Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : izklop iz elektrike med posodobitvijo vdsl modema

FBR
22.02.2008, 17:53
Zgleda, da sem bil tak talent, da sem izklopil modem (proteus 932) medtem, ko se je posodabljal.
To se je zgodilo takoj potem, ko mi ga je monter priklopil in odšel. Ko sem ga izklopil je utripala lučka VRY.

BTW: To se je zgodilo zato, ker mi monter ni dal navodil za uporabo, jaz pa nisem vedel, da ta lučka, ob utripanju, pomeni sihronizacijo in da takrat ne smeš izkljapljati modema iz elektrike.

Kaj naredim?

tom777
22.02.2008, 18:19
vry je ip telefon...kolkr jst vem

bejli
22.02.2008, 20:15
VRY je ip telefonija, da. Kako pa veš, da se je posodabljal? Ta lučka namreč tega ne signalizira. A ti sedaj ne dela al kaj?

Dunja
22.02.2008, 23:12
kot rečeno vry je telefonija. modem se je posodabljal samo če je tehnik klical na 0801000 pa je vrli operater opazil da je stara različica in dal le to zadevo v nadgradnjo. svetujem da pokličeš lepo 0801000 pa povprašaš če je modem na zadnji verziji in pa (če imaš ip telefonijo) povprašaš če je številak registrirana na modemu

FBR
23.02.2008, 19:41
v navodilih za uporabo proteusa piše, da je VRY lučka utripa, kadar se modem posodablja. piše v navodilih za uporabo.

tudi če izklopim iz elektrike utripajo vse lučke, sem klical na 080100 in tehnik je dejal, da je verjetno padla sinhronizacija. je imel še kdo od vas tak primer- da če je padla sinhronizacija vse lučke utripajo?

Dunja
23.02.2008, 21:53
ubistvu je tkole: če pade sinhronizacija na modemu utripa lučka WAN. ko se začne modem ponovno sinhronizirat(recimo po resetu) zasvetijo ena za drugo najprej vse lučke potem lučka WAN začne sama utripat najprej počasi nato pa vedno hitreje dokler se ne umiri in je modem sinhroniziran

FBR
24.02.2008, 11:01
ne ne, pri meni prvo sekundo ne gori nobena lučka, naslednjo sekundo pa začnejo zelo hitro utripat wan, lan, wlan in vry.

torej še vedno sumim, da je nekaj narobe z modemom in ne s sinhronizacijo.
če ne bi bilo linije bi utripala samo wan lučka, ne pa tudi ostale(utripajo že 24 ur)
.................................................. .................................................. .................................................. ................................................

Kokr kol... dejstvo je, da ko VRY lučka utripa se modem posodablja... in točno med tem postopkom sem jaz prekinil povezavo...

nmbskobe
24.02.2008, 23:07
ne ne, pri meni prvo sekundo ne gori nobena lučka, naslednjo sekundo pa začnejo zelo hitro utripat wan, lan, wlan in vry.

torej še vedno sumim, da je nekaj narobe z modemom in ne s sinhronizacijo.
če ne bi bilo linije bi utripala samo wan lučka, ne pa tudi ostale(utripajo že 24 ur)
.................................................. .................................................. .................................................. ................................................

Kokr kol... dejstvo je, da ko VRY lučka utripa se modem posodablja... in točno med tem postopkom sem jaz prekinil povezavo...
Ja, modem se je 'zaflešal'. Potrebna bo zamenjava.

Lp,

FBR
25.02.2008, 17:26
Zrihtano!!

Iskrena hvala nmbskobe-tu, ki se je zavzel in mi takoj poveda pravilno rešitev in tudi isti dan ukrepal in zamenjal modem, ki sedaj deluje.

VEČ TAKIH DELAVCEV!!!