Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kosovski Albanci bi radi državo

Irina
17.02.2008, 21:41
Vsak narod teži k temu, da bi imel in živel v svoji državi. Do tu vse lepo in prav. A, kaj se zgodi, če muslimanska manjšina, ki že ima svojo domovino in državo - Albanijo, želi na tujem ozemlju razglasiti še eno? To se danes dogaja na Kosovem. Kosovski Albanci - muslimani so se širitve lotili počasi in s premislekom. Če želiš zasesti neko ozemlje potrebuješ najprej ljudi, in v tem smislu so se Kosovski Albanci na Kosovem v začetku sedemdesetih letih premišljeno lotili dela. Glavno breme so nosile ženske, rojevale so po deset in več otrok, trideset let kasneje je načrt že kazal prve sadove in danes dozorel. Večinsko prebivalsto je postalo manjšina. Na Kosovem so bili muslimani vedno zavojevalci tam je zibelka in zgodovina drugega naroda. Kosovsko bitko leta 1389 so bili balkanski narodi, ki so svoje ozemlje hoteli obvarovatii pred udorom Osmanskega cesarstva, žal neuspešno. Petsto let so tistim krajem z neizprosno roko vladali Turki in danes se zgodovina ponavlja s to razliko, da imajo danes podporo v največjem "krvniku" Ameriki.

Mislim, da smo v svoji bližini dobili drugo Palestino. Tudi Izraelci so maja 1948 na temelju sklepa OZN, ki je Palestino razdelila na dve državi, razglasili svojo državo. In danes, 60 let po razglasitvi države Izrael, dva naroda še vedno prelivata kri.

In, če veliki trdijo, da imajo tudi mali narodi pravico do svoje države potem naj začnejo pri sebi; Anglija Severnim Ircem, Francija Korziki, Španija Baskom in Kataloncem itd.
Veliki si bodo umili roke, mi z gospodom Ruplom na čelu bomo pa dobili po nosu, ravno to nam je treba kakor, da doma nimamo dovolj problemov, si jih bomo ustvarjali še drugje.

paradox
17.02.2008, 22:17
In, če veliki trdijo, da imajo tudi mali narodi pravico do svoje države potem naj začnejo pri sebi; Anglija Severnim Ircem, Francija Korziki, Španija Baskom in Kataloncem itd.
.
Se strinjam...a izgleda, da je vedno lazje pometati pred tujim pragom ( :clown:)

yamamoto
17.02.2008, 22:57
Dobro so tile slovenski mandlci nasankali evropejce. :d
Nakladali so jim, da imajo problematiko Kosova v malem prstu in, da bojo to rešili z levo roko takoj po začetku predsedovanja EU. :rolling:
Zdaj pa se Ruplove balkanske avanture nadaljujejo. Republika Srpska se je že najavila.... :veryevil:
Pa to še ni vse. Uradne ukrepe proti državam, ki bojo priznale Kosovo, bojo Srbi sprejemali šele naslednji teden. Razbijanje po veleposlaništvu in sežig slovenske zastave je samo prva neuradna reakcija, naslednja bo bojkot slovenskega gospodarstva. :nonono:

Šmek
18.02.2008, 10:42
Hja, k sreči se celo Janši posreči kaka pametna in osebno se mi zdi, da je lepo umiril žogico okoli priznanja Kosova s tem, da je potrebno vprašanje priznanja neodvisnosti odpreti v parlamentu, kar zna trajati nekaj časa...:2thumbs:

Bi te pa, Irina, popravil glede navajanja podatkov - na Kosovu Srbi NIKOLI niso bili večina. Razumljivo je, zakaj se Srbi toliko bunijo glede izgube Kosova, vendar pri tem ne smemo pozabit, da so pojmi držav danes precej različni od tistih izpred 500 - 600 let.. Konec koncev bi potematakem lahko Srbi težili tudi Makedoncem, saj je Dušanova Srbija zavzemala tudi celotno Makedonijo oz. bi Slovenci danes lahko zahtevali nazaj pol Avstrije..
Vsi pa vemo, da država takrat ni pomenila nacionalnih meja.;)

SiriusB
18.02.2008, 10:44
Ampak najboljše pri vsem pa je kako se Rupel obnaša. V Srbiji imajo totalno notranjo krizo in imajo resen problem, on pa ***protestira*** ker naj srbske oblasti ne bi nudile zaščite slovenskega veleposlaništva. Namesto, da bi malo miril pa konstruktivno deloval v tej situaciji samo še (skorajda otročje) agitira...

Me pa zanima kaj bo EU rekla. Če dajo zeleno luč... bojo meli probleme na Irskem, v Španiji, v Franciji, mogoče tudi v Belgiji...

sveticar
18.02.2008, 11:14
Kosovo je lažna država.:2thumbs:

Babi2
18.02.2008, 13:13
Glej no glej, koliko prosrbske propagande! Kdo bi si mislil, da vas je toliko na forumu ...

PS. V uvodnem pamfletu je večkrat zapisano "muslimani". A to pomeni, da je tisti del prebivalcev Kosova, ki so rimokatoliki, nima nič pri tem?

Mowgli
18.02.2008, 14:14
Vsak narod teži k temu, da bi imel in živel v svoji državi. Do tu vse lepo in prav. A, kaj se zgodi, če muslimanska manjšina, ki že ima svojo domovino in državo - Albanijo, želi na tujem ozemlju razglasiti še eno? To se danes dogaja na Kosovem. Kosovski Albanci - muslimani so se širitve lotili počasi in s premislekom. Če želiš zasesti neko ozemlje potrebuješ najprej ljudi, in v tem smislu so se Kosovski Albanci na Kosovem v začetku sedemdesetih letih premišljeno lotili dela. Glavno breme so nosile ženske, rojevale so po deset in več otrok, trideset let kasneje je načrt že kazal prve sadove in danes dozorel. Večinsko prebivalsto je postalo manjšina. Na Kosovem so bili muslimani vedno zavojevalci tam je zibelka in zgodovina drugega naroda. Kosovsko bitko leta 1389 so bili balkanski narodi, ki so svoje ozemlje hoteli obvarovatii pred udorom Osmanskega cesarstva, žal neuspešno. Petsto let so tistim krajem z neizprosno roko vladali Turki in danes se zgodovina ponavlja s to razliko, da imajo danes podporo v največjem "krvniku" Ameriki.

Mislim, da smo v svoji bližini dobili drugo Palestino. Tudi Izraelci so maja 1948 na temelju sklepa OZN, ki je Palestino razdelila na dve državi, razglasili svojo državo. In danes, 60 let po razglasitvi države Izrael, dva naroda še vedno prelivata kri.

Veliki si bodo umili roke, mi z gospodom Ruplom na čelu bomo pa dobili po nosu, ravno to nam je treba kakor, da doma nimamo dovolj problemov, si jih bomo ustvarjali še drugje.

Zakaj nisi prej namignila koroškim ženam, da imajo lahko po deset in več otrok, pa bi knežji kamen zdaj stal v slovenskem muzeju? Ampak potem bi zdaj kakšna Avstrijka po forumu šrajbala... verdamt! :angel:

Na ameriško priznanje smo bili Slovenci tako ponosni pred leti. "Priznanje pomembne države.... potrditev, da je bila naša odločitev prava... bla bla, bla bla... " Taista država je bistveno prej, kot Slovenijo, zdaj priznala Kosovo. Hec, kaj? In državljani tiste države, ki je nad nas poslala tanke, se nam zdaj "smilijo", ker jim prišleki (kdaj in odkod so pa prišli?) kradejo zemljo...

Kar se mene tiče, Srbi le žanjejo sadove svojega lastnega sovraštva. Verjetno se bodo Kosovarji, z razprodajo Američanom in ostalim, razvili hitreje od sosedov. Kaj bo ostalo od težko pričakovane suverenosti pod lastništvom tujcev, je pa vprašanje zase....

nejc
18.02.2008, 16:26
Mnenja Beograjčanov o pustošenju po mestu

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=285256#hrono

Zanimivo branje. Vglavnem se vsi zgražajo nad pustošenjem po BG. Danes so celo uspeli vdret v slovensko veleposlaništvo. Stavbo so zdemolirali, zažgali SLO in EU zastavo itd.:(

Del
18.02.2008, 17:05
Če bi premogli kaj pameti,se Slovenci zaradi zgodovine ne bi smeli vmešavati v te zadeve.Ker nas pa vodijo Butalci,pa je,kar je,oziroma,če bo špičasto bojo vile,če ploščato pa lopata:veryevil:
Popraviti se to verjetno nikoli ne bo dalo...edino pametno bi bilo,da priznamo neodvisno Kosovo takoj,ko jih prizna Republika Srbija.Pa se naj dogovorijo.:angel:

Irina
18.02.2008, 17:28
Mowgli, ne govorim o usmiljenju do nekega naroda, želela sem le povedati, da se nekaj držav odloči (kakor pri Palestini) da bo del ali celo državo "oddala" priseljenemu narodu. Skratka nekateri si jemljejo pravico odločati o tem kdo bo imel državo in kdo ne.
In ravno Američani, ki so Slovencem v tistem kritičnem času leta 1991 gladko zabrusili, da nam nikoli ne bodo dovolili na lastnem ozemlju razglasiti neodvisnost.
Ameriško politiko ne brigajo niti Kosovski Albanci niti Srbi, zanimata jih surovinska baza in strateški položaj, nič več. V kolikor bi jim Srbi dovolili, da gospodarijo po tem delu njihove države, Kosovski Albanci ne bi včeraj nič razglasili, še najmanj državo. Kako dobro gre državam, ki so deležne Ameriške podpore verjetno ni potrebno posebaj naštevati. Druga država, ki je priznala samooklicano državo je Pakistan, človek bi se zjokal, naslednja bo verjetno Irak.

Šmek
18.02.2008, 17:58
Spet nepravilni podatki, Irina.
Kosovo je prvi priznal Afganistan.:approve:

In drugo, zaboga, ne nabijaj o 'priseljencih', ker preprosto ni res. Zadnjič - Srbi NIKOLI NISO BILI večina na Kosovem in Albanci so tam bili od nekdaj. Niso nikakršni priseljenci.

monster
18.02.2008, 17:59
Afganistan, Francija, ZDA ...Irina je napačno pogledala v kristalno kuglo ;)

monster
18.02.2008, 18:04
O madona, kako težko poskušam cmokajočega in cincajočega Rupla :o ... mene je sram, da imamo takšnega zunanjega ministra, karikaturo visokega diplomata.

čudežni
18.02.2008, 18:08
O madona, kako težko poskušam cmokajočega in cincajočega Rupla :o ... mene je sram, da imamo takšnega zunanjega ministra, karikaturo visokega diplomata.

Mene tudi.:(

monster
18.02.2008, 18:19
4. Albanija
5. Turčija

Itoh
18.02.2008, 18:29
Američani so priznali Kosovo le zato, da bi nagajali rusom. sicer je na tem področju kar nekaj rudnikov, vendar ni to vzrok ameriške podpore. Če se američani tako potegujejo za pravice "malih" narodov, naj najprej vrnejo vso zemljo indijancem, ki so jo ukradli pred več kot 500 leti.
Nič ni narobe, če se določen narod ali pokranja odloči za samostojnost, če je seveda potem ta država sposobna samostojno živeti. Upal bi si staviti, da se bodo kaj kmalu priklučili rodni Albaniji. Torej se gredo zemljo krast :).

monster
18.02.2008, 18:40
Več evropskih držav, in sicer Velika Britanija, Finska, Danska, Italija, Avstrija, Belgija in Madžarska so danes izrazile pripravljenost za priznanje neodvisnosti Kosova. Nemčija in Nizozemska pa bosta s priznanjem Kosova še počakali, poročajo tuje tiskovne agencije.

yamamoto
18.02.2008, 19:04
Očitno se je začelo. :)
Mislim, da je pravi trenutek, da se Primorci resno zamislimo nad našo prihodnostjo v Butaliji. :angel:

Irina
18.02.2008, 19:39
Spet nepravilni podatki, Irina.
Kosovo je prvi priznal Afganistan.:approve:

In drugo, zaboga, ne nabijaj o 'priseljencih', ker preprosto ni res. Zadnjič - Srbi NIKOLI NISO BILI večina na Kosovem in Albanci so tam bili od nekdaj. Niso nikakršni priseljenci.

Hvala Šmek, res sem se zmotila, no tudi v Afganistanu rožice ne cveto, pa takoooooo velikega prijatelja imajo.
Kar se tiče muslimanov na Balkanskem polotoku, kar Albanci so, bi moral še enkrat pogledati v zgodovinske knjige, začni z Dardanijo. Apetiti samooklicane države se niso ustavile na Kosovu, v Makedoniji so tudi že marsikaj izsilili (Albanščina je drugi uradni jezik v državi) in niti ne skrivajo tega, da bi svoji državi nekoč v prihodnjosti radi priključili tudi del Makedonije; Tetovo, Gostivar, Kičevo do Ohrida.

monster
18.02.2008, 20:31
Očitno se je začelo. :)
Mislim, da je pravi trenutek, da se Primorci resno zamislimo nad našo prihodnostjo v Butaliji. :angel:

Takoj bom zaprosil za vaše državljanstvo. Sploh, če bo Boris Kobal veleposlanik v ljubljani ;)

Šmek
18.02.2008, 20:37
Hvala Šmek, res sem se zmotila, no tudi v Afganistanu rožice ne cveto, pa takoooooo velikega prijatelja imajo.
Kar se tiče muslimanov na Balkanskem polotoku, kar Albanci so, bi moral še enkrat pogledati v zgodovinske knjige, začni z Dardanijo. Apetiti samooklicane države se niso ustavile na Kosovu, v Makedoniji so tudi že marsikaj izsilili (Albanščina je drugi uradni jezik v državi) in niti ne skrivajo tega, da bi svoji državi nekoč v prihodnjosti radi priključili tudi del Makedonije; Tetovo, Gostivar, Kičevo do Ohrida.

Ehhh, čakaj, čakaj..
To, kar pišeš zdaj, nima veze s tem, kar si pisala prej. In to je, da so Albanci prišleki. Kar ni res in na kar opozarjam jaz.

Druga stvar - že tvoj odnos do njih mi daje vedeti, da jih zaničuješ. Pa veš, da je veliko Albancev tudi katolikov? Ena največjih, mati Tereza, nobelova nagrajenka, je bila Albanka IN KRISTJANKA. Poleg tega, kakšno zvezo ima veroizpoved tu?

Tretje - kakšne pretenzije je še deset let nazaj imela Srbija? Mar ni imela podobnih, kakršne zdaj očitaš Albancem?:rolling:

Irina
18.02.2008, 21:57
Ehhh, čakaj, čakaj..
To, kar pišeš zdaj, nima veze s tem, kar si pisala prej. In to je, da so Albanci prišleki. Kar ni res in na kar opozarjam jaz.

Druga stvar - že tvoj odnos do njih mi daje vedeti, da jih zaničuješ. Pa veš, da je veliko Albancev tudi katolikov? Ena največjih, mati Tereza, nobelova nagrajenka, je bila Albanka IN KRISTJANKA. Poleg tega, kakšno zvezo ima veroizpoved tu?

