Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Greha vredna sodelavka

Selenna
15.02.2008, 16:13
Živjo!

Na forumu sem nova, registrirala pa sem se, ker se moram nekomu zaupati. Torej, imam fanta, skupaj sva malo vec kot pol leta, skupaj tudi ziviva in vec al manj je vse ok... Razen... je deloholik, do pred kratkim je imel dve sluzbi, stalno ima neko skakanje okoli in dejansko se vidiva le za kaka urico na dan... CE!

In nekaj dni nazaj je dobil na uvajaneje neko punco, ki je, roko na srce, taka da sam gledaš... faca je sicer kr neki, se pa lahko pohvali z najmanj 175cm in največ 60kg... okol njega skače v takem miniču da komaj rit pokrije, v salonarjih z vrtoglavo visoko peto (ki so njemu mimogrede fuuul všeč) in kar je najpomembnejše, skupaj preživita najmanj! 9 ur na dan! Mislim, midva nisva tolk skupaj v enem tednu...

In ne vem, ful me žre in sploh se ne morem umirit... tudi ko sva doma se pogovarjava o njej, skratka, po tanovem je kar naprej prisotna... pa še ful skupnih točk imata, oba kadita, se pravi da skupaj hodita na čik pavzice in v devetih urah dnevno, se človek najbrž še dodatno spoznava...

Imam po vašem mnenju razlog, da se žrem? ker priznam, dejansko mi ta situacija ne ustreza kaj preveč, on pa se niti ne potrudi, da bi bolje izkoristil čas, ki ga imava na voljo (gre pač spat). Stari pa smo od 26-37. Hvala za odgovore, pa četudi kritične, že vnaprej...

KissMe
15.02.2008, 16:57
Hm... ja, mislim, da imaš razlog za ljubosumje,ampak kaj naredit, pa ne vem :dontknow:

monster
15.02.2008, 16:59
Zdravo Selenna!

Všeč mi je stil, ki si ga ubrala, ker se mi zdi, da si precej realna. Ko sem že skoraj začel pisati vprašanje, koliko ste stari, sem videl, da si tudi to vključila. Ok ... sklepam, da je pripravnica najmlajša torej na spodnji meji, vidva sta bolj proti zgornji. Se mi zdi to pomembno ...

Osebna izkušnja. Zaradi lastne deloholičnosti sem se odtujil z ženo in se posledično tudi ločil. Brez razmerja in brez pripravnice. zato se mi zdi že v osnovi tak odnos, kjer se par videva samo še zvečer tik pred spanjem, ko sta že oba na robu izčrpanosti, labilen in v nevarnosti. Pa ne zaradi pripravnice, ampak zaradi pomanjkanja komunikacije emd vama, pogovorov in skupnih početij ...ločenij doživetij imata očitno veliko, vendar si ji težko sploh kdaj podelita, če se ne vidita. ne vem, kako živite, vendar ali je toliko dela zaradi potrebe po denarju/preživetja, ambicije ali zaradi bega od doma.

Kaj narediti? Pogosto znate deklice začeti kak pogovor, kjer jamski človek - torej tip - hitro začuti, da gre za nek podtalni ultimat, ki se glasi: ali jaz ali služba. Tega sodobni Adam noče slišati, zapre se v svojo čumnato in gara še bolj ali pa se protivi, a denar, ki ga prinesem domov je pa v redu? pa za tvoje obleke in čevlje sem pa dober s s vojo rkeditno in podobno, kar se razvije v čeden zakonski prepir, ko je večerja mrzla, noge v postelji tudi in nič dobrega iz vsega skupaj. mal heca ... :)

V resnici gre za to, kaj v bistvu mislita s svojim odnosom? tega je v tvojem postu jako malo ...koliko se imata rada, koliko skupnih zanimanj imata (očitno vama kajenje ni skupno) in kaj počneta v soboto in nedeljo, ko sta, upam, tudi kaj skupaj? če tam zadeve ne klapajo, potem sta skupaj zaradi navade in inercije in to ne bo dobro. za začetek, sopri, zveni kot Cosmo nasvet, vendar fura: ti organiziraj eno zadevo, ki sta jo vedno rada skupaj počela - izlet v neznano, bungge jumping, biljard, kopanje v bazenu, kino, whatever - vendar samo za vaju in ko so mobilni telefoni izklopljeni. če to ne bo palilo, potem si v riti :(

Glede pripravnice pa ... delam v službi, kjer je 90% žensk, neprestano imam študentke in pripravnice, ki so nekatere tudi seksi. Takšne zadeve so stvar zaupanja v odnosu. Tipi, vsaj ne vsi, ne razmišljamo samo s spodnjo glavo, kot se včasih sliši. ne vem pa , kak je tvoj Romeo. Iz opisa bi rekel, da se tvoj dečko giblje v finančno-ekonomsko-pravno-menagerskih vodah, kjer za mlada in ambiciozna dekleta marsikatera pot odprta tudi zaradi videza. In če tale punca stavi na to, potem je stvar pameti tvojega tipa, kaj bo naredil. Tukaj imaš malo manevrskega prostora Selenna. če boš naredila ljubosumno sceno, bo dečko odšibal jamrat točno njej na službeno ramo in lahko celo dože svoj cilj - ČE ga ona seveda psloh ima?

Lahko pa je samo bejba, ki se rada seksi oblači in je ponosna na svoje telo, kar je kul. Na splošno pa tipi, ki so kaj vredni, ne bodo zastavili dobrega odnosa zaradi vprašljivega seksa z neznanko. Izkušnje govorijo, da one-night stand glede kvalitete seksa NIKOLI ne seže niti do kolen seksu z nekom, ki ga že poznaš in si dal čez vse začetne prepreke in nerodnosti.

Sam imam wild card pri svoji lady za seks z Monico Belluci, če bo kdaj tako naneslo. verjetno mi bo prej padel na glavo meteorit. Če pa bi bili bogovi slučajno tako naklonjeni, da jo res srečam, bi pa verjetno jecljal do nezavesti ... Hočem reči, da sanje o tem, kako bi bilo "podreti" Scarlett Johanssen ali uno hudo bejbo iz sosednje pisarne je nekaj, realnost lifea pa nekaj drugega. sanje so še dovoljene, vse ostalo pa ne :)

Ajde.

