Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ljubosumje me razjeda

Val_
14.03.2008, 10:54
Situacija je skoraj brezizhodna.

Sem študent, živim na podeželju. Kot veste, tu ni kaj pametnega za početi, tako da že približno dest let zahajam v lokalno beznico. Gre res za beznico, ampak družba tam mi je kul.

Zgodilo se je, da sem začel flirtati z natakarico. Truditi sem se moral skoraj dve leti (kar sicer ni bil tak "problem", ker sem itak vsak teden bil tam), da sva končno pristala v postelji. :) Ona je osem let starejša od mene (jaz sem 25), ima fanta že približno deset let, vendar nimata otrok, imata pa skupaj hišo. Zaradi narave njegove službe ga skoraj nikoli ni doma, mogoče dva vikenda na mesec.

Kar je bilo na začetku mišljeno kot avantura, najbrž tudi z njene strani, se je razvilo v nekaj več. Postala sva čustveno navezana drug na drugega. Ker sva bilzu skupaj in ker je skoraj vedno sama, se videvava 2 - 3krat tedensko.

Sicer pa še vedno zahajam v tisti lokal in tu je problem. Ker gre res za beznico, jo drugi (predvsem pijanci) radi otipavajo. O tem sva že govorila. Rekla je, da jim to ne dovoli, ampak meni se zdi, da je pri tem le premalo odločna. Če jo kdo prime, reče "no". Ne reče npr. "ne!" ali "nehaj!". Včeraj zvečer, ko sem bil tam, je bilo podobno. Tistemu tipu je sicer prej (tudi zaradi najinega pogovora) rekla, da ona tega ne želi, ampak ko jo je pozneje prijel za rit, se mu je nasmehnila. Vem, da ona tega ne mara... bolj kot drugo je najbrž šlo za to, da skuša biti do vseh prijazna.

Ampak mene je to spravilo iz tira. Takoj sem plačal in odšel. Čez kaki dve minuti mi je poslala sms z vprašanjem, zakaj sem tako hitro odšel, in ker nisem takoj odgovoril, še enega z vprašanjem, kaj je narobe. Napisal sem ji to, vendar pravi "saj jim tega ne dovolim". Vprašala me je, če me lahko pokliče, vendar sem napisal, da raje naslednjič.

Ne razumite me narobe, ona nikakor ni lahka ženska. Vem tudi po tem, da sem se sam moral skoraj nenormalno dolgo časa truditi. In ko sva pristala skupaj, se mi je zdelo, da sem najsrečnejši človek na svetu (sedaj sva skupaj kakih pet mesecev.... vem, da ni posebno dolga doba).

Jaz tistim tipom ne morem reči, naj nehajo, ker bi bilo sumljivo. Zdi pa se mi, da je ona vseeno premalo odločna. Osvajajo jo in otipavajo, mene pa to boli do neznosnosti.
Včasih se mi zdi, da bi bilo najbolje, da bi prekinil vse skupaj, ampak rad sem z njo.

Situacija se mi tako zdi skoraj brezizhodna. Lahko bi nehal zahajti v lokal, ampak želim vedeti, kaj se dogaja. A je res tako nenormalno, če tega ne morem prenesti? Rad bi slišal mnenje nekoga tretjega glede vsega skupaj, saj sem sam najbrž preveč v tem, da bi lahko normalno razmišljal. Za vse odgovore bom iskreno hvaležen.

mrjerry
14.03.2008, 13:02
Nekam egoisticno ti gledas na vse skupaj...

Mowgli
14.03.2008, 13:06
Zaman čakaš na pametne odgovore, bo pa vsekakor precej modrovanj in moraliziranj. Evo, prvo... ups, drugo. Jerry je prehiter.

Ali se boš sprijaznil, da tvoji frajli vseeno godi tuja pozornost ali pa trpi. Lahko gresta pa z njenim "uradnim" tipom na pir, pa pošteno premeljeta problem. :angel:

Cifra
14.03.2008, 13:09
To je še tvoj najmanjši problem. Bolj bi te moralo skrbeti, kaj se bo zgodilo, če njen tip izve za vse skupaj.

