Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skupaj - Narazen - Skupaj

Dancefreak
09.03.2008, 06:05
To je vprašanje za vse ki so imeli podobno izkušnjo ki jo bom sedaj opisal.

Ste par recimo dolgo časa, recimo v mojem primeru je bilo skoraj 4 leta, potem sva šla narazen, ker sva bila obadva preveč trmasta v določenih zadevah in se je stvar pač nabirala dokler ni počilo. Trenutno sva sedaj narazen 1 mesec in obadva vidiva kaj sva delala narobe, jaz in ona, po domače povedano odrasli smo malo.
Aja sva šla sporazumno narazen. Seveda ko sva bila tudi sama doma vsak pri sebi sva opazila da pogrešava enega in drugega very much, seveda so še vedno isti strahovi, kaj če bo spet isto..blabla na eni strani bolj na drugi strani manj, jaz npr sem optimist in rečem: kdor ne riskira ne profitira:p

No vprašanje je pa sledeče, JE kdo že imel kakšno podobno izkušnjo? Je po enem mesecu bilo bolje? A je bolje da se stvar še enkrat začne gradit lepo počasi...2 meseca :d itd...

Prosim za iskrene odgovore optimistov+pesimistov+realistov+štrudlistov

Marduk1
09.03.2008, 06:17
Moj prijatelj ima še sedaj podoben problem pa sta s punco že 3 leta skupaj pa sta šla najmanj 20x narazen pa še ne vem če sem dostikrat povedu. U glavnem vrtita se v začaranem krogu in vedno ko sta šla narazen za dan al pa dva sta se že toliko pogrešala da sta šla delat sex sprave. Po moje bi bilo najbolje če bi se poročila pa bi bil mer :veryevil:

Irina
09.03.2008, 07:10
Kakor otroci, trmarila sta toliko časa, da sta se odločila iti vsak k svoji mamici. Malo karikiram. So zadeve okoli katerih se nista mogla zediniti življensko pomembne, ali nekaj kar v bistvu ni pomembno. In sta samo eden drugemu razkazovala svoje "mišice".

Znak odraslosti je tudi to, da se znata pogovarjati, predvsem poslušati (ne samo slišati) in sprejemati kompromise. Ni rešitev v tem, da se ob nesporazumih selita sem ter tja. V kolikor se nekega dne odločita za družino, preseljevanje ne bo prava rešitev. Otroci niso mlade mačke, ki bi jih kar selili. Tudi živeti v taki družini je vse prej, kot prijetno.

Vprašaj se ali je vajino razmerje samo stvar navade. Ali pa se imata res rada in bosta znala v bodoče, čeri obiti kot zreli osebi ali pa se bo odnos vedno znova stopnjeval do nevzdržnosti. Ni čar v tem, da ob nesporazumu zagroziš (ona ali ti), če ti ni kaj prav, pa grem. Sex ni čarobna palčka, ki bi reševal vse probleme.

Charmy
09.03.2008, 08:16
Ma nikoli ne bo drugače..:nonono:.mogoče, če se vrneta spet skupaj bo en mesec malo bolje...samo potem se bo pa spet začela stara pesem. Obrni list in živi dalje;)

dina
09.03.2008, 11:30
Jaz tudi ne verjamem da bo kaj boljše po enemu mesecu....lahko pa poskusiš znova....mogoče bo boljše!

nattka
09.03.2008, 12:54
pogrešata se ... čustva se niso še ohladila ... navajena sta en na drugega ... nista pripravljena na bolečino, ki je normalna ob koncu zveze ...

če v času največje zaljubljenosti nista znala obrusiti trme ... bosta verjetno zdaj naredila to toliko težje ...
a vsekakor vama lahko uspe ... če sta pripravljena popustiti vsak nekaj ... in če sta se pripravljena pošteno in iskreno pogovoriti ...

a za tak pogovor morata biti iskrena, poštena in zrela ...

v nekem prijetnem razmerju ni prostora za trmo, posesivnost, pretirano ljubosumje ... že brez tega pride do konfliktov ...

tako, najprej razmisli sam pri sebi ... razumsko ... kaj si od zveze želiš ... kaj bo, če se čez leta pokaže, da je še vedno ena in ista pesem ... ali je ona res "tista", zaradi katere si pripravljen pogoltniti določene stvari ...
koliko si pripravljen narediti kompromisa sam ... kaj bo z vama čez naslednja 4 leta, če bosta vztrajala pri trmi ...

