Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Samo za moške voznike

doody
25.03.2008, 09:41
Ali zaupate vaši boljši polovici,kadar sedi za volanom 'VAŠEGA' vozila,in zakaj ne?
Jaz moji popolnoma,ker je odlična voznica.Sem namreč poklicni voznik z dolgoletno prakso,in znam oceniti dobro ali slabo vožnjo.sevda,tudi kot sopotnik se moram počutiti varno.Seveda,sem jo tudi sam učil tehniko vožnje.

mrjerry
25.03.2008, 09:44
Pri nas je avto skupen, kljuci so na standardnem mestu zato, da lahko ga lahko vsak uporabi, ko ga potrebuje. Ni nobenih problemov :approve:

Aldebaran
25.03.2008, 10:14
Nimam nobenih tezav s tem, da me kolegice furajo okol...in fact tele moje frendice so vse po vrsti izvrstne voznice... ampak res...:veryevil:

silence
25.03.2008, 12:00
Ha! :approve:

freya
25.03.2008, 12:37
Nimam nobenih tezav s tem, da me kolegice furajo okol...in fact tele moje frendice so vse po vrsti izvrstne voznice... ampak res...:veryevil:

sploh ko bi ti lahko kak promil napihal, ane
:d

doody
25.03.2008, 13:27
sploh ko bi ti lahko kak promil napihal, ane
Hmm.Da,seveda se je tudi to dogajalo.Hi,hi.Sedaj sem pa abstinent.:(

doody
25.03.2008, 13:28
Ha! :approve:
Čemu tak posmeh?

Mowgli
25.03.2008, 13:40
Raje vidim, da me fura moja, njen fotr. :dontknow:

Aldebaran
25.03.2008, 13:44
No glede tega, je pa tako: sploh ni podatek,če pogledam v kozarček in me potem katera odpelje, ali pa če sem čist trezen... če človeku zaupaš, mu pač zaupaš, kajne?

silence
25.03.2008, 13:52
Čemu tak posmeh?
U naslovu si izrecno narocu, da nej babe ne komentiramo, torej nisem, sem sam smajla prlimala :approve:

mrjerry
25.03.2008, 13:59
Hoces reci, da si uzaljena, ker je pozabil na vas lezbe?

silence
25.03.2008, 14:14
Ja. :d Vidim, da smo vrlo brane :angel::clown:

Fula mi je sovinisticna tema.... poznam ful bab, ki vozijo tko dober kot railly vozniki. Sem pa kot kolesarka po Mocvari prisla do dejstvo, da smo babe mal egoisticne (u smislu mislmo, da mamo zmeri prednost - npr., ti zablokira kolesarsko stezo, ker se pac hoce vkljucit na glavno...ko te yebe mali kolesar/-ka bos ze pocakal/-a, dedci so pa vedno pocakali, da si sel mimo) Tole je iz moje strani vse zarad cesar lohka recete, da smo slabse voznice.
Stori se pa najdejo tko med babami, kot med dedci :approve:

Nisem preverjala statistike, samo bi skor prisegla, da manj nesrec povzrocimo kot dedci. :p

freya
25.03.2008, 14:23
jzst sicer z lezbami nimam nč, me je pa ravno tako zbodla tema, ker je že zastavljena šovinistično
Ali zaupate vaši boljši polovici,kadar sedi za volanom 'VAŠEGA' vozila,in zakaj ne?

ne vem, zakaj potem opažam, da pri vse večih familijah moški sedijo na sovoznikovem sedežu. verjetno zato, ker je vozilo kupila lepša polovica?
ah ja, dejstvo je, da mora najprej voznik zaupati sebi, šele nato mu lahko drugi.

Katrin
25.03.2008, 14:23
Zdej če je silence uletela v all man temo, lahk pa še jaz :)

Jaz poznam dobre in ušive voznike obeh spolov, nima veze kaj je. Sem že gledala tipa, k se je tako rinil v parkplac, da bi ga moja stara mama že miže spravila not...
Malo bolj sem pazljiva pri starejših za volanom, po mojih izkušnjah premalo opazujejo promet okoli sebe in prepočasi reagirajo. Pa pri rosno mladih, ti ti znajo tudi take manevre spelat, da sam gledaš...

Hje, ja Freya, moj avto itak samo sebi zaupam, dečko se pa na sovoznikovem vozi. :)

silence
25.03.2008, 14:28
Katrin :approve: (uno o tvoji stari mami napram dedcem pa --->:rolling::clapping: Kakopak!:approve:)

freya, ja nimas nic z nami - fajn, da ves :)

Katrin
25.03.2008, 14:30
Pa smo uspešno zasedle temo :d:d

freya
25.03.2008, 14:31
posplošeno bi rekla, da so moški bolj nervozni in divvjaški, ženske pa bolj nesramne in nerodne
če je ženska več za volanom, se verjetno lahko vpraša, če zaupa moškemu, ko ta sedi na voznikom sedežu

jah, dandanes je vse drugač kot pred leti

silence
25.03.2008, 14:32
Katrin itak! :cool:

freya
25.03.2008, 14:33
Katrin :approve: (uno o tvoji stari mami napram dedcem pa --->:rolling::clapping: Kakopak!:approve:)

freya, ja nimas nic z nami - fajn, da ves :)

kaj čmo, to sem že zdavnaj povedala, men so fantje všeč :dontknow:

Katrin
25.03.2008, 14:34
Še mal pa bomo letala šofirale in svet bo dokončno šel v maloro...

freya
25.03.2008, 14:35
včasih so morale pilotke v tujino, zdaj jih ( JO?) imajo že pri Adrii bojda

Aldebaran
25.03.2008, 14:36

sej jih že... in to tavelike Boeinge 747-400 ... Ena najboljših kapetank teh velikanov je Slovenka, ki ze vrsto let pilotira pri KLM...

No sedaj pa dost spema, a velja!

silence
25.03.2008, 14:36
Ej, sej ne u maloro... pras dedce, z nami so u raju :approve:

rock
25.03.2008, 15:08
Uf klepetule.

Avtomobili se normalno in čudno premikajo neglede na spol voznika.
Dandanes je iztočnica teme stereotip.

Mi je popolnoma vseeno ali vozim ali sem zraven.

Mowgli
25.03.2008, 16:07
posplošeno bi rekla, da so moški bolj nervozni in divjaški, ženske pa bolj nesramne in nerodne

Nice one :angel:

Smaug
25.03.2008, 16:24
Vcasih mi je bilo vseeno, ampak z leti vse bolj opazam, da so miti o zenskah za volanom v vsej svoji celovitosti resnicni. Ergo mi je prakticno vseeno, kdo me vozi, zato pa svoj avto vedno tezje zaupam neznejsemu spolu, ce sem sam zraven. Ce me ni, mi je pak vseeno; kar ne ves/vidis ne boli :)

Mowgli
25.03.2008, 16:25
Z leti postajajo tvoji živci občutljivejši... ne preneseš več napetosti in stresa... posledice na tvojem zdravju so lahko tragične... sočustvujem! :angel:

Smaug
25.03.2008, 16:36
Jap. Opazam, da se v takih trenutkih potem zdiram na otroke, maltretiram psa, dobivam prve znake Alzhajmlerjeve, telo se mi stresa v krcu...Pa kljub temu zmorem se vedno cinicni nasmesek in "Nic, nic ljubica, ti kar vozi dalje".

Temu se pravi zivljenska izkusenost (lat. delirium tremens) :approve:

Mowgli
25.03.2008, 16:38
Svakoga dana, u svakom pogledu, sve više napreduješ!
Nirvana je za foglom (če ga voznica ne zadane) :approve: :angel:

Smaug
25.03.2008, 16:42
Jap. I sve to zahvaljujuci odlicnom mehaniku :approve::d
Ugotavljam, da clovek zares zacne dojemati genialnost pocivalisc sele takrat, ko svoji boljsi polovici prepusti kljuce svojega avtomobila...

doody
25.03.2008, 17:54
Uf klepetule.

Avtomobili se normalno in čudno premikajo neglede na spol voznika.
Dandanes je iztočnica teme stereotip.

Mi je popolnoma vseeno ali vozim ali sem zraven. Upam,da bodo forumaši dojeli tvoj post.Seveda gre samo za stereotip.Zato pa naj ženske tele poste samo prebirajo,ne pa pišejo ,da so tudi že pilotke.:rolling::rolling:

doody
25.03.2008, 17:56
Ej, sej ne u maloro... pras dedce, z nami so u raju :approve:
Kakšno zvezo ima raj,s tole temo,ki je namenjena samo 'MOŠKIM' voznikom?:dontknow:

doody
25.03.2008, 17:57
U naslovu si izrecno narocu, da nej babe ne komentiramo, torej nisem, sem sam smajla prlimala :approve:
Dobro si to naredila.Bravo ti!!Naj se še ostale zgledujejo po tebi.:rolling:
Sicer pa nimam nič proti ženskam za volanom,če so normalne voznice in ne napihnjene.Imajo namrč to lastnost,da se držijo striktno CPP.Ne glede na situacijo.Zato trdim,da bi marsikatera ženska lahko preprečila nesrečo,če se ne bi držala CPP,kot pijanec plota.

Katrin
25.03.2008, 20:58
To je pa debata o kuri in jajcu. Če bi se vsi držali CPPja, ne bi bilo situacij za preprečit.

minek
25.03.2008, 21:15
Jaz moji popolnoma,ker je odlična voznica.Sem namreč poklicni voznik z dolgoletno prakso,in znam oceniti dobro ali slabo vožnjo.sevda,tudi kot sopotnik se moram počutiti varno.Seveda,sem jo tudi sam učil tehniko vožnje.

Mislim, da so na VOX-u pri AMS TV ali kaj že imajo, imeli en prispevek o šoli za poklicne voznike. In je bilo rečeno, da ta stari tovornjakarji po večini nimajo pojma. :) Ampak je šlo bolj za varčno vožnjo. ;)

mrjerry
26.03.2008, 07:58
jzst sicer z lezbami nimam nč, me je pa ravno tako zbodla tema, ker je že zastavljena šovinistično

ne vem, zakaj potem opažam, da pri vse večih familijah moški sedijo na sovoznikovem sedežu. verjetno zato, ker je vozilo kupila lepša polovica?
ah ja, dejstvo je, da mora najprej voznik zaupati sebi, šele nato mu lahko drugi.

Jaz ne vidim nicesar sovinisticnega na vprasanju samem. Sprasuje pac tiste moske, ki imajo svoj avto in zeno. :dontknow:

mrjerry
26.03.2008, 08:00
Jap. I sve to zahvaljujuci odlicnom mehaniku :approve::d
Ugotavljam, da clovek zares zacne dojemati genialnost pocivalisc sele takrat, ko svoji boljsi polovici prepusti kljuce svojega avtomobila...

Dokler se edino ti podpisujes na ograje bodi kar tiho :clown: :kisses: ;)

summer
26.03.2008, 08:11
jaz voznikov ne ločim na spol, ampak na tehniko vožnje.....dejstvo je, da so cajti, ko so ženske vozile malo, ali nič minili......jaz najraje vozim sama, če pa me že kdo kam pelje, ni pomembn občutek ali je moški ženska.....ampak sposobnost voznika samega....

mrjerry
26.03.2008, 08:15
Kaj pa ce se pac ne udelezis ene teme, ki se te ne tice? :veryevil:

summer
26.03.2008, 08:16
Kaj pa ce se pac ne udelezis ene teme, ki se te ne tice? :veryevil:
daaaaaaaaaaaj no....

