Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako odstranis umetne nohte ???

jaja3
05.02.2008, 09:16
Nujno prosim za pomoc: najstniska hci si je v predpustnih pripravah nalepila umetne nohte, zdaj bi jih pa rada spravila cimprej proc, pa ne gre. V drogeriji, kjer jih je kupila, so ji rekli, da zadostuje, ce pomocis prst v odstranjevalec laka - kar pa sploh ni res. Od prijateljic pa sem dobila naslednja 2 nasveta: eden je, da cakas priblizno 2 tedna, da sami odpadejo :nonono:; drugi pa, da kupis posebno topilo za te nohte, ki jih raztopijo, a ti menda ob tem tudi poskodujejo in zmehcajo tvoje nohte... :nonono: :nonono:

Ima kdo drug se kaksen nasvet, kako tega zlomka hitro in brez skode spravit proc ???:dontknow:

ja, saj vem, pa nauk za naprej: ne lotevaj se stvari, ki jih ne obvladas....

summer
05.02.2008, 09:31
Nujno prosim za pomoc: najstniska hci si je v predpustnih pripravah nalepila umetne nohte, zdaj bi jih pa rada spravila cimprej proc, pa ne gre. V drogeriji, kjer jih je kupila, so ji rekli, da zadostuje, ce pomocis prst v odstranjevalec laka - kar pa sploh ni res. Od prijateljic pa sem dobila naslednja 2 nasveta: eden je, da cakas priblizno 2 tedna, da sami odpadejo :nonono:; drugi pa, da kupis posebno topilo za te nohte, ki jih raztopijo, a ti menda ob tem tudi poskodujejo in zmehcajo tvoje nohte... :nonono: :nonono:

Ima kdo drug se kaksen nasvet, kako tega zlomka hitro in brez skode spravit proc ???:dontknow:

ja, saj vem, pa nauk za naprej: ne lotevaj se stvari, ki jih ne obvladas....

raztopilo za umetne nohte se lahko kupi v dm-u ali kakšni drugi drogeriji..ne škoduje za nohte...škodovalo jim je tisto kvazi sekundno lepilo s katerimi si jih je prilepla gor.....in bo imela zarad tega mal poškodovane...če nočeš, da jih ima še bolj idi po topilo , ker je to edin zdrav način....aceton ne pomaga...to je laž...prst naj pomoči v topilo in ga drži not vsaj 5 minut...potem počasi se topijo in odstopijo....
pač riskirat bo treba tistih 10 eurov za topilo

jaja3
05.02.2008, 10:12
:) o, hvala. saj ni problem glede nakupa, samo ne bi ji rada dala v roke cesa, kar ji bo naredilo se vec skode. ti imas torej s tem topilom izkusnje in ne poskoduje nohta ? pa se potem ta umetni noht raztopi in ga je treba nekako pobrisat ali popilit dol - ali se odlepi v enem kosu ?

summer
05.02.2008, 10:22
:) o, hvala. saj ni problem glede nakupa, samo ne bi ji rada dala v roke cesa, kar ji bo naredilo se vec skode. ti imas torej s tem topilom izkusnje in ne poskoduje nohta ? pa se potem ta umetni noht raztopi in ga je treba nekako pobrisat ali popilit dol - ali se odlepi v enem kosu ?
sem jih enkrat eni nardila takšne rdeče, da dol padeš:d...zraven topila dobiš lesene palčke...vglavnem 1 prst namočiš v topilo.....ga vrtiš tam okol 3-5 minut..vzameš ven in z leseno palčko poiskusiš če že gre noht dol, drugače ga še pa mal namočiš...trajalo bo en čas samo nohti ne bodo poškodovani od topila...al izsušeni...ko bosta gotove ji roke vredu umij in namaži z velik kreme....lahko pa tudi, no vsaj jaz sem, ji nohte namažeš s prozornim trdilcem...

jaja3
05.02.2008, 11:52
:) najlepsa hvala za tole... bova danes poskusili in upam, da bo uspelo.

Katrin
05.02.2008, 19:43
Mogoče malo butasto vprašanje. Zakaj si jih pa ne odstriže do svojih naravnih nohtov?

summer
06.02.2008, 06:47
.....ker ima na sebi eno debelo plast lepila....in dalj jo bo imela gor, dlje noht ne bo dihal, bolj bo poškodovan.....plus dejstvu da ima noht 2 krat debelejši in kaj ko ji bo rastu, naj ji pusti da bo potem imela pol nohta normalnega pol pa prelepljenga???in kasnej, tud če bi ji lepilo spustilo in bi padu dol, bi lepilo ostalo gor, in ne gre drugače lepo dol kot s topilcem

freya
06.02.2008, 06:59
To upam da ne velja za umetne nohte, ki si jih daš naredit pri kozmetičarki!!!
Ker sem ravno razmišljala, da si grem naredit nohte,, ker so to zimo prava katastrofa
:shy:

summer
06.02.2008, 07:10
ja.....tam je pa gel....ki pa res zraste dol...oziroma ga hodiš po določenem času(3 tedne) obnovit...da bi si jih sam enkrat dala nardit ne verjamem,.....pomojem boš kr redna stranka...:)

freya
06.02.2008, 07:58
amm. ...odvisno kako vpliva ta "obloga" na prave nohte, ki so že zdaj slabi ;)

summer
06.02.2008, 08:01
amm. ...odvisno kako vpliva ta "obloga" na prave nohte, ki so že zdaj slabi ;)

ta "obloga" oziroma po enih 3 tednih dobiš narastek, ki ga lahk sam spiliš oziroma obnoviš...ne gre drgač..zato ti pravim, da ga obnavljaš...ker če ga ne obnavljaš, si pač piliš dolžino nohta in narastek....odzadaj ti pa normalno rastejo tvoji nohti, pač si vse skuaj lakiraš s trdilcem prozornim al pa kaj takega

summer
06.02.2008, 08:02
aja....:D...tole morm vprašat...maš slabe nohte zarad pomanjkanja vitaminov?:d.....
drgač je tale obloga super, ker se noht ne zlomi, lahk ustvarjaš čudeže:d

freya
06.02.2008, 10:25
Slabe nohte imam vsako zimo, zaradi pomanjkanja vitaminov, predvsem pa sonca, kar vpliva na nohte in lase, letos verjetno nekoliko pripomore še dodatni stres.
ne, ne me prepičevat, da si stiskam sok iz zelenjave :d, raje jem sadje
thx mačka

summer
06.02.2008, 10:58
Slabe nohte imam vsako zimo, zaradi pomanjkanja vitaminov, predvsem pa sonca, kar vpliva na nohte in lase, letos verjetno nekoliko pripomore še dodatni stres.
thx mačka
pismo mi vzameš vse vesele:d

nattka
06.02.2008, 21:31
thx mačka

meni zadnjega pol leta nagajajo nohti ... prej sem imela kremplje, zdaj se mi v plasteh luščijo in jih strižem čisto kratko, do prsta ...
sem čist nesrečna, ker mam rada "hude" nohte ... jutri sem naročena ... kozmetičarka menda fajn ... ena boljših ...
javim kako sem zadovoljna ...

KissMe
06.02.2008, 22:31
Vem, da je tuki tema o umetnih nohtih, sam rada bi povedala, da sem mela js tud zelooo slabe nohte, skos so se mi cepili, pa sem imela čisto kratke... ampak zdej uporabljam en serum in mam dolge 6 mm, pa so vredu. Tko da.... sam povem, ker js sem nad tem serumom čist navdušena in sem sklenila, da moram obvestit vse, ki imajo probleme z nohti in delit svojo srečo :)