno zakonitost stvari''. Toliko

navidezno nepomembnih stikov med ljudmi nas napeljuje k izbiri: Ali bomo

posredovali košček iskrice ljubezni in človeškosti ali pa izpustimo to

priložnost, da bi nekomu lahko polepšali dan in pustimo za sabo hladnejši

svet?

Nek moder mož je nekoč rekel, da je vsaka družba sojena po tem, kak odnos

ima do tistih, ki so najmanj srečni.

Sedaj imaš dve izbiri:

Izbriši

Posreduj naprej

Naj bo tvoj dan kot Shayev Dan, sončen danes, jutri & zmeraj!

Čas je velik učitelj;nesreča je v tem,ker ubija svoje učence

Babi2
29.01.2008, 10:02
Ne, ne bi poslala naprej. Nobenih pisem, ki jih občasno prejemam, ne pošiljam naprej. Večinoma gre za takele solzave in malo verjetne zgodbe, nadalje za razna sporočila (besedilna in slikovna) o angelčkih varuhih, ki bedijo nad nami, pa o brezpogojnem prijateljstvu, pa o ljudeh, ki molijo zame (čeprav me sploh ne poznajo) in kar je še takšnih tem. Pač ne spadam med ljudi, ki potrebujejo takšno ceneno vzpodbudo za to, da se za trenutek zazrejo v svojo dušo.

mrjerry
29.01.2008, 11:05
Kam morm kliknit da zbrise? :clown:

monster
16.02.2008, 13:45
mah brez veze, obstaja seveda spam v velikih količinah in obstajajo občasno sporočila, ki tudi kaj pomenijo. saj izbira je še vedno vaša.

nattka
16.02.2008, 14:28
mah brez veze, obstaja seveda spam v velikih količinah in obstajajo občasno sporočila, ki tudi kaj pomenijo. saj izbira je še vedno vaša.

pa saj vemo, da so takele zadevice samo raznašalke spama in lovljenje naslovov ...
ampak včasih pa preberem vsebino in če se me dotakne ... kakorkoli ... jo pošljem naprej ...

no ja ... priznam ... sem bolj cenene sorte in včasih rabim kako misel, da se zazrem vase ...

pa sej ne moreš bit cel lajf skuliran ... tko ko đeri, recimo ...;)

KissMe
17.02.2008, 18:44
Hm... zanimiv, monster, pa glih ti, k maš tolk za povedat o patetiki :)

Ja, js sm dobila ta mail in sem ga poslala naprej, čeprav se mi zdi sluzast in slinast in pocukran. Js ne rabm takih dramatičnih zgodbic, da bi bla dobra do drugih (oz. ne pripomorejo, da bi bla boljša), ampak si rečem... ok, mogoče jih kdo potrebuje... in pošljem naprej. Čeprav je solzavo in sluzasto in slinasto in pocukrano. Tega ne smemo pozabit :d

paradox
17.02.2008, 20:59
...Js ne rabm takih dramatičnih zgodbic, da bi bla dobra do drugih (oz. ne pripomorejo, da bi bla boljša), ampak si rečem... ok, mogoče jih kdo potrebuje... in pošljem naprej...
...ti jih ne rabis ker si dobra a posljes jih naprej tistim, ki so slabi? ...nisi iskrena :nonono::d

Tanatie
17.02.2008, 21:01
ne pozabit da ce ze posiljate take zgodbe skrijte naslove...zarad vas mam poln mail spama:)

paradox
17.02.2008, 21:51
''Ko nobeni zunanji vplivi ne zmotijo delovanja narave, je vse, kar narava

naredi, narejeno s popolnostjo. Vendar se moj sin, Shay, ne more učiti

vsega, tako kot to lahko počnejo drugi otroci. Stvari ne more razumeti

tako, kot jih lahko razumejo drugi otroci. Kje je potem naravni zakon v

mojem sinu?''

Občinstvo je obnemelo ob vprašanju.

...

