Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Brisanje mojega email-a

kapara
25.02.2008, 10:30
Imam en problem, ki ga ne morem nikakor rešiti.
Pisal sem tudi na info. siol. net, vendar konkretnega- zadovoljivega odgovora nisem dobil. Želim samo, da se mi dodatni e-mal naslov briše.
Odgovor je bil namreč takšen:
" vsak Siolov elektronski naslov ima namreč več oblik prikazovanja – ali v prvi ali drugi obliki"

Obrazložitev mojega problema je sledeča:

Pred leti sem se vključil v omrežje Siol internet. Takrat sem dobil tudi moj naslov e-pošte (e-mail).
Ker pa sem želel še dodatni e-mail naslov, sem šel na servisne strani, tam izplnil obrazec in dobil še dodatni e-mail naslov (brezplačno).
Ker pa zadnje čase dobivam na moj DODATNI e-mail naslov preveč spama, sem se odločil, da ta dodatni e-mail ukinem.
Tukaj pa se je zataknilo.
Na servisnih straneh pod "Elektronska pošta" je naveden samo prvotni - osnovni e-mail naslov.
O mojem dodatnem e-mail naslovu ni ničesar prikazanega.
Prav tako na "Sprememba osnovnega e-mail naslova" ni nikjer zabeležen moj dodatni e-mail naslov.

Čudi me samo ena stvar. Zakaj mi pri Siolu "nočejo?" ali ne morejo brisati - izključiti moj dodatni e-mail naslov?

Vsemogočni
26.02.2008, 02:10
Zadeva izgleda malce neprijetna, je pa čisto enostavno rešljiva.

Vse kar imaš narejeno v svojem računalniku za ta dodatni e-mail naslov pobriši. Tako ne boš prejemal niti pošte na ta e-mail naslov, niti spama. Če se nalaga spam še vedno na ta dodatni naslov, tebe ne bo prizadelo prav nič. Niti ti ne bo zmanjšalo kapacitete poštnega predala za en e-mail (osnovni) naslov.

mark2
26.02.2008, 02:15
Si se poizkušal v servisne strani vpisat z tem "dodatnim" mailom oz. z tem uporabniškim imenom in geslom, ki ga imaš za ta mail? Mail, lahko enkrat mesečno spreminjaš.

Rešitev je tudi vklop filtra. Če te možnosti nimaš, si naredi preusmeritev na osnovni siolov ali pa kak drug mail (npr.gmail), oba dobro filtrirata.

kapara
26.02.2008, 07:29
Zadeva izgleda malce neprijetna, je pa čisto enostavno rešljiva.

Vse kar imaš narejeno v svojem računalniku za ta dodatni e-mail naslov pobriši. Tako ne boš prejemal niti pošte na ta e-mail naslov, niti spama. Če se nalaga spam še vedno na ta dodatni naslov, tebe ne bo prizadelo prav nič. Niti ti ne bo zmanjšalo kapacitete poštnega predala za en e-mail (osnovni) naslov.

Na mojem PC-ju sem zbrisal tale dodatni e-mail (v outlook expressu), vendar se vsa elektronska pošta tega (brisanega)dodatnega e-maila avtomatsko preusmeri na na moj drugi (psevdonimni) e-mail.

anderssen
26.02.2008, 10:20
Najprej si spremeni privzeti naslov za e-pošto. Dodaj dodatni poštni predal in ga poimenuj, tako kot je bil poimenov prvotni. Potem prvotni predal opusti in uporabljaj samo novega.

Ta problem je še iz časov, ko se je zahtevo po psevdonimu pošiljlo v pisni obliki. Po spremembi servisnih strani pa teh podatkov ni nihče uključil. Psevdonimi pa še vedno delujejo.

dal
26.02.2008, 10:21
Kateri naslovi hodijo v tvoj predal lahko pogledaš tudi preko https://posta.siol.net pod "Nastavitve" - "Od Naslov".

Ali je ta problematični naslov dejansko svoj predal, ali je samo alias / vzdevek? Če je samo vzdevek, potem zaprosi, da ga prenehajo usmerjati v tvoj predal.

kapara
27.02.2008, 09:29
Da mi Siol ne more na mojo željo ukiniti - izbrisati en moj e-mail, to je po mojem ena velika laž.

080 Urban
27.02.2008, 15:52
Daj meni username na ZS pa bom preveril zakaj ne....

Mimogrede: nadležnih emailov se lahko znebiš če samo izklopiš forwardiranje na tvoj email

lp