Selenna
15.02.2008, 17:20
Monster, hvala za tako izčrpen odgovor! :)
Takole je, začuda sem jaz najmlajša na tej lestvici,on najstarejši, pripravnica pa 31-32. Je sicer vezana, ampak pred kratkim iz 12 letne veze, tko da... ne vem kolk je zadeva pri njej resna...

In ja, imaš prav, dejansko sem prepoznala najin odnos v tvojem opisu... živiva več al manj skromno, brez kakih ekstra izdatkov, ven ne hodiva kaj prida, o dopustu se zaenkrat le pogovarjava... in ja, ločenih aktivnosti je ful, skupnih pa nič. Vožnja na šiht, iz šihta, pa še to ne vedno, posedanje na kavču, gledanje filmov, kino 1x na mesec ali dva, na koncertih sva bila 2x... včasih me je peljal na kako kosilo, večerjo...in dejansko je res, zjutraj ko gre ga ne vidim, saj štarta ko jaz še spim, domov pride/va okoli 22, eno urco pred tvjem in potem spat, ker sva itak crknjena... ne vem, mogoče bo zdaj, ko bo imel samo eno službo kaj bolje, upam vsaj...

Ker najhujši je občutek osamljenosti, četudi si z nekom... in velikokrat sem že zaspala v solzah, ker sem se počutila tako zelo odtujeno in nepomembno. Recimo, bolj pomemben je bil njegov hobi kot pa skupna nedelja... kr neki... in ravno zato še bolj zavidam tej ženski, ker ima dejansko "čast" se z njim pogovarjat, se smejat, hecat... vse kar jaz tako zelo redko...

Ko sva pa skupaj in ko se odpre, ko da probleme in delo na stran (nepremičnine+sodišča+vse kar sodi zraven) je pa skorajda neprepoznaven... ljubeč, pozoren, in ja, čutim da me ima rad... ker jaz ga imam ful in ne bi mogla rečt da je to le navada...

Ne vem... prou zmedena sem...

KissMe
15.02.2008, 17:27
Po moje je najboljše, da mu poveš, kako nesrečna si, ker nima časa zate in da si želiš, da bi bila več skupaj. Če bo začutil, kako pomembno je to zate in če te ima res rad, se bo najbrž potrudil. Upam:)

Selenna
15.02.2008, 17:53
Kissme, sem mu že... nekajkrat celo... bila sem tudi že na tem, da sem bila pripravljena spakirat pa it, ker mi je bilo dovolj tega, da sem sama doma, njega pa od nikoder... sej je bolš, ampak zgolj kratkotrajno, pa obljube so tut, češ, zdej ko bo sam en šiht bo bolš, sam... ne vem... nisem več tako optimistična kot na začetku...

nattka
15.02.2008, 19:36
dvakrat sem prebrala zgornji sestavek in te selena popolnoma razumem ...

fanta imaš rada, deliš z njim svoje življenje ... v zameno pa dobivaš bolj ali manj impulze, da je v njegovem življenju vse drugo pomembnejše ...

dejansko se ljudje navežejo na tiste, s katerimi preživijo veliko časa ... čeprav se strinjam z monstrom, da moški z razčiščenimi pojmi ne bo skakal za vsako miniko ... a da sta skupaj veliko ... da ona že z oblačenjem daje jasno vedeti, da si želi pozornosti ... da je ravnokar končala zvezo in verjetno še kako hrepeni po potrditvi, da je kot ženska še vedno zelo privlačna ... so dejstva, ki lahko nagrizejo vajino zvezo ...
in ker mu je pomembneje posvetiti se hobiju, kot mirni nedelji v dvoje ... sem absolutno zato, da prevzameš iniciativo v svoje roke in "potipaš" svojega ljubega ... koliko se ti dejansko ne more povetiti zaradi pomanjkanja časa, koliko pa si ne želi ...

pokliči ga kdaj v službo in ga počakaj po koncu šihta, pa pojdita kam jest ... denar verjetno ni težava ... saj je vseeno, če se ti ubijaš doma s kuhanjem ali pa te kam pelje ...
ne bi ponavljala monstra, ki ti je odlično svetoval, kako organiziraj zadeve ...

dodala bi le to ... ne čakaj doma in ne obupuj ... pojdi v družbo, najdi si hobi, ki ti bo zapolnil čas ... ko bo on govoril o pripravnici, ti z bleščečimi očmi pripoveduj o svojih doživetjih ...
morda pa rabi lekcijo, da tudi ti živiš, dihaš, ljubiš ... in da se življenje odvija tudi brez njega ...

ne delaj ga ljubosumnega, to bi bil napačen motiv ... a ti boš manj nesrečna, manj osamljena in lažje boš definirala vajimo zvezo ... če bodo v tvojem prostem času prisotni tudi drugi, ki te bodo razveseljevali in te imeli radi ...

mlada si še ... premlada, da bi obupovala ... a dovolj zrela, da ne boš dovolila, da tvoja mladost mine v čakanju na besedo-dve ... seks ali dva ...

res ti želim, da se z njegovo eno službo konča tvoja nočna mora ... :):)

a nikar mu ne igraj rezerve, kamor se bo vračal ... ko bo imel vsega dovolj in si bo zaželel rame za razvajanje ...
dovolj je star, da ve ... kako stvari v življenju funkcionirajo ...
ti pa dovolj mlada, da lahko začneš na novo ...

:):)

Irina
15.02.2008, 22:27
Oprosti Selenna, priti je morala neka pripravnica, da si si na glas povedala tisto, česar si se že dolgo zavedala. Vajino druženje, skupno življenje po mojih merilih to ni, je čisto mimo. Popokaj stvari, ozri se okoli sebe in veseli se novega začetka. Prihodnjost s takim deloholikom jaz vidim samo tako, da bi bila kasneje mama in oči v eni osebi, ker biološki oči bo vedno delal od jutra do večera. Takim zadostuje motel, ker ne vedo kaj je to dom in družina.
Deset let starejšega moškega, smrdečega po cigaretah, ki se bo zvečer utrujen zvalil na kavč in z daljincem v eni, ter z pivom v drugi roki boš vedno lahko dobila, takih se ne manjka.

nattka
16.02.2008, 07:45
Deset let starejšega moškega, smrdečega po cigaretah, ki se bo zvečer utrujen zvalil na kavč in z daljincem v eni, ter z pivom v drugi roki boš vedno lahko dobila, takih se ne manjka.

true ...:approve:

si v enem stavku napisala, kar sem jaz raztegnila na eno stran ...