Sedaj imaš dve izbiri:

Izbriši

Posreduj naprej

...kje je naravni zakon v temu, da se nekdo recimo rodi brez nog ali rok drugi pa z z vsemi okoncinami? Narava ni moralni sodnik 'pravicnosti' in 'nepravicnosti'. Vprasanje ima drug namen. Kaksnega bo pa verjetno vsak zakljucil po svoje. Kar mislim, da bi bilo bolje, ce ze hoces vzbuditi neko 'clovecnost' v tistih, ki ne bi odreagirali tako kot je omenjen team bi bilo, da ta bi ta oce naredil recimo svoje web-site in napisal svojo zgodbo z namenom da pohvali reakcijo tistega baseball teama, ki so v tistem trenutku in okoliscinah odreagirali tako da je bil resultat za vse vkljucene pozitiven. To bi bilo honest. Ce bi naletela na taksno stran in bi bila in certain mood za branje, bi se mi dobro zdelo, da obstaja na svetu se vedno tudi 'nesebicnost'.
Tisti, ki pa je napisal in vkljucil to zgodbo v svoj e-mail xyz-osebkom, da naj bi jim bila koristna pa je 'dodal' vsemu svoj pecat, ki si ga ne zasluzi.

In, ne bi ga poslala naprej, ce bi ga dobila.

Pancho
18.02.2008, 10:16
...kje je naravni zakon v temu, da se nekdo recimo rodi brez nog ali rok drugi pa z z vsemi okoncinami? Narava ni moralni sodnik 'pravicnosti' in 'nepravicnosti'.
Naravni zakon tega (in kateregakoli) primera je v brezpogojnosti (in seveda tudi v brezpogojnosti tvoje perspektive - da ga razumeš (=sprejmeš)).
Vprasanje ima drug namen. Kaksnega bo pa verjetno vsak zakljucil po svoje. Kar mislim, da bi bilo bolje, ce ze hoces vzbuditi neko 'clovecnost' v tistih, ki ne bi odreagirali tako kot je omenjen team bi bilo, da ta bi ta oce naredil recimo svoje web-site in napisal svojo zgodbo z namenom da pohvali reakcijo tistega baseball teama, ki so v tistem trenutku in okoliscinah odreagirali tako da je bil resultat za vse vkljucene pozitiven. To bi bilo honest.
Integriteta in hvaležnost, ja.

Vprašanje ima samo 1 in 1000000000 namenov...;)

CeausescuFan
18.02.2008, 13:57
Res je, ljudje imamo izbiro, brezpogojno pa je tudi, da si te izbire ne pustimo vzeti, oziroma, da zelo dobro premislimo, preden izbiro zlorabimo.
Dober človek je lahko samo tisti, ki ima vedno slabo vest, in to brezpogojno. Da se nikoli ne hvali da je boljši.

Pancho
18.02.2008, 14:23
Dober človek je lahko samo tisti, ki ima vedno slabo vest, in to brezpogojno. Da se nikoli ne hvali da je boljši.
Kako je lahko to brezpogojno, če si ravnokar postavil pogoj, kaj je brezpogojno? ;)

Slabih, dobrih ni. Je samo naša pogojna ocena.

KissMe
18.02.2008, 18:50
...ti jih ne rabis ker si dobra a posljes jih naprej tistim, ki so slabi? ...nisi iskrena :nonono::d

Ne, sploh nisem napisala, da pošljem take maile ljudem, ki so slabi, ampak takim, ki jim taki maili nekaj pomenijo. Ljudje in njihove selektivne zaznave... je treba vse prikrojit, kakor ti paše:nonono:

monster
18.02.2008, 20:37
Kissme ma nekaj problemov z ločevanjem med različnimi pojmi: če je čustveno preveč nabito je patetično, čeprav med čustvene izraze, ki so zanjo sprejemljivi, vključuje tudi čustevno izsiljevanje ...hm :o

Zgodba je pretirana, vendar ... hja, bodite enkrat v družini s prizadetim otrokm, pa vam marsikaj ne bo pretirano.

KissMe
18.02.2008, 21:02
Ne ne, nimam nobenih problemov. Ne vem kje si pobral, da je čustveno izsiljevanje zame sprejemljivo... to si si pa gladko izmislil.

Ok, nisem bila v družini s prizadetim otrokom, poznam pa veliko invalidov, nekateri so tudi moji prijatelji in najmanj kar hočejo, je to, da jih ne pomiluješ in ne vtikaš v take solzave zgodbice.

monster
18.02.2008, 21:17
hm, čisto malo sem te špiknil iz druge teme ... ;)

v bistvu gre za moje pojme za sporočilo sprejemanja drugačnosti, ki je pri nas včasih tako zafookano nemogoče. Ampak pozabite ... zadnja stvar je pa patetitka za handyje :)

KissMe
18.02.2008, 21:23
Ja... sem opazila, sam špiknit ali pa nekoga nekaj določit, kar nikoli ni izjavil in si v bistvu nekaj zmisliti... ok, ne zdi se mi fer... tud to spada pod temo sprejemanja drugačnosti. Pač sprejemanja mojega mnenja. Ljudje se ful osredotočajo na očitno drugačne ljudi, in na sprejemanje le-teh, če maš pa samo drugačno mnenje te pa popljuvajo in obtožijo še za stvari, ki jih nisi rekel ali naredil. Toliko o strpnosti.

