Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Trgovina prodala rabljeno vozilo za novo

doody
16.02.2008, 16:05
Pred dvemi leti in pol,sem kupil novo Škodo Fabio Combi SDI,ker želim sedaj vozilo zamenjati sem Fabio peljal uradno ocenit.Glej ga zlomka.Iskaže se,da je bilo vozilo že popravljano(ponovno ličeno v celoti,razen pokrova prtljažnega prostora).Ko sem preko telefona opozoril prodjalca na ta dogodek,mi enostavno zatrdi,da jim je dobavitelj dostavil tak avto in da o tem nima pojma,da bi bilo vozilo ponovno ličeno.Se pravi,ker je kasko zavarovano je predhodnik lepo od zavarovalnice pokasiral odškodnino,ga popravil in prodal kot novo vozilo.
Prodajalca zaenkrat nebom imenoval,ker bom skušal prej doseči izvensodno poravnavo.Če trgovec ne bo zato zaintertesiran,sledi seveda prijava inšpekciji in tožba.
(Prav bi mi prišlo priporočilo kakega dobrega odvetnika,ki se ukvarja s tovrstnimi zadevami.)
Javno bo oblatil ime svojega podjetja in s tem posledično zmanjšal prodajo vozil.V torek grem k njemu osebno na pogovor.
Zanima me,katera inšpekcijska služba je pristojna za take zadeve?

DINAMIK
16.02.2008, 19:41
doody predlagam ti,da enostavno zamižiš na eno oko,ker neboš nič dosegel.Avto je star že 2 leti in pol....,če bi bil star pol leta bi imel velike probleme,da bi kaj dosegel,če pa boš oblatil trgovca,te bo ta enostavno tožil in izgubil boš ti.Moj nasvet,drugič vzemi merilec laka in avto temeljito preglej preden podpišeš,da si prijel avto v brezhibnem stanju in nikar ne misli,da si edini,takih avtomobilov je veliko lp.

doody
16.02.2008, 20:24
Bom poizkusil z dobrim odvetnikom.Vztrajal bom dokler bo treba.:mad:

nattka
17.02.2008, 14:31
ko se je frendica po 3 letih križev in težav z matizem ... odločila da avto proda, ker jo je od prvega dne, ko ga je nabavila, stalno puščal na cedilu in je morala popravljati stvari na njem, ki jih pri 10 let starem ne bi smela ...

no, ko je odšla z njim na cenitev, so ji povedali, da je bil avto karamboliran !!

torej kupila je karamboliran in popravljan avto kot novega, preko uradne avtohiše ( nekje na viču, a ne vem točno katera) in zanj kljub stalnemu popravljanju, dobila prgišče denarcev ...

sama ni šla v tožbe, pogoltnila je in kupila drug avto ...

torej se tole očitno kar neredko dogaja ...

mrjerry
17.02.2008, 17:26
Jaz te podpiram v tvojem trudu. Pri takih nategih je treba zadevi priti do dna :approve:

(meni se zgodilo nekaj podobnega, kot opisuje nattka)

doody
19.02.2008, 18:30
Oglasil sem se pri prodjalcu.Pretehtala sva vse možnosti.Na koncu sva ugotovila,da mi je cenilec v Avtomerkurju na Samovi v Ljubljani,skušal zbiti vrednost avtomobila ,saj sem imel namen tam menjati avto staro za novo.Ocenil ga je namreč 5,500€ kljub temu,da je uradna cena za tako vozilo skoraj 7.000€.Vse redne servise sem namrč opravljal pri Avtomerkurju,se pravi,da sem bil njihova redna stranka.Kljub temu sem doživel takšen nateg.
S prodajalcem sva našla skupen jezik.Odkupil mi je vozilo po ceni,ki sem jo postavil sam pri sebi že pred cenitvijo. Tako sem se odločl za nakup nove Škode Octavie 1,9 tdi ,105KM, letnik 2008,z vso dodatno opremo.Tudi staro za novo.Cene ne bom navajal,je pa občutno nižja kot pri Avtomerkurju v Ljubljani.