Lesoto
16.02.2008, 10:00
Če boš naredila ljubosumno sceno, bo dečko odšibal jamrat točno njej na službeno ramo.

Evo, točno to se je pa zgodilo meni in sem se znašla v začaranem krogu. Verjetno si lahko predstavljate, v kakšnem. :( Prosim za kak nasvet, kako iz tega, ker sem čisto na tleh.

monster
16.02.2008, 12:17
Lesoto, enostavnih rešitev ni, ker tud težave niso tako enostavne.

Vsekakor velja bazirati na pozitivnih čustvih, narediti vikend za zakopavanje bojne sekire in se odločiti za nekaj takšnega, kar je obema v užitek. Če je razkorak med vama prevelik in ni več mostu, potem je žal konec.

Pogovor je rešitev :), vendar brez solz (tipi smo res alergični na čustveno solzno izsiljevanje), brez povišanih tonov (kričanje), raznih podtalnih fint (poslati svojo mamo v boj ali najboljšo prijateljico bo zeeeelo kontraproduktivno). Pa tudi: teh pogovorov ne vleči čez vse časovne okvire, ker se začneta oba utrujati in postaneta razdražljiva. Pa še trik: tipi se lažje pogovarjamo, kadar nekaj počnemo, pa ne pilotiramo letalo, ampak hodimo, luščimo fižol, kaj enostavnega. Terapevtska konfrontacija ena na ena nas plaši, ker je to ženska finta: dejva se usest in se nekaj pogovorit. Ups, raje grem na pivo ;)

Lesoto
16.02.2008, 13:43
Hej, Monster, velik hvala za tole. Če mi že tokrat ne bo prišlo prav in se ne bo obneslo, bo pa kdaj drugič. Fajn je slišat (objektivno), kako na to gledate tipi. :)

Pa še nekaj: Ali je možno, da tipu zaradi večjega ali manjšega prepiranja mesec in pol ni do seksa, obenem pa tega ne bi dobil kje drugje (ne mislim samozadovoljevanja, ampak lulike). Poskusila sem z vsem mogočim (erotično perilo ...), pa me skoz zavrača; vem, da nisem slaba baba, da bi to bil problem.

monster
16.02.2008, 13:49
No pa še na za dobro vago :)

Lovljenje pravih trenutkov je prava umetnost. Namreč včasih imam res občutek, da moški možgani delujejo zelo enotirno. Če si je torej tip na poti iz službe zamislil, da bo res zašraufal polico v kopalnici, potem je naredil že cel koncept in ga tvoje povabilo na pogovor ob kavi čist vrže iz tira in koncepta :)
Pravi trenutki za pogovor so takrat, ko vidiš, da je tip res sproščen na izi ... :)

nattka
16.02.2008, 14:15
čeprav človek v prvem trenutku razočaranja, bolečine, navalu čustev ... pač odreagira burno in prizadeto ...

pa saj to je logično in razumljivo ... ne moreš tipu reči: ah seksal si z njo? ... oh, nič ne de ...

monster
16.02.2008, 14:18
sun tsu : umetnost vojskovanja

nattka
16.02.2008, 14:24
se strinjam, da ko razmisliš in se malo pomiriš ... potem začneš vrteti film in narediš strateški načrt ...
a prva reakcija je pač logična ... če imaš nekoga rad, si prizadet ...

zakaj pa prizadeti partner ne bi smel narediti napake ... saj jo je tudi tisti drugi naredil, zato je prišlo do scene ...

se pa absolutno strinjam, da samo miren in iskren pogovor uredi zadevo ... če je še dovolj cvetoča ...

Irina
16.02.2008, 20:26
No pa še na za dobro vago :)

Lovljenje pravih trenutkov je prava umetnost. Namreč včasih imam res občutek, da moški možgani delujejo zelo enotirno. Če si je torej tip na poti iz službe zamislil, da bo res zašraufal polico v kopalnici, potem je naredil že cel koncept in ga tvoje povabilo na pogovor ob kavi čist vrže iz tira in koncepta :)
Pravi trenutki za pogovor so takrat, ko vidiš, da je tip res sproščen na izi ... :)

Zdaj se bom pa še jaz razkokodajsala. Govorimo o partnerskem in ne o konkubinsko-metresnem odnosu. Zakaj bi morala ravno ženska č a k a t i, da je tip res na izi. Saj to ni njeno razmerje, je menda njuno. Torej po tvoji teoriji mora ženska čakati na ta zveličavni trenutek, ko bo njen dragi voljan prisluhniti svoji dragi. Po možnosti naj bo njen monolog brez čustvenih primesi, kratek in jedrnat, v telegrafskem stilu, brez pričakovanja, da bo nasprotna stran razumela kaj želimo povedati ali, da bo dobila takojšenj in konkreten odgovor.
Drage moje dame, narava nam je dala vse niti v roke in na nas je, da jih pravilno vlečemo. Moški razmišlja enostavno in premočrtno.

Tanatie
16.02.2008, 23:03
Zdravo Selenna!

Všeč mi je stil, ki si ga ubrala, ker se mi zdi, da si precej realna. Ko sem že skoraj začel pisati vprašanje, koliko ste stari, sem videl, da si tudi to vključila. Ok ... sklepam, da je pripravnica najmlajša torej na spodnji meji, vidva sta bolj proti zgornji. Se mi zdi to pomembno ...