Razumem osnovni namen te zgodbe, oz. tud meni se zdi, da se pod vsem tistim cukrom skriva point, o sprejemanju drugačnosti, ampak če bi bila zgodba manj "čustveno nabita", bi po mojem bolje palila.

monster
18.02.2008, 21:41
pih. sama si prenesla kot prva tematiko patetike iz druge teme, da ne bo kdo bolj papeški od papeža slučajno :veryevil: ... seveda pa si elegantno opereš ročice in nič kriva nič dolžna. tudi sam nima toliko "za povedati o patetiki" kot bi mi rada položila v usta na prejšnji strani. Samo tam ti zadeva ne diši, pa takole ... ;)

ne dvomim, da razumete point zgodbe, saj drugače bi bilo že nekaj narobe ...

Irina
18.02.2008, 22:22
Nesprejemanje drugačnosti v naši družbi je nekaj vsakdanjega. Žal je tako, kar se je javno pokazalo tudi ob zadnjih predsedniških volitvah, ko so nekateri neokusno komentirali kandidaturo gospodične Pečarič.
Z ljudmi, ki imajo drugačne potrebe se srečujem kot prostovoljka, zato mi je njihov "svet" znan. Ko bi nam bil dan samo košček njihove širine, bi lahko vsi lažje živeli.
To in podobno sporočilo sem že dobila in ga tudi poslala naprej. Zakaj ga ne bi? Če pošiljam naprej raznovrstne tudi manj okusne šale, zakaj bi ta moral romati v koš? Ne pošlješ ga vsem, prav gotovo ne tistim, ki sebe in svet merijo samo v materijalnih dobrinah, niso ga vredni.

Pancho
19.02.2008, 12:49
ne dvomim, da razumete point zgodbe, saj drugače bi bilo že nekaj narobe ...
Razumem osnovni namen te zgodbe
Kaj pa je point oz. osnovni namen zgodbe?

monster
19.02.2008, 13:31
Nesprejemanje drugačnosti v naši družbi je nekaj vsakdanjega. Žal je tako, kar se je javno pokazalo tudi ob zadnjih predsedniških volitvah, ko so nekateri neokusno komentirali kandidaturo gospodične Pečarič.
Z ljudmi, ki imajo drugačne potrebe se srečujem kot prostovoljka, zato mi je njihov "svet" znan. Ko bi nam bil dan samo košček njihove širine, bi lahko vsi lažje živeli.
To in podobno sporočilo sem že dobila in ga tudi poslala naprej. Zakaj ga ne bi? Če pošiljam naprej raznovrstne tudi manj okusne šale, zakaj bi ta moral romati v koš? Ne pošlješ ga vsem, prav gotovo ne tistim, ki sebe in svet merijo samo v materijalnih dobrinah, niso ga vredni.

No, tako cca sem razmišljal tudi sam :)

Ojla Pancho :d, zame je poanta zgodbe v sprejemnaju drugačnosti in razumevanju le-te. Otroci, ki so posebni, so neredko tarča posmeha, zaničevanja itd ... zadnjič mi je bilo fajn, ker je punca stara 10 let rekla, da je vesela, ker so na njohvem treningu tudi posebni otroci in to so bili gluhi :). gre za zelo temeljen zadeve: veliko tudi odraslih misli, da je recimo epilepsija duševna bolezen, da imajo telesno hendikepirani tudi nujno duševni deficit ipd ipd. :)

CeausescuFan
19.02.2008, 15:53
Kako je lahko to brezpogojno, če si ravnokar postavil pogoj, kaj je brezpogojno? ;)

Slabih, dobrih ni. Je samo naša pogojna ocena.

Brezpogojnen postanešp, ravno ko v sebi odstraniš pogoj. Pogoj je moral obstajati le v tebi, ti si ga pa odmislil, pa več psloh ne obstaja, niti pod razno pa ni zaznaven navzevn drugim.