če Silencia lahk piše...lahk jz tud:approve::d

mrjerry
26.03.2008, 08:25
Nimam srca... :d

summer
26.03.2008, 08:30
pol sma pa za skupaj....kr ga jz tud nimam:kisses:

doody
26.03.2008, 08:45
Mislim, da so na VOX-u pri AMS TV ali kaj že imajo, imeli en prispevek o šoli za poklicne voznike. In je bilo rečeno, da ta stari tovornjakarji po večini nimajo pojma. :) Ampak je šlo bolj za varčno vožnjo. ;)
Ha,varčne vožnje se hitro naučiš,če je kriza z gorivom in imaš zelo daleč do prve črpalke,za katero ne veš,če ti bo sploh sposobna zagotoviti gorivo.Namenoma ali nenamenoma.

doody
26.03.2008, 08:49
Jaz ne vidim nicesar sovinisticnega na vprasanju samem. Sprasuje pac tiste moske, ki imajo svoj avto in zeno. :dontknow:
Hvala za obrazložitev namena posta.Če bi hotel biti šovinističen,bi enostavno napisal takole:
To je tema smo za moške in ženske tukaj nimate kaj iskat.
Breezzz veezzee.

mrjerry
26.03.2008, 08:59
Hja no, jaz bi bil pac gentleman in bi vprasanje postavil obojespolno. Tako ali tako je bolj malo zensk ki imajo svoj avto in se partnerja :veryevil: :clown:

summer
26.03.2008, 09:02
dejstvo je ....da imaš naslov teme....SAMO ZA MOŠKE VOZNIKE...
in itak, že dejstvo, da voznike ločuješ po spolu in ne po tehniki velik pove ne:d

mrjerry
26.03.2008, 09:14
Ce si ze feministka bodi vsaj kul feministka ;)

freya
26.03.2008, 09:14
Hvala za obrazložitev namena posta.Če bi hotel biti šovinističen,bi enostavno napisal takole:
To je tema smo za moške in ženske tukaj nimate kaj iskat.
Breezzz veezzee.

nope
če ne bi hotel biti malo poniževalen do žensk, bi napisal
Ali zaupate vaši boljši polovici,kadar sedi za volanom 'VAŠEGA' vozila,in zakaj ji?
:dontknow:

summer
26.03.2008, 09:21
Ce si ze feministka bodi vsaj kul feministka ;)
nisem:nonono:to pa ne......nikoli:nonono:

Katrin
26.03.2008, 10:25
Tako ali tako je bolj malo zensk ki imajo svoj avto in se partnerja :veryevil: :clown:

Eeeeee, kako to bolj malo? Večina zaposlenih žensk izven kroga mestnega potniškega prometa ima svoja vozila in nekaj od njih celo partnerje.

nejc
26.03.2008, 10:36
Velikokrat se zgodi, da se čudiš vožnji kakšnega voznika. Nakar ga prehitiš, vidiš voznika in si rečeš: "OK, ženska je, zdaj je vse jasno"::veryevil:

Katrin
26.03.2008, 11:51
Druč spet avto za tabo vozi 3x prehitro, ogroža sebe in druge in ko te končno prehiti, vidiš voznika in si rečeš: "OK, tip je, zdaj je vse jasno."

Kako je svet poln enih razlik.

freya
26.03.2008, 12:06
tretjič spet pelje avto v poznih nočnih urah slalom po cesti, za njim kolona hupajočih in blendajočih minekov in ko stojiš in ob cesti in odpeljejo mimo, si misliš...tipi, kaj češ pričakovati druzga od njih

doody
26.03.2008, 14:44
nope
če ne bi hotel biti malo poniževalen do žensk, bi napisal
Ali zaupate vaši boljši polovici,kadar sedi za volanom 'VAŠEGA' vozila,in zakaj ji?
:dontknow:
OK,si me pač našla.Sicer pa sploh nimam namena poniževati žensk.Naslov je takšen prav zaradi moških,ki neznansko ponižujejo ženske kot voznice.hihi
Odziv na post je nad mojimi pričakovanji.Zelo ok.Vendar nisem še zasledil odgovora,ki bi dejansko zelo poniževal ženske kot voznice.Vsaj resnega ne.Tudi to je v redu.Se pravi,ste ženske kot voznice zrasle v moških očeh.Če bi tak post objavil pred 10.leti,verjemi , bi bil odziv poplnoma drugačen.

mrjerry
26.03.2008, 14:59
Hja odvisno... Moja sodelavka se boji vsega kar se premika hitreje od 6 km/h. Hvala bogu je strah tako mocan da sploh ne pomisli, da bi se vsedla za volan. Taksne zenske, recimo, si ne znam predstavljat kot moje partnerke...

doody
26.03.2008, 15:53
Hja odvisno... Moja sodelavka se boji vsega kar se premika hitreje od 6 km/h. Hvala bogu je strah tako mocan da sploh ne pomisli, da bi se vsedla za volan. Taksne zenske, recimo, si ne znam predstavljat kot moje partnerke...
Seveda so izjeme,tako ženske kot moški.Sam sem imel pred mnogimim leti hudo prometno nesrečo,eden mrtev mene so imeli pod plahto.Hihi,se ne dam.Zato sem se dolgo časa bal peljat v avtomobilu.Kljub temu sem postal kasneje poklicni voznik.Bil sem namreč sopotnik,ne voznik,ker še nisem imel dovoljenja.

Smaug
27.03.2008, 12:17
Dokler se edino ti podpisujes na ograje bodi kar tiho :clown: :kisses: ;)

Ej... fof :d

Avto mora na vsake toliko casa malo na farbanje :shy:

avalanche
29.03.2008, 15:30
Kako zanimivo, da v temi z naslovom Samo za moške voznike 80% odgovorov prispevajo ženske. Imate mogoče preveliko željo po oblasti in se morate v vse vtikati? Ali se samo niste sposobne držati nekih družbenih pravil?

No, zdej pa dost o feminizmu, diskriminaciji in ne vem še čem, ker bom drugače prestavil temo v za to bolj primeren sklop.

Pa če se vrnem na temo: pri nas imamo vsak svoj avto. Sicer sem v glavnem vse prispeval jaz (ker vidim, da nekaj omenjate tudi, kdo je avto kupil), ampak kljub temu jaz skoraj nikoli ne uporabljam njenega in ona ne mojega.

Kar se pa tiče zaupljivosti, pa svojega avta ne zaupam skoraj nikomur. Sicer je moja žena povsem povprečna voznica, ampak vseeno skoraj vedno, ko greva skupaj, vozim jaz (ne glede na avto).

Dejstvo pa je, da je v raznih ****arijah na cesti skoraj vedno vpletena vsaj ena ženska. In ne mislim samo nesreče, tudi razna srečavanja, parkiranja in razne nevarne situacije. Sploh kriza pa je, ko se skupaj najdeta dve ženski. :nonono:

Katrin
30.03.2008, 23:33
On: Sploh ne bom vprašala od kje ta 'dejstva' izhajajo, ker imam grozen občutek, da nimaš neke statistike pri roki in govoriš bolj po nekem notranjem hintu, ampak predstavljaj si, da sta poleg žensk vpletena še dva avtomobila ženskega spola, recimo Astra in Lantra... koliko ene nesreče na kupu je šele potem, a?

Off: Če se ženske ne bi bile sposobne držat družbenih pravil, ne bi bili v zaporih v glavnem moški...

freya
31.03.2008, 07:05
avalanche...sori, pike krepko v minus

avalanche
31.03.2008, 15:42
avalanche...sori, pike krepko v minus

Vem ;)

Ne vem pa, zakaj.

katrin: v svoji 20 letni vozniški karieri sem videl in doživel marsikaj, normalna srečanja na ozkih cestah z žensko naprimer pa lahko preštejem na prste. Zato lahko govorim, da je večina voznic obupnih. Ker govorim iz izkušenj.

silence
31.03.2008, 16:50
Avalanche; ni mi jasno zakaj na forumu, ki je namenjen vsem, ne bi smeli vsi sodelovati v vseh temah.:dontknow: Zakaj bi mi nekdo lahko prepovedal postati v temi? Jah, nej pac bere samo moska mnenja, ce hoce :d

Sicer je pa tkole; kakor povsod drugje, tko tud za volanom; ce je baba furjasta, bo za volanom tud kura (ce se lohka tko izrazim), ce si agresiven/-a, bos tud na cesti tak/-a, ... vsem se pa zgodi sekunda neprevidnost in je tu lohka katastrofa.
Drugace pa tudi ze povedano, pomojem smo babe za volanom prevelke egoistke (primer, da se bo vedelo o cem govorim; kolesarju zapre pot v 90% baba - moje izkusnje.... me pa izsili na cesti v avtu 90% dedcev) Smo pa babe definitivno bolj strpni vozniki :veryevil::approve:

Sicer so pa tole vse neki zastareli sterotipi; kot pravi summer, cajtov, ko so bili vecinoma vozniki moski, je konec.... :approve: Itak je pa voznik lahko dober sele z kilometrino - baba ali dedc (op. in moski in zenske so pa lohka leseni) Bi ze formulo vozile, ce bi se keri s to bedo dal ukvarjat :clown::clown::clown:

Jest tud ne maram, da moj avto kdo drug vozi. (ce sem zraven sevede:approve:)

Katrin
31.03.2008, 19:32
Avalanche, 20-letni karieri navkljub nisi srečal večine voznic :) Ti pa popolnoma verjamem, da je večina tvojih srečanj z voznicami takih... če gre namreč vse proti tebi, si zelo verjetno na napačnem pasu :d

freya
31.03.2008, 20:24
Vem ;)

Ne vem pa, zakaj.

katrin: v svoji 20 letni vozniški karieri sem videl in doživel marsikaj, normalna srečanja na ozkih cestah z žensko naprimer pa lahko preštejem na prste. Zato lahko govorim, da je večina voznic obupnih. Ker govorim iz izkušenj.
Jap...če bi ti svoji dragi prepustil volan večkrat , ti bi pa sedel zraven, in s pomočjo tvojih bogatih 20 letnih izkušenj, bi bila danes tvoja draga veliko več kot pa povprečna voznica.
Glede na to, da veliko moških tvoje in starejših generacij, razmišlja podobno, ženska niti ne more voziti dobro, dokler nima svojega avtomobila. Brez vaje se še abeceda ne nauči.

Znanka, voznica šleperja, večrat pove, kakšne izraze vidi na obrazih moških, ko prileze majhna drobna šoferka iz ogromnega vozila. Neprecenljivo, za vse ostalo poskrbi Mastercard.

kaj čmo, se boste morali navaditi. če hočete v korak s časom, se začnite učiti kuhinjskih veščin. V svoji dolgoletni praksi nisem doživela ali slišala, da bi moški po kuhanju pustil za sabo manj kot malo razdejanje. Zato lahko govorim, da je večina moških v kuhinji obupnih.

avalanche
31.03.2008, 22:45
Jap...če bi ti svoji dragi prepustil volan večkrat , ti bi pa sedel zraven, in s pomočjo tvojih bogatih 20 letnih izkušenj, bi bila danes tvoja draga veliko več kot pa povprečna voznica.
Glede na to, da veliko moških tvoje in starejših generacij, razmišlja podobno, ženska niti ne more voziti dobro, dokler nima svojega avtomobila. Brez vaje se še abeceda ne nauči.

Znanka, voznica šleperja, večrat pove, kakšne izraze vidi na obrazih moških, ko prileze majhna drobna šoferka iz ogromnega vozila. Neprecenljivo, za vse ostalo poskrbi Mastercard.

kaj čmo, se boste morali navaditi. če hočete v korak s časom, se začnite učiti kuhinjskih veščin. V svoji dolgoletni praksi nisem doživela ali slišala, da bi moški po kuhanju pustil za sabo manj kot malo razdejanje. Zato lahko govorim, da je večina moških v kuhinji obupnih.

Sej se tudi ona vozi že skoraj 20 let vsak dan v službo sama, tako da mislim, da povprečnost ni povezana z vajo. Gre se za to, da so pač avtomobili tehnična stvar, ki zahteva nekaj znanja fizike in strojništva ter prostorske orientacije. Oprosti, ampak na teh področjih je večina žensk slabih. Tako kot pri vseh tehničnih stvareh prevladujejo moški. In zato ste pač ženske v splošnem slabše voznice. Če hočeš neko stvar dobro opravljati, se moraš na to tudi spoznati.