Osebna izkušnja. Zaradi lastne deloholičnosti sem se odtujil z ženo in se posledično tudi ločil. Brez razmerja in brez pripravnice. zato se mi zdi že v osnovi tak odnos, kjer se par videva samo še zvečer tik pred spanjem, ko sta že oba na robu izčrpanosti, labilen in v nevarnosti. Pa ne zaradi pripravnice, ampak zaradi pomanjkanja komunikacije emd vama, pogovorov in skupnih početij ...ločenij doživetij imata očitno veliko, vendar si ji težko sploh kdaj podelita, če se ne vidita. ne vem, kako živite, vendar ali je toliko dela zaradi potrebe po denarju/preživetja, ambicije ali zaradi bega od doma.

Kaj narediti? Pogosto znate deklice začeti kak pogovor, kjer jamski človek - torej tip - hitro začuti, da gre za nek podtalni ultimat, ki se glasi: ali jaz ali služba. Tega sodobni Adam noče slišati, zapre se v svojo čumnato in gara še bolj ali pa se protivi, a denar, ki ga prinesem domov je pa v redu? pa za tvoje obleke in čevlje sem pa dober s s vojo rkeditno in podobno, kar se razvije v čeden zakonski prepir, ko je večerja mrzla, noge v postelji tudi in nič dobrega iz vsega skupaj. mal heca ... :)

V resnici gre za to, kaj v bistvu mislita s svojim odnosom? tega je v tvojem postu jako malo ...koliko se imata rada, koliko skupnih zanimanj imata (očitno vama kajenje ni skupno) in kaj počneta v soboto in nedeljo, ko sta, upam, tudi kaj skupaj? če tam zadeve ne klapajo, potem sta skupaj zaradi navade in inercije in to ne bo dobro. za začetek, sopri, zveni kot Cosmo nasvet, vendar fura: ti organiziraj eno zadevo, ki sta jo vedno rada skupaj počela - izlet v neznano, bungge jumping, biljard, kopanje v bazenu, kino, whatever - vendar samo za vaju in ko so mobilni telefoni izklopljeni. če to ne bo palilo, potem si v riti :(

Glede pripravnice pa ... delam v službi, kjer je 90% žensk, neprestano imam študentke in pripravnice, ki so nekatere tudi seksi. Takšne zadeve so stvar zaupanja v odnosu. Tipi, vsaj ne vsi, ne razmišljamo samo s spodnjo glavo, kot se včasih sliši. ne vem pa , kak je tvoj Romeo. Iz opisa bi rekel, da se tvoj dečko giblje v finančno-ekonomsko-pravno-menagerskih vodah, kjer za mlada in ambiciozna dekleta marsikatera pot odprta tudi zaradi videza. In če tale punca stavi na to, potem je stvar pameti tvojega tipa, kaj bo naredil. Tukaj imaš malo manevrskega prostora Selenna. če boš naredila ljubosumno sceno, bo dečko odšibal jamrat točno njej na službeno ramo in lahko celo dože svoj cilj - ČE ga ona seveda psloh ima?

Lahko pa je samo bejba, ki se rada seksi oblači in je ponosna na svoje telo, kar je kul. Na splošno pa tipi, ki so kaj vredni, ne bodo zastavili dobrega odnosa zaradi vprašljivega seksa z neznanko. Izkušnje govorijo, da one-night stand glede kvalitete seksa NIKOLI ne seže niti do kolen seksu z nekom, ki ga že poznaš in si dal čez vse začetne prepreke in nerodnosti.

Sam imam wild card pri svoji lady za seks z Monico Belluci, če bo kdaj tako naneslo. verjetno mi bo prej padel na glavo meteorit. Če pa bi bili bogovi slučajno tako naklonjeni, da jo res srečam, bi pa verjetno jecljal do nezavesti ... Hočem reči, da sanje o tem, kako bi bilo "podreti" Scarlett Johanssen ali uno hudo bejbo iz sosednje pisarne je nekaj, realnost lifea pa nekaj drugega. sanje so še dovoljene, vse ostalo pa ne :)

Ajde.

Scarlett je moja, back off!!!

sicer pa:)

se strinjam glede enotirnosti...zlo redko mam kak plan, da bi neki blo treba narest, ampak ko ga mam, je najhujs, ko mi ga nekdo unici...

kar se pa raznih drugih zensk tice je pa tko...ce mam jst v svojem odnosu vse kar hocem (kar ne pomeni da je popolno, ker noben odnos ni popoln...), pol me druge zenske sploh ne zanimajo, pa ce je v vesoljskem skafandru al pa brez vsega...ko te pa neki mocno moti v odnosu, pol te pa zacnejo motit tut najmanjse stvari...in takrat pol tut isces druge izhode...in po mojem je tak odnos obsojen na propad...velik stvari, vecino stvari smo pripravljeni spregledat, tudi odpustiti, ce je treba...ce je to to kar si domisljamo da naj bi bilo...ce pa to ni to, pol je pa dovolj da wc papir obesis narobe pa je lahko konec...

je pa se dodatna stvar...ponavadi ljudje dobivamo to kar vidimo okoli sebe...ce mal razmislis o ljudeh, ki jih poznas, bos vidla da je vecinoma res...torej, mogoce na vsej stvari sploh ni nic, ampak ker je zenska lustna in ker se ocitno pocutis ogrozeno, bos povsod videla kako te ogroza...in bolj ko bos rinla v to stvar, bolj se ti bo zdelo da je res neki na tem...do nekega trenutka, ko bo postalo res, ker druge moznosti sploh vec ne bo...

monster
16.02.2008, 23:43
Irina ... enostavno gre za to, da ste lahko bolj zvite in pametne. Gre za taktiko. Če bi bil problem, ki bi ga imel tip, bi izpostavil drugačno taktiko. Sploh ne vem, kaj hočeš povedati? Da se morate postaviti za svoje pravice? A je govora o emancipaciji .... Kar veselo ... :d

če se pa misliš razkokodajsati o metresno-podrejeno-patriarhalnih odnosih, pa ti kar kokodajsaj ... ;)

p.s. kvazi feministične pripombe o premočrtnosti razmišljanja in telegrafskem stilu pa si lahko požvižgavaš na klepetu razočarnih gospodinj. Dejstvo je namreč: probleme je možno rešiti samo razumsko/racionalno in ne emocionalno. Tudi analitik se ne loti svojega problema takrat, ko je ravno razkurjen, ker je njegovo moštvo izgubilo tekmo ali se mu je prižgal golaž.

