Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Neznana funkcija pri avtoradijih izpred 20 let

Karl
14.03.2008, 03:05
Na misel mi je prišla funkcija pri avtoradijih iz 80ih let. Čemu točno je služila se ne spomnim, vem pa da ko si pritisnil na tisti gumb, je začelo v zvočnikih piskati (pek pek pek... ). Zna biti, da se je funkcija imenovala "SDK". Se pa spomnim Pioneer-jevega avtoradija, ki je imel gumb za SDK in tam zagotovo ni nič piskalo. To sicer še nič ne pomeni, vendar je zaradi tega bolj vprašljivo, če je šlo res za SDK.

Če se kdo spomni te zadeve in čemu je bila namenjena, je zelo dobrodošlo, da to tudi napiše. Sprašujem pa, ker z googlom nisem imel ravno sreče, vem pa premalo o tem, da bi znal poiskati.

Hvala za odgovor

Slowhand
16.03.2008, 08:39
zadeva je bla prisotna tudi na grundigovih in blaupunktovih avtoradiih,pa tudi prenosnih kasetofonih
če si imel pritisnjeno to tipko ti je ob poslušanju kaset začelo piskat ob novicah in prometnih informacijah na zadnji izbrani radijski postaji (še ročna varianta)..
pol si pa kaseto fliknu ven in poslušal sejo ck zk....:rolling:
za ta del je bil zadolžen čip serije tda,ki je "znal" ločiti govor od glasbe...oz.sprejemati signal pred oddajanjem sporočil...

Karl
16.03.2008, 23:55
Hvala za odgovor Slowhand. Kar dobra pogruntavščina za tiste čase. Uporabljali je pri nas sicer nismo, se pa spomnim očetove jeze, ko sem kot otrok med poslušanjem kake slabo posnete kasete v avtu pritisnil na tisti gumb. Seveda je bilo zaradi precej odprtega potenciometra piskanje zelo glasno in ni preveč lagodno delovalo na človeka. No med vožnjo hvalabogu tega ni bilo, ker smo morali do 12 leta vsi sedeti zadaj. Pa moram reči, da danes prav pogrešam tiste avtoradije in celo iščem nekaj modelov, vendar je s tem zelo slabo, ker gre za "no name" znamke.

Perk10
21.03.2008, 12:33
Ne bom dal roke v ogenj vendar se mi zdi, da se mi nekje valja blaupunkt (ali neka druga "firma") iz tistih časov. Če si nagnjen k restavriranju in če te zanima, ti ga v primeru "najdbe" rade volje odstopim....

uporabnik54
24.03.2008, 19:16
Heh zanimivo, tega se še jaz spomnim, čeprav nikoli nisem res razumel zakaj bi uporabljal to funkcijo - če bi recimo predvajala prometne informacije, ki se me tičejo ok, ampak med vožnjo po štajerski me pa res ne zanima, če se je pokvaril tovornjak v Sežani...