ona bi morala razmisliti o istih stvareh, potem pa karte na mizo ... za dolgotrajno zvezo je samo spolna privlačnost premalo ...

zdaj si že en mesec doma ... praviš, da si malo odrasel ... vzami si čas in razmisli o zgornjih vprašanjih ...
in tudi do sebe bodi pošten ... ne glej s stališča, kako jo opgrešaš ... ampak kaj te je najbolj motilo, da si šel ...
namreč, po 4 letih človek ne oddide zaradi malenkosti ... torej ne razmišljaj o tem površno ...

Dancefreak
09.03.2008, 20:47
Hvala za iskrene odgovore, jaz kot večni optimist mislim da sva za skupaj ker sva se kar fajn dopolnjevala, AMPAK vidim sedaj da bo treba še bolj odrasti in si vzeti malo časa samo zase, tako jaz kot ona da si zadeve v glavi spucajo pri meni in pri njej.
Kar bo pa prinesla prihodnost ... bomo pa videli.
Ja boli ful ampak bo že, vsaka stvar je za nekaj dobra in to je bila.

spank you all
erm
thank you ;)

nattka
09.03.2008, 21:01
vem, da boli ...
in vem, da se da marsikaj popraviti ... a vem, da to ne gre čez noč in grenak priokus še dolgo ostane ...

good luck to you ...:2thumbs:

thnx for spnx ...

Lencka
09.03.2008, 21:20
Ne vem, če je pametno druge spraševati o izkušnjah, ker nihče ni enak vama in nobena zveza vajini in kar velja za druge, za vaju ne.

Če pa že vprašaš - tega se nisem šla nikoli (če tisti enodnevni "ne maram te spljoh" grdogledi ne štejejo :d) in sem "načeloma" osebno (zase) proti. In žal to potrjujejo tudi primeri, ki jih poznam (3x skup pa narazen pa skup pa ... ). Ni bilo ok, ker so se slejkoprej pojavili isti problemi... le negodovanje je bilo vsakič večje. In vsakič težja tudi prekinitev. Žal na koncu tudi ne morem reči, da sem v zvezah videla kaj prida ljubezni, bolj strah pred "biti brez te osebe" in navezanost na... zvezo?

A če si se odločil poskusiti, ti oz. vama želim veliko uspehov.

gia
09.03.2008, 22:28
jst bi rekla tkole: če sta tkole samo 1x šla narazen in je bil edini problem trma, pa sta se zdej, ko vidita k čemu to vodi, oba res pripravljena potruditi in popuščati, potem imata možnosti za uspeh. samo ne pa pričakovati, da bo zdej čudežno vse ok. trud bo namreč še vedno treba vlagati, ker v 1 mesecu nisi "čudežno ozdravljen".

Dancefreak
10.03.2008, 05:54
Sicer pa tudi jaz nisem takega mnenja da se gre narazen potem skupaj pa potem spet narazen...itd to ni dobro.
Res je obadva morava biti pripravljena popuščat in obadva morava biti pripravljena da še enkrat zalaufava zadeve.
Sedaj ko sem sam sem opazil da sva en in drugega učila kako premagovati ovire, problem je da kar sem jaz njo učil bi moral še sebe, in kar je ona mene učila bi morala še sebe. Še enkrat hvala za vse odgovore, In ne ne gremo še skupaj, probali bomo to prebolet, pa vidit če bova čez nekaj mesecov pripravljena za en in drugega, ne zato ker pogrešava en drugega ampak če se še ljubiva, pravijo da pogreta juha ni nikol tak dobra kot sveža, ampak če pasul pustiš stati nekaj dni je še bojši. :d

summer
10.03.2008, 07:12
iz lastnih izkušenj ti povem, da pregovor "pogreta juha ni nikoli več, tako dobra kot pravkar skuhana" drži.....

sedaj sta mesec ali dva narazen, in jo pogrešaš logično...ampak,ko in če bosta prišla spet skupaj , bo ene 3 mesce vse kor med, potem se začne vse zopet po starem, oziroma v mojem primeru še hujše...vse po starem + ljubosumje kaj sem počela tista dva mesca, ko sva bila narazen....

moj nasvet:....idi naprej, ne izgubljaj časa..

lady_lucifer
10.03.2008, 07:22
pr men je blo tako: sva bla en let skupaj, potem sva sla za mesec ali dva narazen (njegova pobuda) in potem spet skupaj...in od takrat sva skupej ze ene 5-6 let....ne stejem vec :d

Tko da pr men je zadeva uspela :)

Pancho
10.03.2008, 09:51
A je bolje da se stvar še enkrat začne gradit lepo počasi...2 meseca :d itd...