Goody
14.03.2008, 13:36
sem vedela, da ima naša M.M. odgovor na vse: http://www.siol.net/trendi/vroca_razmerja/2008/02/med_dvema_ognjema.aspx

candyce
14.03.2008, 15:41
Praviš, da ni lahka ženska in veš, da s temi moški, ki jo otipavajo, nima nič, iz česar sledi, da nimaš razloga za ljubosumje. Razlog za ljubosumje imaš pri njenem partnerju, pa na njega nisi ljubosumen.

1.Iz tega sklepam, da te ne razjeda ljubosumje, ampak si žensko lastiš, to pomeni, da imaš ti ekskluzivno pravico na njo v smislu kakršnihkoli kontaktov, ki so več kakor suhoparno vljudnostno komuniciranje (napisal si, da te že njen nasmešek komu drugemu zaboli).
2. Drugi možen razlog je popolno pomanjkanje samozavesti, zaradi česar imaš občutek manjvrednosti vsakič, ko nakloni pozornost še komu drugemu poleg tebe.

V nobenem primeru pa nimaš razloga za ljubosumje.

Pa še to, že precej časa je minilo od takrat, ko je bila ženska "lahka" zato, ker je sexala z moškimi, ki niso njeni partnerji. Tam, kjer jaz živim, lahko ženska sexa s komerkoli hoče, pa je nihče zaradi tega ne spoštuje nič manj.;)

dina
14.03.2008, 16:39
Zanimivo kako da nisi ljubosumen na tega njenega večletnega partnerja...saj on jo tudi šlata in spi z njo...še hišo imata skupaj???

Val_
14.03.2008, 19:31
dina, hvaležen bi ti bil, če tega ne bi napisala. Sicer pa ona njega nima več rada in nanj nisem ljubosumen.

Govorila sva o tem, da bi bila skupaj, ampak gre za precej za***ano situacijo. Najbrž bi bilo drugače, če bi oba živela v velikem mestu. Tu naju oba poznajo in veste, kakšni so predsodki na podeželju.
In če bi se zgodilo, da bi bila tudi uradno skupaj... kaj pa če bi si jaz kdaj premislil? Na to seveda ne računam, se pa pojavljajo taki pomisleki. Vem, da gredo pari narazen... je pa ona osem let starejša in bi bilo najbrž zanjo težje kot zame. Bil bi rad z njo, se pa ne želim prenagliti.

Sicer pa sem prej govoril z njo in se že veliko boljše počutim. Vseeno so vaša mnenja več kot dobrodošla.

Babi2
14.03.2008, 19:32
Hecno se mi zdi, ko praviš, "zdaj sva skupaj že ... ". Figo sta! S teboj samo občasno vara svojega partnerja.

nattka
14.03.2008, 19:33
normalno je, da smo ljubosumni, ko smo enkrat v zvezi in nam ni vseeno ... če našega dragega/ drago tudi drugi gledajo kot spolni objekt ...

pri tem je nepomebno ali ima tvoja ljubezen stalnega partnerja ... z njim si se sprijaznil in ga ne jemlješ kot tekmeca ... drugi ti gredo pa na živce ...

pogovori se z njo in ji povej točno, kar si rekel nam ... da te boli, ker je premalo odločna ... ker jo imaš preveč rad, da bi ravnodušno gledal šlatarjenje z drugimi ... prisiliti pa je ne moreš, ker je očitno punca, ki uživa v "drobnih" pozornostih ...
sicer bi že v štartu nastopala bistveno bolj odločno ...

ostalega pa nebi komentirala ...

Val_
14.03.2008, 19:48
Hecno se mi zdi, ko praviš, "zdaj sva skupaj že ... ". Figo sta! S teboj samo občasno vara svojega partnerja.
Jaz sem z njo več kot on. Ne vara ga samo občasno.

pri tem je nepomebno ali ima tvoja ljubezen stalnega partnerja ... z njim si se sprijaznil in ga ne jemlješ kot tekmeca ... drugi ti gredo pa na živce ...
Uf, točno tako. Sam ne bi mogel bolje povedati.