Irina
17.02.2008, 04:09
Vidim, da je bil naporen teden. Vprašenje je samo kje; doma ali v službi? Ženska mora dnevno, doma in v službi reševati probleme, kljub izgubljeni tekmi in prismojenemu golažu, problemi ne čakajo na izi trenutke.
Mimogrede, o razočaranih gospodinjah kdaj drugič, si jih še nisem utegnila ogledati, imam tisoč drugih opravkov.

monster
17.02.2008, 10:42
Itaq, tip pa gleda samo tekme in čaka na golaž ;)

KissMe
17.02.2008, 14:35
Monster, me je kar pogrela tista izjava o čustvenem izsiljevanju s solzami. Ljudje namreč lahko jokajo iz resnične žalosti in prizadetosti, ni nujno, da gre za manipulacijo. Sploh pa... če odvzameš čustva iz zveze... kaj sploh še ostane? :dontknow:

monster
17.02.2008, 14:39
kar naj te greje izjava, ti bo vsaj toplo ... kadar govorimo o čustvenem izsiljevanju je točno to, ne govorim o običajnih čustvih ...

Škrlatka
17.02.2008, 14:53
Živjo!

Na forumu sem nova, registrirala pa sem se, ker se moram nekomu zaupati. Torej, imam fanta, skupaj sva malo vec kot pol leta, skupaj tudi ziviva in vec al manj je vse ok... Razen... je deloholik, do pred kratkim je imel dve sluzbi, stalno ima neko skakanje okoli in dejansko se vidiva le za kaka urico na dan... CE!

In nekaj dni nazaj je dobil na uvajaneje neko punco, ki je, roko na srce, taka da sam gledaš... faca je sicer kr neki, se pa lahko pohvali z najmanj 175cm in največ 60kg... okol njega skače v takem miniču da komaj rit pokrije, v salonarjih z vrtoglavo visoko peto (ki so njemu mimogrede fuuul všeč) in kar je najpomembnejše, skupaj preživita najmanj! 9 ur na dan! Mislim, midva nisva tolk skupaj v enem tednu...

In ne vem, ful me žre in sploh se ne morem umirit... tudi ko sva doma se pogovarjava o njej, skratka, po tanovem je kar naprej prisotna... pa še ful skupnih točk imata, oba kadita, se pravi da skupaj hodita na čik pavzice in v devetih urah dnevno, se človek najbrž še dodatno spoznava...

Imam po vašem mnenju razlog, da se žrem? ker priznam, dejansko mi ta situacija ne ustreza kaj preveč, on pa se niti ne potrudi, da bi bolje izkoristil čas, ki ga imava na voljo (gre pač spat). Stari pa smo od 26-37. Hvala za odgovore, pa četudi kritične, že vnaprej...

hm,no v podobni situaciji sem bila, vendar sma se peljala na en izlet brez kakih tel al kakih motenj, in tam sem tud povedala kaj me moti

KissMe
17.02.2008, 15:04
kar naj te greje izjava, ti bo vsaj toplo ... kadar govorimo o čustvenem izsiljevanju je točno to, ne govorim o običajnih čustvih ...

Posplošil si in vse solze dal v kategorijo čustvenega izsiljevanja. Če bi blo men bed, da me tip zapostavlja in bi mu to govorila (razlagala, kako sem osamljena itd.), bi jokat začela od žalosti, ne zarad tega, da bi nekej izsilila. Težko je zadarževat sloze, če si prizadet in te nekaj zelo boli.

No ja, sicer pa, kaj tipi veste o solzah, ste itak tako vzgojeni (večinoma), da nisi "taprav dec" če jokaš? :mad:

monster
17.02.2008, 15:11
ja ja ...itaq. s takšnim odnosom boš zelo daleč prišla v odnosih z nasprotnim spolom :) ... sploh na področju solz.

tako radi govorite o čustvih, kot, da vam prava čustva tudi v odnosu kar špricajo skozi ušesa, vse je prava romantika ali pa tragika ... zrelo reševanje problemov je razumsko, to ponavljam sedaj zadnjič. Za to je treba biti kul in si biti na jasnem kaj hočeš ...

KissMe
17.02.2008, 15:16
ja ja ...itaq. s takšnim odnosom boš zelo daleč prišla v odnosih z nasprotnim spolom :) ... sploh na področju solz.

Tud ti boš prišel daleč z ženskami, če jih boš obkladal z izsiljevalkami, dramatizerkami... good luck :2thumbs:

monster
17.02.2008, 15:19
jejhata ... saj vem, da nikoli ne dramatizarate in ne izsiljujete nooo :d

Hm, ok, naj bo. Na području čsutvenih manipualcij in izsiljevanja je med ženskami več strokovanjkinj kot pri moških. Tipi so bolj zadolženi za ignoranco, presliševanje raznih pomembnih informacij itd itd. Pa dejmo bit raje iskreni no! V nastali situaciji bo NAJSLABŠA izbira:

Scena, ko pride tip domov. Objokane oči in očitek: "torej imaš službo raje kot mene?" in vse izpeljanke te igrice.

Irina
17.02.2008, 15:28
Dobro,da imamo Forum, tukaj se nasmejeno, razjezimo, zjokamo, izmenjujemo mnenja, a seveda tudi sikamo in sploh povemo vse tisto, kar bi radi pa vedno ne moremo, že zaradi ljubega miru; tako doma kakor v službi.

monster
17.02.2008, 15:31
no, to bi pa bilo pa res patetično, če ti ostane forum :o

enkrat naredite kratko analizo, kako so se obnesle čustvene reakcije in kako racionalne na različne probleme v vašem življenju :)
Od zvitega kolesa na biciklu do morebitne nezvestobe :)

Irina
17.02.2008, 16:16
no, to bi pa bilo pa res patetično, če ti ostane forum :o

enkrat naredite kratko analizo, kako so se obnesle čustvene reakcije in kako racionalne na različne probleme v vašem življenju :)
Od zvitega kolesa na biciklu do morebitne nezvestobe :)

Po zapisih sodeč je mnogo patetičnih.
Analizo čustvenih reakcij ne morem delati, jih ne uporabljam. Obstajajo bolj učinkovite metode z zelo dobrimi rezultati.
Podrobna analiza medsebojnih odnosov, začenši s kolesom in zaključkom pri nezvestobi, bi nas verjetno pripeljala do trikotnika. Predvidevam, ker podobno poglobljena analiza, zakaj vlak ropota, nas pripelje do kvadrata.