Kolikor je meni znano, je dobro začet s temeljitim, iskrenim in odkritim pogovorom, kaj sploh kdo hoče, kako stvari vidi itd. Pri tem se mi zdi pomembno, da se postaviš (kolikor se le da) v objektivno perspektivo ter ne izhajaš iz navezanosti. Potem imaš odgovor hitro na dlani.

tistiglih
10.03.2008, 09:57
Skupaj / narazen to ne pali več ko je konec je konec....
Sva probala uredit zadevo,obenem sva bila spet v oblakih a po mesec dni se spet pojavijo stari problemi,ti si ono ti si ovo in spet si na trdnih tleh z istimi problemi istimi stavki ,nisi več ljubček/ljubica prej kaj drugega kot človek sploh.
Kar se enkrat konča se ne da več popravit in si zatiskat oči pred preteklostjo:veryevil:

Začni znova in ne vračaj se nazaj v še en konec

Dancefreak
11.03.2008, 08:30
jah jaz verjamem da vsaka stvar ima en namen,
vsak si zasluži second chance,
pri nama ni bil problem ljubosumje, metanje napak v glavo itd...
največji problem je bil večinoma moja lenoba ;)

In ja poznam več kot 5 parov ki so imeli podoben problem, pa je moralo enkrat fajn počit da se je dec al pa ženska malo zamislila kaj narobe dela(še posebej zase), ker če kaj zase narobe počneš potem še drugega moriš ;) In so po parih mesecih(2-6) prišli nazaj skupaj in se imajo fletno ;)

Uglavnem hvala za odgovore, pa ljudje mejte optimizem nabit. Jaz tudi pravim KAR je BILO je BILO, preteklost je preteklost, in kako se boš lakho posvetil temu trenutku zdaj če se boš držal preteklosti.

LOVE to ALL!

KissMe
11.03.2008, 21:23

.. pa je moralo enkrat fajn počit da se je dec al pa ženska malo zamislila...

No, upam da je fajn počilo, da si se zamislil... zdej pa nehi kavč peglat pa v akcijo :d

spartan
12.03.2008, 06:25

Ste par recimo dolgo časa, recimo v mojem primeru je bilo skoraj 4 leta, potem sva šla narazen, ker sva bila obadva preveč trmasta v določenih zadevah in se je stvar pač nabirala dokler ni počilo. Trenutno sva sedaj narazen 1 mesec in obadva vidiva kaj sva delala narobe, jaz in ona, po domače povedano odrasli smo malo.
Aja sva šla sporazumno narazen. Seveda ko sva bila tudi sama doma vsak pri sebi sva opazila da pogrešava enega in drugega very much, seveda so še vedno isti strahovi, kaj če bo spet isto..blabla na eni strani bolj na drugi strani manj, jaz npr sem optimist in rečem: kdor ne riskira ne profitira:p

No vprašanje je pa sledeče, JE kdo že imel kakšno podobno izkušnjo? Je po enem mesecu bilo bolje? A je bolje da se stvar še enkrat začne gradit lepo počasi...2 meseca :d itd...

ja....poznam en par, ki jima je enkrat počilo pa sta šla narazen za 1 mesec. Pa sta se tudi pogrešala in potem lepo poglihala zadevo. Sedaj ravno pričakujeta naraščaj.

