Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Redno šolanje

rossoner
16.03.2008, 20:30
DOber večer vsem tukaj gor!

Sem novinec tukaj:p

Naj kar začnem z zgodbo.
Leta 2006 sem zakjučil poklicno šolo.Star sem bil 18 let, padel v tako ''samosvojo'' klapo in kaj je sledilo...:(
Izpisal sem se in začel delati.Sedaj, 2 leti starejši gledam na te stvari drugače.Vse bi dal, da bi se lahko vpisal na srednjo šolo, program +2(stroni tehnik)!

Kaj mi svetuejte?Sem že zafural vse ali bi se lahko vpisal ponovno v sredno šolo in redno izobraševal, saj ne mislim s poklicno šolo iti skozi vse življenje:nonono:
Te 2 leti pa si zelo štejem za slabo sebi, češ da sem jih zgubil čeprav sem se marsikaj naučil, pa tudi delovna doba se mi je štela..kaj bi vi naredili v mojem primeru?.....dokler ne obupam verjeti v ponovno šolanje:(

Hvala vam!

Dancefreak
16.03.2008, 21:42
kot prvo hvala bogu si sedaj pokapiral, te dve leti ne smeš rečt da je stran vrženih ker si se pač nekaj izkušenj naučil ki te nobena knjiga ne nauči, in seveda nikoli ni prepozno za izobraževanje in učenje, to itak počnemo celo življenje, tako da kar pogumno se vpiši pa dokončaj in gasa dalje, kar je blo je blo, sedaj pa se gor vstani in naredi rastur, go go go! ;):2thumbs::2thumbs::2thumbs:

PS.: Poznam ljudi ki so se pri 40ih vpisali na fax in ga dokončali itd... tako da samo gasa !!!
PPS: Še enkrat, te dve leti si ne reči da je slabo bilo, ker to se je moralo zgoditi da si dobil izkušnjo! to je samo en velik plus te dve leti.

Irina
16.03.2008, 22:22
Najprej čestitke, da si si še pravočasno rekel: "Dečko, tako ne bo šlo naprej". Nič si ne štej v slabo ti dve leti, imaš že nekaj delovne dobe, kar tudi ni slabo. Nisi povedal s katerega konca Slovenije si, sicer na spletnih straneh najdeš najbljižjo tehnično šolo. Pomagali ti bodo tudi na Zavod za zaposlovanje. Referentki povej kaj si želiš in povedala ti bo kam se napoti, oziroma kaj moraš predložiti prijavi. Vsekakor pohiti, ker ne vem do kdaj se je možno prijaviti za šolsko leto 2008/2009.

Ne razmišljaj o tem, da te bo volja minila, z vsakim letom bo težje, zato zagrabi in zdrži. Ponoven povratek v šolske klopi sicer ni lahek, ampak z jasno postavljenim ciljem boš vse dosegel.

spartan
17.03.2008, 14:01
DOber večer vsem tukaj gor!

Sem novinec tukaj:p

Naj kar začnem z zgodbo.
Leta 2006 sem zakjučil poklicno šolo.Star sem bil 18 let, padel v tako ''samosvojo'' klapo in kaj je sledilo...:(
Izpisal sem se in začel delati.Sedaj, 2 leti starejši gledam na te stvari drugače.Vse bi dal, da bi se lahko vpisal na srednjo šolo, program +2(stroni tehnik)!

Kaj mi svetuejte?Sem že zafural vse ali bi se lahko vpisal ponovno v sredno šolo in redno izobraševal, saj ne mislim s poklicno šolo iti skozi vse življenje:nonono:
Te 2 leti pa si zelo štejem za slabo sebi, češ da sem jih zgubil čeprav sem se marsikaj naučil, pa tudi delovna doba se mi je štela..kaj bi vi naredili v mojem primeru?.....dokler ne obupam verjeti v ponovno šolanje:(

Hvala vam!

Hja....mlademu človeku pri učenju pomaga vzhajajoče sonce,
človeku v srednjih letih opoldansko sonce,
starejšemu pa sveča. (Konfucij)

Mislim da še nič ni prepozno in da nisi nič zafural....bolje prepozno kot nikoli.