Andreea
17.02.2008, 16:43

tako radi govorite o čustvih, kot, da vam prava čustva tudi v odnosu kar špricajo skozi ušesa, vse je prava romantika ali pa tragika ... zrelo reševanje problemov je razumsko, to ponavljam sedaj zadnjič. Za to je treba biti kul in si biti na jasnem kaj hočeš ...

ŠUŠ! :mad: Sej vemo, da ste VSI moški prasci in se vsako popoldne zavalite s pirom na kavč! :mad::approve:
Pa pojma nimate o čustvovanju, najbrž sploh ne čutite, ja ja :nonono: pa kreativno razmišljat tudi ne znate :approve:

Zanimivo, kako je tipček iz deloholika postal "smrdeč star prdec, ki je zvečer s pirom v roki zvali pred TV" :dontknow:
Če se že pogovarjata, se lahko bejba zadrži, tudi če ji gre na jok in ima neustavljivo željo povedat mu, da je kur.birski prasec brez čustev :) dedca kam peljat na izlet in mu namignit (NAMIGNIT, ne rjovet, da ga nikolinikolinidomainnimačasazate) najbrž tudi ni tako težko. sploh ker tako rade poudarjamo, kako se znamo pogovarjat (v nasprotju z moškimi) in kako se znamo prilagajat različnim situacijam (v nasprotju z moškimi)

Dlje kot v takih situacijah človek čaka, slabše je. :) In reakcija dečka v "napadu" s strani ženske, ki ji je bilo 100 let nekaj čisto OK (tako on predvideva, ker se v vsem času do zdaj ni razburjala) je - kaj za vraga ji je, a ma PMS?? :o Ni ravno uredu, če ženska (ali tip) pristopi k pogovoru na način "kar naj se on spremeni, ker itak dela vse narobe, drugače pa se vedno samo jaz prilagajam".

Kompromisi. :) Samo doma (po službi) verjetno ne bo nikoli čepel, če nikoli ni bil tak tip. Se pa lahko dogovorita za količino preživetega časa skupaj (recimo za 2, 3, 5 dni na mesec...) Ob predpogoju, da sta obe udeleženi strani za to.

monster
17.02.2008, 16:46
andrea :approve:

saj res, zakaj nas prasce sploh prenašate? :d

mrjerry
17.02.2008, 17:23
Živjo!

Jaz imam obcutek, da ti svojemu tipu zaupas. Ti pa manjka njegove druzbe oz. pozornosti. Seksi sodelavke gor ali dol.

Irina
17.02.2008, 17:41

Kdo je pa sploh rekel,da vas prenašamo, moj ima noge in sam hodi okrog.

nattka
17.02.2008, 19:37
jejhata ... saj vem, da nikoli ne dramatizarate in ne izsiljujete nooo :d

Hm, ok, naj bo. Na području čsutvenih manipualcij in izsiljevanja je med ženskami več strokovanjkinj kot pri moških. Tipi so bolj zadolženi za ignoranco, presliševanje raznih pomembnih informacij itd itd. Pa dejmo bit raje iskreni no! V nastali situaciji bo NAJSLABŠA izbira:

Scena, ko pride tip domov. Objokane oči in očitek: "torej imaš službo raje kot mene?" in vse izpeljanke te igrice.

najprej eksplodiram, ko sem sama ... v mislih ga prekloftam, se spakiram ... vržem mobi v ljubljanico ...
potem vdahnem, počakam da pride ... začnem z "razlago" in me premagajo solze ...
krivica, žalost, nemoč, razočaranje ... drugače ne gre ... saj tudi moški jokajo ...
do tu ne vidim izsiljevanja ... samo bruhnilo je iz mene, ker gledam... a nočem videti ... spoznavam, a ne razumem ...

potem pa se strinjam ... treba je sesti in razmisliti, kako naprej ... si ga želim? njegove igrice? njegovi dve službi, ki sta izgovor za pomanjkanje nežnosti ? to, da zvečer raje obrne Tv kot mene?
do kod mu bom dovolila ? do kdaj?
potem se je treba odločiti ... pogovoriti ... rešiti, če se da ... odrezati, če se ne da ...

v vsakem primeru je potreben kompromis ... in v vsakem primeru bo bolelo ... le da po prenehanju bolečine v prvem primeru lahko ostane "zanikrn" odnos z "zanikrnim" dedcem ...
v drugem pa čustvena osvoboditev ... in izkušnja, kako naprej ...

lahko pa se zadeve uredijo in še naprej živita happily ever after ...

nič ni narobe, če postavim vprašanje : kaj imaš raje ... dokler sem pripravljena slišati in sprejeti odgovor, ki sledi ...

Andreea
17.02.2008, 21:34

Čisto brez vas pa tudi ne gre, nooo... :blush:
:kisses:

------------------------------------------------

Če bejbika ne bi toliko časa čakala, da je zadeva postala (recimo) nevzdržna, in bi povedala malo prej, najbrž tudi ne bi tako zelo bolelo, da bi bilo treba jokat... :)

Je pa tudi razlika, se mi zdi, med solzico in 2,5-urnim dretjem :d

Pogovarjat se dejmo, pa radi se mejmo :approve::approve::approve:

CeausescuFan
18.02.2008, 13:52
Hecno da avtorica teme daje v naslov drugim misliti, da je za vse kriva druga ženska, iz prispevka pa je jasno razvidno, da gre v odnosu z njenim dragim praktično zgolj za trenja med parčkom samim.
Če s tem beži od odgovornosti, no potem pa to tudi dosti pove o njej sami.