Absolutno. Večina moških nas je obupnih v kuhinji. In zato se ne silim s kuhanjem in se ne umešavam (preveč). Isto je na cesti. Veliko voznic in voznikov je obupnih, ker se pač ne spoznajo na stvar, s katero upravljajo. In taki bi mogli dol s ceste. Tako kot gremo mi iz kuhinje.

summer
01.04.2008, 06:32
Sej se tudi ona vozi že skoraj 20 let vsak dan v službo sama, tako da mislim, da povprečnost ni povezana z vajo. Gre se za to, da so pač avtomobili tehnična stvar, ki zahteva nekaj znanja fizike in strojništva ter prostorske orientacije. Oprosti, ampak na teh področjih je večina žensk slabih. Tako kot pri vseh tehničnih stvareh prevladujejo moški. In zato ste pač ženske v splošnem slabše voznice. Če hočeš neko stvar dobro opravljati, se moraš na to tudi spoznati.

Absolutno. Večina moških nas je obupnih v kuhinji. In zato se ne silim s kuhanjem in se ne umešavam (preveč). Isto je na cesti. Veliko voznic in voznikov je obupnih, ker se pač ne spoznajo na stvar, s katero upravljajo. In taki bi mogli dol s ceste. Tako kot gremo mi iz kuhinje.
I just cant belive you said that:d:d:d:d:d

nejc
01.04.2008, 06:53

Pozabil si še zainteresiranost. Več žensk kot moških vožnja ne zanima. Vzamejo jo kot nujno zlo.

freya
01.04.2008, 07:30

Klasika, kot bi poslušala mojega očeta. :d :d
Saj govoriva o navadni vožnji, ane...torej omejitev skozi naselje 50 km/h, na regionalni 90 km/h. Res ne vem, kaj mi pomaga znanje fizike pri vožnji po mestnih ulicah. Ti med vožnjo računaš navor, pospešek?
Verjetno drži, testi izkazujejo nekololiko boljše rezultate pri moških pri prostorski orientaciji. Izkazujejo tudi, da so moški veliko bolj agresivni, kar je najbolj nevaren faktor na cesti. ženske imajo veliko bolje sposobnosti za opravljanje več in kompleksnejših funkcij hkrati . Preudarneje ocenjujejo situacije, na žalost pa čustveno precej bolj burno reagirajo. Jp, pa seveda ne smem pozabit, imajo veliko boljše verbalne sposobnosti, kar pomeni, da CPP obvladajo hitreje in ga tudi bolj upoštevajo.

To nekak pomeni, da znanje strojništva v današnjih časih, ko ne vozimo več stoenk in jugecov, ki so se kvarili in kuhali na vsakih 50 km, pri navadni cestni vožnji ni več tako pomembno. Pomembne so druge lastnosti..preudarnost, sposobnost presoje, ne precenjevanje sposobnosti, kar se fantom rado dogaja, neagresivnost, podrejanje pravilom. Po moje se dober voznik okarakterizira po teh lastnostih, ne po poznavanju tehničnih podatkov motorja in znanja šraufarije. Avtro je sredstvo za vožnjo, ki se ga vsak lahko nauči uporabljati. :d

Btw...tudi moški niso več tisto kar so bili. Ko motor zataji, vedno pri mehaniku obstoji. Se je zgodili, da tudi zaradi praznega tanka.
:rolling:

mrjerry
01.04.2008, 07:50
avalanche, zdaj pa ze resno pretiravas.

In najboljsi kuharji so vedno bili in vedno bodo moski.

clashofopposites
01.04.2008, 09:37
če vozi ženska pol lahko v miru zaspim kot sopotnik, če me prevaža tip, pol moram gledat na cesto..
ja, ženskam bl zaupam.. zakaj? ker bl nežno delajo z mašino..

Btw...tudi moški niso več tisto kar so bili. Ko motor zataji, vedno pri mehaniku obstoji. Se je zgodili, da tudi zaradi praznega tanka.

to je pa to.. nimamo več fičotov in stoenk k ma motor od šestke pa dva hrčka k jih je treba sam obrnt pa greš lahko naprej .... danes moraš bit mehanik če gre kej narobe.. motorji in vse ostalo je postalo komplicirano, avti imajo vse več udobja s tem pa vse več kablov pa čudnih šraufov itd... pa še za avto smo odštel kr neki € tko da ne bi radi sami stikal not pa še kej pokvarli...

uu leta nazaj k še nism mel izpita smo se pelal z novoletne zabave... avtu je odpadu škarik... in kaj je tip naredu? poklical avtovleko! nas pustil tm...
sm pa enkrat vidu bejbo k je sama menjala gumo.. itak sm ustavu in jo prašal če rab pomoč.. in kaj je rekla? ne sej ni panike, sam mal tema je, če maš baterijo mi jo prdrž, drugo bom že jz zrihtala... no?

avalanche
01.04.2008, 12:50
Klasika, kot bi poslušala mojega očeta. :d :d
Saj govoriva o navadni vožnji, ane...torej omejitev skozi naselje 50 km/h, na regionalni 90 km/h. Res ne vem, kaj mi pomaga znanje fizike pri vožnji po mestnih ulicah. Ti med vožnjo računaš navor, pospešek?
Verjetno drži, testi izkazujejo nekololiko boljše rezultate pri moških pri prostorski orientaciji. Izkazujejo tudi, da so moški veliko bolj agresivni, kar je najbolj nevaren faktor na cesti. ženske imajo veliko bolje sposobnosti za opravljanje več in kompleksnejših funkcij hkrati . Preudarneje ocenjujejo situacije, na žalost pa čustveno precej bolj burno reagirajo. Jp, pa seveda ne smem pozabit, imajo veliko boljše verbalne sposobnosti, kar pomeni, da CPP obvladajo hitreje in ga tudi bolj upoštevajo.

To nekak pomeni, da znanje strojništva v današnjih časih, ko ne vozimo več stoenk in jugecov, ki so se kvarili in kuhali na vsakih 50 km, pri navadni cestni vožnji ni več tako pomembno. Pomembne so druge lastnosti..preudarnost, sposobnost presoje, ne precenjevanje sposobnosti, kar se fantom rado dogaja, neagresivnost, podrejanje pravilom. Po moje se dober voznik okarakterizira po teh lastnostih, ne po poznavanju tehničnih podatkov motorja in znanja šraufarije. Avtro je sredstvo za vožnjo, ki se ga vsak lahko nauči uporabljati. :d

Znanje fizike sje skoraj obvezno za varno vožnjo. Precej lažje se rešiš iz ovinka recimo, če poznaš zakone centrifugalnih in centripetalnih sil, s poznavanjem vrtilnega momenta lažje zastopimo, kdaj se motor res matra (pri visokih ali nizkih vrtljajih), koeficienti trenja nam pove, zakaj in kdaj je spolzko, nenazadnje nam pa pravilno poznavanje vseh teh zakonov pomaga tudi pri ekonomični vožnji. Upam, da se strinjaš, da je voznik s takim znanjem precej bolj varen in sposoben kot nekdo, ki se vozi samo zato, ker se mora. Vožnja avtomobila pač ni kar tako, da se vsedeš v avto in pelješ. Ravnotako je kompleksna stvar kot vožnja aviona. Tudi pri avionu je obvezno znanje marsikaterih zakonov o aerodinamiki, vzgonu, potisni sili... Avto pač ni za vsakega.

mrjerry
01.04.2008, 14:34
Vse to kar si napisal je stvar obcutka, ne pa znanja fizike.
Znanje fizike pa je odvisno od stopnje izobrazbe, za katero imamo v tej drzavi moski in zenske enake moznosti.

avalanche
01.04.2008, 16:05
Ne, to je praktična fizika. Je pa res, da moraš met tudi občutek za to.

Katrin
01.04.2008, 17:02
A ti računaš te zadeve med vožjo? Ker, zlomka, toliko so me pa spustili v raznorazne šole, da sem tam pobrala toliko osnovnega znanja o fiziki, da vem kaj te stvari pomenijo. Če sem čisto iskrena, se mi zdijo del splošnega znanja... razen če misliš uporabo dejanskih formul med vožnjo...

doody
01.04.2008, 17:46
A ti računaš te zadeve med vožjo? Ker, zlomka, toliko so me pa spustili v raznorazne šole, da sem tam pobrala toliko osnovnega znanja o fiziki, da vem kaj te stvari pomenijo. Če sem čisto iskrena, se mi zdijo del splošnega znanja... razen če misliš uporabo dejanskih formul med vožnjo...
:2thumbs::2thumbs::2thumbs:Zelo v redu komentar.

minek
01.04.2008, 21:12
... Btw...tudi moški niso več tisto kar so bili. Ko motor zataji, vedno pri mehaniku obstoji. Se je zgodili, da tudi zaradi praznega tanka.
:rolling:Imaš popolnoma prav. Vse več je moških, ki še "žeblja v steno ne spravijo". Vsaj nekaj spretnosti bi res lahko vsak pokazal.

minek
01.04.2008, 21:34
Znanje fizike sje skoraj obvezno za varno vožnjo. Precej lažje se rešiš iz ovinka recimo, če poznaš zakone centrifugalnih in centripetalnih sil, s poznavanjem vrtilnega momenta lažje zastopimo, kdaj se motor res matra (pri visokih ali nizkih vrtljajih), koeficienti trenja nam pove, zakaj in kdaj je spolzko, nenazadnje nam pa pravilno poznavanje vseh teh zakonov pomaga tudi pri ekonomični vožnji. Upam, da se strinjaš, da je voznik s takim znanjem precej bolj varen in sposoben kot nekdo, ki se vozi samo zato, ker se mora. Vožnja avtomobila pač ni kar tako, da se vsedeš v avto in pelješ. Ravnotako je kompleksna stvar kot vožnja aviona. Tudi pri avionu je obvezno znanje marsikaterih zakonov o aerodinamiki, vzgonu, potisni sili... Avto pač ni za vsakega.Fizika je osnova za premikanje vozil na robu fizikalnih zakonov ampak v praksi pa je pomembnejši ntreniran ritni senzor. ;) Sicer ne vem koliko vozil si tako vozil ampak pri takšni vožnji se iz ovinka praktično ne moreš rešiti kajti premagati ga moraš preden ga vzameš. Za civilno vožnjo ima večina avtomobilov takšen setup, da kaj preveč ne preseneča. Tisti, ki jih je inštruktor v avtošoli naučil še uporabe sklopke v kočljivi situaciji pa se rabijo še manj bati. Tudi tale o matranju današnjega motorja zaradi nizkih vrtljajev zna biti malo bosa. K ekonomični vožnji pa prej pripomoreta predvidevanje in poznavanje delovanja motorjev, čeprav slednje niti ni več tako pomembo, ker ima že itak vsak prikaz trenutne in povprečne porabe, le uporabljati ga mora znati. Imaš pa prekleto prav, da je poznavanje fizike en velik plus in ne samo pri vožnji.

avalanche
01.04.2008, 21:45

Pa kašno računanje? A ti veš kaj pomeni praktična fizika? Drugače pa močno dvomim, da ti veš, kakšne sile so to, kam in kdaj delujejo ali da bi jih celo med samo vožnjo občutila. Zato ti je pač to čudno in sprašuješ neumnosti. Jaz recimo, če mi v ovinku odnese rit, čutim, kolikšna je centrifugalna sila in čutim, koliko oprijema imajo gume. Te občutke povežem s predznanjem, kjer vem, kam in kako deluje ta sila in kako jo lahko premagati. In zato lahko ustrezno in pravočasno odreagiram in obvladam sile, torej znova prevzamem oblast in se rešim iz ovinka. Ti pač ne. Nimaš predznanja in nimaš občutka. Seveda med samo vožnjo delam po občutku, vendar je treba to od nekje dobiti. Iz predznanja in teorije. O tem se med vožnjo nič ne razmišlja, te sile občutiš podzavestno. Ampak ti pa pač tega nimaš v podzavesti in zato bi mogla misliti na to.

avalanche
01.04.2008, 22:03
Fizika je osnova za premikanje vozil na robu fizikalnih zakonov ampak v praksi pa je pomembnejši ntreniran ritni senzor. ;) Sicer ne vem koliko vozil si tako vozil ampak pri takšni vožnji se iz ovinka praktično ne moreš rešiti kajti premagati ga moraš preden ga vzameš. Za civilno vožnjo ima večina avtomobilov takšen setup, da kaj preveč ne preseneča. Tisti, ki jih je inštruktor v avtošoli naučil še uporabe sklopke v kočljivi situaciji pa se rabijo še manj bati. Tudi tale o matranju današnjega motorja zaradi nizkih vrtljajev zna biti malo bosa. K ekonomični vožnji pa prej pripomoreta predvidevanje in poznavanje delovanja motorjev, čeprav slednje niti ni več tako pomembo, ker ima že itak vsak prikaz trenutne in povprečne porabe, le uporabljati ga mora znati. Imaš pa prekleto prav, da je poznavanje fizike en velik plus in ne samo pri vožnji.