Tretje - kakšne pretenzije je še deset let nazaj imela Srbija? Mar ni imela podobnih, kakršne zdaj očitaš Albancem?:rolling:

Šmek, verjetno boš dopolnil nekaj o zgodovini Albanskega naroda na Kosovem, ni dovolj reči samo, da niso prišleki. Lahko začneš tudi z Iliri, ali veliko kasneje z letom 1.200, kakor ti ustreza.
Kakor si navedel drugič: od kje ti ideja, da jih zaničujem? Verjetno boš moral še prej kakšen komentar prebrati preden boš postavil tako trditev. Bom pa rekla, da pa resnićno ne prenesem Ameriške politike, za njo ostajajo samo krvave sledi, kar pa se ne nanaša na narod oz.prebivalce.
Tudi glede veroizpovedi si boš moral ogledati zadevo malo pobliže, da ti ne bom jaz navajala %. Popravi me, če sem spregledala, da so na Kosovem zgradili kak drug verski hram razen đamije. Ne mešaj mati Terezo v politične igre, ona ni pamflet s katerim bi lahko mahal.
Kar se tiče pretenzij Srbije, bi si danes ogledal Latinico in bi mogoče kaj več izvedel o političnih igricah izpred desetih let.

Albanci kot narod že imajo državo in tisto s čemer se jaz ne strinjam, je način kako ustanavljajo še eno državo na ozemlju, ki pripada drugi državi.

iKAC
18.02.2008, 23:26
nej men en pove kako lahko dajo drzavo nekomu k je skozi celo stoletje izsiljeval, diskriminiral, ubijal, .. nedolzne ljudi ? jst osebno sem deljenega mnenja sam k sm prebrou ama 5% kaj se je dogajal v letih od 40 - 90 .. ti ljudje preprosto ne zasluzijo lastne drzave .. in usacga k ni albanc pa da podpira neodvisnost .. preprosto ga nemorm in nebom nikol mogu razumet .. http://www.stormfront.org/forum/showthread.php/genocid-nad-srbima-na-kosmetu-432366.html ..

Šmek
18.02.2008, 23:51
Šmek, verjetno boš dopolnil nekaj o zgodovini Albanskega naroda na Kosovem, ni dovolj reči samo, da niso prišleki. Lahko začneš tudi z Iliri, ali veliko kasneje z letom 1.200, kakor ti ustreza.
Kakor si navedel drugič: od kje ti ideja, da jih zaničujem? Verjetno boš moral še prej kakšen komentar prebrati preden boš postavil tako trditev. Bom pa rekla, da pa resnićno ne prenesem Ameriške politike, za njo ostajajo samo krvave sledi, kar pa se ne nanaša na narod oz.prebivalce.
Tudi glede veroizpovedi si boš moral ogledati zadevo malo pobliže, da ti ne bom jaz navajala %. Popravi me, če sem spregledala, da so na Kosovem zgradili kak drug verski hram razen đamije. Ne mešaj mati Terezo v politične igre, ona ni pamflet s katerim bi lahko mahal.
Kar se tiče pretenzij Srbije, bi si danes ogledal Latinico in bi mogoče kaj več izvedel o političnih igricah izpred desetih let.

Albanci kot narod že imajo državo in tisto s čemer se jaz ne strinjam, je način kako ustanavljajo še eno državo na ozemlju, ki pripada drugi državi.

Glede veroizpovedi - pa kaj, če so večinsko muslimani. Zarad mene so lahko budisti.:) Samo dopovedujem ti, kako si vse skupaj že v začetku zamočila, ker skušaš v to brozgo povlečt še vero. Kot da ni bilo dovolj sranja že brez tega.In ja, dokler boš ti v 'politične igre' mešala veroizpoved Albancev, lahko jaz komot not mešam še mati Terezo in ostale Albance ki so kristjani.:) In ja, končno se strinjava, da niso prišleki, kar si trdila na začetku.:)

Gremo naprej? In to obenem velja tudi Ikacu, ki se je spravil lepit res verodostojne linke..:rolling: Kot naš tu-je.si, haha.
Naprej, Albanci imajo državo, res je, vendar pozabljaš, da bi po vseh merilih morala biti večja. In v prvi vrsti se imajo za zahvalit Italijanom, da jo sploh imajo. Po drugi strani je Srbija Kosovo dobila kot nagrado za zavezništvo v WW1 in, če bi bilo že takrat po njeno, bi se danes govorilo o še večjem genocidu nad Albanci, saj bi Srbija zavzemala tudi celotno Albanijo. O pretenzijah pa raje ne bi, saj so te prisotne vse od prve svetovne vojne. Vendar jih je na koncu uničila ravno dobra stara požrešnost.

Tako pridemo do zadnjega poglavja, Ikac. Zakaj nisi nalepil kakšnega linka, kjer se govori o sistematskem uničevanju albancev s Kosova? Ko so albanske ženske v '70., '80. letih na veliko hodile rojevat v ljubljanski klinični center? Ker so drugače v Prištini z rojstvom dobile tudi uničeno maternico, da so jim tako preprečili nadaljnje rojevanje... Zakaj ne linkaš, kako se je JLA 20-30 let izživljala nad albanskim prebivalstvom doli??

In ja, vse to vem takorekoč iz prve roke. PA nisem Albanec.;)

Tako da te bučke raje prodajajta komu drugemu.

iKAC
19.02.2008, 01:18
haha kere maš .. no pol pa dej linke, dokaze .. karkol :) zanima me .. jst sm svoje povedu.. to da nisi kosovski albanc je mau zaskrbljujoce ves .. mau sm razocaran k nasledn link na youtube ti lahko pokaze kaj ti podpiras ubistvu .. kasne ljudi:
http://www.youtube.com/watch?v=AM2-dFaphP8

Glede ubijanja mi pa neki povej .. a je srbsko zivljenje manjvredno ? Jst bi reku da ni. A je albansko vecvredno ? Tudi ne, tko da nevem kdo komu prodaja bucke .. srbi so se skozi desetletja vse več izseljeval iz kosova zaradi tiranije, ti pa men govoris kako so oni tiranijo izvajal. Iz lastnih virov ti lahko zagotovim da se tiran ne umakne ampak le nadaljuje svoje delo tko da prosm dont shit. Evo se enga linka .. dogodkov iz ummmm bliznje preteklosti :
http://www.stormfront.org/forum/showthread.php/1050-1054-1057-1054-1042-304135.html .. poglej si "HRONOLOGIJA NAPADA NA SRBE NA KOSMETU U 2006. GODINI " .. cak da sestejem .. 42 dejanj ja .. strelanj, kraje srbskega imetja, itd itd .. kaj bos pa zdej reku ? kdo komu bucke prodaja, kje so kle tvoji JNA vojaki k so se tko izzivljal nad albanci .. pa kje je tista vecina srbov k se tko izzivlja nad bogimi priseljenci iz albancije .. pejt drgam pametovat .. albanci so se dokazal in tud za take nevedneze kokr si ti so se pokazal v pravi luci sam zdej od tebe odvisn al jih naprej podpiras alpa ne .. osebno mi je cist usen .. vazn da pokazm par linkov da se kokrkdo spametuje .. za ostalo mi pa cist usen:)

Kaja
19.02.2008, 07:04
En moj znanec je rekel pred parimi leti: "Albanci so Srbe premagali s k.u.r.c.e.m, in če ne bomo merkali, bodo tudi nas, Slovence". Zadeva je sicer malo prostaška, ampak kar je res, je res. Če bi vsi narodi na ozemlju bivše Juge imeli toliko otrok, kot jih imajo oni, potem.......................

Šmek
19.02.2008, 07:24
No, pa dejva enako nadaljevat.

Haha, kere maš.
Kot sem že rekel, najprej limaš linke nekega očitnega prosrbskega pamfleta katerega ime pove vse. stormfront. Nadaljuješ pa s tem, da linkaš 'grozote' zadnjih, koliko, pet let? :2thumbs: Pa daj še kak link do fimčkov, kako Arkan veseljači po Kosovem..
Nobeno življenje ni manjvredno, je pa Irina približno nakazala, da naj bi srbsko bilo vseeno večvredno albanskemu in, oh groza, muslimanskemu, o fuj...:shy:
Jaz pa ti govorim o zločinih in maltretiranjih od cca 70. let dalje. In, če gremo naprej, pozanimaj se, koliko tega 'izseljenega folka' je dobilo denar za odkup njihovih bajt na Kosovem..;) Malo preberi kakšne normalne srbske forume, kjer je veliko tega razkritega, saj sami srbi (iz Srbije) govorijo o tem, kako politika izrablja te 'reveže' s Kosova, čeprav so dobili dober denar za svoje bajte.

Glede vojske in JLA pa ti bom rekel samo toliko, da je fotr bil oficir in ja, marsikaj je vedel...

Mowgli
19.02.2008, 08:53
Najlepše je, ko se najdejo "neobremenjeni" slovenski forumski poznavalci in razpravljajo o usodi pokrajin, ki jih poznajo le iz pripovedovanj tako ali drugače pristranskih sosedov in kakega youtubea, ki pride od največjih prenapetežev in govori o istih, le pod drugo zastavo.

In še glede simpatične pripombe o zmagi s k.u.r.c.em.; stokrat raje se borim s tem, kot pa da hodim zaradi nebeškega poslanstva na vikend streljačino malo na sever, malo na jug. Kogar je strah, da bodo tudi nas preplavili npr. Bosanci, Italijani, Angleži ali Kitajci... tiča ven, pa v obrambo slovenskih kucljev!!! Nobena tovrstna žrtev ni prevelika, nobena muka neobvladljiva. :angel:

Preseren
19.02.2008, 09:30
nej men en pove kako lahko dajo drzavo nekomu k je skozi celo stoletje izsiljeval, diskriminiral, ubijal, .. nedolzne ljudi ? jst osebno sem deljenega mnenja sam k sm prebrou ama 5% kaj se je dogajal v letih od 40 - 90 .. ti ljudje preprosto ne zasluzijo lastne drzave .. in usacga k ni albanc pa da podpira neodvisnost .. preprosto ga nemorm in nebom nikol mogu razumet .. http://www.stormfront.org/forum/showthread.php/genocid-nad-srbima-na-kosmetu-432366.html ..
Čaki čaki čaki..

Zdaj boš ti tukaj odločal, o tem, kdo si zasluži in kdo si ne zasluži države?
Idi pogledat zgodovino katerekoli države na svetu, in po tvojem kriteriju boš ugotovil, da si ne zaslužijo svoje države. Marsikdo, tudi taki, ki so trenutno na vladi, bi rekli, da smo tudi Slovenci od 40-90 ubijali nedolžne ljudi, diskriminirali, izsiljevali in šekaj. In nekaj od tega se je tudi dogajalo. A jo boš vzel tudi nam. In vsem ostalim na Balkanu? U, Italjani so bili glavni v dveh vojnah. Državo stran. NEmci, Avstrijci itaq. Državo stran... Da ne nadaljujem. Uporabi svojo logiko na drugih primerih, boš videl, da ne zdrži

terca77
19.02.2008, 10:28
Vidim Šmek, da s svojim delnim poznavanjem zgodovine in poznavanja dogodkov na kosovu le mešaš glave na forumu in jim vbijaš svoje nepoznavalsko mišljenje. Upam da ti je tvoj veleumni oče povedal tudi kaj so Albanci počeli s srbskim prebivalstvom vsa ta leta. V državi katero zahtevajo se ne bo zgodilo nič novega kot le leglo drog, prostitucije in prodaje orožja saj je nezaposlenost tako velika da je niti kvazi velesila kot je Amerika ne bo odpravila še naslednjih 50 let. In še nekaj o tvojem pogovoru z Irino. Srbi so na ozemlju Kosova že od 8. stoletja, ko o Albancih kot narodu ni bilo ne duha ne sluha, dokler vrli Turki niso začeli poseljevati ta ozemlja s svojimi.

Šmek
19.02.2008, 11:15
Vidim Šmek, da s svojim delnim poznavanjem zgodovine in poznavanja dogodkov na kosovu le mešaš glave na forumu in jim vbijaš svoje nepoznavalsko mišljenje. Upam da ti je tvoj veleumni oče povedal tudi kaj so Albanci počeli s srbskim prebivalstvom vsa ta leta. V državi katero zahtevajo se ne bo zgodilo nič novega kot le leglo drog, prostitucije in prodaje orožja saj je nezaposlenost tako velika da je niti kvazi velesila kot je Amerika ne bo odpravila še naslednjih 50 let. In še nekaj o tvojem pogovoru z Irino. Srbi so na ozemlju Kosova že od 8. stoletja, ko o Albancih kot narodu ni bilo ne duha ne sluha, dokler vrli Turki niso začeli poseljevati ta ozemlja s svojimi.

Mater, da si se šel prijavljat samo zato, da bi mi odgovoril.:) Počutim se počaščenega.:shy:

Vidim, da si dobro posplošil, pa tako sploh ne vem, če ti ima smisel odgovorit? Od osmega stoletja? Nice.

Antičko doba
U antičko doba prostor današnjeg Kosova i Metohije se nazivao Dardanija. U trećem i drugom veku pre nove ere, ovim regionom su vladali dardanski kraljevi: Longarus, Bato i Monunius, kao i Etuta, Monuniusova ćerka. Kosovo i Metohija zatim dolazi pod vlast Makedonaca, Rimljana, Vizantinaca i Bugara, da bi od dvanaestog veka bilo u sastavu srpske države (između 1190. i 1459. godine).

Predvsem zadnji, odebeljeni del je lušten.:)

Nadalje, ti pokažem zemljevid Srbije ob neodvisnosti od turčije 1878. leta?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sr/thumb/5/5f/Srbija1878.jpg/621px-Srbija1878.jpg

Pa si poglej, kje je Kosovo. Opa. Sploh ne pod Srbijo..

aragorn797
19.02.2008, 11:58

Toliko neresnice v enem postu :nonono:

Mariskaj so ti že drugi povedali jaz bom dodal samo to;

Albanci so živeli na teh prostorih pred srbi.
Kosovo je od leta 74. po ustavi SFRJ avtonomno, z pravico na samoopredelitev.
Miloševič in co. kar na lepem Kosovo priključijo k Srbiji, kar po ustavi nebi smeli.
Srpski teror ( umori, albanci brez možnosti za zaposlitev za vodilni kader na kosovu,...) nad Albanci od samega nastanka SFRJ.
.............................., itd.

Del
19.02.2008, 13:41
Toliko neresnice v enem postu :nonono:

Mariskaj so ti že drugi povedali jaz bom dodal samo to;

Albanci so živeli na teh prostorih pred srbi.
Kosovo je od leta 74. po ustavi SFRJ avtonomno, z pravico na samoopredelitev.
Miloševič in co. kar na lepem Kosovo priključijo k Srbiji, kar po ustavi nebi smeli.
Srpski teror ( umori, albanci brez možnosti za zaposlitev za vodilni kader na kosovu,...) nad Albanci od samega nastanka SFRJ.
.............................., itd.

Da bi imeli pravico do samoopredelitve ni res,to je imela le Srbija.Republika Srbija z avtonomnima pokrajinama Vojvodino inKosovim.So si pa prizadevali,da bi postali republika.(neuspešno)Miloševič jim je hotel ukiniti avtonomijo,zgodovina je pa odvisna od tistega ki jo piše....:dontknow:

bicikl
19.02.2008, 13:52
Tisti hip, ko bodo barabe z rupo na čelu priznale kosovo nas bo lahko sram da smo prebivalci te države...ne glede na naše prejšnje spore, smo slovani in bi to morali tudi ostati...za srbijo pa upam, da bo po tej preizkušnji postala močnejša in bo evropo po gobcu...

Mowgli
19.02.2008, 14:23
Bicikl... rostaš v temi!

Babi2
19.02.2008, 14:31
Albanci kot narod že imajo državo .

