Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razpadel katalizator - kaj je lahko vzrok?

elanino
06.03.2008, 13:12
Nekaj dni že poslušam čudne zvoke v podvozju mojega Peugeot 807, zato sem ga danes odpeljal na pregled.
Ugotovili so, da je razpadel katalizator, baje nek keramični del v notranjosti izpušnega sistema.

Ker se mi je zvok začel pojavljati ravno tisti dan, ko sem avto odpeljal s servisa, na katerem sem imel avto zaradi garancijskega servisa na 120.000 km in zamenjave "sajle" za ročno zavoro, se ne morem znebiti
vtisa da bi lahko bila okvara povezana z že naštetimi deli.
Da bi avto odpeljal zjutraj na servis brez ropotajočega zvoka v podvozju, ko pa sem prevzel avto
pa sem takoj zaslišal čuden zvok - takšna možnost se mi zdi res malo verjetna.

Zato sprašujem vas strokovnjake ali je sploh teoretično možna povezava med že naštetimi deli in okvaro
katalizatorja?

Cena katalizatorja je 850 EUR + stroški dela!!! in zato bi želel biti prepričan, da ga niso kaj "pobiksali" na servisu.

HOLLAND
09.03.2008, 21:53
Mislim, da ne. Zeo dvomim, da se da namerno razsut katalizator, ker bi ga mogu pomoje mogu fajn prebiksat.

Aldebaran
10.03.2008, 11:13
glede na napisano bi prej rekel, da so ti popustili vijaki pri zaščitnih izolacijskih plehih, ki so okoli izpušne cevi... Če bi se ti sesul katalizator, bi ti posledično le-to dušilo mašino, ker bi bil motem pretok izpušnih plinov...

Pa naj me kdo popravi, če sem slučajno usekal mimo...

bobi
10.03.2008, 17:32
Predenj se katalizator "sesuje", zamaši, ti na križiščih ugaša motor in pa ko pohodiš plin močno cuka in pozno dobi svoj moč! Pri tvojih kilometrih ni možno, da je vzrok zamašitev!
Jaz bi bolj premišljeval v tej smeri, da so ti "zamenjali" tvojega, za drugega slabega.