http://shrani.si/f/2n/ps/4JUUJqR8/sk2.jpg
http://shrani.si/f/2g/135/kmf0N0G/sk1.jpg
http://shrani.si/f/43/RJ/1RiHLGke/sk3.jpg
Takle avto,samo v drugi barvi.

doody
10.03.2008, 13:50
Prodam letne pnevmatike Kleber 185 / 60 / R 14,letnik 2005,prevoženih cca.20.000 km .Cena je 80€

summer
10.03.2008, 13:55
sam...nočem bit nesramna al, kakorkoli...jz sem si lani aprila kupila nov avto, in sem ga takoj z salona peljala svojemu avtomehaniku, da je pregledal kaj in kako je z avtom....
isto sem storila pred 5 leti, ko sem kupila rabljen avto....in pri prvem avtu, ki je itak bil star kot biblija:dsam vseen:approve:
meni se pač zdi, da če daš za eno stvar par miljonov, neglede na to , da je nova, jo daš pregledat in ocenit:dontknow:

kar se pa tiče tega, kar se je zgodilo tebi doody, pa idi do konca..skratka vztrajaj....jz bi:approve:

mrjerry
10.03.2008, 14:06
summer, jaz sem naredil podobno, peljal avto na pooblascen servis, nasli niso nic, potem sem bil pa lep cas vec na servisu kot kjerkoli drugje... Tako da tudi to ni bullet proof. Ce ze hoces narediti maksimalno, da te pri nakupu ne nategnejo, je najbolje, da narocis nov avto, iz tovarne. Cakalna doba gor ali dol. Vse ostalo je do neke mere stvar srece.

doody
10.03.2008, 17:54
Tudi če naročiš avto iz tovarne,nikoli ne veš če je to tisti,ki si ga dobil.Ker trgovci te lahko nate...jo kakor hočejo.Dokazati jim pa ne moreš.Edina varianta je,da osebno kontaktiraš s tovarno za novo vozilo,ti dajo vse potrebne podatke.
Poleg osnovnih tudi
Št.šasije
št.motorja
Le tako boš lahko nekako gotov v pravilno dostavljeno vozilo.

_____
10.03.2008, 18:32
... in potem se vozilo poškoduje na dvorišču tovarne, pri nakladanju na tovornjak. Ali misliš da bodo šli delat nov avto po tvoji specifikaciji, z isto številko šasije in motorja?

PS znanec dela v Revozu...

dvomim da je v drugih tovarnah občutno drugače...

summer
11.03.2008, 06:11
summer, jaz sem naredil podobno, peljal avto na pooblascen servis, nasli niso nic, potem sem bil pa lep cas vec na servisu kot kjerkoli drugje... Tako da tudi to ni bullet proof. Ce ze hoces narediti maksimalno, da te pri nakupu ne nategnejo, je najbolje, da narocis nov avto, iz tovarne. Cakalna doba gor ali dol. Vse ostalo je do neke mere stvar srece.
to je pa že ekstrem....da pelješ avto na servis in ne najdjo nič....:nonono:omg...
jz sem kupila novga..sam sem ga vseen peljala na pregled

doody
11.03.2008, 13:55
Danes sem peljal avto na servis,priklopili so ga na računalnik,ki je pokazal vse brezhibno.Upam,da bo tako tudi ostalo.Še ličarju ga bom peljal,da preveri lak.

gloris
11.03.2008, 16:14
Tudi pri novem vozilu se zgodi, da je kakšen del dvakrat poštrihan in to že v tovarni. Že pri sami sestavi vozila pride včasih do poškodbe laka, udarca...., vse to se popravi (polira, barva, menja...). Problem je, ker kupec tega ponavadi ne ve, ko pa prodaja svoje vozilo je lahko neprijetno presenečen.
Svetujem, da tudi na novem vozilu, pred prevzemom, preverite lak in zahtevate pojasnila. Tovarna o vsakem vozilu, ki ga je izdelala shrani dokumentacijo iz katere je razvidno, kaj je bilo popravljano na vozilu preden je to zapustilo tovarno. Največ poškodb se zgodi med transportom do prodajalca, tudi to se popravlja....., to vam še najraje zamolčijo.