Pa kaj? Nemci imajo tri (nekaj desetletij so imeli celo štiri) pa jim tega nihče ne očita:d

In če se hudo ne motim, Srbi tudi že imajo eno državo, pa so pred nekaj leti hoteli imeti še eno na Hrvaškem, še vedno pa hočejo še eno v Bosni. :veryevil:

terca77
19.02.2008, 15:47
Jest res ne vem a imaš probleme z branjem ali sploh ne razumeš določenih besedil. Deluješ mi popolnoma isti demagog kot naš vrli predsednik vlade. Če bi si vsake toliko vzel v roke kakšno knjigo, ki vsebuje zemljevide, ki so mnogo starejši, bi bilo razumevanje vsega tega mnogo lažje. Res ne vem ali za tebe leto 1878 pomeni isto kot 8 stoletje. Poišči zemljevid Srbije iz konca 8 stoletja pa boš videl koliko ozemlja je tedaj obsegala. O tvojih albancih pa še vedno ne duha ne sluha. Ne vem kje si pobral da so albanci živeli tam pred srbi.

terca77
19.02.2008, 15:50
Avtonomija še vedno ne pomeni svoje države.

Šmek
19.02.2008, 16:02
Jest res ne vem a imaš probleme z branjem ali sploh ne razumeš določenih besedil. Deluješ mi popolnoma isti demagog kot naš vrli predsednik vlade. Če bi si vsake toliko vzel v roke kakšno knjigo, ki vsebuje zemljevide, ki so mnogo starejši, bi bilo razumevanje vsega tega mnogo lažje. Res ne vem ali za tebe leto 1878 pomeni isto kot 8 stoletje. Poišči zemljevid Srbije iz konca 8 stoletja pa boš videl koliko ozemlja je tedaj obsegala. O tvojih albancih pa še vedno ne duha ne sluha. Ne vem kje si pobral da so albanci živeli tam pred srbi.

Predvidevam, da tole leti name??

Kdo ima probleme z branjem? Saj si očitno ti spregledal citat, ki sem ga podal - da je Kosovo prvič pod Srbi šele v 12. stoletju. Cela štiri stoletja delijo tvojo Srbijo od moje...:clown:
V to, kdo je bil prej pa se ne mislim spuščat, ker smo tudi pojem držav rešili, in mislim, da je na drugi strani tudi to razjasnjeno. ;)

Mowgli
19.02.2008, 16:49

Na tistih prostorih ni ene same Resnice, usode narodov so premešane že tisočletja in skoraj brez veze je iskati vedno starejše letnice, ki bi opravičile dejanja ene ali druge strani. Določena dejstva so zaradi opazovanja iz povsem drugega časovnega obdobja precej izkrivljena. Albanci, kot potomci Ilirov, so bili tam pač že pred prihodom Slovanov, ki so postali prevladujoč narod. Čas bi že bil, da se naučijo balkanski narodi sobivati...:dontknow:

terca77
19.02.2008, 16:55
Mowgli, lepo si povedal. Tudi če ne bi hotel se s tem moram strinjati.

monster
19.02.2008, 17:08
1. albanci in srbi bi težko živeli v skupni državi, ker se ne gledajo ravno lepo. Srbi si ne želijo toliko Albcancev, kot ozemlja, ki je srce Srbije :o

2. pravica do samoodločbe nekega naroda je res neka vrednota, ki je težko oporekati. Sami bi težko vztrajal v zakonu, iz katerega želi žena izstopiti.

3. nacionalne države so meni malo nerazumljive, saj so neki nasledniki kraljevin ... ne počutim se toliko Slovenca, da bi zaradi tega morebitnim osamosvojitvenim Primorcem, Štajercem ali ne daj bože Prekmurcem, očital, da se ne smejo odcepiti od MOJE države. ježešna! Skrivnost je v regijah in povezovanju logičnih pokrajinsko/narodnih skupnosti

4. res ne mešati vere v tole, Albanci, Šiptarji, Škipetarji tudi Arnauti so drug narod od slovansko-dinarske rase, to že polslepemu postane jasno, pa če pustimo jezik sploh ob strani. So pa versko mešani, kot je že nekdo pred menoj ugotovil

5. Politične mance, kdo bo koga priznal imajo seveda dolgo brado, Bušiji hočejo pokazati figo Rusjakom, Frenčijem se sladko hebe, ker nimajo tako izrazite manjšine, ki bi imela odcepitvene težnje, pravoslavni lobi je seveda jasen (kot na evroviziji), Španjolcem se tresejo hlače zaradi baskov itd itd

6. Za konec: kolikor sem bil po svetu tudi v deželah, kjer so narodnostne manjšine, ki bi se rade odcepile, bom rekel samo to: dejte ljudem mir in možnost, da zaživijo po svoje. V Barceloni ni Špancev, so samo Katalonci. Reci v Edinburghu, da so britanci ali ne daj bože Angleži in jih boš dobil po kepi. Severni Irci niso Angleži, V Belgiji je vse skupja 50-50. Šasi nacionalnih dežel so mimo za moje pojme in kolikor slišim, sos e Italijani in Avstrijci glede Tirolcev dobro zmenili, regija se razvija, tolčejo svoj jezik in še Italijani fašejo kako medaljo v smučanju.

7. Čisti konec: ne mahajte z različnimi zastavami in zemlejvidi iz leta 2 pa 3, ker se bo nekdo pojavil z zemljevidom 5 let kasnejšim, ki dokazuje nekaj drugega. Vse skupaj je bila ena velika osvajalna vojna in razni lokalni đingiskani so harali levo in desno ter ustvarjalii "države" po celi evropi. Kosovo je srce Srbije samo in zgolj zaradi neke bitke, ki so jo zgubili ...od takrat so jih Albanci demografsko pojedli ... tudi srce Karantanije je na Gosposvetskem polju pa še ne jokamo kali?

Irina
19.02.2008, 18:51
No, pa dejva enako nadaljevat.
Nobeno življenje ni manjvredno, je pa Irina približno nakazala, da naj bi srbsko bilo vseeno večvredno albanskemu in, oh groza, muslimanskemu, o fuj...:shy:
...

Šmek ne dovolim si podtikanj. In to prav gotovo izrecno velja o večvrednosti ali manjvrednosti človeškega življenja, ne glede kateremu narodu pripada.
O tem kako je Italija "dala" ozemlje, da so Albanci ustanovili državo piše v vsaki zgodovinski čitanki.

Šmek
19.02.2008, 19:21
Mowgli, monster, lepo povedano.

Irina, sorry, vendar kot rečeno - cel tvoj sestavek je smrdel po nestrpnosti. Sem že povedal - če bi ga malo drugače spisala, bi ti morda še verjel.

Ja, glede Italije in Albanije piše v vsaki čitanki, žalostno je le, da očitno nekateri tudi teh ne znate brat.:dontknow:

almir16
19.02.2008, 20:53
Objavil-a terca77 Prikaži sporočila

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/54/IllyriaPreRome.jpg

Draga terca medtem ko so imeli Germani Srbe za slovanske sužnje, kar to tudi beseda Slovan pomeni iz latinščine so imeli "šiptarji" imel velik mest tut po "velikoj srbiji" itd.... Sploh pa ni vazno kdo je tukaj zivel prej, ker bi se tako morali vsi vrniti od koder smo prišli:):):). Če TI prebereš kakšno zgodovinsko knjigo boš videla, da Srbi zgubijo bitko proti Turkom in pa vojno in kjub temu, da si srbi po parih stotih letih PRIKRADEJO Kosovo je vojna še vedno zgubljena in za vedno bo dokler živi tam narod, ki se ne bo poklonil preveč ambicioznim PRISELJENCEM, ki želi iz vsake kosa zemlje naresti "Veliko Srbijo"...

LP Almir

monster
19.02.2008, 21:04
almir :approve:

Jest jo že brišem proti Zakavkazju, kjer bom zahteval svoj košček moje zgodovinske očetnjave ;)

neki časi globalne mobilizacije/mobilnosti še vedno niso časi za preživete koncepte klasičnih držav. :)

potomec Praslovana, ki je preplaval rusko reko, se ustavil v sedanji Češki, se tam veselo plodil, prišel s trebuhom za kruhom v Avstroogrsko kot železar, se spečal z avtohtono Slovanko - kmetico, njuni otroci pa so šli v beli grad Ljubljano, postali meščani in po spletu nekih blesavih okoliščin narodili monstra. dooh.

Babi2
20.02.2008, 08:16
:2thumbs::d

Mowgli
20.02.2008, 09:53
almir :approve:

Jest jo že brišem proti Zakavkazju, kjer bom zahteval svoj košček moje zgodovinske očetnjave ;)

neki časi globalne mobilizacije/mobilnosti še vedno niso časi za preživete koncepte klasičnih držav. :)

potomec Praslovana, ki je preplaval rusko reko, se ustavil v sedanji Češki, se tam veselo plodil, prišel s trebuhom za kruhom v Avstroogrsko kot železar, se spečal z avtohtono Slovanko - kmetico, njuni otroci pa so šli v beli grad Ljubljano, postali meščani in po spletu nekih blesavih okoliščin narodili monstra. dooh.

Če si ujameš še eno echt Korošico, imamo spet šanse, da počasi zaplodimo in si povrnemo avstrijsko Koroško s knežjim kamnom vred (Celovec tudi poseljen od 12. stol dalje...:angel:)

Boki_slo
20.02.2008, 12:44
Kot Slovenec sem v to potezo Slovenskih politikov razocaran v svoje korenine in me je sramota da sem Slovenec.Zdej se lahko delajo pametne pa se smejijo vendar pocakajte nekaj let k bodo Slovencki kot Srbi na Kosovem postali narodna manjsina na svojem ozemlju takrat bi z veseljem priznal novo Bosno na slovenskem ozemlju med prvimi.Usoda Kosova caka se stevilne druge narode ki so prvi priznali Kosovo Nemcija (turki),Francija (Arabci),Anglija(pakistan,Iran) tam stevilo muslimanov narasca za 500% dokler stevilo domacinov upada za 150% :))))

Mowgli
20.02.2008, 12:52
Kot Slovenec sem v to potezo Slovenskih politikov razocaran v svoje korenine in me je sramota da sem Slovenec.Zdej se lahko delajo pametne pa se smejijo vendar pocakajte nekaj let k bodo Slovencki kot Srbi na Kosovem postali narodna manjsina na svojem ozemlju takrat bi z veseljem priznal novo Bosno na slovenskem ozemlju med prvimi.Usoda Kosova caka se stevilne druge narode ki so prvi priznali Kosovo Nemcija (turki),Francija (Arabci),Anglija(pakistan,Iran) tam stevilo muslimanov narasca za 500% dokler stevilo domacinov upada za 150% :))))

Pa na Kitajce si pozabil, v Italiji so že cela predmestja "njihova". Pridruži se najbolj plemenitemu od politikov, aktivno se zavzemaj za prepoved kakršnegakoli priseljevanja in zaplodi čimveč korenitih Slovencev, ki bodo sledili tvoj vzor. Ne samo govoriti - naredi tisto, v kar tako goreče verjameš. Bo šlo?

Boki_slo
20.02.2008, 14:14
ti bom pa na kulturni nacin razlozil :

Srbi so bili vecina Kosovem vse do leta 1455 in odstotek Albanskega prebivalstva je bil mansji kot 1%.
Po prvi svetovni vojni je veliko Srbov bilo ubitih in pregnanih veliko jih je zbezalo na ozemlje danasnje Vojvodine.Se celo po drugi Svetovni vojni po uradnem popisu je bila vecina prebivalcev Srbov nato pa se je zacela nenormalna siritev populacije z najvecjim naravnim prirastkomna svetu in Albanci vedo zakaj so mel po 10+ otrok ker so drzavo planirali dobiti tako da postanejo vecina.
Ista zadeva se dogaja v Sloveniji kjer stevilo priseljencev bo v nekaj letih preseglo stevilo pristnih Slovencev in kmalu bodo tudi Slovencki narodna manjsina na svojem ozemlju ker je stevilo Bosancev iz dneva v dan vecje dokler smo Slovencki tolk leni da tud otrok se nam ne dela delat.

evo ti link pa si sam preberi :
http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-22-09-2007/demografska-istorija-kosova-i-metohije

Mowgli
20.02.2008, 15:42
@Boki

Ti pa nisi vseh postov prebral, ne?

@Arjuna

Napača; Kosovski Albanci imajo za zastavo križanca med zastavama EU in UN ;)

nattka
20.02.2008, 19:17
ma jaz pa obžalujem, da se niso šli tele šiptarji samostojnosti že prej ...

recimo, preden smo jih v bivši državi futrali s solidarnostnimi sobotami in plačevali socialo za njihove 17-članske familije ...

aja ... pa preden smo kot davkoplačevalci poplačali g čeferina, ko se je podil po rudnikih stavkajočih rudarje z vlasijem na čelu ...

torej moje skromno mnenje ... dejansko se grejo samostojnost pol stoletja prepozno ...

zato je najboljše, da jih na račuin še živega bratstva in jedinstva čimprej priznamo in si tako zapravimo še tisto malo balkanskega trga, ki je uspelo nanovo zaživeti po sesutju ob lastni samostojnosti ...

eh no, kaj pa je nekaj milijonov evrov izgube v primerjavi z ljubeznivim nasmeškom druga šiptara ...
sicer pa smo navajeni hlapčevati ... le zakaj bi bilo tokrat drugače ...

Šmek
20.02.2008, 19:37
Nattka, tole je malo preveč splošna izjava.
Saj oni so se hoteli 'igrat' drugače; že od leta '74, ko so dobili avtonomijo. Pa so Srbi in nato še vsi ostali 'opozarjali', da bi se po odcepitvi priključili Albaniji...
In potem je šlo samo še navzdol, kolikor je še lahko šlo.

Mogwai
20.02.2008, 20:00
Saj oni so se hoteli 'igrat' drugače; že od leta '74, ko so dobili avtonomijo. Pa so Srbi in nato še vse ostali 'opozarjali', da bi se po odcepitvi priključili Albaniji...

Bravo Šmek!!!:2thumbs:

Če namreč pustimo ob strani famozno "kosovsko bitko" - in še nekaj ostalih "malenkosti" - je dejstvo, da so Srbi dokončno izgubili Kosovo leta 1974!

Boki_slo
21.02.2008, 00:03
Oj Kosovo duso Srbska, tebe dobro pamti Turska,
pamtice te i ostali, koji budu nate stali

Mowgli
21.02.2008, 09:21
Ja, Turki pomnijo. V bistvu so potem par stoletij "trpeli" na tistih prostorih. Zdaj pa itak trepetajo vse do Tokija!? :rolling: :rolling: :rolling:

Miško, Srbi so prav fejst ljudje, če imajo vsaj osemletko končano in lahko posledično svoj nesmiselen nacionalizem odvržejo. Pravzaprav to za vse narode velja...

