Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Službena pot

Miško
01.03.2008, 22:41
Živijo!

Sem poročen, star dobrih 40, pred kratkim pa sem bil na večdnevni službeni poti s šefinjo in mlado sodelavko. Moja žena je vedno precej ljubosumna, tokrat pa je sploh imela tihi teden. Vedno ji govorim, da mi službene poti in sopotnike odrejajo drugi - kar je tudi res. Povem ji, da lahko zamenjam službo, če misli da bo kaj boljše.
Sicer imava z ženo svoje vzpone in padce, v osnovi pa dober odnos.
Zanima me, kako vi in vaše žene oz. možje gledajo na te stvari?

Pa še vprašanje glede sicer simpatične in prijazne mlade sodelavke. Šefinja je v smislu varčevanja že drugi dan prišla na misel, da lahko s sodelavko spiva v hotelu isti sobi. Sodelavka ni imela nič proti, rekla je, da ne smrči. Kaj pa, če jaz?
Potem sem le prepričal šefinjo, da kaj takega ne bo v redu. Sem zato staromoden, mlada dekleta pa bolj svobodna? Ali pa se je strinjala zato, ker je nova pri nas in je še malo zmedena?

Hvala za vaša mnenja!

Katrin
01.03.2008, 23:03
No, spanje v isti sobi na službenem potovanju je čisto neprimerno. Jaz bi predlagala šefinji, da vzamemo dodatno posteljo, pa lahko z nama spi tudi ona...

Na službenem potovanju se ponavadi dela od jutra do poznega popoldneva, potem pa pade še kakšna poslovna večerja, tako da je vsako ljubosumje popolnoma neumestno.

tom777
01.03.2008, 23:45
Mogoče bi se morala žena pogovoriti s šefico in s sodelavko, ker ženske imajo pogovor na svoji valovni dolžini in bi se hitro zmenile, ali pa vsaj dale vedeti s kom imajo opravka.

Irina
02.03.2008, 01:11
Predlog šefinje o skupnem spanju, kot so komentirali že predhodniki, je skrajno neprimeren, že kar žaljiv. Glede na to, da je ona ženska, bi v namen varčevanja, lahko skupaj spali oni dve in ne ti s sodelavko. Skratka, ne dovoli si takih in podobnih kombinacij in to daj jasno in odločno vedeti. Ne glede na to ali si staromoden ali ne in ali je bila sodelavka zmedena je tak odnos ponižujoč, ki lahko nakazuje, da te šefinja ne spoštuje in si domišlja, da bi za ljubi kruhek postoril še kaj, kar ne sodi med službene obveznosti. Mogoče bi bil naslednji varčevalni predlog, da spita skupaj kar vidva s šefinjo. Predvsem daj šefinji in kolektivu vedeti, da imaš ženo rad in jo spoštuješ. Tudi tebi ne bi škodilo malo več spoštovanja in samozavesti.

Drugi del je veliko bolj pomemben. Službe lahko menjamo, zakonske partnerje običajno ne, če res ne gre vse po zlu. Ljubosumni so običajno ljudje, ki so negotovi, premalo samozavestni. Ljubosnumje je neke vrste bolezen, ki na koncu zastrupi oba in spremeni prijeten odnos v pekel. Ne vem, ugibam, mogoče bi pomagalo, da bi z vsake poti prinesel kako malenkost za svojo drago. Navsezadnje, zakaj ne stopita do zakonske posvetovalnice in razjasnita, kaj je tisto, kar jo najeda? Imata se rada in zakaj to ne bi dala čutiti eden drugemu.

Pri naši hiši se je vedno veliko potovalo, ampak z ljubosujem nismo nikoli imeli problemov. Nikoli nisem razmišljala v tej smeri. Sebi in partnerju zaupam tako, da tovrstnih problemov ne poznam. Tudi ni potrebno oditi na službeno pot, da partnerja prevaraš. To lahko postoriš kadarkoli in kjerkoli , tudi na "domačem pragu".

nattka
02.03.2008, 05:59
predlog šefinje je dejansko žaljiv in skrajno poniževalen ... kaj stoji za njim, ve le ona sama ...
vendar kaže, ne le na pomanjkanje dobrega okusa, ampak tudi na pomanjkanje zdravega razuma ...

da "dovoliš" ženi ljubosumje brez meja in tihi teden takrat, ko se ti razdajaš na službenih potovanjih ... si pa sam kriv ...
kot je irina omenila, ti manjka samozavesti in spoštovaja samega sebe ...
si ji omenil, da si pripravljen zamenjati službo ?... in kaj je draga odgovorila? ali bi ji bilo všeč, da delaš za pol manjši dohodek in si cel popoldan doma? ali ti ne bi počasi odrezala še druge dejavnosti ?

pretirano ljubosumje ni stvar ljubezni ... ampak kaže na posesivnost, nedoraslost ... čustveno izsiljevanje in uničujoč občutek ogroženosti ...
sam si se očitno v vseh teh letih zakona temu uklonil ... a poglej kaj si dobil v zameno ... tihe tedne v podporo temu, da garaš ...