mrjerry
12.03.2008, 12:09
Pri prevzemu novega vozila se tako ali tako izpolni prevzemni list...

mrjerry
12.03.2008, 12:12
Tudi če naročiš avto iz tovarne,nikoli ne veš če je to tisti,ki si ga dobil.Ker trgovci te lahko nate...jo kakor hočejo.Dokazati jim pa ne moreš.Edina varianta je,da osebno kontaktiraš s tovarno za novo vozilo,ti dajo vse potrebne podatke.
Poleg osnovnih tudi
Št.šasije
št.motorja
Le tako boš lahko nekako gotov v pravilno dostavljeno vozilo.

Hmjaaaa..... Ce ze dvomis o stvari, lahko prosis za kopijo carinske dokumentacije, kjer je navedena stevilka sasije. Taista je potem tudi na homologaciji, tukaj torej ne more prihajati do napak. Nadalje se izpolni prevzemni list, pri izpolnjevanju imas moznost odkriti in izraziti vidne napake. Za skrite napake pa prav tako obstaja zakonodaja, pri cemer je bistveno, da servis obvestis takoj, ko jo opazis in od samega zacetka vodis ustrezno pisno korespondenco.

gloris
12.03.2008, 15:00
Če je bil avto tovarniško popravljen kupec tega ponavadi ob prevzemu ne bo ugotovil. Problem se bo pojavil potem, ko bo svoj avto prodajal, našel se bo nekdo z merilnikom debeline laka in ugotovil, da nekaj ne štima. Lastnik vozila bo v zadregi samo debelo gledal.
Delam v avtomobilski industriji in dobro vem, kaj vse se popravlja že v tovarni in to na popolnoma novih vozilih. Hočem samo povedati, da je pri novih vozilih potrebno pred prevzemam ravno tako vse preveriti, kot pri rabljenih. Kupcu novega vozila ponavadi prodajalec ne pove: "Vaš novi avto ima pa dvakrat štrihan blatnik, streho, haubo, menjana vrata...."
Konec koncev ni nič narobe, če je nov avto tovarniško strokovno popravljen, nerodno je le, ker kupec s tem ni seznanjen in zato lahko pride do nevšečnosti pri prodaji rabljenega.

doody
12.03.2008, 22:05
Če je bil avto tovarniško popravljen kupec tega ponavadi ob prevzemu ne bo ugotovil. Problem se bo pojavil potem, ko bo svoj avto prodajal, našel se bo nekdo z merilnikom debeline laka in ugotovil, da nekaj ne štima. Lastnik vozila bo v zadregi samo debelo gledal.
Delam v avtomobilski industriji in dobro vem, kaj vse se popravlja že v tovarni in to na popolnoma novih vozilih. Hočem samo povedati, da je pri novih vozilih potrebno pred prevzemam ravno tako vse preveriti, kot pri rabljenih. Kupcu novega vozila ponavadi prodajalec ne pove: "Vaš novi avto ima pa dvakrat štrihan blatnik, streho, haubo, menjana vrata...."
Konec koncev ni nič narobe, če je nov avto tovarniško strokovno popravljen, nerodno je le, ker kupec s tem ni seznanjen in zato lahko pride do nevšečnosti pri prodaji rabljenega.
Očitno sem naletel na takšno vozilo.

doody
26.03.2008, 15:58
Prevzemni list navadno ne omenja kaj je bilo pregledano,samo potrdilo,da je bilo vozilo ob prevzemu v brezhibnem stanju.

mrjerry
27.03.2008, 08:43
Prevzemni list navadno ne omenja kaj je bilo pregledano,samo potrdilo,da je bilo vozilo ob prevzemu v brezhibnem stanju.

Ko sem jaz prevzemal svojega, sem delal kljukice...