Vsepovsod pride do nesporazumov....tako da ne tako hitro vreč puške v koruzo če gre kaj narobe;) Meni se zdi, da je poglavitna težava vsepovsod, da hoče človek partnerja "ukrojit po sebi", ne pa da bi ga sprejemal takšnega kot je...pol pa pride znova in znova do problemov. Tak kot da smo vsi isti, kot da smo vsi skupaj enako rastli in kot da enako razmišljamo:blush:

Idealno tak ni....pa če bosta ostala skupaj se bosta še kr precikrat "udarla"....tak pač to je. Že mora tak bit;)

Šmek
12.03.2008, 07:08
jah jaz verjamem da vsaka stvar ima en namen,
vsak si zasluži second chance,
pri nama ni bil problem ljubosumje, metanje napak v glavo itd...

In ja poznam več kot 5 parov ki so imeli podoben problem, pa je moralo enkrat fajn počit da se je dec al pa ženska malo zamislila kaj narobe dela(še posebej zase), ker če kaj zase narobe počneš potem še drugega moriš ;) In so po parih mesecih(2-6) prišli nazaj skupaj in se imajo fletno ;)

Uglavnem hvala za odgovore, pa ljudje mejte optimizem nabit. Jaz tudi pravim KAR je BILO je BILO, preteklost je preteklost, in kako se boš lakho posvetil temu trenutku zdaj če se boš držal preteklosti.

LOVE to ALL!

Nehaj no.. Fajn počit al pa it narazen je orenk razlika. Če sta bila toliko nezrela, da sta šla narazen zarad 'fajn sva se počila', pol je jasno, da nista za skupaj. In je bolje, da se ne matrata ponovno. Prvič ko bo prilika, bo en od vaju naprej vrgel ta 'fajn je počilo' odhod in potem bo lom...

Strinjam se z Irino pa Nattko - tole bi bilo samo pogrevanje in dejstvo je, da je 'želja' zgolj stvar navade - oba se pač še morata privadit, da sta drug brez drugega.

spartan
12.03.2008, 09:24
...jaz se pa ne strinjam. To je mal preveč fatalno...že skoraj trmasto obnašanje. V lajfu vse pride; in dobro in slabo.

Lahko se zmeraj spopadeš s problemom, lahko se delaš kot da ga ni....lahko pa kot mislijo eni - kar lepo odideš - tebi nič, meni nič.

Je pa seveda precej raznolikih dejavnikov tu. Jaz pobu dam nasvet naj sicer posluša druge nasvete....odloči pa se naj sam ker je njegov lajf. Napake drugih pa so še vedno....napake drugih.

Dancefreak
12.03.2008, 10:10
ja tako je napake se bodo vedno delale in vedno bodo, ravno iz napak se učimo in iz teh napak če se seveda naučimo naredi modrejše, nobena knjiga in nobeden nasvet nas ne more pripraviti na določeno situacijo kot dejanska situacija, torej da dobiš izkušnjo, se naučiš in ala dalje ;)
Majcen info, ženska ne ve a bi al ne bi, celo ne ve ali je zalubljena vame ali ni ali sem samo najboljsi prijatelj..etc, tako da jo je majceno tudi strah iti z mano na drinko, tako da pomoje je bolje da ne drezam, in da se posvetim samemu sebi, mislim ni dobro da grem z glavo skozi zid ;)

Aja to ker sem rekel da je počilo, ni to počilo da je kaj letelo po zraku in ne vem kaj, samo pač sva se z jokom obadva poslovila ^^.

Aja še to, to da ko si s partnerjem je res bistvenega pomena da ga sprejmeš kakšen je, drugače res nisi zrel za resne zveze.

:kisses:

spartan
12.03.2008, 10:19
ja tako je napake se bodo vedno delale in vedno bodo, ravno iz napak se učimo in iz teh napak če se seveda naučimo naredi modrejše, nobena knjiga in nobeden nasvet nas ne more pripraviti na določeno situacijo kot dejanska situacija, torej da dobiš izkušnjo, se naučiš in ala dalje ;)
Majcen info, ženska ne ve a bi al ne bi, celo ne ve ali je zalubljena vame ali ni ali sem samo najboljsi prijatelj..etc, tako da jo je majceno tudi strah iti z mano na drinko, tako da pomoje je bolje da ne drezam, in da se posvetim samemu sebi, mislim ni dobro da grem z glavo skozi zid ;)

Aja to ker sem rekel da je počilo, ni to počilo da je kaj letelo po zraku in ne vem kaj, samo pač sva se z jokom obadva poslovila ^^.