Pancho
19.02.2008, 23:06
No, tako cca sem razmišljal tudi sam :)

Ojla Pancho :d, zame je poanta zgodbe v sprejemnaju drugačnosti in razumevanju le-te. Otroci, ki so posebni, so neredko tarča posmeha, zaničevanja itd ... zadnjič mi je bilo fajn, ker je punca stara 10 let rekla, da je vesela, ker so na njohvem treningu tudi posebni otroci in to so bili gluhi :). gre za zelo temeljen zadeve: veliko tudi odraslih misli, da je recimo epilepsija duševna bolezen, da imajo telesno hendikepirani tudi nujno duševni deficit ipd ipd. :)
Dan! :)
Zanimivo. :2thumbs:
Predpostavka... imamo 5 fantov, ki ne zaničujejo otrok, ki so posebni in 5 fantov, ki zaničujejo otroke, ki so posebni. Lahko v konkretnem primeru sprejemamo in razumemo drugačnost druge skupine petih?
Razumet ne bo težko - ego. Kaj pa sprejemanje? Koga naj bi sprejemali v konkretni situaciji? 5 fantov ali otroke, ki so posebni. V obeh primerih gre za drugačnost ("konflikt")...Verjetno bi večina ošvrknila skupino petih (no, ja... vsaj jaz bi jih).
A zakaj? Ker smo posebne otroke ovrednotili kot manj sposobne, manj vredne al bolj potrebne pomoči od tistih fantov?
Če bi tudi mi (vsi) otroke kljub temu, da so ti manj sposobni obravnavali kot sebi enake (jih brezpogojno sprejemali), bi jim realno gledano pripisovali nedrugačnost (v tem primeru pa ni več kaj sprejemat). Si kar si (briga me, kaj in kdo) - meni enak.
Hecno, a to je pa moj point (ki ga je pa paradox nekako izpostavila, tist uvod). Lahko bi od tu nadaljevali... a zdaj bi se vprašal, v čem je keč, da dejansko lahko drugačnost sprejemaš? Meni se zdi, da samo v razumevanju od kje sploh izhaja.

Priznam, da me je drugače zanimalo tudi tolmačenje pocukranosti ipd. (ne s tvoje strani seveda) ...ker bi na nek način potrdil to, kar ravnokar pravim (čeprav te potrditve ne potrebujem, a mogoče jo kdo drug)... :d

Alias
16.03.2008, 21:21
Malo občutka bi pa prišlo prav (namesto toliko pameti).

Mimogrede, če nekoga, ki tebi gotovo ni enak (in nihče na tem svetu ti ni), obravnavaš kot sebi enakega, je to zelo težko brezpogojno sprejemanje.

Pancho
17.03.2008, 10:49
Mimogrede, če nekoga, ki tebi gotovo ni enak (in nihče na tem svetu ti ni), obravnavaš kot sebi enakega, je to zelo težko brezpogojno sprejemanje.
Tega nisem niti mislil, niti napisal.

Alias
17.03.2008, 22:31
Če bi tudi mi (vsi) otroke kljub temu, da so ti manj sposobni obravnavali kot sebi enake (jih brezpogojno sprejemali)....

NO, pol pa tak fredi :approve:
Njabrž mi nosečniški hormoni kvarijo vid ali pa funkcionalno sposobnost razumevanja napisanega :d

Pancho
18.03.2008, 07:53
NO, pol pa tak fredi :approve:
Njabrž mi nosečniški hormoni kvarijo vid ali pa funkcionalno sposobnost razumevanja napisanega :d
Ne eno ne drugo. Kje pa vidiš enačaj?

Mišljeno je bilo kot vrednotenje v družbi; ista ali pa npr. enaka si nista niti klonirana dvojčka.

Alias
19.03.2008, 19:44
No, saj jaz sem tudi tako razumela (kot vrednotenje namreč; pa sem domnevala, da mi tega ni treba pojasnjevat, no...)

Tkole (te citiram): "Če bi mi (vsi) otroke kljub temu, da so ti manj sposobni obravnavali kot sebi enake (jih brezpogojno sprejemali)..". No, kadar takole nekaj dodaš v oklepaju, jaz to razumem tako, da hočeš pojem pred oklepajem dodatno pojasnit. V tem primeru, da piše, da "obravnavati nekoga kot sebi enakega" pomeni "ga brezpogojno sprejemati".
Če to ne piše, potem seveda karkoli sem že rekla, nima veze...

Sicer se strinjam z logiko tega, kar praviš. Hkrati pa v takih situacijah dajem prednost občutku pred razumom. Nekoč nisem, pa me je živeljenje naučilo drugače (mene namreč, ne pravim, da bi to moralo veljati za vse).