To je res, da se iz ovinka, ko rit enkrat že odnaša, težko rešiš. Ni pa nemogoče. Ravno zato pa govorim, da z izkušnjami in znanjem že prej začutiš in vidiš, da ovinka ne boš zvozil in se že prej pripraviš na pravilno reagiranje. Drugo je, če te preseneti. V tem primeru pride v poštev večkratno popravljanje (v kolikor hitrost ni prevelika), torej ko avto ujamemo in ga zanese v drugo stran in ga zopet ujamemo pa spet v drugo stran...zelo redki so taki, ki avto ujamemjo s prve, brez problemov.

Kar se pa tiče uporaba sklopke, je pa ta pristop napačen. Na treningu varne vožnje so mi pokazali in dokazali, da edina pravilna rešitev pri zdrsu z avtom na sprednji pogon (pri večjih hitrostih) je, da plina ne popuščamo in ne dodajamo, torej ga držimo kakor pred zdrsom, drugih pedal se pa ne dotikamo. Avto ujamemo samo z volanom. Za zadnji pogon velja nekaj podobnega, čeprav za to rabiš biti že precej izkušen, 4x4 pogon je pa zelo odpustljiv proti drugim dvema in popravi veliko voznikovih napak, ampak če greš pa čez mejo, pa ni več možnosti, da se rešiš.

Katrin
01.04.2008, 22:55
Pa kašno računanje? A ti veš kaj pomeni praktična fizika? Drugače pa močno dvomim, da ti veš, kakšne sile so to, kam in kdaj delujejo ali da bi jih celo med samo vožnjo občutila. Zato ti je pač to čudno in sprašuješ neumnosti. Jaz recimo, če mi v ovinku odnese rit, čutim, kolikšna je centrifugalna sila in čutim, koliko oprijema imajo gume. Te občutke povežem s predznanjem, kjer vem, kam in kako deluje ta sila in kako jo lahko premagati. In zato lahko ustrezno in pravočasno odreagiram in obvladam sile, torej znova prevzamem oblast in se rešim iz ovinka. Ti pač ne. Nimaš predznanja in nimaš občutka. Seveda med samo vožnjo delam po občutku, vendar je treba to od nekje dobiti. Iz predznanja in teorije. O tem se med vožnjo nič ne razmišlja, te sile občutiš podzavestno. Ampak ti pa pač tega nimaš v podzavesti in zato bi mogla misliti na to.

:d:d Ok, ti primerek superiornega fizikalnega znanja, jaz centrifugalno silo vidim samo pri pralnem stroju, trenje med sexom, iz ovinkov me kar naprej meče in podzavestno občutim samo sosednji avto med parkiranjem. :rolling::rolling:

freya
02.04.2008, 08:01
Vozniki, če vozimo po omejitvah in pameti, nimamo ravno mnogo izzivov z centrifugalnimi, centripetalnimi silami. V pomoč za boj s temi silami imamo pa dobre gume in ESP...če ne omenjam pouka fizike z gimnazije in fakultete.

mrjerry
02.04.2008, 08:19
Ne, to je praktična fizika. Je pa res, da moraš met tudi občutek za to.

Jaz imam poleg srednjesolske izobrazbe iz fizike se opravljeno maturo, potem pa osem let izobrazbe s podrocja strojnistva, kjer smo obravnavali tudi stvari kot so oprijem gume, delovanje krmilnega mehanizma, dinamiko tekocin, elasto in plastomehaniko.

Pa me je prijatelj bodoci zdravnik kljub temu prav posteno napicil na gokartih.

Pri voznji na cesti je od samega upravljanja avtomobila mnogo pomembnejse spremljanje okolice in hitro reagiranje nanjo. Voznja z ljudmi, ki so ves cas na meji fizike, je pa praviloma skrajno neprijetna.

mrjerry
02.04.2008, 08:25
Kar se pa tiče uporaba sklopke, je pa ta pristop napačen. Na treningu varne vožnje so mi pokazali in dokazali, da edina pravilna rešitev pri zdrsu z avtom na sprednji pogon (pri večjih hitrostih) je, da plina ne popuščamo in ne dodajamo, torej ga držimo kakor pred zdrsom, drugih pedal se pa ne dotikamo. Avto ujamemo samo z volanom. Za zadnji pogon velja nekaj podobnega, čeprav za to rabiš biti že precej izkušen, 4x4 pogon je pa zelo odpustljiv proti drugim dvema in popravi veliko voznikovih napak, ampak če greš pa čez mejo, pa ni več možnosti, da se rešiš.
Koncno nekaj uporabnega :2thumbs:
Se bos pa po mojem strinjal, da je bistveni del treninga varne voznje prakticno usposabljanje in predavanje na tablo, kako resevati prekrmljinje in podkrmiljenje. Praksa ti namrec da obcutek in poveca rezervo treznosti, ko je treba odreagirati na taksne pojavi.

Ce se ti ze slucajno zgodi, da se pojavi potreba po tem, da moras na cesti avto loviti. Meni se je to zgodilo enkrat zaradi oljnega madeza v ovinku. V skoraj desetih letih.

avalanche
02.04.2008, 13:10
Pri voznji na cesti je od samega upravljanja avtomobila mnogo pomembnejse spremljanje okolice in hitro reagiranje nanjo. Voznja z ljudmi, ki so ves cas na meji fizike, je pa praviloma skrajno neprijetna.

To absolutno drži, če govorimo na splošno o vožnji. Jaz sem le iz čisto tehničnega vidika pokazal, zakaj so ženske slabše voznice od moških. Zato sem se omejil zgolj na tehnične dele pri vožnji.

Sam sem avto skozi ovinke lovil že kar nekajkrat, ampak zelo malokrat je bil vzrok prehitra vožnja. To pomeni, da sploh ni treba voziti na robu fizike, saj te spolzka cesta ali celo ovinek sam lahko zelo hitro preseneti. In zato je to znanje zelo uporabno. Kot si že sam povedal: to znanje imaš za rezervo, ko pride nepričakovano. Nikoli pa nebi meje fizike na javnih cestah iskal nalašč.

midlum220
03.04.2008, 10:19
kot poklicna voznica se ne morem vzdržati komentarja. V dolgoletnem kraljevanju na cestah cele evrope, lahko rečem da so lahko ženske kakor tudi moški odlični vozniki, ter nasprotno. Kakšno srečo imamo pa mi da najdemo dobrega voznika je pa ..... :-)

doody
03.04.2008, 19:57
Kot berem tukaj,izgleda,da so danes na cesti večinski vozniki 'filozofi'.Saj med vožnjo 'filozofirajo sami pri sebi o fizikalnih lastnostih vozišča,gum,hitosti itd.'Namen posta seveda nikakor ni to,ampak zaupanje ženskam kot voznicam.Ker ste se pa že tako na veliko razgovorili o teh fizikalnih lastnostih,naj pove kdo od njih,kdo ima krajši refleksi čas,ženska ali moški.
Po moje moški.Saj še nisem nikjer zasledil znanstvenega dokazovanja da je to obratno.To trdim namreč iz lastnih izkušenj.Ženske navadno prej preverijo,če imajo prednost ali ne,šele potem refleks in reakcija.To sicer naredijo v delčku sekunde.Moški najprej reagirajo,šele potem se vprašajo,če je vse narejeno po predpisih.Važno,da reši kritično situacijo.
Ena mojih izkušenj je takale;
Kot poklicni voznik sem nekega temačnega zimskega jutra popravljal kombi na cesti.Parkiral sem z desno polovico na pločniku.Označil sem vozilo z vključenimi štirimi smerniki in trikotnikom za vozilom.
Kar naenkrat se moje vozilo samo premakne naprej.Pogledam okoli sebe in v ogledala,pa nič.Delam naprej,ko naenkrat potrka na moje okno neka 'gospa' in začne vpiti:
"BEDAK,OSEL,CEPEC,BARABA,ZAKAJ SI PARKIRAL NA SREDI CESTE,DA SEM SE ZALETELA VATE."
Začuden izstopim iz vozila ,vprašam gospo,kaj jo je znerviralo,da se tako 'žensko'obnaša.Pokaže mi svojo novo Diano,zarinjeno pod zadnji del mojega vozila.Hmm.Pogled na Diano,je bil resnično smešno boleč.Vprašam jo,kako to,da se je zaletela vame?
"ČE PA NISEM VIDELA TVOJIH ZAVORNIH LUČI!"
hmm
"Gospa,mislim,da ste prepozno začeli zavirati,"ji odvrnem.
"KAJ ZAVIRATI?" odgovori ogorčena.
"NISEM ZAVIRALA,KER NISEM VIDELA TVOJIH ZAVORNIH LUČI.TI SI KRIV,DA SEM SE ZALETELA.DAJ MI KUPONČEK.
Sicer mi nikoli ni bilo jasno,zakaj je vozila z desno polovico vozila po pločniku.
Itd,itd se je nadaljevalo najino kramljanje v zgodnjem mračnem zimskem jutru.

Smaug
04.04.2008, 00:01
Jaz mislim, da teh 9 strani se vedno lahko strnemo v; ce bom na nekoga besen, ker pocne bedarije na cesti, bo to v 95% zenska.
Pa ne, da trdim, da so po defoltu zenske slabse voznice in da vozijo slabo. Ampak izkusnje mi neizpodbitno govorijo, da so za probleme na cestah krive ali zenske ali ljudje, ki nosijo 6 krizev in vec. Pa ce se zenske se tako prickate in razlagate, kako odlicno vozite, so to dejstva.
Pa to se vedno ne pomeni, da ravno ve slabo vozite, ampak dajte biti za trenutek malo realne; z nase strani to ni nikarsen napad na neznejsi spol, so samo nase izkusnje ;)