kaj pa je v osnovi dober odnos zate?
ker jaz posesivnesti ne jemljem za dobro ... namreč, če mi partner toliko ne zaupa, da lahko mirno in neobremenjeno opravljam svoje delo ... potem vsekakor to ni dober odnos ... razen če nista slovenska različica kake Hyacint in Richarda ...

torej, če že sprašuješ konkretno, naj še odgovorim konkretno ...

dva nujna pogovora te čakata ... eden s šefinjo, kjer odločno povej, da razpuščenega vedenja in nespodobnih predlogov ne boš toleriral ...
drugi doma, kjer ženi mirno poveš, da ima sicer pravico zganjati tihe tedne in ljubosumne izpade ... ti pa imaš pravico, da tega NE prenašaš ...

kadar sama ostanem čez noč zunaj doma, moj dragi ve ... kam grem, zakaj grem in sem zanj vedno dosegljiva na mobitel ... mislim, da v normalnem odnosu to popolnoma zadostuje ...

kot pravi irina ... za skok čez plot je dovolj domači prag ...

nofear2009
02.03.2008, 22:15
Živijo!
Potem sem le prepričal šefinjo, da kaj takega ne bo v redu. Sem zato staromoden, mlada dekleta pa bolj svobodna? Ali pa se je strinjala zato, ker je nova pri nas in je še malo zmedena?

Tale zadnji del mi nekam smrdi pa ne vem zakaj. Nisi staromoden, ampak si ravnal tako kot si moral. Večino so ti že tako ali tako povedale kolegice zgoraj. Morda si star 40 let, samo ne tega mešat s staromodnostjo, ko kakšna mlada srnica nima nič proti tem, da bi si delila sobo s teboj. Ženo imaš doma in že to ti lahko da vedeti, da ti takšna vprašanja sploh na pamet ne bi smela pridt....sam človek je človek oz. boys will be boys.

Šmek
02.03.2008, 23:49
Hja, tule gre meni za jasen poskus manipulacije s strani šefinje. Očitno kokoš nima druge zadeve, s katero bi te prijela za jajca, pa je hotela s takšno potezo načet opravljanja. Zamisli si scenarij, ko bi ti pristal v to.. Čeravno bi ti in mala praktikantka bila vzor zvestobe in nedolžnosti, ga ni junaka, ki bi verjel vajinim besedam po tistem, ko bi šefinja omenila, da sta noč na službenem potovanju prespala skupaj...:nonono: Od tu dalje bi šlo samo navzdol, tako v službi kot doma..
Vsa čast za načelnost, babi doma pa ravnotako vpelji v glavo, da so službena potovanja na žalost del tvoje službe in da je čudno, da je tako dolgo zdržala, če jo tako motijo. Po napisanem sklepam, da sta že kar dolgo skupaj in že sama dolžina bi morala bit porok, da si pri stvari.

Miško
03.03.2008, 08:35
Hvala za vaša mnenja, tudi sam razmišljam podobno - v bistvu sem želel bolj potrditev. Na službena potovanja hodim večinoma v moški družbi in tako nimam teh izkušenj.
Pri ljubosumju je eden od vzrokov gotovo pomanjkanje samozavesti, drug pa verjetno ta, da sem načeloma z ljudmi prijazen. To si včasih kdo napačno razlaga, in če tega ne ugotoviš pravočasno, je problem tu.
Zadnjič sem nekje prebral, da če je tvoj partner prijazen, si ne domišljaj, da bo tak samo s tabo. Seveda pa to ne pomeni, da ti zaradi tega ni zvest.
Torej: več samokontrole in previdnosti, pa bo tudi moja draga imela boljši občutek.
Drug del vprašanja (nekdo je napisal, da mu tam nekaj smrdi) sem nalašč zastavil malo provokativno. Ne gre mi namreč skupaj, da se sicer čisto spodobno in zadržano dekle tako hitro strinja z delitvijo sobe s poročenim sodelavcem. Končno imajo tudi pri Friendsih vsak svojo sobo...

Babi2
03.03.2008, 08:44
Pa še vprašanje glede sicer simpatične in prijazne mlade sodelavke. Šefinja je v smislu varčevanja že drugi dan prišla na misel, da lahko s sodelavko spiva v hotelu isti sobi.