Kako naprej? Naj sedaj prekinem razmerje, čeprav sem rad z njo ali kako?

nattka
14.03.2008, 20:00
Kako naprej? Naj sedaj prekinem razmerje, čeprav sem rad z njo ali kako?

drugi ne moremo urediti tvojega življenja ... to moraš sam, glede na to, kaj si želiš ...

najprej razčisti sam pri sebi, ali te motijo njena leta ... njen poklic .. njen splošni odnos do moških ... si pripravljen na vse tisto, kar vaju čaka, če ona spakira kufre in jih preseli k tebi ...
ali boš lahko mirno živel v svojem kraju ali se boš raje preselil ... kako je s službo, starši in frendi ...

ko ti bo to jasno, sedi se pogovori z njo ... kaj ona želi ... kaj je pripravljena narediti ... in potem naredi odločilni korak ...

lahko pa seveda dalje še leta hodiš v isto beznico ... si zaljubljen v isto kelnarco in po 5 letih ugotoviš, da si mladost in denar vrgel skozi okno ...

vajin seks pa bo prej ali slej kdo opazil ... če že ni ...

dina
14.03.2008, 20:04
Pa tega nisi napisal...da ona nima več rada tega svojega večletnega partnerja! iz tvojega teksta sem jaz razumela da je ona še vedno v zvezi z tem moškim,samo ko ga ni doma,se dobiva z teboj! zato sem ti potem tako napisala! Če ona res nima nič več z tem svojim večletnim partnerjem in ima rada tebe,potem se odkrito z njo pogovori...povej ji odkrito da si ljubosumen ko vidiš da jo osvajajo drugi moški! Boljše je vse odkrito povedati...saj jaz mislim tako!

Irina
14.03.2008, 20:08
Pozdravljen, "princ" študent, Običajno nisem zajedljiva ali celo nesramna, ampak bom povedala točno tisto kar mi je prišlo na misel, ko sem brala tvoj zapis in nekaj tvojega nerganja na le-te.

Ženska ima službo, streho nad glavo, moškega, ki dela in kje si ti v tej zgodbi? Vzdrževalec domače trate, ki jo tvoje nerganje čisto nič ne moti. Vprašanje je, kdo koga v tem razmerju vara? Ej, moški. To, da je starejša od tebe, je očitno njena prednost.

Mimogrede, preberi si moto pod Nattkimi komentarji. Mogoče ti bo dalo kaj misliti.

Val_
14.03.2008, 21:23
Hvala za vse dosedanje komentarje.

nattka, ko berem tvoje je poste je kot bi bral svoje misli. Vem, da se drugi ne morete odločati namesto mene... ampak kaj bi pa ti (hipotetično) naredila na mojem mestu?

lahko pa seveda dalje še leta hodiš v isto beznico ... si zaljubljen v isto kelnarco in po 5 letih ugotoviš, da si mladost in denar vrgel skozi okno
Se tudi to bojim.

Ženska ima službo, streho nad glavo, moškega, ki dela in kje si ti v tej zgodbi?
Ne vem, kaj tu ni jasno. Ona njega nima več rada in očitno bi bilo bolje, da ne bi bila z njim, tudi če nikoli ne bi bila z mano? Koji ***** je pomembno, če ima hišo in moškega (ki ga nima rada)?

Šmek
14.03.2008, 21:45
Praviš, da ni lahka ženska in veš, da s temi moški, ki jo otipavajo, nima nič, iz česar sledi, da nimaš razloga za ljubosumje. Razlog za ljubosumje imaš pri njenem partnerju, pa na njega nisi ljubosumen.

1.Iz tega sklepam, da te ne razjeda ljubosumje, ampak si žensko lastiš, to pomeni, da imaš ti ekskluzivno pravico na njo v smislu kakršnihkoli kontaktov, ki so več kakor suhoparno vljudnostno komuniciranje (napisal si, da te že njen nasmešek komu drugemu zaboli).
2. Drugi možen razlog je popolno pomanjkanje samozavesti, zaradi česar imaš občutek manjvrednosti vsakič, ko nakloni pozornost še komu drugemu poleg tebe.

V nobenem primeru pa nimaš razloga za ljubosumje.