Pancho
19.03.2008, 23:16
Vse je ostalo samo na "če" in razmišljanju, v praksi bo to bolj težko. Pri meni se obnese izhajanje čimbolj iz nevtralnosti.

Kar se oklepajev tiče spet... vedno imajo drugačen pomen, nikoli istega. :)
V konkretnem primeru je morda manjkalo preciznosti v izražanju, ki pa je bla posledica česa drugega. Tiste dni je bilo še vse pobrkljano... ;)

Alias
20.03.2008, 11:29
Vse je ostalo samo na "če" in razmišljanju, v praksi bo to bolj težko. Pri meni se obnese izhajanje čimbolj iz nevtralnosti.

Kar se oklepajev tiče spet... vedno imajo drugačen pomen, nikoli istega. :)
V konkretnem primeru je morda manjkalo preciznosti v izražanju, ki pa je bla posledica česa drugega. Tiste dni je bilo še vse pobrkljano... ;)

Ajmene :d

Jaz predlagam, da prideš lepo raj sem na teraso na kavo (čaj, vodo, korenčkov sok, jjuhco, oz. kar pač piješ) pa bo vse takoj bolj zloženo :d Razgled je krasen, zrak tud, rožce cvetijo..:approve:;)

V glavnem, če dodam moj epilog - ne glede na to kaj bi tukaj ali kje drugje mislila, rekla oz. napisala...vem, da kadar se znajdem v taki ali podobni situaciji, sem pač tisto, čemur rečejo hopeless romantic, križan z utopistom. Saj veš, da se cuker kar vleče. Ker mi je tako pač preprosto všeč :clown:

monster
20.03.2008, 13:17
jaz tudi ... :shy:

Dalmatinec
20.03.2008, 17:50
Sem prebral začetni mail in moram rečt, da sem takih pocukranih zgodb prebral že na tisoče. Ne zdi se mi nič kaj posebnega, par mulcev je pač nekomu polepšalo dan in lajf nasploh. Sicer pa takih in podobnih mailov sploh ne pošiljam naprej, oz. le redkokdaj. Pa ne samo takih, tudi raznoraznih skritih kamer, smešnic, živalskih porničev in še česa ne...

Alias
20.03.2008, 19:50
jaz tudi ... :shy:

Jaz te pa ravno gledam na TV:)

Pancho
21.03.2008, 07:25
Ajmene :d

Jaz predlagam, da prideš lepo raj sem na teraso na kavo (čaj, vodo, korenčkov sok, jjuhco, oz. kar pač piješ) pa bo vse takoj bolj zloženo :d Razgled je krasen, zrak tud, rožce cvetijo..:approve:;)

V glavnem, če dodam moj epilog - ne glede na to kaj bi tukaj ali kje drugje mislila, rekla oz. napisala...vem, da kadar se znajdem v taki ali podobni situaciji, sem pač tisto, čemur rečejo hopeless romantic, križan z utopistom. Saj veš, da se cuker kar vleče. Ker mi je tako pač preprosto všeč :clown:
Predlog sprejet :approve: ...sam še sončne žarke bi :shy:

Ma pejt se solit... :clown:

Alias
21.03.2008, 21:33

:think: ....:clown: ?

Ps. Za sončne žarke se boš moral kakšni višji sili priporočit; čeprav jih je tu sicer nadpovprečno veliko.
Zaenkrat ti lahko ponudim samo leden veter :approve:

Salmantino
21.03.2008, 22:44

V nedeljo lahko še kako torto prineseš s seboj ;)

monster
21.03.2008, 23:04
vi ste mal čudni.

Alias
21.03.2008, 23:24
Hvala :approve:

Pancho
22.03.2008, 19:56
V nedeljo lahko še kako torto prineseš s seboj ;)
Nutellino? :d

Njuška Trap
22.03.2008, 20:18
Dobila, prebrala, poslala. Parim, za katere sem vedela, da jim bo fino, če jih malo opomnim, parim, za katere sem sama mislila, da je fino, če jih malo opomnim, pa eni, za katero sem vedela, da se bo najprej zjokala, potem pa prijela telefon v roke, me poklicala, se zahvalila in šla še z večjim zanosom na delo (dela pa z otroki s posebnimi potrebami).

Alias
23.03.2008, 20:03
Nutellino? :d

Ajme, tist pa zdaj ne - čokoladnega nil videt ne smem :dead::( Počaki še par tednov :d
Zdajle se dela orehova z nadevom iz domačih malin pa z masleno kremo :p