Aja še to, to da ko si s partnerjem je res bistvenega pomena da ga sprejmeš kakšen je, drugače res nisi zrel za resne zveze.

to so tak vse take - tak da ni panike....ti jo kr povabi pa nič straha. Pa kr drezaj...saj ne bo ona v tebe skočla.

spartan
12.03.2008, 10:24
...pa bodi pozoren in ljubeč....da ji ne boš cepec šel roko zvijat al pa kake take finte

Tud taki se najdejo ko se jim mal zmeša v glavi.

nattka
12.03.2008, 10:47

vedno znova poudarjam ... da niso uspešne tiste zveze, ki so brez težav ... ampak tiste, pri katerih znata partnerja težave predelati, premostiti, popraviti ...

a če sta šla vsak na svojo stran ... nista pokazala ravno dovolj zrelosti, da usklajujeta obnašanje do zadovoljivega kompromisa ... vajine zdrahe sta obelodanila vsem ...

in raznorazni stavki, kot je tisti tvoj, ki sem ga odebelila, je navaden holivudsko-oprahistični bullshitt ... ker nas najprej potegne zaljubljenost, ki partnerja idealizira ... potem pa se počasi obrusimo ...
in ker smo vsi črno-beli, je jasno, da nam vse lastnosti partnerja pač niso všeč ... pomebno je, da prevaldujejo tiste, ki so nam ...
ostale pa usklajujejo, iščemo kompromis in se najdemo na točki, ki obema odgovarja ...

kaj pomeni sprejeti partnerja takšnega kot je??? če bi bilo to res, potem se narod ne bi prepiral, ne razhajal, ne pretepal ...

mrjerry
12.03.2008, 10:53
in raznorazni stavki, kot je tisti tvoj, ki sem ga odebelila, je navaden holivudsko-oprahistični bullshitt ... ker nas najprej potegne zaljubljenost, ki partnerja idealizira ... potem pa se počasi obrusimo ...

12 points :2thumbs:

mrjerry
12.03.2008, 10:55

Da odgovorim na vprasanje... Ne, nikol imel taksne izkusnje. Menim da zato, ker mi je v glavnem jasno, ali je v mojem interesu furati zvezo naprej ali ne. Ta moj interes pa se ne spreminja skupaj z mojim trenutnim navdihom, ampak njegovo ovrednotenje zahteva daljsi cas razmisljanja. Ce je v mojem interesu zvezo ohraniti, se bom za to pac potrudil. V kolikor se to dogaja tebi, najbrz kaze na to, da stvari pri sebi nimas postimanih in da se tvoje impulzivno vedenje rusi tvoje dolgorocne interese.

spartan
12.03.2008, 11:08
...kateri zaljubljenec pa se ne obnaša impulzivno:clown:

Ravno v tem je bistvo.

Dancefreak
12.03.2008, 21:46
zanimivi pogledi ^^
seveda tako kot je nattka rekla ni vse črno in belo, tako da smo ljudje res ZELO različni, vsi imamo drugačne poglede, vsi drugače čutimo ljubezen/sovraštvo/lepoto.
Tako da če enemu paru ne rata, to še ne pomeni da drugemu ne bo, odvisno kako se držijo družbenih načel in prepričanj ;)
Glede da ne bi sprejemal ljudi oz partnerja ker ima drugače poglede na življenje se mi pa zdi nesmiselno. JA res je če bi vse sprejemali taki kot so ne bi bilo vojn. Še vedno prevladuje, če ti meni bom jaz tebi, sicer to počasi pojenja in okoli mene je vedno več ljudi ki ne obsojajo drugih in jih sprejemejo take kot so.
In đeri zanimivo mišlenje si povedal in kar nekako si zadel ;) res tudi pri sebi nimam dosti stvari poštimanih, kar seveda sedaj štimam ;)

Aja nattka ja res sem preveč posplošil zadevo ampak to je tudi del zveze, sicer pa kaj jaz tvezim kaj je bistvo zveze ;) vsaka zveza oz partnerstvo ima drugačne ambicije da so skupaj ;)

:kisses::p

nattka
13.03.2008, 05:14
vsekakor pa dodajam še enkrat ... če se imata rada in bosta v doglednem času dozorela ... in poštimala zadeve ... imata seveda vse možnosti za uspešno zvezo ...:):):)

