Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Bomboni znižujejo Ph

freya
27.02.2008, 19:00
Eko, razložite mi, prosim
Na Orbit bombončkih piše, da se pri jedi znižuje Ph, Orbit bombončki pa uravnotežijo Ph v ustih. Glede na sestavine ( citronska in jabolčna kislina...) pa ga še bolj znižuje.
Kje je keč?

Cifra
28.02.2008, 06:41
Eko, razložite mi, prosim
Na Orbit bombončkih piše, da se pri jedi znižuje Ph, Orbit bombončki pa uravnotežijo Ph v ustih. Glede na sestavine ( citronska in jabolčna kislina...) pa ga še bolj znižuje.
Kje je keč?
Ne verjemi vsemu, kar reklamirajo? :d

freya
28.02.2008, 10:07
tako enostavno?
:d

Goody
28.02.2008, 10:08
to ni dobro jest, že zarad aspartama, k je not namest sladkorja ;)
drgač pa cifra ma prav :d

freya
28.02.2008, 10:27
miksliš, da računajo, da tričetrt folka ne pozna Ph lestvice?
:d

Mowgli
28.02.2008, 10:29
Cukneš malo kisa patra Ašiča, pa je isto.

Mi je pa zanimivo, da v tolikšni poplavi reklam, ki delajo čudeže, ni nikakršne reakcije vladnega urada za varstvo potrošnikov, ki naj bi pazil tudi na zavajajoče oglaševanje. V bistvu vse dejavnosti povezane z osveščanjem in opozarjanjem potrošnikov, opravlja nevladna (in nefinancirana s strani države) organizacija.

mrjerry
14.03.2008, 09:04
Lahko da imajo kaksen dodatek, ki imajo pufrski ucinek (pufri drzijo konstanten ph, tudi ce se jim dodaja ne-nevtralno snov... do neke mere seveda). Za sam ph bonbona je pa najbolje, ce ga raztopis v kozarcu tople vode in potunkas lakmusov papir...

Irina
14.03.2008, 20:30
Kje je keč?

Brez zamere, v IQ-uju potrošnikov in potrošnic.

Tanatie
15.03.2008, 01:08
cinizem...ves irina, v danasnjem dnevu sem te prov vzljubil:)

Irina
15.03.2008, 08:41
To ni cinizem, to je naš življenje; jejte naš jogurt-nič kalorij, pijte našo pijačo-zero sladkorja, kupite naš kruh-nič aditivov, samo naše tablete topijo maščobo, samo v naši kremi je ujeta voda, ki jo potrebuje vaša koža, za vas smo ujeli vse vitamine in minerale............ in mi verjamemo in kupujemo, kupujemo.........

clashofopposites
15.03.2008, 13:11
še en dokaz: če si neumen te lahko prenašajo okoli..

keč je v kešu...

freya
15.03.2008, 17:56
Brez zamere, v IQ-uju potrošnikov in potrošnic.

Tukaj ne gre toliko za IQ kot osnovno znanje kemije, na tole me je opozoril sine, jaz niti ne gledam reklam.

Mowgli..tudi mene zanima, kaj delajo na uradu za varstvu potrošnikov. Po drugi strani pa, če se spuščamo v sestavine hrane, lahko najdemo v vsaki hrani razen v doma pridelami bio zelenjavi kak škodljiv aditiv, strup proti škodljivcem ipd.
zato, jejte čimbolj naravno hrano in navadite tudi otroke nanjo. Kako jabolko namesto Orbita bo veliko bolj zdrav za zobe in želodec.

mrjerry
17.03.2008, 09:26
Ja, ampak ce prodajas Orbit, pac ne bos oglasevala jabolk, ne ;)

Sicer se nisem v zadevo poglabljal, sem mi pa zelo dozdeva, da je pH vrednost v ustih odvisna od precej dejavnikov in da se ga ne da ponazoriti zgolj z modro-rdeco crto. Gre pac za komercialno prekomerno posplosevanje.

Saj so tudi pri pomivalnih gelih umazani deli posode vedno bolj umazani in cisti deli vedno bolj cisti. Jaz pa z vedno enako vnemo drgnem s ponve tisto, kar ni slo v omako.