Katrin
04.04.2008, 06:05
Kako le, če moje izkušnje govorijo, da so za 95% težav na cesti krivi moški? Pa ne bit užaljen, ampak to so dejstva. ;)

summer
04.04.2008, 06:35
btw...danes zjutraj sem enega voznika spustila iz stranske na glavno cesto...povdarjam enega...in tip za mano, je začel trobit in mahat z rokami, kot da je pravkal ušel iz psihiatrije....:d....jaz sem sicer preko ogledala skomignila z rameni in vprašala kaj je narobe, po tem izbruhu, ampak ni bilo več odziva....skratka....ljudje so ob 6 zjutraj zeloooooooooo živčni

freya
04.04.2008, 08:07
Kot berem tukaj,izgleda,da so danes na cesti večinski vozniki 'filozofi'.Saj med vožnjo 'filozofirajo sami pri sebi o fizikalnih lastnostih vozišča,gum,hitosti itd.'Namen posta seveda nikakor ni to,ampak zaupanje ženskam kot voznicam.Ker ste se pa že tako na veliko razgovorili o teh fizikalnih lastnostih,naj pove kdo od njih,kdo ima krajši refleksi čas,ženska ali moški.
Po moje moški.Saj še nisem nikjer zasledil znanstvenega dokazovanja da je to obratno.To trdim namreč iz lastnih izkušenj.Ženske navadno prej preverijo,če imajo prednost ali ne,šele potem refleks in reakcija.To sicer naredijo v delčku sekunde.Moški najprej reagirajo,šele potem se vprašajo,če je vse narejeno po predpisih.Važno,da reši kritično situacijo.
Ena mojih izkušenj je takale;
Kot poklicni voznik sem nekega temačnega zimskega jutra popravljal kombi na cesti.Parkiral sem z desno polovico na pločniku.Označil sem vozilo z vključenimi štirimi smerniki in trikotnikom za vozilom.
Kar naenkrat se moje vozilo samo premakne naprej.Pogledam okoli sebe in v ogledala,pa nič.Delam naprej,ko naenkrat potrka na moje okno neka 'gospa' in začne vpiti:
"BEDAK,OSEL,CEPEC,BARABA,ZAKAJ SI PARKIRAL NA SREDI CESTE,DA SEM SE ZALETELA VATE."
Začuden izstopim iz vozila ,vprašam gospo,kaj jo je znerviralo,da se tako 'žensko'obnaša.Pokaže mi svojo novo Diano,zarinjeno pod zadnji del mojega vozila.Hmm.Pogled na Diano,je bil resnično smešno boleč.Vprašam jo,kako to,da se je zaletela vame?
"ČE PA NISEM VIDELA TVOJIH ZAVORNIH LUČI!"
hmm
"Gospa,mislim,da ste prepozno začeli zavirati,"ji odvrnem.
"KAJ ZAVIRATI?" odgovori ogorčena.
"NISEM ZAVIRALA,KER NISEM VIDELA TVOJIH ZAVORNIH LUČI.TI SI KRIV,DA SEM SE ZALETELA.DAJ MI KUPONČEK.
Sicer mi nikoli ni bilo jasno,zakaj je vozila z desno polovico vozila po pločniku.
Itd,itd se je nadaljevalo najino kramljanje v zgodnjem mračnem zimskem jutru.

tole se pa bere kot kriminalka oz. kriminalna pravljica
btw...si ti zelo naglušen drugače? mene avto zbudi, kaj šele karambol :d

Smaug
04.04.2008, 08:57
Kako le, če moje izkušnje govorijo, da so za 95% težav na cesti krivi moški? Pa ne bit užaljen, ampak to so dejstva. ;)

Tezko Katrin, tezko. Saj ce ne bi zivela v istem mestu bi ti se nekako lahko dal za prav. Tako pa...;)

summer
04.04.2008, 09:02
Zakaj vedno...ampak res vedno....ko so avtomobilske nesreče s smrtnim izidom, kjer igra veliko vlogo alkohol, vedno...ampak res vedno, voznik moški?

Smaug
04.04.2008, 09:10
Agreed :approve:

Ampak to se ne pomeni, da je clovek lev za volanom, samo da je totalen ******. Vsaj zame, no.

summer
04.04.2008, 09:14
seveda....to pomeni, da je človek že totalen ****** po karakterju

Smaug
04.04.2008, 09:23
Vse lepo in prav, ampak to se vedno ne diskreditira tega, da so vecinoma slabi vozniki zenske. Zame je to enako, kot da bi nekdo podobno temo objavil v sportu, le da bi bila tema "zenske ne znajo igrati nogometa". In potem bi se nalepil trop zensk, ki bi rekel, da nemska zenska reprezentanca v nogometu porazi najboljso ekipo futbalerjev, ki jo sestavi nas kosmati del foruma. Kar je fakt. Kot je fakt, da zenske po defoltu igrajo slabse nogomet kot moski.

doody
04.04.2008, 11:16
tole se pa bere kot kriminalka oz. kriminalna pravljica
btw...si ti zelo naglušen drugače? mene avto zbudi, kaj šele karambol :d
Nisem bil naglušen,ampak motor mojega vozila je bil prižgan,pa še zatopljen sem bil v popravilo,tako,da res nisem slišal trka.Tip vozila IMV kombi,so bili zelo glasni,če tega ne veš.Ni pravljica,je pač resničen dogodek.Ne vem sicer koliko si ti star,sklepam pa,da nisi še videl takega kombija,ker jih že zelo dolgo ne izdelujejo več.Če pri tem vozlu nisi bil tudi avtomehanik,si ga težko uporabljal dolgo časa,ali pa bankrotiral na račun mehanikov.Jajca pač.

freya
04.04.2008, 11:37
Nisem bil naglušen,ampak motor mojega vozila je bil prižgan,pa še zatopljen sem bil v popravilo,tako,da res nisem slišal trka.Tip vozila IMV kombi,so bili zelo glasni,če tega ne veš.Ni pravljica,je pač resničen dogodek.Ne vem sicer koliko si ti star,sklepam pa,da nisi še videl takega kombija,ker jih že zelo dolgo ne izdelujejo več.Če pri tem vozlu nisi bil tudi avtomehanik,si ga težko uporabljal dolgo časa,ali pa bankrotiral na račun mehanikov.Jajca pač.

star sem toliko, da se spomnim jugecov in stoenk :d
Smo pa že skozi temo ugotovili, da so bile včasih ženske voznice eksoti, dandanes pa vidiš na cestah pol-pol.
Ženske samo zaradi tega, ker so drugega spola, ne zaostajajo po vozniških sposobnostih. Če vzamemo kriterij, da je dober voznik VAREN VOZNIK, ženske celo prednjačijo, ker povzročijo manj nesreč kot moški. Žal fantje. Trend na naših cestah gre v smer umirjanja prometa, omejevanju hitrosti, previdnosti. Za dirkalne sposobnosti pa so verjetno boljši fantje, ker so bolj nagnjeni k agresivnosti, tveganju itd.
;)

avalanche
04.04.2008, 12:21
star sem toliko, da se spomnim jugecov in stoenk :d
Smo pa že skozi temo ugotovili, da so bile včasih ženske voznice eksoti, dandanes pa vidiš na cestah pol-pol.
Ženske samo zaradi tega, ker so drugega spola, ne zaostajajo po vozniških sposobnostih. Če vzamemo kriterij, da je dober voznik VAREN VOZNIK, ženske celo prednjačijo, ker povzročijo manj nesreč kot moški. Žal fantje. Trend na naših cestah gre v smer umirjanja prometa, omejevanju hitrosti, previdnosti. Za dirkalne sposobnosti pa so verjetno boljši fantje, ker so bolj nagnjeni k agresivnosti, tveganju itd.
;)

Ženske ste ravno zato slabše voznice, ker se ločite po spolu. To sem lepo pokazal v tistem delu o fiziki in strojništvo. Ker edini ženski odgovori so bili nekjaj, kar naj bi bila sarkastična šala. Da je dober voznik varen voznik, drži, ampak ženske ste PREVIDNE. ne varne. Kar je nekaj čisto drugega. Ne vdimim pa povezave med tem, koliko nesreč kdo povzroči in dobrim voznikom. Za nesrečo je možnih nešteto vzrokov. Čeprav ne vem, od kej ti podatek, da moški povzročijo več nesreč. Moraš poiskati dejanskega povzročitelja. Če gre trend k umirjenosti in previdnosti, zakaj so novi avtomobili vedno močnejši in hitrejši? In od kje ti spet, da so dirkači nagnjeni k agresivnosti? Še noben dirkač, ki je bil agresiven, ni bil dober.

summer
04.04.2008, 12:28
:rofl::rofl::rofl::rofl:

Slowhand
04.04.2008, 14:40
Ženske ste ravno zato slabše voznice, ker se ločite po spolu. To sem lepo pokazal v tistem delu o fiziki in strojništvo. Ker edini ženski odgovori so bili nekjaj, kar naj bi bila sarkastična šala. Da je dober voznik varen voznik, drži, ampak ženske ste PREVIDNE. ne varne. Kar je nekaj čisto drugega. Ne vdimim pa povezave med tem, koliko nesreč kdo povzroči in dobrim voznikom. Za nesrečo je možnih nešteto vzrokov. Čeprav ne vem, od kej ti podatek, da moški povzročijo več nesreč. Moraš poiskati dejanskega povzročitelja. Če gre trend k umirjenosti in previdnosti, zakaj so novi avtomobili vedno močnejši in hitrejši? In od kje ti spet, da so dirkači nagnjeni k agresivnosti? Še noben dirkač, ki je bil agresiven, ni bil dober.

razlog je enostaven - tehnika gre naprej...s tem ko kupiš hitrejši in zmogljivejši avto si nisi kupil pravice vozit nad omejitvami itd....so pa takšni avtomobili vsekakor bolj varni zaradi vgrajene varnostne opreme,ki dopušča vozniku tudi kakšno napako,pa tudi možnost preživetja ob trkih je večja...
zelo poučna oddaja je bila Deutche Autobahn na htv....tam ti na cca.60% cestišča dopuščajo možnost gret kolkr gre (ni omejitev hitrosti)..posledice ob trkih pri 300/h so znane - špohtl pa drajsej kr je ostal....na ostalih delih,kjer so pa omejitve,se pa izvaja nadzor in konkretno kaznuje kršitelje - dobesedno....
sama cesta je pa zgrajena tako,da zadeve dopušča,pa tud policija ima ustrezna vozila in tehniko,da zadeve nadzoruje...
pri nas je pa situacija obratna...cestišča stanejo več kot cel deutche autobahn,tehnike za nadzor izredno malo (skoraj ni),posledično s tem pa divjakov kolikor hočeš....
če se malo voziš po tujini,ti bo tale post hitro jasen...
če pa zračunaš,koliko stane kamera in ostala oprema za kontrolo prometa v primerjavi s človeškim življenjem in ostalo materialno škodo,ki nastane ob nesreči - skor ne bi komentiral....

nejc
04.04.2008, 16:40
Eno uro že googlam, pa ne najdem podatka o tem, koliko je udeležencev v prometu po spolu in koliko je povzročiteljev prometnih nesreč po spolu.

Dokler ne bomo tega dvojega našli, je vse osebno mnenje.

Moje mnenje je, da ženske nimajo tolikšne prostorske zaznave(izhaja iz pradavnine) kot moški in da ima povprečen moški več interesa za tehnično plat vožnje in avtomobilov.

Zaradi tega se povprečen moški bolje obnese na dirkališču, v cestnem prometu ga znajo druge negativne lastnosti kot je želja po adrenalinu, nestrpnost ipd. pripeljati v več kritičnih situacij kot povprečno žensko voznico. Čeprav zna kritične situacije reševat bolje, zaradi kvantite le teh več moških povzroči hujšo prometno nesrečo, medtem ko ženske večkrat le zvijajo pleh.

@Slowhand: Dober post. Kriva je država, ker takšne razmere na slovenskih cestah dopušča. Po znanem receptu se lotevajo kurative namesto preventive.

Ampak brez skrbi, z novim ZVCP se bo vse rešilo.:(

freya
04.04.2008, 17:47
Trditev, da je več povzročiteljev nesreč moških, izhaja iz pogostih policijskih poročil.
Navajam eno ;)
klikni (http://www.policija.si/portal/szj/szj_prikaz_det.php?id=18)

doody
04.04.2008, 18:31
Bo kar držalo,da je več moških povzročitelejv prometnih nesreč,saj je tudi več moških voznikov kot voznic.Takšno je namreč moje mnenje,ki temelji predvsem na predvidevanju.

Andreea
04.04.2008, 22:43
Ne, ne, ne...

Vec moskih je v nesrecah udelezenih zato, ker se samo izogibajo zmesanim zenskam, ki nepravilno vozijo, in se tako potem zaletijo raje v drugega moskega, kot v zensko. Kavalirji pac.