Šmek
18.02.2008, 14:01
Saj ne daje druge ženske za vzrok, zgolj boji se, da bi njen dragi lažje 'padel v bitki' z zvestobo..:)

Jaz se pa oglašam, ker me zanima, kje ta 'dragi' dela, da tolk fejst pripravnice prihajajo v službo v 'minici ki komaj kaj pokrivajo' in so obenem stare 31 in več let?:p

mrki62
25.02.2008, 20:06
Saj ne daje druge ženske za vzrok, zgolj boji se, da bi njen dragi lažje 'padel v bitki' z zvestobo..:)
Hja , zvestoba danes nima cene ;)
Jaz se pa oglašam, ker me zanima, kje ta 'dragi' dela, da tolk fejst pripravnice prihajajo v službo v 'minici ki komaj kaj pokrivajo' in so obenem stare 31 in več let?:p

A kje ti živiš , da ne veš , da je danes takih primerov ( minice ) o"h"romno :2thumbs:

Šmek
26.02.2008, 12:50
Hja , zvestoba danes nima cene ;)

A kje ti živiš , da ne veš , da je danes takih primerov ( minice ) o"h"romno :2thumbs:

Že možno. Vendar ne, da so stare 31 let...:dontknow:

mrjerry
26.02.2008, 12:58
Ne bi vedel ne za ene ne za druge :dontknow:

Cifra
26.02.2008, 13:32
Ne bi vedel ne za ene ne za druge :dontknow:
Jest pa mam eno tako sodelavko... 27 let :)

mrjerry
26.02.2008, 14:05
:njami:

mrki62
26.02.2008, 20:13
Že možno. Vendar ne, da so stare 31 let...:dontknow:
Glih take so korajžne :2thumbs:

Pozzo
27.02.2008, 22:11
Večino stvari so po mojem mnenju bolj ali manj z vseh različnih zornih kotov pokomentirali že ostali.
Dodal bi le še potrditev, da luštne ali celo seksi sodelavke same po sebi še niso razlog za "ljubosumnost".
Tudi sam delam v kolektivu kjer smo od 80 zaposlenih samo 3 moški. Veliko teh žensk je lustnih mladih in celo zelo seksi. Ja res je, opazil sem. Skupaj gremo z določenimi vsaj 3krat tedensko po šihtu na kavico a to vseeno ne pomeni, da sem ali ga bom kdajkoli s katero sral okoli. Čeprav moram rečt, da to ne pomeni, da ni bilo ponudbe. Ampak doma imam nekaj kar nobena od njih ne more odtehtat.

Ja tole moram dodat: očitno mi je le eno, da si on ne jemlje časa za vajino vezo kot si ga ti ali pa vsaka veza zasluži. Na koncu koncev se moraš pa tut odločit ali živiš zaradi službe ali morda še zaradi česa drugega.

snežko
28.02.2008, 19:03
:) a pa misliš da tvoj najdražji sploh pada nanjo?? normalno je, da če si znekom skupaj toliko časa, da se zbližaš, ni pa to pogoj, da začneš lesti v hlačke... kadilci so vedno bolj ogrožena vrsta in se vse bolj povezujejo - in če se družita samo na čiku še ni treba zganjati panike. Normalno za moške je, da pogledaš miniko in visoke špičake - ampak to je lahko tudi vse - vedi da mi gledamo z očmi - se pravi opazimo miniko in štikle - ampak obraz je zelo pomemben. Se pravi če je v faco čudna nič ne skrbi...

se pa strinjam s predlogi, da malo prerazporediš svoj čas in počnita več stvari skupaj, da bosta spet našla skupen jezik in se bolj začutila. za vikend kam odpeketajta - na smučanje v kočo al pa kaj podobnega. pokaži mu da si ga še želiš...

Selenna
28.02.2008, 19:13
Živjo!

Nekaj časa se nisem oglasila, ker sem premlevala... svoje misli, čustva, dogodke... nekako si rada pridem na jasno s tistim kar čutim in dejansko ZAKAJ tako čutim... in ja, kot ste mnogi med vami napisali, vzrok niti ni bila toliko ta sodelavka, pač pa zadeve, ki v najinem odnosu ne štimajo... očitno je bila ona le pika na i...

Kar se pa mojega odnosa tiče... hja, ne vem... rečeno je bilo, da bo potem, ko bo imel le en šiht drugače, da bo manj obremenjen, z več časa... ampak temu ni tako... res je da sedaj rahlo "hinavim" sama, ker pač delam v izmenah in tudi popoldne, ampak vseeno... namesto, da bi se vsaj zvečer videla, gre tip raje na pivo... al pa začne zehat že ko pridem skozi vrata... seksala nisva že celo večnost in včeraj sem imela v planu en "napad" nanj, pa se je vse izjalovilo, ker je bil revež zmatran... hm, ob 16ih je že doma?? Prejšnji teden sva se dvakrat usedla in pogovorila o vsem skupaj, ampak kot vidim, dolgoročnih sprememb očitno ne bo...le prazne obljube... človek bo ostal deloholik s pomešanimi prioritetami, nevajen življenja v dvoje, jaz pa... ne vem koliko časa bom še lahko trpela osamljenost v dvoje... počasi mi namreč že najeda in... dejansko ne vem kaj naj naredim...

Vedno sem si drugače predstavljala te zadeve, še posebej dokaj sveže veze... in tale mi podira cel sistem... baje je ogromno ljudi, ki tako živi, se vidi le za kako urico, se pravi podobno kot midva... ampak tega se nikakor ne morem navadit. Pogrešam seks, pogrešam bližino, pogrešam sproščenost... mislim, raje si ga drka, al pa gre na pir, kot pa da bi mi "naklonil" nekaj bližine... brezveze... sicer pa, v bistvu vem kaj bi bilo treba narest, pa preprosto nimam jajc...

monster
28.02.2008, 19:26
kar malo žalostno no :(

Ne bi ti več pametoval Selenna, saj vse veš, samo še en stavek. Da se ne boš čez 10 let spraševala, kam in s kom so šla zadnja leta, življenje je lepo :)

Šmek
28.02.2008, 19:31
Ah, to je potem bolje končat zdaj. Namreč, kot si sama napisala, si še mlada in res bi bilo škoda, da lajf zagoniš ob tipu, ki ti ne nudi čustvene opore in ki te ima, tako, za zraven. Je bolje da ima psa. Ali mačko. Karkoli, kot pa da mladi osebi uniči lajf.
Zavedaj se, da je brez veze vztrajat. Si mlada in vsekakor tvoj čas šele prihaja, zato se ne zakorenini in ne jamraj dalje. Akcija!

