Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Omejitev števila povezav in zapiranje portov

Darth Revan
04.03.2008, 11:08
Zadnjih nekaj dni sem opazil, da mi ob večjem številu povezav, le-teh sploh ne odpira več. In preden se vsi nadobudneži zaletite na urbanov post o Počansem delovanju interneta, naj vam zagarantiram da to ni problem, vsaj z moje strani ne, sem dal na novo sistem gor, brez updatanja. Imam 3 računalnike v omrežju in mi takoj zabije povezavo, in ne samo z P2P programi, že če je več brskalnikov odprtih. Imam 2mbit linijo na ADSL 2. Prav tako so nekateri porti, čeprav fowardani, nedosegljivi. Pred kakim tednom še ni bilo teh težav. Poskusil sem tudi z direktno povezavo, torej da je sinope samo modem, in ni v ruter načinu, ne pomaga. Sedaj pa vprašanje usmerjeno na SIOL, ali ste mogoče kaj omejili število povezav na uporabnika, in mogoče zaprli kake porte, naredili kake strani nedostopne uporabnikom? Ničesar vas ne obtožujem, samo zanima me, če je prišlo do kakih sprememb, tudi mogoče zaradi kake nove politike do P2P omrežij in s tem posledično na vse? Če ni to, pol pa ne vem kje bi problem bil. Povezava je drugače vredu.

bejli
04.03.2008, 11:10
Nekaj ti dela več povezav kot ti jih modem zmore. Zmanjšaj število povezav v P2P programih. Pa preveri če imaš na vseh mrežnih karticah nove dns naslove (193.189.160.13 in .23).

lp,
bejli

080 Urban
04.03.2008, 11:24
Parametri, s katerimi se uporabniki povezujejo v omrežje ostajajo nespremenjeni. Ne omejujemo št. povezav, niti ne blokiramo nikakršnih portov.

lp

Darth Revan
04.03.2008, 11:43
Hvala za odgvore. DNS strežnike sem ročno nastavil, vendar ne pomaga. Preverjam povezave, imam požarni zid in antivirus posodobljen, število povezav sem imel vedno isto, prav tako iste programe in nastavitve kot do sedaj, pa je mi vse normalno delalo, sedaj pa ne prenese niti več brskljalnikov naenkrat, prav tako messenger ne more več dostavit sporočil.Tudi če vse izklopim comodoja in noda, ne pomaga. Ne vem kaj bi bilo krivo.

080 Urban
04.03.2008, 13:43
Kar username na ZS pa bom videl če lahko kaj pomagam.

lp

bejli
04.03.2008, 13:46
Hvala za odgvore. DNS strežnike sem ročno nastavil, vendar ne pomaga. Preverjam povezave, imam požarni zid in antivirus posodobljen, število povezav sem imel vedno isto, prav tako iste programe in nastavitve kot do sedaj, pa je mi vse normalno delalo, sedaj pa ne prenese niti več brskljalnikov naenkrat, prav tako messenger ne more več dostavit sporočil.Tudi če vse izklopim comodoja in noda, ne pomaga. Ne vem kaj bi bilo krivo.

Kaj je to "comodoja"? Če nardiš restart modema, je nekaj časa boljše?

mpesto1
04.03.2008, 14:40
Microsoft je nedavno nazaj izdal posodobitev, ki omeji število polodprtih povezav, ki so pri P2P programih zelo pogoste, zdej je odvisno katere windowse imate.

Na nadzorni plošči imaš nekje administrative tools, pa notri najdeš event viewer. Nekje v tem oknu potem najdeš nekakšna opozorila sistema, kjer načeloma če se ti to dogaja najdeš napako TCPIP Event ID 4226.

Napisano pa imaš to napako: "TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts, in the System event log on Windows XP SP2."

Na internetu se najdejo preproste rešitve kako to rešit.

Seveda takrat ko se to naredi, so vse povezave blokirane, messenger se izpiše, strani ne odpira več, https ponavadi odpre. To traja ene 5 minut,. pol je pa vse normalno nazaj

Upam da je to kej koristilo

LP
Matija

Darth Revan
04.03.2008, 14:49
Comodo je firewall. Ne vem, še en teden nazaj je vredu delalo, naložil sem tud windowse na novo, tako xpje kot tudi visto, vse legalno od academic alliance, tak da niso piratski.

mpesto1
04.03.2008, 15:04
Ja sej tut če si naložil še enkrat windowse, načeloma si posodobitev prejel, tko da najprej preveri to, sem že veliko uporabnikov zasledil k je imel tak problem

RS71
04.03.2008, 20:19
V začetku januarja 2008 se je izvedel avtomatski Windows Update v katerem je bil tudi varnostni popravek za tcpip.sys in s tem se je ponovno nastavila omejitev 10 vzpostavitev povezav na sekundo. To pomeni, da pri uporabi raznih P2P programov, ki vzpostavijo veliko število povezav, Windowsi enostavno blokirajo povezave, ki prekoračijo to omejitev. Posledica je izjemno počasna odzivnost web strani.
Če do takega blokiranja povezav prihaja tudi pri vas, lahko to preverite v:
Control Panel -> Administrative Tools -> Event Viewer -> System
Če tu opazite Warninge s številko Eventa 4226 in opisom "TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts", potem imate to težavo.

Win XP http://www.mydigitallife.info/2005/11/15/windows-xp-sp2-tcp-connection-limit-event-id-4226/

Vista http://www.mydigitallife.info/2007/04/09/windows-vista-tcpipsys-connection-limit-patch-for-event-id-4226/