Tko da so v resnici zenske krive. :(

:clown:

Katrin
04.04.2008, 22:49
btw...danes zjutraj sem enega voznika spustila iz stranske na glavno cesto...povdarjam enega...in tip za mano, je začel trobit in mahat z rokami, kot da je pravkal ušel iz psihiatrije....:d....jaz sem sicer preko ogledala skomignila z rameni in vprašala kaj je narobe, po tem izbruhu, ampak ni bilo več odziva....skratka....ljudje so ob 6 zjutraj zeloooooooooo živčni

To ni še nič, poskusi zadevo naredit popolne v rush hour... :nonono: to so potem verjetno tisti, ki obvladajo fiziko.

Katrin
04.04.2008, 22:50
Tezko Katrin, tezko. Saj ce ne bi zivela v istem mestu bi ti se nekako lahko dal za prav. Tako pa...;)

Ne, ne, jaz sem sto posto do amena prepričana v to. Verjemi mi. ;)

Katrin
04.04.2008, 22:54
Eno uro že googlam, pa ne najdem podatka o tem, koliko je udeležencev v prometu po spolu in koliko je povzročiteljev prometnih nesreč po spolu.

Moje mnenje je, da ženske nimajo tolikšne prostorske zaznave(izhaja iz pradavnine) kot moški in da ima povprečen moški več interesa za tehnično plat vožnje in avtomobilov.

Đizus, na Statističnem zavodu RS je povezava na Policijsko stran s temi statistikami za vsako leto do 1991 leta nazaj.
Ah, je že Freya uredil :) še dobro da imamo ženske, ki kaj najdejo na forumu :)

Me pa zanima več o tisti pradavnini...

Smaug
05.04.2008, 00:37
Slika realnega vsakdana; moski nacnemo debato o tem, kako je nas spol boljsi v necem (recimo sraufanju masin starih Golfov), nakar se neznejsi spol MORA vmesati v debato, rezultat tega pa je jasen - moski se moramo nakoncu opravicevati, ker smo spljoh naceli temo (za kar smo prej zmotno mislili, da se zensk ne tice), se opravicevati, ker smo spljoh upali pomisliti, da smo v necem boljsi od zensk in potem pospravljati hiso se najmanj dva meseca, da nam to nehajo metati naprej vsak (ne)primeren trenutek.
Seveda je pri tem kristalno jasno in neoporecno, da se ne razumemo v kuhanje, modo, vzgojo otrok, pospravljanje, stil, ples, 8 urne obiske shoping centrov in fantasticnosti zadnje romanticne nanizanke, ki jo je kupila komericalna televizija (to name just a few).

Zenske znajo vse, moski smo jim pak enakovredni v dolocenih (nepomebnih) stvareh, ostalo pa tako ali tako ne razumemo :approve:

Katrin
05.04.2008, 07:31
Sedaj bom govorila zase, ampak načeloma je narava mojega strokovnega znanja taka, da vem, da je "ločevanje nagnjenosti do določenega znanja po spolu" popolnoma neumestno. Zato dobim pike tudi ko ženske spravijo skupaj podobne umotvore ne samo moški :)
In se načeloma nikoli ne spuščam v tako debato, ki si jo nakazal. Vzame preveč energije. Je pa zanimivo, da nikoli nihče ne debatira, v čem ste slabši in kako to spremeniti. Imam občutek, da ste moški blazno samozadovoljni s tem, da se ne razumete v pospravljanje, kuhanje, vzgojo otrok in podobna dela in da ste nam z velikim veseljem prepustili v kao večje vedenje o tem...

doody
05.04.2008, 10:55
Sedaj bom govorila zase, ampak načeloma je narava mojega strokovnega znanja taka, da vem, da je "ločevanje nagnjenosti do določenega znanja po spolu" popolnoma neumestno. Zato dobim pike tudi ko ženske spravijo skupaj podobne umotvore ne samo moški :)
In se načeloma nikoli ne spuščam v tako debato, ki si jo nakazal. Vzame preveč energije. Je pa zanimivo, da nikoli nihče ne debatira, v čem ste slabši in kako to spremeniti. Imam občutek, da ste moški blazno samozadovoljni s tem, da se ne razumete v pospravljanje, kuhanje, vzgojo otrok in podobna dela in da ste nam z velikim veseljem prepustili v kao večje vedenje o tem...
Hmm.To sploh ne drži,da smo moški samozadovoljni zaradi takih zadev kot jih navajaš.Na tvoje persenečenje,je ogromno moških ,ko počnejo ravno to,za kar jih obsojaš,da naj ne bi počeli.Pa se zato še noben moški ni pritožil,da mora delati take stvari poleg službe seveda.Ženske pa kar naprej jamrajo,kako da so obremenjene še z družinskimi opravili,poleg kariere.

Andreea
06.04.2008, 23:28
:rofl: :rofl: :rofl:

ogromno moških? koliko je to ogromno? en procent ali en promil? :rolling:
najbrž je za vas nekatere to res ogromno. :veryevil: sama osebno poznam natanko tri take.

sesanje hodnika 3-x na leto zame pač ni delitev dela. in celo ne pritožujete se, ker vam ni treba delat? :veryevil: za to si pa res zaslužite plaketo :veryevil:

Ker moškim, ki jemljejo ženske za enakovredne (vključno z delom doma), se ni treba potrjevat s tem, da so edino moški dobri vozniki in da edino ženske znajo kuhat. Z ostalimi pa itak ni vredno imet opravka, vsaj ne podrobnejšega.

summer
07.04.2008, 06:41

Zaradi tega se povprečen moški bolje obnese na dirkališču, v cestnem prometu ga znajo druge negativne lastnosti kot je želja po adrenalinu, nestrpnost ipd. pripeljati v več kritičnih situacij kot povprečno žensko voznico. Čeprav zna kritične situacije reševat bolje, zaradi kvantite le teh več moških povzroči hujšo prometno nesrečo, medtem ko ženske večkrat le zvijajo pleh.

@Slowhand: Dober post. Kriva je država, ker takšne razmere na slovenskih cestah dopušča. Po znanem receptu se lotevajo kurative namesto preventive.

Ampak brez skrbi, z novim ZVCP se bo vse rešilo.:(

Ne rabiš Googlat...vprašaj na bližjo večjo policijsko postajo

mrjerry
07.04.2008, 07:00

Prav zanimivo, jaz sem sveto preprican, da vecina zensk nima pojma o kuhanju, da o vzgoji otrok sploh ne bi zaceli :approve:

freya
07.04.2008, 07:19
Bo kar držalo,da je več moških povzročitelejv prometnih nesreč,saj je tudi več moških voznikov kot voznic.Takšno je namreč moje mnenje,ki temelji predvsem na predvidevanju.

Predvidevam, da to ne bo držalo, ker se za vozniški izpit odločajo že kar vsi, ki jim je to finančno zmožno, ne gledena spol.
:shy:

summer
07.04.2008, 07:28
Prav zanimivo, jaz sem sveto preprican, da vecina zensk nima pojma o kuhanju, da o vzgoji otrok sploh ne bi zaceli :approve:
Jaz pa to isto, kot vožnjo, ne ločujem po spolu....ker nima smisla....ker smo vsi ljudje....in naše genitalije ne odločajo, kdo je v čem boljši...:approve:po mojem no:d

mrjerry
07.04.2008, 08:50
Hvala za razumevanje, summer :) :kisses:

summer
07.04.2008, 09:10
Hvala za razumevanje, summer :) :kisses:
Klonim pametnejšim:):kisses:

nejc
07.04.2008, 09:16
Đizus, na Statističnem zavodu RS je povezava na Policijsko stran s temi statistikami za vsako leto do 1991 leta nazaj.
Ah, je že Freya uredil :) še dobro da imamo ženske, ki kaj najdejo na forumu :)

Me pa zanima več o tisti pradavnini...
Na freyino statistiko sem vmes naletel, vendar so me zavedle preglednice, v katerih niso omenjeni moški in ženske. Preveč površen očitno.

Poleg tega bi bilo potrebno pridobiti še podatek o razmerju moški/ženske med udeleženci v prometu, da bi dobili celotno sliko.

Glede pradavnine. "Allan in Barbara Pease: Zakaj moški ne poslušajo ... in ženske ne znajo uporabljati zemljevidov". Zanimivo branje.

freya
07.04.2008, 10:02
Psihološki testi na splošno razkrivajo, da imajo moški nekoliko boljšo sposobnost prostorske orientacije, kar ne poemni, da so ženske popolnoma brez te sposobnosti in da imajo vsi moški nadpovprečno razvito to sposobnost.
Že precej strani nazaj smo ugotovili, da sposobnost orientacije nima odločilnega pomena za varno vožnjo, da odločajo drugi dejavniki...previdnost, netveganje, neagresivnost, nervoza.
Splošna težja orientacija v prostoru pripomore k kaki zviti pločevini pločevini pri parkiranju več, zato nekoliko večji procent nesreč, ki jih povzročijo ženske pri parkiranju, pri nesrečah s smrtnih izidom pa krepko prednjačijo moški.

mrjerry
07.04.2008, 11:57
Najpomembnejsa stvar na cesti je `awareness'. To pomeni, ali spremljas dogajanje na cesti, ali znas najti varno priloznost za prehitevanje, ali vidis 50 metrov naprej nekoga, ki bi rad zapeljal na prednostno cesto (in te potencialno izsilil), ali ves kdaj je treba razmisljati, ali si v mestu na pravem pasu...

Katrin
07.04.2008, 17:38

Sam da se strinjamo, da praktično nihče ne zna nič prav dobro ;)

doody
07.04.2008, 19:49
Predvidevam, da to ne bo držalo, ker se za vozniški izpit odločajo že kar vsi, ki jim je to finančno zmožno, ne gledena spol.
:shy:
Zdi se mi,da upoštevaš smo amaterske voznice in voznike.
Poglej samo procent poklicnih voznikov proti poklicnim voznicam motornih vozil.Mislim da je še vedno nekje 90% proti 10% v prid moškim voznikom.;)Zato je moje mnenje takšno,kot sem napisal v prejšnjem postu.

Smaug
07.04.2008, 21:16
:rofl: :rofl: :rofl:

ogromno moških? koliko je to ogromno? en procent ali en promil? :rolling:
najbrž je za vas nekatere to res ogromno. :veryevil: sama osebno poznam natanko tri take.

sesanje hodnika 3-x na leto zame pač ni delitev dela. in celo ne pritožujete se, ker vam ni treba delat? :veryevil: za to si pa res zaslužite plaketo :veryevil:

Ker moškim, ki jemljejo ženske za enakovredne (vključno z delom doma), se ni treba potrjevat s tem, da so edino moški dobri vozniki in da edino ženske znajo kuhat. Z ostalimi pa itak ni vredno imet opravka, vsaj ne podrobnejšega.

Nauci se brati: razen tebe do sedaj v tej temi se nihce ni uporabil imperativa za sposobnost/nesposobnost dolocenega spola opravljati neko delo.

Primer sem navedel prav iz tega razloga, ker se pricakoval kaksnega od takih postov. Zal ima đeri tukaj se kako prevec prav: dandanes poznam vec moskih, ki znajo kuhati, pospravljati in vzgajati otroke, kot pa predstavnic mlajsega neznejsega spola. Ker so zenske dandanes prevec emancipirane za taksne stvari.
(preden me zenski del populacije tukaj raztrga na koscke; se vedno ste primernejse za ta del in to vsekakor ne mislim v slabsalnem smislu).

Sicer pa se enkrat: ali smo moski lahko v cemerkoli, kar je pozitivno, boljsi od zensk?

Katrin
07.04.2008, 22:17
Neumestno vprašanje, ne moški in ne ženske ne moremo biti boljše v čemerkoli, ker je delitev sposobnosti glede na spol, družbena.

Andreea
07.04.2008, 22:48
Neumestno vprašanje, ne moški in ne ženske ne moremo biti boljše v čemerkoli, ker je delitev sposobnosti glede na spol, družbena.