Če ne drugega boš svoji duši in pameti naredila uslugo, saj boš tudi živela kvalitetneje, ker te ne bo obremenjevala misel, zakaj...? Konec koncev niti ni nujno, da je pripravnico 'uvajal' bolj kot bi moral. Lahko, da je pač čustveni invalid in ne zmore pokazat čustev niti osebi, ki bi ji moral to redno. Vendar naj to ne bo tvoj problem. Dovolj si poskušala, kot praviš.;)

Žeruh
28.02.2008, 23:49
Živjo.

Nisem vsega prebral.... sem pa kar precej.
Zanimivo je, da te je bilo na začetku "strah" ali bo skočil čez plot s to sodelavko. Iz vsega kar sem prebral o njegovem obnašanju lahko sklepam, da ŽE skače... kar nekaj časa.... mogoče ne ravno s to sodelavko, mogoče s katero drugo, a je ta pritgnila tvojo pozornost..... MOGOČE SE TUDI MOTIM:dontknow:.
Se pa da preveriti. Ali ima slučajno kakšne izpade jeze in ti nekaj brezveznega očita... da lahko sklepaš, da to počne zaradi njegove občutka krivde? Če je tako.... :(

Mogoče pa ima model samo krizo srednjih let (blizu 40-ih:clown:).....druga moška puberteta.

kabala
29.02.2008, 07:27
Se pa da preveriti. Ali ima slučajno kakšne izpade jeze in ti nekaj brezveznega očita...

Pri temle pa jaz kimam, da mi bo kmalu glavo odneslo. Ja, imava težave v zvezi, sicer pa zadnje čase (tedne, mesece) zelo huda jeza zaradi butastih malenkosti, pa včasih sploh ni bil tak. Aja, seksa tudi ni bilo že dooolgo (pravi, da ne seksa z drugo).
Sploh nisem vedela, da bi bili ti izpadi zaradi tega, sem mislila, da je to pač zaradi službe, stresa...

Lahko kdo še kaj pove o tem?

mrjerry
29.02.2008, 08:10
sicer pa, v bistvu vem kaj bi bilo treba narest, pa preprosto nimam jajc...

Take stvari se ponavadi delajo, ko ti dokoncno preploza. ;)

mrjerry
29.02.2008, 08:12
V bistvu mislim - če bi bila obratna situacija; ne bi tako delal in bi ti kr za ritjo lazil, pa tudi ne bi bilo vredu in bi zopet bila nezadovoljna....tokrat ker ti ne da dovolj prostora in svobode...itd...itd....itd.

Jaz nisem nikjer zasledil govora o lazenju za ritjo... Obstaja samo ena normalna meja, kjer se dela do stirih, petih (se posebej, ce se dela za druge), potem pa mora ostati se nekaj casa za tiste, zaradi katerih dejansko delas. Ce tega obcutka nimas, je pac bolje podaljsati siht za tri ure na dan, samo obenem je nekam hinavsko pricakovati, da imas lahko enega do stiri ljudi (odvisno kako si produktiven) stalno na stand by.

mrjerry
29.02.2008, 08:13
Živjo.

Nisem vsega prebral.... sem pa kar precej.
Zanimivo je, da te je bilo na začetku "strah" ali bo skočil čez plot s to sodelavko. Iz vsega kar sem prebral o njegovem obnašanju lahko sklepam, da ŽE skače... kar nekaj časa.... mogoče ne ravno s to sodelavko, mogoče s katero drugo, a je ta pritgnila tvojo pozornost..... MOGOČE SE TUDI MOTIM:dontknow:.

Motis se :approve:

Pancho
29.02.2008, 10:40
Če si se z njm že pogovorila, če vsak dan dobivaš očitne znake, kako z nekom nisi za skupaj... če so interesi različni, če praviš, da niti nimata kaj skupnega... zakaj sploh še čakaš? Zakaj ne narediš, kar je treba naredit? Iskreno, kaj te ustavlja?

Ne bi čakal na maj...

Šmek
29.02.2008, 11:05
Saj je napisala, da nima jajc. In jo razumem. Ni lahko prekinit nečesa, v kar si vložil svojo ljubezen in nenazadnje tudi trud. A na žalost bo to neizogibno. Kot rečeno, si še mlada in škoda je vrečt mladost v nekaj, kar je več kot očitno obsojeno na propad. Ajd, če rečemo drugače - si premlada, da bi doma čepela in čakala svojega samca s pogreto večerjo in kvačkami v rokah. Steraj ga, pa se pejt zgont. Do 30. leta ma da nadoknadiš vse za nazaj, pa še za naprej se poštimi, da boš potem mirne vesti ustvarjala pravo družino.:2thumbs:

Zadnji stavek ne vzemi nujno za slabo. Bolj v hecu napisano, da se je vseeno prej treba izživet, predno preidemo na kvačke pa fajfo pa cajtnge v naslanjaču...:clown:

Pancho
29.02.2008, 11:47
Saj je napisala, da nima jajc. In jo razumem. Ni lahko prekinit nečesa, v kar si vložil svojo ljubezen in nenazadnje tudi trud. A na žalost bo to neizogibno.
Jajca imamo vsi. Če ne za drugo pa za to, da jih razbijamo, ker se v njih nahajamo...

Glede ljubezni pa; je po mojem mnenju potrebno mal več kot pa kratko obdobje, predvsem je treba najprej sebe imeti rad. Je pa problem, če se ljudje navežejo in iz tega izhajajo v zvezi... in seveda potem tudi vztrajajo vsemu nakljub ob človeku na katerega jih veže le spomin.

Pancho
29.02.2008, 11:50
...in mogoče bojazen pred tem, da bi bili samski.