Šmek
21.02.2008, 12:18
LDP Čedomirja Jovanovića je edina imela muda in je obsodila divjanja goved po Beogradu in se obenem sprijaznila z odcepitvijo Kosova. Tadić pa tudi že raje beži v Romunijo od koder se bo ogradil od dogajanj v bližnji prihodnosti.:)

Šmek
21.02.2008, 12:45
Res ste Slovenci eni navadni Lipeki brezveze zgubljat besed

Jaz sem Slovenec in ne rabim branit otadzbine ki ni moja bi pa z veseljem pristopil k Srbom ter pocistil to golazen in vse izdajalce Slovanskega in kristjanskega naroda ki podpirajo Islamizacijo Evrope.Ubistvu je pa ne bo treba niti etnicno cistit saj ih vedno vec prihaja v Ljubljano (ki jih je ze tako polna ufff pocakte sele k se nakote )upam da bojo kr vsi sem prsli in vam bo Srbija vecno hvalezna.Vam bojo se spomin park v Pristini naredili k bo zopet Srpska v zahvalo za transport Siptarjev v Slovenijo

Najprej se odloči, pol bomo pa diskutirali. O.K.? :clown:

Boki_slo
21.02.2008, 12:49
Najprej se odloči, pol bomo pa diskutirali. O.K.? :clown:

Ce bi bral eden oj mojih prejsnjiih postov bi videl da sem napisal da sem Slovenec ki se je odkader je slovenija priznala kosovo zavedno odrekel svojemu Slovenskemu poreklu in koreninam,jeziku niti ne, veroizpoved sem pa ze zamenjal ja.
Nasi predniki so tudi padali skupaj z Srbi za ohranitev kristjanske vere pred turki , koliko glav je bilo odrezanih tudi Slovenskih da bi izdajalci svojih potomcev podarilo to zemljo ki je prelita z krvjo nasih prednikov Turskim naslednikom (k ga se Turki niso hoteli sabo nazaj vzeti)

pinky
21.02.2008, 12:51
... in jeziku?

Mowgli
21.02.2008, 13:28
V bistvu Srbije ni skozi vsa stoletja izučilo, da se grožnje in pritiski ne obnesejo. Odcepitev Slovenije in sedanja odcepitev Kosovega sta v bistvu tudi posledica predvsem srbske politike. Neenotnost zna biti sicer res slovenski problem, ja, ampak 1991. je vseeno ni bilo. Takrat smo poznali prioritete.

Sicer pa, ko ti je hujskaštvo očitno zelo blizu... bi se šel ti streljati s Hrvati zaradi štirih sardel? Ne vem, zakaj se mi zdi, da bi se znal takrat "slučajno" znajti "Kod dva šešira" na kaki okusni vešalici...

Šmek
21.02.2008, 13:30
Med prvo svetovno vojno je bilo ubito z strani turkov vec deset tisoc Slovencev (tudi tvojih prednikov) ki so branili kristjane pred Islamsko okupacijo skupaj z Srbi in ostalimi tudi v Kosovski bitki je padlo kar nekaj Slovencev za to isto Kosovo ki ga vi danes kot izdajalci svojih prednikov podarjate potomcem teh istih Turkov.Nimate spostovanje do svojih prednikov do svoje vere.vec k 200.000 Slovencev so turki odpeljali v suzenjstvo neznano kam in v znak spostovanja jim tko vracate.Bolano

Ne. Veš kaj je bolano? Da se v 3. tisočletju še najdejo pacienti, ki padajo na zgodovinske fore izpred 500 let... Veš kaj, dejmo še vse nemce pa avstrijce poklat. Tut oni so teptali Slovane. PA francoze pa italijane.. Pa Japonce pa ... Pa naj vsak narod takole razčisti s svojimi 'zgodovinskimi' sovražniki. :nonono:

Matr, nimam besede za take, kot si ti. Hebalo vas Kosovo polje! Ko je vsakemu normalnemu jasno, da bo to Kosovo polje prekleto za Srbe za vse večne čase.
ko bi se raje zgledovali na pozitivne plati. Še švabi pa francozi, pa francozi pa angleži so za prihodnost prešli zgodovinske zamere, pa so se ravno tako klali, nekateri še celo dlje kot so se Srbi s Turki.... In, dokler bodo Srbi razmišljali tako kot ti tule trobezljaš, jim itak ne preostane drugega, kot da jih spet stepejo - po vzoru na srednji vek, kjer so z razmišljanjem itak ostali!

Bolan si.:mad:

Šmek
21.02.2008, 14:09
No, pa še tole o bistroumnosti.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/objavljujemo-fotografije-bombaskog-napada-na-albance-u-puli/375350.aspx

LJULJEZIM Čenaj, nećak Rize Čenaja kojem je noćas vozilo dignuto u zrak, u 10.49 sati primio je prijeteću SMS poruku, piše portal Barkun.

"Nemojte ni slučajno dignuti glavu gore jer i vama će biti ista stvar kao vašem rođaku u Puli. Kosovo je srce Srbije i bit će zauvijek kako ti piše ispred pekare", stoji u poruci koju je novinarima istarskog portala proslijedio Čenajev otac Muhamed koji vodi pekarnu "Istra" u Rijeci.

Ljuljezim je prijeteću poruku prijavio riječkoj policiji, a Muhamed je u Puli, gdje je iz Rijeke došao odmah nakon što mu je nećak javio vijest o noćašnjoj eksploziji.

Tijekom razgovora s novinarima, Muhamedu je sin javio da je pristigla još jedna prijeteća SMS poruka, ali kako trenutno razgovara s policijom, nije mu dao detalje.

vir: http://www.index.hr/vijesti/clanak/necaku-vlasnika-pekare-u-puli-ljuljezimu-cenaju-prijete-sms-porukama/375335.aspx

Zelo lepo, ni kaj.:dontknow:

Mowgli
21.02.2008, 14:18
"Junaki", ki se "borijo" za "svobodo" doma povsod drugod. Kakšen naziv že obstaja za take? :nonono:

almir16
21.02.2008, 19:50
Dej dej poslušte zdej hmau bojo Mercator preselil v Prištini:):):), ker ga Srbi raje bombandirajo kot kupujejo v njem pa se bomo ob kavici in baklavi pomenil kaj se je dogajalo pred 500 in 50 leti.

LP Almir

Irina
21.02.2008, 21:47
Enostranske odločitve niso nikoli dobre. Vedno se ena stran počuti opeharjeno. Tudi tako razvnete strasti kot so sedaj v Beogradu in drugje ne bodo nikomur prinesle nič dobrega. Tudi nam ne, mogoče še posebaj nam ne. Se mi poraja občutek, da so Američani namenoma čakali na predsedovanje Slovenije in dali zeleno luč. Kakor, da jim ne ustreza mir v tem delu Evrope, da bi jim bolj ustrezal večno nemirni Balkan, in večno sprti sosedje.

Kar nekaj vas je, ki podpirate enostransko razglasitev Kosovske države in se posmehujete zgodovinskih navedbam nasprotne strani. Hkrati pa pozabljate, da se Slovenci z istimi argumenti borijo za mejo s sosednjo Hrvaško. Tudi ta enostransko razglaša in prisvaja slovensko ozemlje, ped za pedjo. Mislim, da bo tudi nam zamrl nasmeh, ko bomo ostali brez Piranskega zaliva in dostopa do odprtega morja, mogoče bomo takrat bolje razumeli kako se počuti nekdo, ki se je nenadoma znašel v vlogi manjšine.

Šmek
21.02.2008, 22:34
Ne primerjaj jabolk in hrušk.

Irina
21.02.2008, 23:21
Šmek, nisi ravno izviren. Ni primerjava, je samo slutnja.

Šmek
21.02.2008, 23:58
Kaj, naj bom 'izviren' tako, kot so bili Srbi danes? Katero ambasado najprej zažgem? Hrvaško? Kaj naj kamenjam? Sedež Plive al Badela v Ljubljani?
Misliš, da bo to kaj spremenilo zadeve?

prijateljica
22.02.2008, 03:35
Se mi poraja občutek, da so Američani namenoma čakali na predsedovanje Slovenije in dali zeleno luč. Kakor, da jim ne ustreza mir v tem delu Evrope, da bi jim bolj ustrezal večno nemirni Balkan, in večno sprti sosedje..

Mogoče pa Američani iščejo novo žarišče, kjer bi lahko posredovali in širili svojo "demokracijo" ter šibali naprej svojo vojno industrijo... Upam le, da ne bo vse skupaj preraslo v kaj večjega...

Irina
22.02.2008, 07:06
Kaj, naj bom 'izviren' tako, kot so bili Srbi danes? Katero ambasado najprej zažgem? Hrvaško? Kaj naj kamenjam? Sedež Plive al Badela v Ljubljani?
Misliš, da bo to kaj spremenilo zadeve?

Prebral bi cel zapis, preden si zapisal to kar si.

nejc
22.02.2008, 08:25
Enostranske odločitve niso nikoli dobre. Vedno se ena stran počuti opeharjeno. Tudi tako razvnete strasti kot so sedaj v Beogradu in drugje ne bodo nikomur prinesle nič dobrega. Tudi nam ne, mogoče še posebaj nam ne. Se mi poraja občutek, da so Američani namenoma čakali na predsedovanje Slovenije in dali zeleno luč. Kakor, da jim ne ustreza mir v tem delu Evrope, da bi jim bolj ustrezal večno nemirni Balkan, in večno sprti sosedje.

:2thumbs:

Sam sem prepričan, da je še kako v interesu ZDA, da Evropa še dolgo ne postane enotna. Neenotna Evropa = oslabljena konkurenca ZDA

Ravno, ko se je nacionalizem potuhnil do neke bolj normalne mere, je bilo treba ta isti nacionalizem zopet spravit na površje.:nonono:

Šmek
22.02.2008, 08:56
Prebral bi cel zapis, preden si zapisal to kar si.

Ne vem.. Ni bil najprej tam samo prvi stavek? Tako, kot se bere zdaj, je res nekoliko drugačno sporočilo napisanega. Priznam. :angel:

terca77
22.02.2008, 10:46
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/54/IllyriaPreRome.jpg

Draga terca medtem ko so imeli Germani Srbe za slovanske sužnje, kar to tudi beseda Slovan pomeni iz latinščine so imeli "šiptarji" imel velik mest tut po "velikoj srbiji" itd.... Sploh pa ni vazno kdo je tukaj zivel prej, ker bi se tako morali vsi vrniti od koder smo prišli:):):). Če TI prebereš kakšno zgodovinsko knjigo boš videla, da Srbi zgubijo bitko proti Turkom in pa vojno in kjub temu, da si srbi po parih stotih letih PRIKRADEJO Kosovo je vojna še vedno zgubljena in za vedno bo dokler živi tam narod, ki se ne bo poklonil preveč ambicioznim PRISELJENCEM, ki želi iz vsake kosa zemlje naresti "Veliko Srbijo"...

LP Almir

Edini, ki bi danes radi naredili veliko državo so šiptarji in na splošno muslimani, ki skušajo celem svetu vcepljati zaostalo miselnost in islamski ekstremizem. kaj pa misliš da bomo dobili drugega od šiptarjev, kot pa polno evropo drog, orožja in razširjene mafije. Delati tako ne znajo, živeti pa jih bodo morali tako ali tako srbi. Sicer pa naj šiptarji naprej vrnejo ves denar, ki se je pošiljal za izgradnjo Kosova. Vsakemu prebivalcu se je trgalo od plače za izgradnjo Kosova.

Šmek
22.02.2008, 10:46
Evo, prepričali so me, da imajo prav. Kosovo je Srbija.:shy:

http://www.youtube.com/watch?v=5VWZoKWBYXE

:censored:

prijateljica
22.02.2008, 12:33
Edini, ki bi danes radi naredili veliko državo so šiptarji in na splošno muslimani, ki skušajo celem svetu vcepljati zaostalo miselnost in islamski ekstremizem. kaj pa misliš da bomo dobili drugega od šiptarjev, kot pa polno evropo drog, orožja in razširjene mafije. Delati tako ne znajo, živeti pa jih bodo morali tako ali tako srbi. Sicer pa naj šiptarji naprej vrnejo ves denar, ki se je pošiljal za izgradnjo Kosova. Vsakemu prebivalcu se je trgalo od plače za izgradnjo Kosova.

Joj, meni tudi tole huliganstvo in uničevanje, pa grožnje Albancem v Puli... tudi sliči na ekstremizem. Pa, ko sem gledala visoke politične govornike na protestu v Beogradu, način kako so komunicirali z rajo in njen odziv, mi je vse skupaj sličilo na ne tako davne proteste in nekega drugega govornika, ki je zakuhal veliko gorja... Groza me je, kako ljudje agresivno reagirajo in kako so vodljivi...

almir16
22.02.2008, 15:47

Oh revčki Srbi pa neznasko trpijo vedoč, da so toliko vlagali v Kosovo, zakaj ze??Koliko dnarja je pa slo v Srbijo, da ne recem vojske s katero so napadli vecino Jugoslovanskih drzav zdaj so pa toliko zabredli, da je sploh ne morejo vec vzdrzevat....vcasih so se duval kolk so "najjaci" sedaj pa posiljajo kva pa vem 18, 19 letnike, da jim pozgejo pol prestolnice in upajo, da se jih bo kdo usmilil....Ne razumem ruse kaksno korist imajo sploh od njih, tko al tko 1 miljon ljudi ne morejo cez noc izbrisat pa tudi cez 1 leto ne...

LP Almir

Irina
22.02.2008, 16:41
Joj, meni tudi tole huliganstvo in uničevanje, pa grožnje Albancem v Puli... tudi sliči na ekstremizem. Pa, ko sem gledala visoke politične govornike na protestu v Beogradu, način kako so komunicirali z rajo in njen odziv, mi je vse skupaj sličilo na ne tako davne proteste in nekega drugega govornika, ki je zakuhal veliko gorja... Groza me je, kako ljudje agresivno reagirajo in kako so vodljivi...

Saj ni treba prav veliko, da se razplamtijo strasti. Hitler je svoj narod zaznamoval za cele generacije, pa verjetno tudi takrat niso vsi Nemci odobravali njegovega početja. Nedolgo tega je predsednik ribiške zadruge javno na TV "grozili", da so pripravljeni tudi z orožjem branili svoje ribe pred Slovenci. Smo pozabili kako so se ameriški novinarji kar na tankih vozili in snemali kako njihova vojska "osvobaja" Irak in kje je Irak danes? In pojasnilo Američanov, sorry smo se zmotili. V Gvantanamu so že tri leta zaprti ljudje, za katere večina Američanov misli, da so krvoločni teroristi. Iran jim je odločno dal vedeti, da si ne bo dovolil Ameriškega izsiljevanje in v tem trenutku je Balkan ravno pravšnji za novo žarišče. Miloševiča so pospravili, ampak ta ni delal drugega kot s Tuđmanom kupčkal za ozemlje, tudi Đinđiča so se znebili,
Zato pravim, da enostranska odločitev podprta s strani ameriške politike ne napoveduje nič dobrega.

norman
22.02.2008, 17:47
Prav smešno, koliko praznega kreganja za in proti.
Če hočejo imeti svojo državo, naj jo imajo. Vendar naj si jo sami vzdržujejo, brez tuje pomoči in s pravicami enakimi za vse.
Žalostno je le, da nasedamo dolgoročnim načrtom "velikih", ki izsiljujejo priznanje zaradi svojih interesov. ZDA priznajo Kosovo, kar je povod in znak drugim manjšinam, predvsem na območju Rusije. Te ruske manjšine pa slučajno po večini živijo na Kavkazu in njegovi bližnji okolici. In to območje je seveda zelo bogato predvsem z nafto in plinom. Če uspe Kosovarjem bo uspelo tudi nam. Striček Sam nas bo sigurno podprl, saj bo dobil poceni naravna bogastva (pa ne neokrnjeno naravo) katera pa bo izgubila Rusija in bo ostalo brez znatnih sredstev in z enim velikom kosom Sibirije. To je le ena plat za razmislek vsem vam, ki se kregate kdo je bil prej na Kosovem polju...