:approve:

Andreea
07.04.2008, 22:57
Sicer pa se enkrat: ali smo moski lahko v cemerkoli, kar je pozitivno, boljsi od zensk?
odgovor je NE! :veryevil:
ampak seveda velja tudi obratno :p

(...se vedno ste primernejse za ta del in to vsekakor ne mislim v slabsalnem smislu).
s tem se pa ne morem strinjat. zakaj bi bili moski manj primerni? pomojem mulc rabi moski in zenski prispevek - potrebna sta OBA ENAKOVREDNO. :shy:

Smaug
07.04.2008, 23:01
Bullshit :approve:

Ravno zaradi druzbene nedelitve oziroma nerazlikovanja ter izenacevanja zivimo v tako "demokratsko" usranem svetu.

Sam rade volje priznam, da so/ste zenske sposobne opravljati nebroj zaposlitev boljse kot jaz, sem pa se vedno mnenja, da zenske niso kvalificirane za mnogo sluzb, zaradi naravnih in karakternih danosti (svaka cast redkim izjemam). To potrjuje tudi realno zivljenje. Bi mi katera potem prosim zaupala, kaksna sovinisticna zarota je to, da se recimo v gradbenistvu zaposlujejo vecinoma moski, za manufakturo pa vecinoma zenske?

Smaug
07.04.2008, 23:04
s tem se pa ne morem strinjat. zakaj bi bili moski manj primerni? pomojem mulc rabi moski in zenski prispevek - potrebna sta OBA ENAKOVREDNO. :shy:

Otrok lazje prezivi brez oceta, kot brez mame. Znanstveno in psiholosko dokazano. Splosno gledano tudi pri drugih vrstah glavno skrb za narascaj prevzamejo mame.

Se pa vsekakor strinjam, da sta za normalen razvoj otroka pomembna oba starsa in enakovredna angaziranost le teh.

Andreea
07.04.2008, 23:40
Otrok lazje prezivi brez oceta, kot brez mame. Znanstveno in psiholosko dokazano...
resnicno, do dveh, treh let. :approve: in potem dobimo cel kup moskih in zensk, primernih za zdravljenje po rugljevem principu (ce si lahko dovolim bit malo zleht :veryevil: )
... namenjen je bil lazjemu razumevanju mojega stalisca. Ki je, kot vedno, napacno.
bogii :d :d
:kisses:

no saj - razhajamo se ravno v tem, da eni mislimo, da ima dolocen spol boljse (recimo biolosko dane) predizpozicije, drugi pa da ne.
jaz mislim da ne, z izjemo fizicne moci. edine razlike ki jih sama vidim so posledica vzgoje. govorim na splosno, jasno je da ima vsak posameznik ponavadi eno ali nekaj podrocij bolje izrazenih. zakaj? punckam ze od malega "tupijo", da so zenske manj primerne za matematiko, voznjo avta, branje zemljevidov, da morajo biti puncke krhke in fine in se igrati z lutkicami... fantki pa se morajo sami znajti v situacijah, biti bolj tough, se jim dopusca vec divjanja (posledicno vec preizkusanja mej tiste "vsakdanje" fizike) in na splosno se od potomcev moskega spola pricakuje vec in bolje kot od zenskega. posledicno (nekatere) zenske (s ponavadi nizjo samozavestjo) cutijo, da se morajo besno dokazovati in zmorejo vse same in seveda bolje od moskih. se enkrat - govorim na splosno o vzgoji na nasi zemljepisni sirini, ne o posameznih primerih.

da bi bile take "predizpozicije" biolosko dane po spolu, ne verjamem. oz. tega do zdaj se nisem zasledila. :dontknow:

Katrin
08.04.2008, 06:08
Bi mi katera potem prosim zaupala, kaksna sovinisticna zarota je to, da se recimo v gradbenistvu zaposlujejo vecinoma moski, za manufakturo pa vecinoma zenske?

Odlično vprašanje, to je tudi meni popolnoma nejasno. Vsi imamo 10 prstov na rokah - ti prsti lahko pritiskajo na gumbke v žerjavu ali pa premikajo tkanino pred šivalnim strojem z enakim rezultatom. Zakaj ni pa nobene ženske v vodstvu tako manufakture kot tudi gradbenih podjetij, ko niti vseh 10 prstov ne potrebuješ, mi je pa še manj jasno...

freya
08.04.2008, 06:44

dojenje gre moškim le malo slabše od ...rok :d

freya
08.04.2008, 06:55
Malo ste zabluzili.
Dejstvo: Vožnja navadnega osebnega vozila ni nobena umetnost, katere bi se lahko naučili dobro obvladati le moški. Drugo so špedicijske vožnje, dirkanje..za to so potrebne druge dispozicije, mnoge teh so v genih, ni pa nujno, da so vezane na spol. Vprašanje..v čem bi bila slabša dirkačica Schumacherjeva hčerka, s enakimi zanimanji in lastnostmi kot njen oče?

Smaug
08.04.2008, 07:57
"z enakimi zanimanji".... pardon, ampak jako me moti ;)

Hm, jaz se vedno zagovarjam mnenje, da se psihofizicne lastnosti razlikujejo po spolu in da so recimo za profesionalno voznjo zahtevani doloceni napori in sposobnosti, ki so za zenske veliko zahtevnejse, kot pa za moske (iz cisto naravnih dispozicij), ergo je moskim lazje oziroma se boljse znajdejo/soocajo s to nalogo.

Odlično vprašanje, to je tudi meni popolnoma nejasno. Vsi imamo 10 prstov na rokah - ti prsti lahko pritiskajo na gumbke v žerjavu ali pa premikajo tkanino pred šivalnim strojem z enakim rezultatom. Zakaj ni pa nobene ženske v vodstvu tako manufakture kot tudi gradbenih podjetij, ko niti vseh 10 prstov ne potrebuješ, mi je pa še manj jasno...

No, tukaj se motis, ampak nisem govoril o samem vodstvu (takoj k vrhu, a :)). Dajmo zaceti s prekladanjem cementa. Ena od stvari, zakaj toliko zensk v manufakturi, ker so veliko bolj potrpezljive in natacne, kot moski. Moski so po drugi strani fizicno krepkejsi, zatorej bolj primerni za fizicno zahtevnejsa dela. Vedno bilo. Torej smo razlicni.

edine razlike ki jih sama vidim so posledica vzgoje. govorim na splosno, jasno je da ima vsak posameznik ponavadi eno ali nekaj podrocij bolje izrazenih. zakaj? punckam ze od malega "tupijo", da so zenske manj primerne za matematiko, voznjo avta, branje zemljevidov, da morajo biti puncke krhke in fine in se igrati z lutkicami... fantki pa se morajo sami znajti v situacijah, biti bolj tough, se jim dopusca vec divjanja (posledicno vec preizkusanja mej tiste "vsakdanje" fizike) in na splosno se od potomcev moskega spola pricakuje vec in bolje kot od zenskega. posledicno (nekatere) zenske (s ponavadi nizjo samozavestjo) cutijo, da se morajo besno dokazovati in zmorejo vse same in seveda bolje od moskih. se enkrat - govorim na splosno o vzgoji na nasi zemljepisni sirini, ne o posameznih primerih.

:approve:, s tem se popolnoma strinjam, dandanes je to se najpomembnejsi faktor.

mrjerry
08.04.2008, 08:09

Predvsem zato ne, ker se vodilnih polozajev ne deli okrog po pavsalnem pravilu pravicnosti in nacelu enakomerne porazdelitve moskih in zensk ter zraven se vseh religij in barv po svetu. Razlogi so povsem drugi.

nejc
08.04.2008, 15:49
Enakopravni JA.

Enaki NE.

Zakaj se mešata ta dva pojma?

Katrin
08.04.2008, 17:50
"z enakimi zanimanji".... pardon, ampak jako me moti ;)

Hm, jaz se vedno zagovarjam mnenje, da se psihofizicne lastnosti razlikujejo po spolu in da so recimo za profesionalno voznjo zahtevani doloceni napori in sposobnosti, ki so za zenske veliko zahtevnejse, kot pa za moske (iz cisto naravnih dispozicij), ergo je moskim lazje oziroma se boljse znajdejo/soocajo s to nalogo.

No, tukaj se motis, ampak nisem govoril o samem vodstvu (takoj k vrhu, a :)). Dajmo zaceti s prekladanjem cementa. Ena od stvari, zakaj toliko zensk v manufakturi, ker so veliko bolj potrpezljive in natacne, kot moski. Moski so po drugi strani fizicno krepkejsi, zatorej bolj primerni za fizicno zahtevnejsa dela. Vedno bilo. Torej smo razlicni.

:approve:, s tem se popolnoma strinjam, dandanes je to se najpomembnejsi faktor.

Jaz zagovarjam mnenje, da so razlike med spoloma (do samih bioloških spolnih znakov) družbeno pogojene. Fizična dela zahtevajo fizično zmoglivejšega človeka. 500 let nazaj so ljudje obeh spolov delali z ramo ob rami na polju, ženske so bile močnejše konstitucije preprosto zato, ker so morale biti. Če ti človeka od rojstva navajaš na ročna dela in kasneje obuješ v visoke pete, bo pač prilagodil konstitucijo minimalnemu možnem fizičnemu naporu. Pa reciva da je to današnja realnost. Kljub temu je % prenašanja cementa na gradbišču zelo majhen v primerjavi s skupnim delom; upravljanje žerjava, raznih mešalcev, gradbenih strojev, valarja, prevažanje izkopanega peska na drug konec mesta... pred leti sem delala v tiskarni Dela, kjer so ženske nad 50 let cele dneve prelagala 5 kil težke knjige na palete. Jaz sem ušla po treh dneh, ker nisem več čutila rok. Zakaj lahko ženske prelagajo težke knjige v tiskarni, 'ne smejo' pa upravljat z gumbki žerjava?

Da so ženske bolj potrpežljive in natančne je tako posploševanje, da je kar boleče. Seveda so, nekatere. In nekatere so kolerične in živčne (moški jih hitro označijo kot histerične). Nekateri moški so potrpežljivi in natančni, spet drugi kolerični in živčni. Enak stereotip je, da so ženske bolj empatične in s tem bolj primerne za emotivne poklice. Ogromno žensk je, ki jih tuji problemi niti malo ne zanimajo niti ne znajo delat z ljudmi (jaz med drugim). Samo zato, ker si sposoben rojevanja, še ne pomeni, da te zanima vsako dete, ki priskaklja mimo.

Katrin
08.04.2008, 17:51
Predvsem zato ne, ker se vodilnih polozajev ne deli okrog po pavsalnem pravilu pravicnosti in nacelu enakomerne porazdelitve moskih in zensk ter zraven se vseh religij in barv po svetu. Razlogi so povsem drugi.

Vprašanje je bilo retorično.

Smaug
08.04.2008, 22:24
Jaz zagovarjam mnenje, da so razlike med spoloma (do samih bioloških spolnih znakov) družbeno pogojene. Fizična dela zahtevajo fizično zmoglivejšega človeka. 500 let nazaj so ljudje obeh spolov delali z ramo ob rami na polju, ženske so bile močnejše konstitucije preprosto zato, ker so morale biti. Če ti človeka od rojstva navajaš na ročna dela in kasneje obuješ v visoke pete, bo pač prilagodil konstitucijo minimalnemu možnem fizičnemu naporu. Pa reciva da je to današnja realnost. Kljub temu je % prenašanja cementa na gradbišču zelo majhen v primerjavi s skupnim delom; upravljanje žerjava, raznih mešalcev, gradbenih strojev, valarja, prevažanje izkopanega peska na drug konec mesta... pred leti sem delala v tiskarni Dela, kjer so ženske nad 50 let cele dneve prelagala 5 kil težke knjige na palete. Jaz sem ušla po treh dneh, ker nisem več čutila rok. Zakaj lahko ženske prelagajo težke knjige v tiskarni, 'ne smejo' pa upravljat z gumbki žerjava?

