Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Optični modem in USB ???

Blond
23.03.2008, 18:29
Čemu ???

Sem klical na 080 in mi je vedel povedati, da je to za prikop DONGLE za WiFi
Ko sem ga vprašal čemu je to je rekel Wifi, kaj več pa ni vedel povedati.

Ali je to katerikoli USB WiFi ključek ali samo specifičen, ki se prodaja v Teletrgovinah ?
Kakšna je cena le tega ?

In čemu služi drug USB ? Print serverju ? Disk serverju ????

LP
Blond

MODRI_ZOB
25.03.2008, 14:02
Iz navodil za uporabo....

USB1 in USB2 – vhod je namenjen priključitvi specializiranih naprav (na voljo so v teletrgovinah Telekoma
Slovenije) za zagotovitev dodatnih funkcionalnosti kot so brezžična povezljivost slušalk po standardu
802.11 b/g, DECT povezljivost brezžičnih telefonskih slušalk in za storitve, ki bodo omogočene v prihodosti;

Frenky
25.03.2008, 14:11
Fajn bi blo, če bi se dal gor disk ali pa tiskalnik priklopit:)

Dunja
26.03.2008, 21:57
Čemu ???

Sem klical na 080 in mi je vedel povedati, da je to za prikop DONGLE za WiFi
Ko sem ga vprašal čemu je to je rekel Wifi, kaj več pa ni vedel povedati.

Ali je to katerikoli USB WiFi ključek ali samo specifičen, ki se prodaja v Teletrgovinah ?
Kakšna je cena le tega ?

In čemu služi drug USB ? Print serverju ? Disk serverju ????

LP
Blond

USB vhodi na modemu so namenjeni USB DONGLU le ta pa je namenjen brezžičnemu povezovanju na internet.

Usb dongle mora biti nujno od istega proizvajalca (v tem primeru Iskratela). Ta ključek stane 30€ mogoče kakšen cent manj.

Drugi je namenjen isti stvari...sicer še nisem ugotovila zakaj sta ravno 2 vhoda....mogoče če se 1 pokvari?:dontknow::rolling:

Blond
26.03.2008, 22:03
Kaj za hudiča je USB DONGLE ???
in kako naj starejšemu uporabniku razložiš kaj je USB DONGLE ?!?!?!
Gospod to je nekaj takega kaj prodajajo samo pri Telekomu pa še oni ne vejo kaj vam sploh prodajajo.

Kaj ne znajo napisati USB vmesnik ali pa kaj drugega bolj kulturnega !??!?!?!?!

Toti Telekom ga vedno bolj serje.
Nacionalni operater ;)

Blond

bejli
27.03.2008, 11:53
Gospod to je nekaj takega kaj prodajajo samo pri Telekomu pa še oni ne vejo kaj vam sploh prodajajo.

Nacionalni operater ;)

Blond

USB DONGLE je konkretno ime naprave in se ponavadi nanaša na USB wireless kartico (nekateri artikli majo celo prav tako ime), USB vmesnik je pa vse kaj drugega kot USB Dongle.

Razlaga za starejšega gospoda: škatlica, velikosti obeska, ki jo vtaknete v modem (malo večja škatla za internet), preko katere imate potem brezžični internet (internet brez žic :))

MODRI_ZOB
30.03.2008, 13:02

Nacionalni operater ;)

Blond

Če to rabi starejši uporabnik mu to napiši na listek papirja in naj s tem pride na MC! Baje, da na TK ne vejo kaj to je:nonono::nonono:. Po čem ti to sklepaš? To ti je isti k. kot da bi ti šel v železnino po flančno, pa ti prodajalec ne bi znal pomagat, ker se tej stvari reče prirobnica...:nonono::nonono:... svašta.