Ja pa še nekaj me moti... Kam nas ti naši politiki, skupaj z EU rinejo s tem vmešavanjem v balkanska posla.
Spomnim se še časov, ko je manjšina vzdrževala celotno državo. Komaj smo se je rešili, že rinemo nazaj v še večja go.na. Že v naprej jim obljubljajo vstop v EU, samo če bodo dali mir. Skoraj brez vsakih pogojev. Spomnimo se, kolikokrat je morala Slovenija počepniti in nastaviti ,,,,, da so nam blagovolili vstopiti v EU. In spet bodo lahko veselo živeli na tuj račun, kakor v starih dobrih časih, glupi Slovenac pa radi i čuti. Sve za bratstvo i jedinstvo.

Zato pa, brez veze, da se palite tu po forumu. Zgodovina tu sploh ni pomembna, o vsem je ŽE odločil kapital!

Pa lep dan še naprej!:2thumbs:

Vsemogočni
22.02.2008, 22:17
Glede na zgodovino, so se zamenjali le čas, vrsta orožja in način bojevanja. Vse ostalo gre naprej že tisočletja po istem načinu.

Tisti, ki bi bili radi vladarji se gredo igrice, ljudje pa zanje niso nič drugega kot udeleženci v njihovih igricah. Žal so te igrice krvave in krvoločne. Ampak taki smo pač ljudje. Čredni nagon in nagon sledenja vodjem izvira že iz pamtiveka, brez volje po spremembi. :veryevil:

nofear2009
22.02.2008, 23:28
Sem si prebral teh par strani postov, ker me je zanimalo, kakšen bo kaj odziv SiOL forumašev. Ne bi se mogel bolj strinjati z Mowglijem in Šmekom. Me veseli, da še obstajajo Slovenci z bistrim umom. Da pa nekateri (večina) toliko posplošujejo in povzemajo samo tisto, kar bi radi verjeli, da je res, čeprav ni, je pa žalostno. Pa toliko nepotrebnega sovraštva in totalne ignorance pred resnico. Pa, ko navajate podatke oz. tako imenovana dejstva, prosim še enkrat preberite in še enkrat premislite, kaj napišete.

nattka
23.02.2008, 09:18
Saj oni so se hoteli 'igrat' drugače; že od leta '74, ko so dobili avtonomijo. Pa so Srbi in nato še vsi ostali 'opozarjali', da bi se po odcepitvi priključili Albaniji...

se sploh ne postavljam na nobeno stran ...
in mi je pravzaprav čisto vseeno, kdo je bil na tistem prostoru prvi ... albanci ali srbi ...

kar sem jaz napisala, je ... dobesedno navajam: škoda ker se niso šli samostojnosti že prej ...

priznati pa moraš, če hočeš ali ne ... da kljub "nevzdržnosti" v jugi, so mirno sprejeli vsak cent, ki je šel v vseh teh letih tja ... da imajo danes 50% nezaposlenost ... da ne govorijo skoraj nobenega jezika, razen albanskega ... da so v marsičem za luno ... da imajo visoko korupcijo in kar je še takega ...
in da so vedno živeli bistveno boljše, kot albanci v albaniji ...
od vsega, so jim je šle najboljše samo velike družine ...

torej so se na samostojnost bolj slabo pripravili ... to pa je bil tudi point mojega prvega posta ...

kaj pa je bilo leta 74 pa ne bi vedela, ker sem takrat šele zakoračila v OŠ, ti pa se verjetno še nisi rodil ...

kdo bo potegnil najkrajšo, pa bo itak pokazal čas ...

Šmek
23.02.2008, 10:59
se sploh ne postavljam na nobeno stran ...
in mi je pravzaprav čisto vseeno, kdo je bil na tistem prostoru prvi ... albanci ali srbi ...

kar sem jaz napisala, je ... dobesedno navajam: škoda ker se niso šli samostojnosti že prej ...

priznati pa moraš, če hočeš ali ne ... da kljub "nevzdržnosti" v jugi, so mirno sprejeli vsak cent, ki je šel v vseh teh letih tja ... da imajo danes 50% nezaposlenost ... da ne govorijo skoraj nobenega jezika, razen albanskega ... da so v marsičem za luno ... da imajo visoko korupcijo in kar je še takega ...
in da so vedno živeli bistveno boljše, kot albanci v albaniji ...
od vsega, so jim je šle najboljše samo velike družine ...

torej so se na samostojnost bolj slabo pripravili ... to pa je bil tudi point mojega prvega posta ...

kaj pa je bilo leta 74 pa ne bi vedela, ker sem takrat šele zakoračila v OŠ, ti pa se verjetno še nisi rodil ...

kdo bo potegnil najkrajšo, pa bo itak pokazal čas ...

Nisem te postavljal na nobeno stran, konec koncev si napisala dokaj nevtralen post.:)

Prav imaš, nisem se še rodil takrat. Sem se dve leti kasneje, kar pa ne pomeni, da se zadev ni dalo oz. se jih ne da prebrat v določenih knjigah, publikacijah... Kot rečeno, tudi fotr je kot 'vojno lice' marsikako znal povedat o dogajanju doli.
Vse našteto, kar si napisala, je po svoje res. Vendar spet samo delno pove resnico. Ti ljudje so bili praktično od prvega vstopa pod okrilje Srbije zatirani. Preberi si, kako so se že okoli leta 1920 začela pojavljati prva poročila o zatiranju, pobijanju. Kar se je kasneje še zaostrovalo, sploh, ker so na Kosovem med vojno trpeli Srbi, ki so jih z Albanci (iz Albanije) preganjali Italijani.
Po vojni pa so se spet (morda kot povračilo) začeli izživljati nad njimi. Povej mi, kako bi se ti borila proti brezposelnosti, če bi kot pripadnica nekega naroda vedela, da ne boš dobila službe? Za jezik jaz ne bi bil tako prepričan, saj nenazadnje lahko opaziš tudi po Sloveniji, da vsi perfektno govorijo Slovensko in so nasploh poznani, da se zelo hitro prilagodijo in sprejmejo način življenja države gostiteljice. Dam roko v ogenj, da se najhitreje od vseh bivših republik naučijo jezika. Je pa vsaj meni logično, da se nekdo, ki je zatiran, z vsem odporom bori proti temu in kot trmast ne bo popustil temveč le poudarjal svojo pripadnost.
Poglej si primer s Palestino, recimo.

nattka
23.02.2008, 11:39
naj imajo svojo državo ...

slovenija naj jo prizna v zanjo ( slovenijo) ugodnem trenutku, ker zaradi njih res ni potrebno izgubljati občutljivega trga ...

v ostalo pa se ne vtikam ... čas je neusmiljen sodnik ... bo pokazal, koliko so bili dejansko zatirani ... koliko pa je nerazvitost posledica karakterja nekega naroda ...

thursiaz
24.02.2008, 13:53
ok tkole prva stvar ki me zanima je ali če slovenija prizna kosovo bodo protesti tudi v ljubljani zakaj se preprosto ne tepejo v srbiji in kosovu med sabo brez uničevanja tuje lastnine in brez vmešavanja ostalih držav

glede trga jim vzamemo merkator in bodo spet lačni.

pa glede upravičenosti dokler se srbi tko nadut obnašajo da mislijo da je cel svet njihov (srbija do tokia xD) in da piše v slo na vsakem zidu srbija it tisti znak za žigosanje konjev (da to so tisti c ji v originalu) krasi vsako tablo naj se jim odcepi še vojvodina in naj se malo med sabo.

zanima me če lahko recimo priseljenci v sloveniji zahtevajo svojo državo?

Irina
24.02.2008, 18:31
Še danes se vidi, da smo Slovenci v nekdanji Jugi visoko kotirali, bili smo nekakšen Zahod. Dobiti v Sloveniji delo in tu zaživeti je pomenilo za večino nekdanjih sonarodnjakov uspeh. Zato so tudi danes pogledi obrnjeni k nam in čakajo; eni na priznanje, drugi na zanikanje. Za nas vse bo najbolje, da vlada s svojim priznanjem počaka toliko časa, da bo to samo še administrativna zabeležka.

Se pa kakor Nattka sprašujem, kam je poniknil ves denar, ki smo ga pošiljali na Kosovo. Današnji posnetki ali oni izpred dvajsetih let, ni bistvene razlike. Kosovski Albanci delajo po celem svetu in kar jim je za priznati so zelo delavni, ampak v njihovi tako opevani domovini tega ni poznati. Slovenska podjetja so na Kosovem zgradila premnoge objekte, cela Juga je pomagala pri gradnji ene najlepših knjižnic v Evropi, okna so bila iz kakor dih tankega alabastra, če bi jo videli danes v kakšnem žalostnem stanju je, bi se zgrozili. Še tisto kar jim je bilo podarjeno niso znali ohraniti.

prijateljica
24.02.2008, 19:56
Za nas vse bo najbolje, da vlada s svojim priznanjem počaka toliko časa, da bo to samo še administrativna zabeležka.

Se strinjam, iz čisto sebičnih razlogov - varnosti. Pa še nekaj, kar me odvrača od hitrega slovenskega priznanja, da so Američani tako zelo pohiteli in nam poskušali vsiljevati poteze.

Itoh
24.02.2008, 20:06
Vsak narod teži k temu, da bi imel in živel v svoji državi. Do tu vse lepo in prav. A, kaj se zgodi, če muslimanska manjšina, ki že ima svojo domovino in državo - Albanijo, želi na tujem ozemlju razglasiti še eno? To se danes dogaja na Kosovem. Kosovski Albanci - muslimani so se širitve lotili počasi in s premislekom. Če želiš zasesti neko ozemlje potrebuješ najprej ljudi, in v tem smislu so se Kosovski Albanci na Kosovem v začetku sedemdesetih letih premišljeno lotili dela. Glavno breme so nosile ženske, rojevale so po deset in več otrok, trideset let kasneje je načrt že kazal prve sadove in danes dozorel. Večinsko prebivalsto je postalo manjšina. Na Kosovem so bili muslimani vedno zavojevalci tam je zibelka in zgodovina drugega naroda. Kosovsko bitko leta 1389 so bili balkanski narodi, ki so svoje ozemlje hoteli obvarovatii pred udorom Osmanskega cesarstva, žal neuspešno. Petsto let so tistim krajem z neizprosno roko vladali Turki in danes se zgodovina ponavlja s to razliko, da imajo danes podporo v največjem "krvniku" Ameriki. .

Irina, vidim da si se nekaj ukvarjala z zgodovino, vendar si šla v zgodovino samo toliko, kolikor ti je odgovarjalo, do kosovske bitke. Venda smo slovani na to področje prišli šele v 6 stoletju. A misliš da je bilo do tedaj to naselje nenaseljeno?
Na tem področju so pred slovani živeli Iliri. In albanci naj bi bli njihovi potomci.
to si lahko prebereš tukaj
http://lamar.colostate.edu/~grjan/kosovohistory.html
Jaz sem sicer proti priznanju, ker je tam sama mafija, ki se širi po celi evropi in svetu
A zgodovinska dejstva govorijo svoje

lp

Boki_slo
24.02.2008, 20:31
Kako loh govorite neumnosti tle po forumu mislim Albanci so ILIRI kr neki od kje neki vlecete te povezave vidi se da nimate pojma o zgodovini in narodih.
Albanci nimajo nobene neposredne povezave z Iliri tako po jeziku ki ni niti najmanj podoben Ilirskemu jeziku niti po znacaju, po obicajih niti po imenih niti po simbolih in nobena stvar ih ne povezuje z Iliri.To so izmisljene zgodbe Rugove kako bi javnost preprical da se prvi bili na tem ozemlju.
Albanski jezik pa ima neposredno povezavo z nekaterimi Arabskimi jeziki ki se govorijo na bliznjem vzhodu in veliko besed je tudi podobnih tudi njihova (ne) kultura je podobna izvoru.
Tukaj imate primerjavo med Ilirskim jezikom in Angleskim

Oure fadir þat art in heuenes halwid be þi name;
þi reume or kyngdom come to be. Be þi wille don in herþe as it is dounin heuene.
yeue to us today oure eche dayes bred.
And foryeue to us oure dettis þat is oure synnys as we foryeuen to oure dettouris þat is to men þat han synned in us.
And lede us not into temptacion but delyuere us from euyl.

Our father which art in heaven, hallowed be thy name.
Thy kingdom come. Thy will be done in earth as it is in heaven.
Give us this day our daily bread.
And forgive us our debts as we forgive our debters.
And lead us not into temptation, but deliver us from evil.

pa naj mi kdo napise podobno primerjavo med Ilirskim in Albanskim in potem naj govori neumnosti tukaj o Albanskih ilirih
Albanci so tracko pleme vlecejo svoje korenine dalec v notranjosti nekdanje Perzije te namigi o Ilirskem poreklu Albancev so navadna neumnost ki jo noben zgodovinar ne priznava

Irina
24.02.2008, 20:45
Itoh, forum je zame izmenjava misli, mnenj, svoj pogled sem pripravljena tudi spremeniti, če mi sogovornik na kulturen način pojasni, da sem nekaj, veliko/malo spregledala. Pripel si zanimiv link, ki mnogo pove, mogoče ga bo kdo od sodelujočih prebral, v mislih sem imela Šmeka in me ne bo več tako črtil.
V tej temi so se zvrstila različna mnjena, od vseh sta mi bila dva še posebaj zanimiva. Eden je bil nekoliko hudomušen in je predlagal zgodovinski povratek v Zakavkazje, drugi je realno nakazal, da je bilo 17 let futranja dovolj. Zgodovina je za nami, čeprav jo bomo mi v Piranskem zalivu še kako potrebovali, državo naj si prebivalci samooklicane države sami gradijo. Mogoče je res čas, da se Srbi rešijo svoje cokle, se bolj obrnejo k Evropi in čuvajo to kar imajo (velja tudi za nas), da ne bomo sledili Makedoniji in bili prisiljeni priznati Albanščino kot drugi uradni jezik v državi.

Boki_slo
24.02.2008, 20:53
Strinjam se da so takoimenovani Šiptarji ziveli se pred Slovani na tem ozemlju vendar pa ne na Kosovem ampak v Albaniji kjer so jih t.i Iliri pregnali v hribovit del Albanije kasneje pa se Slovani oni so bili barbarsko ljudstvo in nikakor ne Iliri kot govorijo neumnosti da so.Na Kosovem se prvic naselijo malo pred prvo svetovno vojno iz hribovitih delov Albanije na podrocje danasnje Metohije in peredstavljajo tam narodno manjsino z vsega 2% prebivalstva zato prosim ne pisite tle neumnosti ampak raje vzamite enciklopedijo v roke pa preberite si o Arnautima (danasnjim Albancima) k najbrz niti ne veste kaj to ime pomeni.

Irina
24.02.2008, 20:59
Arnavud (v ne u, d ne t) je turški-islamski naziv za Albance.

Boki_slo
24.02.2008, 21:07
No Slovenski jezik ni glih meni prioriteten ker v Sloveniji zivim komaj par let in ga ne znam se dobro kakorkoli ze v SrboHrvascini se pise Arnauti vseeno pa so barbarski narod ki so jih Iliri pregnali v hribe ne pa Iliri,mogoce kaksen odstotek Albancev je res Ilirskega porekla k so tud Iliri kako babo pritisnili vsekakor pa poreklu niso niti zdalec Iliri. Niti ene same povezave ni med Albanci in Iliri , niti jezik,kultura,obicaji mah nic kot je prisotno med drugimi narodi Germani,Slovani itd ...To idejo je sprozil eden od zgodovinarjev kasneje pa je bila odbita kot neutemeljena in jo noben zgodovinar ne priznava.