Matejca
13.03.2008, 10:21
Ojla
JSt imam tudi eno takšno izkušnjo z fantom sem bila od 17-stega leta skupaj 5 let. sedaj pa sva se razšla 1. marca . Sva zelo dobra pijatelja. Zelo mi je težko ko se srečava in si sploh ne morem predstavljati kako bom brez njega:( ampak čez čas bo.
Tako da vsem, ki imate podobne težave svetujem, da ni edini dejavnik ljubezen ampak veliko temelji v zvezi zaupanje in prilagajanje. In če tega ni pač ni. IN če negre pač negre. Midva sva tudi končala pa začela pa spet končala ampak na koncu se je pač izkazalo da nisva za skupaj. Nimava istih cilje, pogleda na svet.....ITD

Dancefreak
13.03.2008, 14:46
ampak zanimivo v tem času veliko ljudi ki poznam ki so bili dolgoletni pari so šli nekaj narazen...nekaj je v zraku....
Res je mora biti isti cilj+zaupanje+love+kompromisi+itd, da stvari pofolgajo

Wanted
13.03.2008, 15:08
Ej, a veš da sem tud jaz na to pomislil, ko sem prebral tole vse skupi. kakšen vpliv lune, ne vem, horoskop je optimističen glede tega...

Midva s punco sva šla narazen pred mescom dni, resda nisva bila dolgo skupi, ampak nekaj je na tem.

Dancefreak
13.03.2008, 21:55
ja res čudno, res veliko parov poznam ki so bili skupaj res...dolgo in so bili isto srečni itd...kar naenkrat so šli vsi naraze...vsaj ene pet parov poznam, ki so to naredili Januarja, zanimivo...offtopic ;)

Canto
13.03.2008, 22:37
Poznam par, ki sta bila skupaj, se razšla, sedaj sta pa spet skupaj. Ampak sta res občudovanja vreden par.

Alias
16.03.2008, 23:46
Jaz tud poznam dva taka. Ravnkar sta zibko kupla.

D' Andre
19.03.2008, 11:38
Men je vse po načelu skup-narazen-skup ekstremno patetično, pač domena čustveno nezrelih in otročjih ldi. Ko greš enkrat narazen, je konc pa čau. Ne vem zakaj bi kdo rinil nazaj, očitno tak pač ni dobil dovolj po P...I in hoče še. Tak nima kej jamrat. Lahko da je za koga tole mešetiranje z vezo način komunikacije, v stilu 'dal(a) sm ti zwei, k ti hočm neki povedat'. Tak bo večno nesrečen, zato je njegovo stokanje treba v kali zatreti. Vsi mislijo da še ljubijo bivše partnerje, pomojem gre bolj za strah da bi ostali sami, zato enkrat ko so sami, raje še enkrat prenašajo vse tisto kar jim je šlo v zvezi na jetra - če jih partner vzame nazaj seveda. Današnja največja slabost ldi je, da ne znajo več bit sami. Počutijo se manjvredne, osamljene, odrezane in pozabljene od sveta in podoben drek. Značaj slabiča, ni kej. To je globji družbeni problem - kapitalizem in s tem trg regulira in postavlja določene vrednote, ki jih folk vzame za svete (ste že kdaj videli reklamo, kjer samski dedec hišo ali avto samo zase?). V dobi potrošništva in pranja možganov ni težko izgubiti značaja, zlahka pa postaneš pobesneli nakupovalni džanki. Tako kot z predmeti je z čustvi - gre le za kopičenje vsega. ;)

Jakec
19.03.2008, 20:08
eh, jaz sem se tudi šel dobri dve leti tako zvezo. skup-narazen-skup-narazen. nazadnje se mi je strgalo in sem rekel tako več ne gre. sem naredil še eno malo neumnost (nič takega, toliko da sem se ji malo zameril), ker sem vedel da drugač bova drug tedn spet skupaj. saj pol sva se še parkrat videla in vse kul, nisva pa spet poskušala. nekaj časa je bila res kriza (kot po koncu vsake veze), potem sem pa užival na veeeeeliko. sedaj sem že skoraj 1 leto res srečen in niti ne pomislim, da bi kaj takega spet počel. samo čudim se kako neumen sem bil...