Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modro varčevanje

freya
06.02.2008, 06:01
Pred leti sem sklenila pri NLB modro varčevanje z obljubljenimi lepimi obrestmi. ker seveda od tega ni bilo nič, obresti namreč, sem ga prekinila. Medtem sem slišala, da so se nekateri varčevalci preko Zveze potrošnikov odločili za civilno tožbo za vračilo obresti, pred dnevi pa me kličejo z banke, naj pridem podpisat poravnavo, ki jo ponuja banka.

Kdo ve, kaj banka ponuja? In kako uspešne so bile tožbe preko Zveze potrošnikov?
:)

oldmen
06.02.2008, 12:02
http://www.zps.si/sl/osebne-finance/bancne-storitve/modro-varcevanje-3.html

freya
06.02.2008, 14:28
Torej moram preko Zveze potrošnikov pridobiti izračun upravičenih obresti...ker ga banka verjetno ne bo hotela izdelat. Vsaj pravilnega ne.
OK

genetik
22.02.2008, 22:59
Vseeno ni vse preveč lepo...če se odločiš, da boš v prihodnje sodelovala z ZPS, se moraš najprej včlaniti, kar ne znese ravno 5€. Potem moraš za sam izračun prav tako nekaj plačati. Sam se za tožbo nisem odločil, ker v modro varčevanje nisem vlagal nekih bajnih vsot, tako da tudi končni znesek ni bil zelo velik. Sprejel sem torej izvensodno poudbo NLB. Po spominu sem dobil 40-60% vrednosti denarja, ki bi ga moral dodatno dobiti v primeru upoštevanja navedenih obresti. Seveda je pa od vsakega posameznika odvisno, kaj je oz. kaj zanj ni velika vsota.

freya
24.02.2008, 19:24
Vse je res. Članarina ZPS je 20€, izračun 30€, kdaj bo zadeva obravnavana na sodišču se še tudi ne ve...

Mighty
06.03.2008, 21:15
No danes so tudi mene baje klicali domov za poravnavo. Pošte očitno nočejo pošiljat ;)

Freya kako si se odločila?

sam tudi nisem vplačal nekih bajnih vsot, zato me zanima o kakih zneskih se tu menimo, da bi vrnili. Genetik lahko v procentih?

zato so potem ko si končal z varčevanjem pobrali vse od tebe (knjižco,...)

Bekica
17.03.2008, 22:17
Tudi mene so poklicali. Šla sem na TR3, kjer so mi izročili pogodbo o poravnavi in specifikacijo obresti izračuna. Kot obr.mero so v izračunu poravnave vzeli tisto, ki sem jo imela zapisano na pogodbi Modrega varčevanja (3,05), ki sem ga sklenila leta 1999. Ker je znesek precej nižji kot sem pričakovala, sem dala sedaj obresti še izračunat (po podatkih iz brošure Modrega varčevanja) kolegici, ki dela na banki. Potem pa se bom odločila kako in kaj....

Mighty
17.03.2008, 23:10
sam sem sprejel. mali znesek tko da ne bom praskal.

Tebi pa vso srečo pa javi kako ti je šlo....