Šmek
24.02.2008, 21:21
Itoh, forum je zame izmenjava misli, mnenj, svoj pogled sem pripravljena tudi spremeniti, če mi sogovornik na kulturen način pojasni, da sem nekaj, veliko/malo spregledala. Pripel si zanimiv link, ki mnogo pove, mogoče ga bo kdo od sodelujočih prebral, v mislih sem imela Šmeka in me ne bo več tako črtil.
V tej temi so se zvrstila različna mnjena, od vseh sta mi bila dva še posebaj zanimiva. Eden je bil nekoliko hudomušen in je predlagal zgodovinski povratek v Zakavkazje, drugi je realno nakazal, da je bilo 17 let futranja dovolj. Zgodovina je za nami, čeprav jo bomo mi v Piranskem zalivu še kako potrebovali, državo naj si prebivalci samooklicane države sami gradijo. Mogoče je res čas, da se Srbi rešijo svoje cokle, se bolj obrnejo k Evropi in čuvajo to kar imajo (velja tudi za nas), da ne bomo sledili Makedoniji in bili prisiljeni priznati Albanščino kot drugi uradni jezik v državi.

Nihče te ni črtil. Praviš, da gre za mnenja. Moje mnenje je bilo takšno, kakršno sem podal. Sorry, z začetnim postom se nisi dosti razlikovala od Bokija, ki očitno še vedno bije kosovsko bitko, tisto izpred 600 let... Torej moji linki niso reprezentativni? Se zavedaš, da se na forumu večina ljudi ne pozna? In da s takim pisanjem mimogrede spodbudiš agresiven odziv? Pri tako dvoumnem besedilu, kot je bil v prvem postu si lahko folk misli marsikaj. Ja, tudi to, da ti muslimani očitno niso pri srcu. Ne rečem, da jih sovražiš, vendar je že to lahko dovolj. Sploh v današnjem času, ki je še posebaj napet. Upam, da bo to dovolj o najinih nesoglasjih, ostalo dajva raje zasebno.

Da se vrnem na temo - v Sobotni prilogi Dnevnika je Crnković odlično podal mnenje, ki nekako najbolj povzame tudi moje mišljenje. Kakor sem v začetku podpiral nevtralno držo in nekakšno, magari, tiho podpiranje Srbije, sem po četrtkovih demonstracijah jasno za priznanje. Čimprej, čim glasneje! Srbi trenutno niso v poziciji, da bi komurkoli grozili, še najmanj nam, ki smo jim ravno s svojimi investicijami med prvimi spet stali ob strani. Nenazadnje, tudi nekateri ekonomski kazalci kažejo, da naš trg z njimi vseeno ni tako velik, da ga ne bi znali pokriti drugje. Srbi pa s takšnimi infantilnimi 'grožnjami' pljuvajo zgolj sebi v pasulj. Očitno jim ni bil dovolj en Milošević, pa jim dajmo še enkrat pokazat, kam jih pelje njihov inat. Sicer mi je žal poštenega naroda, ki se še najde dolj, vendar je očitno, da Srb pozna samo besedo batina.

Če je kdo danes na Pinku gledal Piramido, bo vedel, da se vsaj nekateri zavedajo teže situacije doli.

Te razne primerjave besedil in vaše 'zgodovinske resnice in fakte' pa niti ne mislim več komentirat. Se pa spomnim, da so tudi nas že primerjali z Irci in ne vem s kom vse ne..:shy:

Irina
24.02.2008, 21:24
Ne, nisem te hotela jezikovno popravljati, nekako sem želela odgovorila na tvoje vprašanje in sem besedo napisala v izvirniku po turško.

kinsley
24.02.2008, 21:33
sem prebral vse strani te teme ker je to trenutno to zelo aktualna tema.Sam se z politiko ne ukvarjam,oprostite izrazu:approve:...ker je politika k...a...pač vsak vleče na svojo stran.Pri takih zadevah ki so zelo občutljive,kot je v tem času kosovo,je potrebno pogledat na obe strani in če po pravici povem se vedno bolj nagibam k priznanju kosova....

Irina
24.02.2008, 21:59
Nihče te ni črtil. Praviš, da gre za mnenja. Moje mnenje je bilo takšno, kakršno sem podal. Sorry, z začetnim postom se nisi dosti razlikovala od Bokija, ki očitno še vedno bije kosovsko bitko, tisto izpred 600 let... Torej moji linki niso reprezentativni? Ali jih pač nočeš upoštevat iz tipične ženske ihte in užaljenosti? Se zavedaš, da se na forumu večina ljudi ne pozna? In da s takim pisanjem mimogrede spodbudiš agresiven odziv? Pri tako dvoumnem besedilu, kot je bil v prvem postu si lahko folk misli marsikaj. Ja, tudi to, da ti muslimani očitno niso pri srcu. Ne rečem, da jih sovražiš, vendar je že to lahko dovolj. Sploh v današnjem času, ki je še posebaj napet. Upam, da bo to dovolj o najinih nesoglasjih, ostalo dajva raje zasebno.

Da se vrnem na temo - v Sobotni prilogi Dnevnika je Crnković odlično podal mnenje, ki nekako najbolj povzame tudi moje mišljenje. Kakor sem v začetku podpiral nevtralno držo in nekakšno, magari, tiho podpiranje Srbije, sem po četrtkovih demonstracijah jasno za priznanje. Čimprej, čim glasneje! Srbi trenutno niso v poziciji, da bi komurkoli grozili, še najmanj nam, ki smo jim ravno s svojimi investicijami med prvimi spet stali ob strani. Nenazadnje, tudi nekateri ekonomski kazalci kažejo, da naš trg z njimi vseeno ni tako velik, da ga ne bi znali pokriti drugje. Srbi pa s takšnimi infantilnimi 'grožnjami' pljuvajo zgolj sebi v pasulj. Očitno jim ni bil dovolj en Milošević, pa jim dajmo še enkrat pokazat, kam jih pelje njihov inat. Sicer mi je žal poštenega naroda, ki se še najde dolj, vendar je očitno, da Srb pozna samo besedo batina.

Če je kdo danes na Pinku gledal Piramido, bo vedel, da se vsaj nekateri zavedajo teže situacije doli.

Te razne primerjave besedil in vaše 'zgodovinske resnice in fakte' pa niti ne mislim več komentirat. Se pa spomnim, da so tudi nas že primerjali z Irci in ne vem s kom vse ne..:shy:

Takoj moram povedati, da proti islamski veri kot taki nimam nič. Poti me velikokrat vodijo v islamske dežele, vedno sem lepo sprejeta, do tu vse lepo in prav. S teroristi se zaenkrat ne obremenjujem, ne vem ali je to dobro ali slabo. Gre pa konkretno za način Kosovskih Albancev, ki na nek potuhnjen način malo po malo prisvajajo nekaj kar ni njihovo.
Če za Bokija še ni konec Kosovske bitke, bi za nas lahko rekli, da se na nek način nikoli nismo "odpovedali" Knježjemu kamnu in Beneški Sloveniji, kar gre gospodu Haiderju in italijanskim fašistom zelo v nos. Slednji so se spomnili, da bi nas lahko obtožili genocida nad Italijanskim življem in fojbe naj bi bile dokaz. Praznik žrtvam fojb že imajo. S tem, da Italijani nikoli niso bili kaznovani za svoja hudodelstva v II.SV. Na Nurnberški proces so bili obsojeni samo Nemci.
Verjetno imajo Srbi kot narod smolo s svojimi voditelji, ki iz lastnih koristi nočejo ali niso sposobni zadeve izpeljati bolje in dogaja se to kar se.
Piramide na Pinku res nisem gledala, ampak je bil danes gost v Pop Klubu gospod Janša, ki je med vrsticami povedal, da se Slovenija in EU ukvarjata z bolj pomembnimi stvarmi kot je priznanje in, da to za nas v tem trenutku ni prioriteta, kar je res.

Šmek
24.02.2008, 22:19
Gre pa konkretno za način Kosovskih Albancev, ki na nek potuhnjen način malo po malo prisvajajo nekaj kar ni njihovo.

Mah, to je samo delno res. Dejstvo je, da so se na balkanskih prostorih redno in vedno bojevali za prevlado. različni narodi so ob različnih zgodovinskih priložnostih vladali določenim prostorom in vedno je na žalost prihajalo do hujših trenj. Kot rečeno, oboji so bili tam prisotni od nekdaj. Kar se je spreminjalo, je število pripadnikov določenega naroda. Vse to kot rezultat različnih genocidov, ki so se tam dogajali. Če omenimo samo dva, novejša... V 20. letih 20. stoeltja se pojavijo prve novice o genocidu Albancev na Kosovu, ko jih po ukazu kralja Aleksandra začnejo teptati v Kraljevini SHS. In potem še med WW 2, ko Albanci s pomočjo Italijanov delajo darmar Srbom... In potem se čudimo, da se tako sovražijo.

Če za Bokija še ni konec Kosovske bitke, bi za nas lahko rekli, da se na nek način nikoli nismo "odpovedali" Knježjemu kamnu in Beneški Sloveniji, kar gre gospodu Haiderju in italijanskim fašistom zelo v nos. Slednji so se spomnili, da bi nas lahko obtožili genocida nad Italijanskim življem in fojbe naj bi bile dokaz. Praznik žrtvam fojb že imajo. S tem, da Italijani nikoli niso bili kaznovani za svoja hudodelstva v II.SV. Na Nurnberški proces so bili obsojeni samo Nemci.

Ja. Problem z Italijo je resnično najbolj v tem, da njihovi fašistični liderji niso nikoli odgovarjali za svoje abote med WW2. Vse za borbo proti komunizmu, ki je takrat 'osvobajal' velik del Evrope. Heh, še Musollini ne bi odgovarjal, če ga ne bi partizani sami pospravli.;) In ja, morda imaš prav, da tudi Slovenci še bijemo bitko za knežji kamen. Vendar morda lahko neke zadeve potegnemo ravno iz primerjave med tema dvema 'bojema'. Se mi kdaj spravimo na avstrijsko ambasado? Ali pa se odpravimo v Celovec, Linz, Gradec...., napadat in razbijat vse, kar je avstrijskega? Smo kdaj grozili kakemu avstrijskemu državljanu, ki se je peljal čez Kokoško Hrvatom na morje? Smo pokradli Austriabank? Kot rečeno - smo v 21. stoletju, 3. tisočletju in tu naj ne bi bilo več delitev po barvah, verah, mejah, zgodovinskih bolečinah, če se tako izrazim.

Piramide na Pinku res nisem gledala, ampak je bil danes gost v Pop Klubu gospod Janša, ki je med vrsticami povedal, da se Slovenija in EU ukvarjata z bolj pomembnimi stvarmi kot je priznanje in, da to za nas v tem trenutku ni prioriteta, kar je res.

In prav je tako. Zadeva Kosovo bi morala iti skozi dan povsem neboleče. In se strinjam s tem. Slovenija ima trenutno na mizi zadeve, ki so bolj pereče kot je (ne)priznanje Kosova..

Irina
24.02.2008, 22:46
. ..............Vendar morda lahko neke zadeve potegnemo ravno iz primerjave med tema dvema 'bojema'. Se mi kdaj spravimo na avstrijsko ambasado? Ali pa se odpravimo v Celovec, Linz, Gradec...., napadat in razbijat vse, kar je avstrijskega? Smo kdaj grozili kakemu avstrijskemu državljanu, ki se je peljal čez Kokoško Hrvatom na morje? Smo pokradli Austriabank? Kot rečeno - smo v 21. stoletju, 3. tisočletju in tu naj ne bi bilo več delitev po barvah, verah, mejah, zgodovinskih bolečinah, če se tako izrazim.

Veliko je odvisno od tega kakšnega voditelja ima država. In ravno v teh dneh se poslavljamo od človeka - dr.Janeza Drnovška, ki je bil v najbolj težkih časih predsednik predsedstva SFRJ (tudi njemu se lahko Kosovski Albanci zahvalijo, da leto 1989/1990 ni bilo za njih krvavo) in obenem sodeloval v pripravah na samostojno Slovenijo, kar je v nekem govoru v skupščini tudi izjavil, mnogi se tega ne spomnijo. In, ko smo zakorakali samostojnosti naproti, kje bi končali, če bi imeli voditelje kot sta bila Tuđman in Miloševič. Vsak narod se lahko sprovocira, da počne stvari sebi v škodo. Misliš, da Slovenci (ne vsi, ampak dovolj, da bi zadevo zavozili) ne bi hodili s koli po cesti in razbijali tuje imetje. Bom malo špekulirala, zakaj je gospod Jelinčič nekaterim tako všečen, zato ker bi s trdo roko obračunal najprej doma in nato še s sosedi.

Šmek
24.02.2008, 23:34
Ma ja, to je res. Vendar je itak dejstvo, da se v vsaki še tako demokratični in napredni državi najde določen procent nacionalistov. In to ni nič narobe in je, da tako rečem, normalno.
Problem pa rata, ko so nacionalsiti večina. Tako kot so bili ob prejšnjih volitvah v Srbiji in kot je na zadnjih volitvah predstavnik radikalov za las zgubil.. Potem pa rata problem, kakršnega zdaj gledamo doli. In še večji problem, če za protiutež ni dovolj dominantne osebnosti, ki bi se lahko učinkovito zoperstavila taki poti.

plebs
25.02.2008, 06:30
problem je ta da so srbi pravkar dobili sporocilo od vse mednarodne skupnosti, EU itd., da so nacionalisti tisti ki so imeli prav, ter da so zmerni tokovi tisti ki so lagali.

Dejansko so povedali - "vidite Srbi, Seselj, je imel prav ko je govoril kako nas zelijo oropati, kako zelijo naso zemljo; Milosevic je tocno govoril kako nas yahod sovrazi, mi pa smo mislili da so budale in laznivci" .... dejansko so tiste ki so bili v sredini, potisnuli na desno.

Ne glede na vsa pretekla dogajanja, pri katerih nami itak ne bo nikoli jasno kdo je delal kaj, ker sta in Zahod, in Srbija, imeli mocno propagandno masino, obrnjeno v svojo korist, tako da se niti na eno stran ni mozno zanesti za realne podatke, je Srbija zadnjih nekaj let, z izjemo Mladica, bila "pridna", se razvijala proti zahodu, ter izpolnjevala vse zahteve ki jih je pred njo postavljala mednarodna skupnost. Za to je pravkar bila "nagrajena" s trganjem suverenega ozemlja.

ZN z vsakim takim ekscesom izgublja na avtoriteti in verodostojnosti, EU se odmika od skupne politike ter polarizira, bivse dryave sovjetskega bloka se znova naslanjajo na Rusijo. Samo zato ker so nasi vodji v EU zapisali v enem odstavku da "primer Kosova zaradi specifike ne predstavlja precendensa", ne pomeni nic. Prav na sprotno, primer Kosova BO ojacal separatisticne teznje po celem svetu. Zametki skupne zunanje politike EU so pogoreli v startu, ker je celemu svetu pokazala da je ameriski sluga. V primeru da se zarola ta bolj crni scenarij, smo pravkar, nezavedajoc se, vstopili v novo obdobje zgodovine.

Ironija, dvolicnost in nenacelnost se vidi, ko so Turki, ki so med drugim priznali Kosovo, sli skoraj istocasno z vec tisoc vojaki v Irak "rihtat" Kurde. Vsak ki misli da so jih obmetavali s paradajzi in delit letake, se moti.