Da so ženske bolj potrpežljive in natančne je tako posploševanje, da je kar boleče. Seveda so, nekatere. In nekatere so kolerične in živčne (moški jih hitro označijo kot histerične). Nekateri moški so potrpežljivi in natančni, spet drugi kolerični in živčni. Enak stereotip je, da so ženske bolj empatične in s tem bolj primerne za emotivne poklice. Ogromno žensk je, ki jih tuji problemi niti malo ne zanimajo niti ne znajo delat z ljudmi (jaz med drugim). Samo zato, ker si sposoben rojevanja, še ne pomeni, da te zanima vsako dete, ki priskaklja mimo.

Vecina = posplosevanje
Demokracija = posplosevanje
Enakost = posplosevanje

Ko govorimo o skupini ljudi, pac ne moremo mimo posplosevanja, ne vem, kaj tukaj ne bi bilo jasno. In ja, med 5 in 50 kil je razlika.

mrjerry
09.04.2008, 07:19
Vprašanje je bilo retorično.

Pa sem vseeno rajsi podal odgovor, kot pa razmisljal, kaj naj bi sprasevalec zelel povedati (kot je sicer praksa pri retoricnih vprasanjih) ;)

Katrin
09.04.2008, 18:51
Tudi prav, sam da se štekava. :)

MODRI_ZOB
12.05.2008, 09:00

NE.:d

doody
20.05.2008, 16:39
Pozdravljeni!
Samo ,nekaj bi povedala.Sem soproga Doodyja.Sem šofer že 19 let.Pa tudi brez karambola,zaenkrat. Meni je dejal ,inštruktor,ko sem delala izpit,da se moram zavedati , ko sem na cesti ,sem vedno potencianalni kandidat za morilca.To imam vedno v glavi,ko grem na cesto z avtom.Ja ,boste dejali ,lahko se danes kaj zgodi.Res je , tudi jaz se tega zavedam.Malo več šoferske kulture ,pa bo .To velja za vse.
Samo ,ko moški zagleda žensko za volanom, je "baba blesava,kdo ti je dal izpit?"
Ooooo moški,ja ,tudi
za vas velikokrat velja isto.Če bi bila jaz policaj,bi bila kriza,vam povem.Velikokrat je pa res ,da me je tudi sram, da sem ženskega spola,kaj nekatere počno na cesti,ggrroozza.
lp

Katrin
20.05.2008, 23:18
Doody, kako se počutiš?

freya
21.05.2008, 06:37
Le kdo je dal izpit mojemu sosiju, profesionalnemu šoferju, se tudi jaz sprašujem.
V nekaj minutah, ko je vozil za mano in pred mano, bi lahko ugotovila, da nima pojma o vožnji ;)
Seveda sam o sebi misli, da je največji đek na vasi. Torej v nekaj minutkah
- vožnja brez varnostne razdalje, brez razdalje sploh
- prehitevanje čez polno črto
- prekoračitev hitrosti
- prehitevanje treh vozil naenkrat
- nepravilna menjava voznih pasov ( vožnja naravnost iz pasu za zavijanje na levo)
- vožnja v rdečo
- vožnja z nekaj maligani

če se da komu seštevat kazni ;)

doody
22.05.2008, 12:49
Doody, kako se počutiš?
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Grrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!

Mowgli
22.05.2008, 12:52
A ti bo še dovolila voziti? :clown: :veryevil:

doody
22.05.2008, 13:46
Pozdravljeni.
Oja ,kar dobro se počuti,če lahko jaz odgovorim namesto njega.Pa tudi popolnoma mi zaupa,kar se tiče šofiranja.Večkrat,spremljam avto šole,kako učijo svoje kliente.Od Brezovice,pa do Vrhnike,standarno vozijo 60 na uro.Čeprav so omejitve od 50 ,70 km/h.Ne moreš verjet,kako učijo mlade voznike.Saj po eni strani nič čudnega,da je taka nedisciplina, na cesti.Saj so inštruktorji , mlajši kot pa njihovi klienti.Včasih so bili inštruktorji izkušeni šoferji, z vsaj 5 ali več letno prakso.Tako ,da te je podučil ,kakšne nevarnosti,se lahko zgodijo,če nisi pozoren na razne nevarnosti.Kako bo mlad inštruktor,brez kakšne koli prakse ,kot šofer, podučil svojega klienta,kaj se mu lahko zgodi ,na cesti,če bo preveč predrzen.Veliko primerov vem,ker je bilo preveč zakomplicirano,voziti po Ljubljani,so šli pa v Postojno,delat izpit.Tam ga je pa naredil iz prve,ja sigurno,saj tam sta dva semaforja ,nekaj ovinkov,pa evo izpit pa le ima.ko pa pride v Ljub.se pa zgubi.Ja seveda,ne ,zdaj ko je naredil naš otrok,naj bo fant ali punca izpit,rabi pa še avto,da bo frajer,kaj lepega ,močnega.Pa so problemi tu.
Skratka, zopet povdarjam,nobene šoferske kulture ni.
lp

doody
22.05.2008, 14:21
A ti bo še dovolila voziti? :clown: :veryevil:
Sem že ob avtonomijo.Temu pravi moja boljša polovica'EMANCIPACIJA'.:mad::mad::mad:

zeriX
26.06.2008, 08:14
Pozdravljeni!
Samo ,nekaj bi povedala.Sem soproga Doodyja.Sem šofer že 19 let.Pa tudi brez karambola,zaenkrat. Meni je dejal ,inštruktor,ko sem delala izpit,da se moram zavedati , ko sem na cesti ,sem vedno potencianalni kandidat za morilca.To imam vedno v glavi,ko grem na cesto z avtom.Ja ,boste dejali ,lahko se danes kaj zgodi.Res je , tudi jaz se tega zavedam.Malo več šoferske kulture ,pa bo .To velja za vse.
Samo ,ko moški zagleda žensko za volanom, je "baba blesava,kdo ti je dal izpit?"
Ooooo moški,ja ,tudi
za vas velikokrat velja isto.Če bi bila jaz policaj,bi bila kriza,vam povem.Velikokrat je pa res ,da me je tudi sram, da sem ženskega spola,kaj nekatere počno na cesti,ggrroozza.
lp

Ne nisi.
Srednješolec ni srednješolec brez cveka ali celo popravca.
Študent ni študent če vsaj enkrat ne pade na izpitu.
Kakor tudi voznik ni voznik če nima vsaj enega karambola. :P
[/sarcasm]

@freya: state your point.
Ni ga voznika na cesti ki vsaj enkrat ni prekršil kakega pravila, ne enega!
Prekoračitev hitrosti, been there, done that in mislim da je to storil že vsak, pa če samo za 2km/h.
Prehitevanje po polni črti, beri zgoraj. Ne vem kako mate to pošlihtano tam spodaj, tukaj v prekmurju so polne črte ponavadi na napačnem mestu.
Prehitevanje treh vozil hkrati, so tudi 4 padla že. Kaj češ ko se ti pa 50 vozijo po 90 omejitvi, naprej pa tako lepa ravnina in niti enega kontra vozečega.

Zadnjih treh na žalost ne razumem. Nepravilna menjava pasov, če z tem misliš brez "smernic utripalk" (lol), potem je tudi to kdaj storil že vsak izmed nas.
Vožnja v rdečo? Huh? Skozi križišče ko je rdeča na semaforju? No to še nisem...

Kaj so pa maligani pa tudi ne vem kaj je :D

Ampak seveda, tukaj ste vsi tako perfektni in nikoli ne prekoračite hitrosti, sploh žena/partnerica od doody, kajneda?

doody, jaz mam pa ravno o vas ljubljančanih pripombe o vožnji. Vsako nesemaforizirano križišče, če greste ravno, mate prednost, pa magari je OGROMEN STOP znak pred vami, vi še vseeno mate prednost, ker se peljete naravnost. Ko pa pride do nesreče v takem primeru ste najbolj glasni, se derete kaki idioti smo, yadda yadda yadda, ko pa vam pokažemo znak pa utihnete kot da bi vam jajca odtrgal. Včasih bi vas res trebalo z tistim stop znakom nabutat da bi si zapomnili kak zgleda.

Jaz sem delal izpit v murski soboti, kjer sta tudi dve semaforizirani križišči, je to problem? Ne ni. Ker se prav lepo znajdem tudi v večjem mestu. Ok v ljubljani še nisem bil, niti nimam želje it, sem pa bil po malo večjih mestih(Graz, Zagreb, Dunaj, Split, Milano,.....) in nisem mel problemov z kulturo ali čim drugim.

Sploh pa, se sprašujem kaj bi vi delali v Italiji, pa tam vas vozniki žive pojejo....

doody
27.06.2008, 22:01
Ne nisi.
[/sarcasm]

@freya: state your point.
Ni ga voznika na cesti ki vsaj enkrat ni prekršil kakega pravila, ne enega!
Prekoračitev hitrosti, been there, done that in mislim da je to storil že vsak, pa če samo za 2km/h.
Prehitevanje po polni črti, beri zgoraj. Ne vem kako mate to pošlihtano tam spodaj, tukaj v prekmurju so polne črte ponavadi na napačnem mestu.
Prehitevanje treh vozil hkrati, so tudi 4 padla že. Kaj češ ko se ti pa 50 vozijo po 90 omejitvi, naprej pa tako lepa ravnina in niti enega kontra vozečega.

Zadnjih treh na žalost ne razumem. Nepravilna menjava pasov, če z tem misliš brez "smernic utripalk" (lol), potem je tudi to kdaj storil že vsak izmed nas.
Vožnja v rdečo? Huh? Skozi križišče ko je rdeča na semaforju? No to še nisem...

Kaj so pa maligani pa tudi ne vem kaj je :D

Ampak seveda, tukaj ste vsi tako perfektni in nikoli ne prekoračite hitrosti, sploh žena/partnerica od doody, kajneda?

doody, jaz mam pa ravno o vas ljubljančanih pripombe o vožnji. Vsako nesemaforizirano križišče, če greste ravno, mate prednost, pa magari je OGROMEN STOP znak pred vami, vi še vseeno mate prednost, ker se peljete naravnost. Ko pa pride do nesreče v takem primeru ste najbolj glasni, se derete kaki idioti smo, yadda yadda yadda, ko pa vam pokažemo znak pa utihnete kot da bi vam jajca odtrgal. Včasih bi vas res trebalo z tistim stop znakom nabutat da bi si zapomnili kak zgleda.

Jaz sem delal izpit v murski soboti, kjer sta tudi dve semaforizirani križišči, je to problem? Ne ni. Ker se prav lepo znajdem tudi v večjem mestu. Ok v ljubljani še nisem bil, niti nimam želje it, sem pa bil po malo večjih mestih(Graz, Zagreb, Dunaj, Split, Milano,.....) in nisem mel problemov z kulturo ali čim drugim.

Sploh pa, se sprašujem kaj bi vi delali v Italiji, pa tam vas vozniki žive pojejo....
Hmm,dvomim da je to res.Lahko da je rs imel človek ljublajnsko registarcijo,toda s tem še ni rečeno da je bil tudi Ljubljančan.(Ribničan,Kočevar itd)

doody
27.06.2008, 22:04
Objavil-a zeriX http://forumi.siol.net/images/siol/buttons/viewpost.gif (http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1359499#post1359499)
Ne nisi.

To seveda ni res.Lahko si odličen voznik 30 let ali več,pa brez karambola.Tudi taki so.Jaz ne.hihi

zeriX
29.06.2008, 00:41
Saj pravim, sarkazem. ;)

doody:
Saj zdaj ne pravim da ste vsi ljubljančani lesovi za volani, ampak podal sem le en primer, saj poznam tudi prave lese za volanom iz mojih krajev.
Ampak smo zato štajerci slabi vozniki? Ali ste zato ljubljančani slabi vnoziki sploh ne.
To je enako kot tdritev da je recimo renault slab avto ker poznaš primer ko je crknil pred prvimi 10kkm. (renault sem izbral čist naključno da ne bo kdo užaljen slučajno)