Miško, dobro jutro! Kar lep domišljijski spis.:d

Miško
03.03.2008, 09:03
Dva tedna nazaj bi se strinjal s tabo :)

spartan
03.03.2008, 09:24
predlog šefinje je dejansko žaljiv in skrajno poniževalen ... kaj stoji za njim, ve le ona sama ...
vendar kaže, ne le na pomanjkanje dobrega okusa, ampak tudi na pomanjkanje zdravega razuma ...

da "dovoliš" ženi ljubosumje brez meja in tihi teden takrat, ko se ti razdajaš na službenih potovanjih ... si pa sam kriv ...
kot je irina omenila, ti manjka samozavesti in spoštovaja samega sebe ...
si ji omenil, da si pripravljen zamenjati službo ?... in kaj je draga odgovorila? ali bi ji bilo všeč, da delaš za pol manjši dohodek in si cel popoldan doma? ali ti ne bi počasi odrezala še druge dejavnosti ?

pretirano ljubosumje ni stvar ljubezni ... ampak kaže na posesivnost, nedoraslost ... čustveno izsiljevanje in uničujoč občutek ogroženosti ...
sam si se očitno v vseh teh letih zakona temu uklonil ... a poglej kaj si dobil v zameno ... tihe tedne v podporo temu, da garaš ...

kaj pa je v osnovi dober odnos zate?
ker jaz posesivnesti ne jemljem za dobro ... namreč, če mi partner toliko ne zaupa, da lahko mirno in neobremenjeno opravljam svoje delo ... potem vsekakor to ni dober odnos ... razen če nista slovenska različica kake Hyacint in Richarda ...

torej, če že sprašuješ konkretno, naj še odgovorim konkretno ...

dva nujna pogovora te čakata ... eden s šefinjo, kjer odločno povej, da razpuščenega vedenja in nespodobnih predlogov ne boš toleriral ...
drugi doma, kjer ženi mirno poveš, da ima sicer pravico zganjati tihe tedne in ljubosumne izpade ... ti pa imaš pravico, da tega NE prenašaš ...

kadar sama ostanem čez noč zunaj doma, moj dragi ve ... kam grem, zakaj grem in sem zanj vedno dosegljiva na mobitel ... mislim, da v normalnem odnosu to popolnoma zadostuje ...

kot pravi irina ... za skok čez plot je dovolj domači prag ...

v vojni in ljubezni je vse dovoljeno...

mrki62
03.03.2008, 09:44
No, spanje v isti sobi na službenem potovanju je čisto neprimerno. Jaz bi predlagala šefinji, da vzamemo dodatno posteljo, pa lahko z nama spi tudi ona...

.Da , v troje je bolj varno :2thumbs:

nattka
03.03.2008, 17:30
v vojni in ljubezni je vse dovoljeno...

ne spartan ... kdor tako razmišlja nima pojma ne o vojni še manj pa o ljubezni ...

spartan
04.03.2008, 07:02
ne spartan ... kdor tako razmišlja nima pojma ne o vojni še manj pa o ljubezni ...

čisto mogoče....ampak to je nekaj kar je prisotno. Vsak dan in na vsakem koraku.

nattka
04.03.2008, 08:09
čisto mogoče....ampak to je nekaj kar je prisotno. Vsak dan in na vsakem koraku.

aha, torej če se vrnemo na uvodni post te teme ... in ga pogledamo skozi tvoj citat ... bi potem to zvenelo tako, kot da ti ne bi imel nič proti, da tvoja draga na službenem potovanju mirno spančka v sobi s kakim privlačnim, godnim samcem ...

ah dej no ...

če bi meni šef ponudil spanje z moškim v isti sobi, naredim sceno ... nisem na razprodaji in me novodobni citati v stilu "to je prisotno" niti malo ne ganejo ...
na službeno pot hodim zaradi posla, ne zaradi sexa ...
pri sexu si SAMA izbiram, kdo bo ležal poleg mene ...

yamamoto
05.03.2008, 22:25
Mogoče je pa šefica pričakovala predlog, da ti spiš z njo namesto z neizkušeno novinko. :angel:

Aleksander Vidmar
22.03.2008, 17:48
Jaz delam v napačni službi !!

snežko
23.03.2008, 09:41
:) hehe - zna bit...

planinc
23.03.2008, 16:53
Hja, tule gre meni za jasen poskus manipulacije s strani šefinje. Očitno kokoš nima druge zadeve, s katero bi te prijela za jajca, pa je hotela s takšno potezo načet opravljanja. Zamisli si scenarij, ko bi ti pristal v to.. Čeravno bi ti in mala praktikantka bila vzor zvestobe in nedolžnosti, ga ni junaka, ki bi verjel vajinim besedam po tistem, ko bi šefinja omenila, da sta noč na službenem potovanju prespala skupaj...:nonono: Od tu dalje bi šlo samo navzdol, tako v službi kot doma..
Vsa čast za načelnost, babi doma pa ravnotako vpelji v glavo, da so službena potovanja na žalost del tvoje službe in da je čudno, da je tako dolgo zdržala, če jo tako motijo. Po napisanem sklepam, da sta že kar dolgo skupaj in že sama dolžina bi morala bit porok, da si pri stvari.

Mislim, da si zadel pravo bistvo, se popolnoma strinjam s teboj.

Dancefreak
24.03.2008, 05:27
se podpišem, samo svoji ženski nežno to vpelji v njeno glavo ;)