Mowgli
25.02.2008, 15:51
Kako loh govorite neumnosti tle po forumu mislim Albanci so ILIRI kr neki od kje neki vlecete te povezave vidi se da nimate pojma o zgodovini in narodih.
Albanci nimajo nobene neposredne povezave z Iliri tako po jeziku ki ni niti najmanj podoben Ilirskemu jeziku niti po znacaju, po obicajih niti po imenih niti po simbolih in nobena stvar ih ne povezuje z Iliri.To so izmisljene zgodbe Rugove kako bi javnost preprical da se prvi bili na tem ozemlju.
Albanski jezik pa ima neposredno povezavo z nekaterimi Arabskimi jeziki ki se govorijo na bliznjem vzhodu in veliko besed je tudi podobnih tudi njihova (ne) kultura je podobna izvoru.
Tukaj imate primerjavo med Ilirskim jezikom in Angleskim

Oure fadir þat art in heuenes halwid be þi name;
þi reume or kyngdom come to be. Be þi wille don in herþe as it is dounin heuene.
yeue to us today oure eche dayes bred.
And foryeue to us oure dettis þat is oure synnys as we foryeuen to oure dettouris þat is to men þat han synned in us.
And lede us not into temptacion but delyuere us from euyl.

Our father which art in heaven, hallowed be thy name.
Thy kingdom come. Thy will be done in earth as it is in heaven.
Give us this day our daily bread.
And forgive us our debts as we forgive our debters.
And lead us not into temptation, but deliver us from evil.

pa naj mi kdo napise podobno primerjavo med Ilirskim in Albanskim in potem naj govori neumnosti tukaj o Albanskih ilirih
Albanci so tracko pleme vlecejo svoje korenine dalec v notranjosti nekdanje Perzije te namigi o Ilirskem poreklu Albancev so navadna neumnost ki jo noben zgodovinar ne priznava

Priložena doktorska disertacija (vir časnik Nedjeljna Politika, humoristična priloga?) je na podlagi primerjave "stare angleščine" iz obdobja 500 -1000 n.š. (Boki, sunce, res prava ilirščina!) in angleščine iz obdobja 1500 -1800 n.š. brez dvoma dokazala, da albanščina izvira iz Anglije (ergo so Saksonci, s priokusom Keltov in Normanov, pa še kak izgubljen gen Piktov se najde?).

Zaradi kolonialnih osvajanj so se naselili najprej na Arabskem polotoku (odtod ljubezen do ustvarjanja slaščic) in počasi migrirali še na območje Balkana, kjer so s premišljenim delovanjem zamenjali patike za Kosovo (vir Youtube). Majkujim, patike ne valjaju! :nonono:

Prosim, še.... :2thumbs::clown:

Mowgli
28.02.2008, 09:49
Tudi drugačno srbsko gledanje na stvar:

http://www.yi.org.yu/index.php?id=293&lang=_bhs

Šmek
28.02.2008, 10:49
Tudi drugačno srbsko gledanje na stvar:

http://www.yi.org.yu/index.php?id=293&lang=_bhs

Super sestavek.:2thumbs:

Drugače pa je tole:
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=32105

kar ne obeta nič dobrega v Srbiji.:nonono:

mrki62
03.03.2008, 10:08
Če bi Kosovo ostalo v sklopu Srbije , bi potem čez cca 40 let Srbi bili manjšina :):d
Zato je Srbska politika naredila predstavo o nekakšnem kao protestu , ampak mislim da jim kr odgovarja ta odcepitev Kosova :2thumbs:

Irina
04.03.2008, 22:21
Verjetno bo slovenska vlada, ker za državljane se ne ve; koliko jih je za in koliko proti, jutri priznala samooklicano državo Kosovo. Nekateri podpirate tako odločitev, nekaterim se nam ne zdi primerna, glede na način kako in s čigavo podporo je nastala samooklicana država. Mene pa zanima zakaj bi bilo za Slovenijo dobro, da jo prizna? Oziroma, zakaj s priznanjem ne bi še nekoliko počakali?

plebs
04.03.2008, 22:34
Za Slovenijo bi bilo dobro da se sploh ne mesa v balkanski kotel iz katerega smo se tako spretno izvlekli malo vec kot desetletje nazaj, sedaj pa prostovoljno nazaj v njega rinemo - ampak - nasi politiki s Ruplom na celu so izgubili perspektivo kaj je za Slovenijo dobro. Vidijo samo se kaj je dobro za njihove gospodare ter za njihov lasten zep - pajaci.

Dejstvo je da smo se opredelili. Dejstvo je da nam Srbi tega ne bodo nikoli pozabili. Kosovo bi pa itak kot vidimo bilo priznano - s Slovenijo ali brez nje.

Irina
04.03.2008, 22:41
Točno tako. Kosovo se je osamosvojilo in res ne vidim potrebe, da se mešamo v zadeve dokler so še tako nejasne, sploh, ker nam to ni potrebno.
Bolj pametno bi bilo, da se resno posvetimo urejanju samovoljnih posegov sosednje države, ki premika mejo - mejne kamne kjer lahko in kolikor lahko.

nattka
05.03.2008, 05:43
Ma ja, to je res. Vendar je itak dejstvo, da se v vsaki še tako demokratični in napredni državi najde določen procent nacionalistov. In to ni nič narobe in je, da tako rečem, normalno.
Problem pa rata, ko so nacionalsiti večina. Tako kot so bili ob prejšnjih volitvah v Srbiji in kot je na zadnjih volitvah predstavnik radikalov za las zgubil.. Potem pa rata problem, kakršnega zdaj gledamo doli. In še večji problem, če za protiutež ni dovolj dominantne osebnosti, ki bi se lahko učinkovito zoperstavila taki poti.

sicer me ne briga prav dosti kosovo in srbija oziroma lahko ostanem dovolj nevtralna v tej temi ...

a me nekaj zanima ... takole usput ... ali bi slovenija kar tako pristala, če bi ena od manjšin (katerakoli), kar naenkrat oklicala samostojnost ...
gre za ozemlje neke države, pa če nam je to všeč ali ne ...

slovenci in hrvati se že 17 let bockajo za nekaj kv km in nihče ne popušča niti za milimeter ... ko gre pa za kosovo, se pa zdi, da bi ga morali srbi priznati, še preden so se šiptarji odcepili ...

pa če se ne motim, današnje kosovsko vodstvo izhaja iz njihove osvobodilne vojske ... ki je bila desetletje na listi terorističnih organizacij ...
le kaj bi bilo, če bi na primer v srbiji zmagali teroristi ...

mi nekako smrdi po dvojnih merilih ... samo da smo proti srbiji ... lastne meje pa ne znamo urediti ...

če se ne motim, je pred nekako 10 dnevi začela gonja odstranjevanja dvojezičnih tabel ob slovensko italijanski meji ( vir: članki v primorskem listu) ... pa o tem nikjer nisem zasledila uradnega protesta ...

bi bil čas, da se nehamo mešati v balkan ... raje se vrzimo v tiste kv kilometre, ki bi morali biti že 15 let urejeni ...

plebs
05.03.2008, 06:11
Saj, to je ironija - pri sebi nismo sposobni pospraviti in resiti teh nekaj kilometrov ki nam jih Hrvati odzirajo, in se s tem neuspesno nategujemo ze od osamosvojitve, srbi bi pa kar naj cetrtino svojega ozemlja dali, tiho in z nasmeskom. Dvojna merila so ze zaradi vseh ostalih Ciprov, Palestin, Baskij itd, ki se ze desetletja nategujejo, sedaj je pa Srbija tista ki mora kar popustiti. Bistvo prava je enaka obravnava, tako da je za mene to se eden v vrsti polomov mednarodnega prava, ki kot vidimo ne velja isto za vse.

Moti me pa se primerjava nase neodvisnosti s kosovsko, se posebej od strani nasih politikov, kar je dalec od istega - Slovenija je bila ustanovitvena clanica jugoslovanske federacije, in kot taka je tudi izstopila iz nje. Kosovo je del suverene drzave Srbije.

Nimam nic proti kosovskim Albancem, ampak potem pa naj dajo neosdvisnost vsem, na celu s Severno irsko, Baskijo, Skotsko, Palestino, Ciprom, Kurdistanom idt.

Šmek
05.03.2008, 07:33
Verjetno bo slovenska vlada, ker za državljane se ne ve; koliko jih je za in koliko proti, jutri priznala samooklicano državo Kosovo. Nekateri podpirate tako odločitev, nekaterim se nam ne zdi primerna, glede na način kako in s čigavo podporo je nastala samooklicana država. Mene pa zanima zakaj bi bilo za Slovenijo dobro, da jo prizna? Oziroma, zakaj s priznanjem ne bi še nekoliko počakali?

Zato, ker smo itak že dobili po pesi, še predno smo se zjasnili. ZAto, ker je itak že 50 držav priznalo Kosovo. Zato, ker Srbija trenutno NI v stanju komurkoli grozit in bi z zdajšnjim čakanjem in mlačnim odzivom zgolj dali vedeti Srbom, da so 'grožnje' uspele, kar bi spet nekako vrglo slabo luč na našo politiko. Zato, ker so zadeve zdaj še vroče in bi bil velik nesmisel čakati, da bojo zadeve umirjene, mi pa bi jih potem spet razpihnili čez kake tri, štiri mesece, pol leta...

a me nekaj zanima ... takole usput ... ali bi slovenija kar tako pristala, če bi ena od manjšin (katerakoli), kar naenkrat oklicala samostojnost ...
gre za ozemlje neke države, pa če nam je to všeč ali ne ...
----------------------------------------------------------------------
slovenci in hrvati se že 17 let bockajo za nekaj kv km in nihče ne popušča niti za milimeter ... ko gre pa za kosovo, se pa zdi, da bi ga morali srbi priznati, še preden so se šiptarji odcepili ...
-----------------------------------------------------------------------
pa če se ne motim, današnje kosovsko vodstvo izhaja iz njihove osvobodilne vojske ... ki je bila desetletje na listi terorističnih organizacij ...
le kaj bi bilo, če bi na primer v srbiji zmagali teroristi ...
----------------------------------------------------------------------

Še enkrat, ne mešajte buč pa hrušk. Kosovo je z ustavo iz '74. leta imelo USTAVNO pravico do neke vrste samoodločbe. Ravno tako kot Slovenija, ki je to pravico imela na podlagi REPUBLIŠKE pravice. Se pravi, kot celote. Plus tega Albanci na Kosovu že davno niso več manjšina. Plus tega - Kosovo je srbsko v novodobni zgodovini šele od leta 1912. Ko je bilo PODARJENO kot nagrada za zavezništvo.
Stvar naše politike, ko vsi vemo, da se s tem zgolj nabira politične točke. Tako na eni kot na drugi strani. Če se vpraša folk, so vsi za to, da se stvar reši. Razen politike, ne glede na to, kaj rečejo.
kje si pa to pobrala?
http://en.wikipedia.org/wiki/Terrorist_organizations
Tule imaš, pa ni videti, da bi bil OVK gor.:) OVK je zgolj na srbskih listah. Zaradi neumne politike in napačnih odločitev v zadnjih 20 letih..;)

Šmek
05.03.2008, 07:39
Nimam nic proti kosovskim Albancem, ampak potem pa naj dajo neosdvisnost vsem, na celu s Severno irsko, Baskijo, Skotsko, Palestino, Ciprom, Kurdistanom idt.

Severni Irci imajo neodvisnost.:) Zato SO Severni Irci, ker se od 'navadnih' Ircev ločijo po veri..;)

Baski nikoli niso bili toliko zatirani s strani Madrida kot so bili Albanci s strani Beograda (tako v SFRJ kot kasneje).

Škoti se pripravljajo že zadnjih deset let, vendar imajo preveč ugodnosti in samostojnosti, da bi se jim kam mudilo. Nenazadnje je dovolj zgovoren podatek, da se bi jih zdaj raje rešila večina Angležev..;)

Sicer se strinjam - vsem dati možnost opredelitve in samostojnosti. Živi bili pa videli, kam nas to pripelje.:)
Zadnjič mi je na misel prišel tisti del TLN (top liste nadrealista), kjer prikaže 'Sarajevo prihodnosti'... VSak blok svoja država in kakršen je zdaj trend, bomo kmalu spet prešli na mestne državice po vzoru grških...:veryevil: Navkljub vsej globalizaciji.:d

nattka
05.03.2008, 10:24
kje si pa to pobrala?
http://en.wikipedia.org/wiki/Terrorist_organizations
Tule imaš, pa ni videti, da bi bil OVK gor.:) OVK je zgolj na srbskih listah. Zaradi neumne politike in napačnih odločitev v zadnjih 20 letih..;)

http://sl.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Teroristi%C4%8Dne_skupine

tule imaš ... pa je videti točno to, kar sem zapisala ...:)

Mowgli
05.03.2008, 10:59
Slovensko gospodarstvo, ki se je po naši odcepitvi širilo na trge nekdanje Jugoslavije, bi moralo tudi računati na znana dejstva. Zdajšnje jamranje kapitala je čisto sprenevedanje in iskanje dežurnega krivca. Če je priznanje kosovske države "pametna" odločitev, je stvar politike, ki je itak eno samo sprenevedanje in taktiziranje.

Na srečo se mnogim od nas ni treba odločati o tem, tisti katerim se je treba, pa so imeli zadosti časa za to. Kosovska suverenost in odcepitev je dejstvo že preko deset let. Tega samo slepec ne uvidi. In če politika ni v tem času pripravila scenarija in razdelala možnih posledic, vsaj vemo, kdo in kako zastopa podobo Slovenije v svetu.

Vsekakor je pozitivna odločitev moralno in pokončno dejanje. S posledicami lastnih dejanj pa se je treba sprijazniti. Nenazadnje smo nedolgo nazaj sami imeli polna usta obtožb, da imamo zadosti jugoslovankega (srbskega) ukazovanja in se posledično tudi sami odločili za lastno pot.

BTW, do leta 1776 so bili tudi ameriški borci za neodvisnost v očeh britanskega imperia teroristi.

Šmek
05.03.2008, 11:00
@ nattka
Aha. In link vodi zgolj še do srbske vikipedie.:)

Gvido
05.03.2008, 11:48
Štajerci smo zatirani s strani Ljubljane.
HOČEMO SVOJO DRŽAVO - ŠTAJERSKO

Šmek
05.03.2008, 12:23

sej je res že cajt, da spokate.:veryevil: ***oga Rudolf!!

Mowgli
05.03.2008, 12:30

Komot! :angel:

nattka
05.03.2008, 13:50
@ nattka
Aha. In link vodi zgolj še do srbske vikipedie.:)

vedno znova poudarjam, da se ne postavljam na nobeno stran ... moj link je pač samo še eden od mnogih, ki se najdejo na netu ...
kar samo pomeni, da se pač vsi s teboj (ali z menoj) ne strinjajo ... ane ...

saj imam pravico do lastnega mišljenja ... kajne ...

Irina
05.03.2008, 14:58
Zato, ker smo itak že dobili po pesi, še predno smo se zjasnili. ZAto, ker je itak že 50 držav priznalo Kosovo. Zato, ker Srbija trenutno NI v stanju komurkoli grozit in bi z zdajšnjim čakanjem in mlačnim odzivom zgolj dali vedeti Srbom, da so 'grožnje' uspele, kar bi spet nekako vrglo slabo luč na našo politiko. Zato, ker so zadeve zdaj še vroče in bi bil velik nesmisel čakati, da bojo zadeve umirjene, mi pa bi jih potem spet razpihnili čez kake tri, štiri mesece, pol leta.;)

Verjetno nam ni dovolj, da vsakokrat sproti ( Vilenska izjava......) dobimo po smrčku, kadar sledimo Velikemu bratu, ki kjer se pojavi se ljudje še leta in leta vojskujejo, beri umirajo, in nekateri na ta račun dobro služijo.