Pa še to, že precej časa je minilo od takrat, ko je bila ženska "lahka" zato, ker je sexala z moškimi, ki niso njeni partnerji. Tam, kjer jaz živim, lahko ženska sexa s komerkoli hoče, pa je nihče zaradi tega ne spoštuje nič manj.;)

Se povsem strinjam.:2thumbs: Mogoče bi dodal, da našega 'vrtnarja' mori ljubosumje zato, ker je na podoben način do kelnarce prišel tudi sam? In v vsakem od teh, 'pijančkov', kot jim sam pravi, vidi potencialnega vrtnarja? Kje pa piše, da je res samo (še) z njim? Doma pa tip, kakršenkoli že je...:nonono: Nenazadnje, morda se vrtnar boji, da bi jo nekdo z vztrajnim šlatanjem ravnotako prepričal v kaj več; tako kot je to uspelo tudi vrtnarju, ki pravi, da je celi dve leti moril, da je dobil...

dina, hvaležen bi ti bil, če tega ne bi napisala. Sicer pa ona njega nima več rada in nanj nisem ljubosumen.

Govorila sva o tem, da bi bila skupaj, ampak gre za precej za***ano situacijo. Najbrž bi bilo drugače, če bi oba živela v velikem mestu. Tu naju oba poznajo in veste, kakšni so predsodki na podeželju.
In če bi se zgodilo, da bi bila tudi uradno skupaj... kaj pa če bi si jaz kdaj premislil? Na to seveda ne računam, se pa pojavljajo taki pomisleki. Vem, da gredo pari narazen... je pa ona osem let starejša in bi bilo najbrž zanjo težje kot zame. Bil bi rad z njo, se pa ne želim prenagliti.

Sicer pa sem prej govoril z njo in se že veliko boljše počutim. Vseeno so vaša mnenja več kot dobrodošla.

Kako lahko trdiš, da ga nima rada? Zakaj ga pol ne skensla? Nekako je vsakomur mnogo lažje naredit konec neki neperspektivni zvezi, če že ima drug stolček, kamor se lahko usede, zato ne vidim razloga, zakaj ona tega ne bi storila?
Pa res misliš, da sovaščani ne vedo za vaju? Si prepričan? Ne vem, morda pa so ta šlatanja zgolj podhebavanja tebe in ne nje? Morda te dražijo ravno zato - da bi končno priznala vajin odnos? Si pomislil na to? Sorry, take zadeve se vse prehitro razvejo, čeravno se golobčkoma zdi , da sta skrita in diskretna do amena...;)

Odebeljeni del pa me najbolj moti. Nakazuje očitno - da si egoističen prasec. Sede ti zveza, takršna kot je - malo ga namočiš vsak drug dan, potem pa stvari prepustiš sovaščanu - naj jo hrani, oblači, se prička z njo, ti pa dobiš zgolj posladek - fük brez obveze; kaj češ lepšega! Zakaj pa ne bi bil z njo do konca? Starejša?? Saj že to pove vse - povej, koliko tvojim sodelavcem, koelgom izven vasi, se zdiš frajer, ko jim razlagaš svoje spolne storije z OSEM! let starejšo MILFico?? Vsaj zase vem, da bi mi pri 20 - 25 letih vsak tak maher, ki poriva pravo 33.letnico zdel najmanj polbog, če ga že ne bi dal na ramo v obliki tatooja.. :nonono:

Gresta narazen... Saj še zares skupaj nista, ti pa že kontaš o ločitvi.. Get real, punk!

Val_
14.03.2008, 22:59
Nakazuje očitno - da si egoističen prasec. Sede ti zveza, takršna kot je - malo ga namočiš vsak drug dan, potem pa stvari prepustiš sovaščanu - naj jo hrani, oblači, se prička z njo, ti pa dobiš zgolj posladek - fük brez obveze; kaj češ lepšega! Ni tako. Če bi mi "sedla zveza, takršna kot je" ne bi bil sedaj tu.
Lahko zaklenete temo.

Irina
14.03.2008, 23:03
Ne vem, kaj tu ni jasno. Ona njega nima več rada in očitno bi bilo bolje, da ne bi bila z njim, tudi če nikoli ne bi bila z mano? Koji ***** je pomembno, če ima hišo in moškega (ki ga nima rada)?

Če bi bilo temu čisto tako, bi se odselila, in ker je veliko odsoten, bi mu kar na mizi pustila listek s pripisom "Čao". Očitno ji ti prav prideš za vmesni čas in to je to. Temu se lahko reče tudi, aktivno preživljanje prostega časa.