To, da je že 50?? držav nekaj priznalo ni razlog, da naredimo to še mi, ali pa je to po sistemu črednega nagona. Glasno rogoviljenje Srbije me čisto nič ne gane. Kako že pravijo: Mirna voda bregove dere.

V kakšni luČi "vidijo" druge države našo politiko, je vprašanje za drugo temo. Pa zakaj nam je treba se komurkoli zameriti, nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha in za tole čorbo, čisto lahko počakamo, da se nekoliko ohladi, nič ne bomo izgubili.

Šmek
05.03.2008, 16:11
O.K., pejmo dalje.:)
Zato, ker nihče ne vidi očitnega - Srbija je Kosovo zgubila '99. leta. Kot so to lepo ugotovili že nekateri redki Srbi, ki na stvar gledajo realno. Odkar je Kosovo postal protektorat UN, nima več srbska oblast nad Kosovom nič. Zgolj še jamo brez dna so podpirali, medtem ko policija in sploh vojska nista več bili vezani na Bg. Zdaj je tu praktično samo še realizacija tega, kar se je načelo '99...

Poleg tega - Srbi so nas itak že okrivili za stanje, kakršno je, tako da ne vidim pomena zavlačevat nekaj neodložljivega.

Tretjič - gre za moralno obvezo. Sorry, me zanima, koliko takšnih, ki se danes derejo(te) v podporo Srbom je '90. leta pa nekje do konca morije v Bosni te iste Srbe pozivalo na vrbe??:mad: In jih enačilo z golaznijo?? :nonono:

Mowgli
05.03.2008, 17:06
Povprečen Slovenec ima več stika s Srbi (tudi več jih je), kot pa s Kosovarji. Večina enih in drugih priseljencev je ekonomskih migrantov, ki imajo večje ali manjše težave z jezikom (še zlasti ženske), se pa slovenska soseda lažje prilagodi jeziku srbske sosede in izve pač eno plat "resnice".

Zanimivo mi je, da vedno poslušam "zgodovinske lekcije" le iz srbskih ust. Albanci ne nosijo svojih problemov v potovalkah v novoizbrane domove. K nam pridejo zato, da preživijo svoje družine. Asimilirajo se in ne razglašajo bivši domovini iz večstokilometrske razdalje, da se bodo borili "do poslednje kapi krvi". :dontknow:

Irina
05.03.2008, 17:21
Se strinjam pojdimo naprej. In ta "naprej" zame pomeni, da naj se dva naroda sama dogovorita o svojih mejah, resnično ne vidim potrebe po našem vmešavanju.

Da rinemo v nepotrebne konflikte potrjuje izjava, ki jo je podal naš zunanji minister gospod Rupel, ki je Slovensko osamosvojitev primerjal z samooklicano Republiko Kosovo. Ta ima šele pomešane pojme. Po drugi strani pa imamo sami toliko obmejnih problemov, ki jih nihče ne rešuje in se samo kopičijo; premikanje obmejnih kamnov, ignoriranjem podpisanih sporazumov, preimenovanju krajevnih imen (Savudrijska uvala, Sveta Gera.....), zapiranje slovenskega dostopa do odprtega morja, prodaja Slovenske zemlje......

Resnično verjamete, da se bodo na morebitni arbitraži upoštevala zgodovinska dejstva, stanje meje 25.6.1991, katasterske meje in podobno, potem živite/živimo v veliki zmoti.

Mejo po II.svetovni vojni, cono A in B so določali veliki in ne mi, mi smo jo morali samo sprejeti. Ravno tako bo pri morebitni arbitraži Slovenija/Hrvaška, veliki bodo odločali o svojih koristih in na osnovi tega se bo določila meja. Kako drugače si lahko razlagate, da Hrvaška kljub vsem protestom dela tisto kar ji ustreza. In verjetno bomo takrat potrebovali kakega močnega zaveznika ( nimam v mislih Srbije). Evropi je čisto vseeno kje poteka Slovensko Hrvaška meja. Potrditev tega je poročilo gospoda Swobode (poročevalec za Hrvaško v evropskem parlamentu) , ki je s svojim poročanjem ponovno vrnil problem meje na raven Slovenija/Hrvaška in s tem izničil trud, ko smo skoraj dosegli, da je mejni spor, spor EU s Hrvaško.

In s tega zornega kota ni potrditev samooklicane države, zgolj potrditev, ampak to za nas lahko nekje v prihodnjem času pomeni veliko več, oziroma manj.

Šmek
05.03.2008, 17:39
Irina, spet si malo pomešala zadeve. :) Swoboda je na raven trilateralnega pogajanja vrnil vprašanje ERP. Mejo pa itak moramo rešit sami s Hrvati. Že od vsega začetka pristopnih pogajanj Hrvaške je tako.

In spet - glede Kosova - ne mešaj naših zunanjih zadev s priznanjem/nepriznanjem Kosova, saj gre za povsem drugo vrsto mednarodnih odnosov in pogodb. Namreč, če NAS ne bi '91. priznale države sveta, se mi še danes ne bi niti za***avali za mejo s Hrvaško...;)

Irina
05.03.2008, 18:00
1. Šmek, verjemi, da nisem pomešala zadev. In ERP je grda slutnja bodoče morske meje. Daj Bog, da se motim.

2. Ti resnično verjameš, da arbitraža pomeni nepristransko razsodbo?

plebs
05.03.2008, 18:03
Ponavljam, to nima veze s slovensko samostojnostjo - Slovenija je bila ustanovitvena clanica federacije, iy katere je izstopila. Kosovo je DEL ene od ustanovitvenih clanic federacija - nekako tako kot ce bi se Prekmurje ali Stajerska odcepile, po volji avstrijske, ali pa madzarske manjsine. Prekmurske Madzare bi naenkrat vsi prenehali klicati "Madzari in bi si izmislili nov narod - recimo bi jih zaceli imenovati "Madzarari" ali pa recimo "Prekmurari" in bi kot taki bili avtohtona manjsina brez lastne drzave. ZDA in EU bi odlocile da je v njihovem strateskem interesu bilo da se Slovenija na tak ali drugacen nacin razbije. Kot rezultat, bi Slovenija izgubila 1/5 svojega SUVERENEGA ozemlja, in bi pri tem ne imela nobene besede.

To kar veliki imenujejo mednarodno pravo, smo se enih 100 let nazaj imeli za napoved vojne.

Šmek
05.03.2008, 18:10
1. Šmek, verjemi, da nisem pomešala zadev. In ERP je grda slutnja bodoče morske meje. Daj Bog, da se motim.

2. Ti resnično verjameš, da arbitraža pomeni nepristransko razsodbo?

1.) Živi bili pa videli.

2.) Ne vem. Recimo da verjamem. Sploh pa - če bo takšna, da bosta obe strani nezadovoljni, bo veliko narejenega, saj bo jasno, da ni bil noben favoriziran in konec koncev - problem bo končno zaključen.:)

nattka
07.03.2008, 19:59
2.) Ne vem. Recimo da verjamem. Sploh pa - če bo takšna, da bosta obe strani nezadovoljni, bo veliko narejenega, saj bo jasno, da ni bil noben favoriziran in konec koncev - problem bo končno zaključen.:)

in ti boš dobil novo tableto naivnost forte ...

Tone
08.03.2008, 16:56
Zakaj smo Slovenci *šlateki* v tem smislu, da smo tako radi nedosledni pri ravnanju oziroma obnašanju v primerih, ko ni nikogar za nami, ki bi nam kimal ali nam pritrjeval oziroma nas vzpodbujal, da imamo prav, kot je v primeru odnosa do ravnanja Hrvaške v zvezi z mejo in prisvajanjem ozemlja, tako radi in hrabro pa prikimamo, ko mislimo ali vemo, da tako mislijo tudi veliki Kosovo. Zakaj so nekateri mnenja, da bi morali biti v odnosu do ravnanja Hrvaške ostri in dosledni, kar bi bilo sicer prav, ko pa gre za naše reagiranje ob napadu na našo ambasado v Beogradu, pa bi morali biti popustljivi ipd.? Zakaj mislijo takšni komentatorji, da se bomo s tem zamerili Srbski vladi, če zahtevamo poravnavo škode in opravičilo in zakaj mislite, da je prav, da se je srbska stran že v nekaj dneh opravičila za tako ravnanje ZDA, ki so dejanski povzročitelj sprejete odločitve o samostojnosti Kosova, za nas pa takšno pričakovnje ni umestno? Kako je rekel Cankar za slovenski narod?
Odločimo se že enkrat, kaj bi radi. Bodimo pravični in hkrati vedno dosledni v svojih zahtevah in ravnanjih, ker se bomo le na ta način lahko svetu kazali v pravi lči in nas bodo drugi spoštovali. Naša zunanja politika pa ne bi smela nikoli igrati po kriteriju *všečnosti*, kar sedanji minister rad počne.
Kar se tiče Kosova pa sem mnenja, da sicer ni prav, da si ZDA lastijo pravico izključnega svetovnega arbitra pri takih vprašanjih, da je hkrati žalostno, da večina držav sveta molče tako stanje priznava, še posebej ko gre za EU, da pa je dejstvo, da so Srbi žal Kosovo izgubili tisti trenutek, ko so tej pokrajini odvzeli avtonomijo za časa Miloševiča. S sedanjim statusom se bodo morali sprijazniti in mislim, da se tudi bi, če žal tudi sedaj v tej državi - Srbiji ne bi bili politiki, ki tega nočejo priznati, ker se čutijo krive in, kar je še bolj žalostno - pehajo Srbijo v naročje Rusije, kar zanje ne bo dobro in le upamo lahko, da se to ne bo zgodilo, da se bodo ojunačili tisti politiki, ki se tega zavedajo in želijo Srbiji omogočiti pot v EU, da bodo Srbskemu narodu to dovolj glasno povedali, kot je to storil eden mlajših poslancev v njihovi skupščini, ko so obravnavali resolucijo o Kosovu.

hogargrozni
13.03.2008, 22:24
ma sam je treba rečt bobu bob...srbom pa tut da ne moreš s klofutami prisilit nbenga da b te imel rad :nonono:....a kar se nas tiče...:angel: sam k bi še drugi vidli:d

Dalmatinec
19.03.2008, 21:18
Zakaj smo Slovenci *šlateki* v tem smislu, da smo tako radi nedosledni pri ravnanju oziroma obnašanju v primerih, ko ni nikogar za nami, ki bi nam kimal ali nam pritrjeval oziroma nas vzpodbujal, da imamo prav, kot je v primeru odnosa do ravnanja Hrvaške v zvezi z mejo in prisvajanjem ozemlja, tako radi in hrabro pa prikimamo, ko mislimo ali vemo, da tako mislijo tudi veliki Kosovo. Zakaj so nekateri mnenja, da bi morali biti v odnosu do ravnanja Hrvaške ostri in dosledni, kar bi bilo sicer prav, ko pa gre za naše reagiranje ob napadu na našo ambasado v Beogradu, pa bi morali biti popustljivi ipd.? Zakaj mislijo takšni komentatorji, da se bomo s tem zamerili Srbski vladi, če zahtevamo poravnavo škode in opravičilo in zakaj mislite, da je prav, da se je srbska stran že v nekaj dneh opravičila za tako ravnanje ZDA, ki so dejanski povzročitelj sprejete odločitve o samostojnosti Kosova, za nas pa takšno pričakovnje ni umestno? Kako je rekel Cankar za slovenski narod?
Odločimo se že enkrat, kaj bi radi. Bodimo pravični in hkrati vedno dosledni v svojih zahtevah in ravnanjih, ker se bomo le na ta način lahko svetu kazali v pravi lči in nas bodo drugi spoštovali. Naša zunanja politika pa ne bi smela nikoli igrati po kriteriju *všečnosti*, kar sedanji minister rad počne.
Kar se tiče Kosova pa sem mnenja, da sicer ni prav, da si ZDA lastijo pravico izključnega svetovnega arbitra pri takih vprašanjih, da je hkrati žalostno, da večina držav sveta molče tako stanje priznava, še posebej ko gre za EU, da pa je dejstvo, da so Srbi žal Kosovo izgubili tisti trenutek, ko so tej pokrajini odvzeli avtonomijo za časa Miloševiča. S sedanjim statusom se bodo morali sprijazniti in mislim, da se tudi bi, če žal tudi sedaj v tej državi - Srbiji ne bi bili politiki, ki tega nočejo priznati, ker se čutijo krive in, kar je še bolj žalostno - pehajo Srbijo v naročje Rusije, kar zanje ne bo dobro in le upamo lahko, da se to ne bo zgodilo, da se bodo ojunačili tisti politiki, ki se tega zavedajo in želijo Srbiji omogočiti pot v EU, da bodo Srbskemu narodu to dovolj glasno povedali, kot je to storil eden mlajših poslancev v njihovi skupščini, ko so obravnavali resolucijo o Kosovu.

Se strinjam, ampak ne vem, zakaj bi le pot v EU bila tista edina 'prava'? Daj malo pomisli in mi povej, kaj imamo mi od te famozne EU v teh letih kar smo člani? Se je izboljšala slučajno kvaliteta življenja? Niti slučajno!:nonono:
Torej, kaj lahko sploh očitamo nekomu (v tem primeru Srbom), če se pač odločijo za drugačno pot in se recimo tesneje povežejo z Rusijo?:dontknow:

Irina
19.03.2008, 22:47
Daj malo pomisli in mi povej, kaj imamo mi od te famozne EU v teh letih kar smo člani?

Nekaj prav gotovo, ampak še več ima EU od nas. Že lani smo se iz neto prejemnice evropskih sredstev, zaradi nesposobnosti vladnih služb spremenili v neto plačnico. Kar v praksi pomeni, namesto, da bi SLovenija prejemala denar iz evropskih blagajn, za kar ima pravico, mi nakazujemo njej (EU) in to kar nekaj milijonov Evrov.

Dalmatinec
20.03.2008, 07:19
Nekaj prav gotovo, ampak še več ima EU od nas. Že lani smo se iz neto prejemnice evropskih sredstev, zaradi nesposobnosti vladnih služb spremenili v neto plačnico. Kar v praksi pomeni, namesto, da bi SLovenija prejemala denar iz evropskih blagajn, za kar ima pravico, mi nakazujemo njej (EU) in to kar nekaj milijonov Evrov.

Evo vidiš. bi pa rekel da tu gre za slaba predhodno izvedena pogajanja s strani naših pogajalcev, kajne?

Mowgli
20.03.2008, 08:31
Evropa je sicer neizogibno politično "razvedrilo pod prisilo", ampak za naše snovalce pridružitve je bil očitno važen predvsem image, ne pa toliko vsebina. In smo skočili, kot pravi Slovenci, z veliko zanosa in očitno premalo priprav in sposobnega kadra.

Dalmatinec
20.03.2008, 08:38
predvsem s preveč zanosa in preveč ponižno ter pripravljeni sprejeti prav vse, če mene vprašaš!:nonono:

Irina
20.04.2008, 09:52
Siol.net - Hud boj za prvi Mcdonald's na Kosovu
...............Navzočnost McDonald'sa bo izboljšala ugled mlade države, je prepričana vodja ameriške gospodarske zbornice na Kosovu Mimoza Kusari.

Verjetno komentar ni potreben.