Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : počasno odpiranje strani

marjan59
28.03.2008, 12:32
Imam modem ganymede 822 na katerega je priključen Netgearjev routar, težava pa je v tem, da se mi računalnik zelo počasi povezuje na internet. Ko izklopim ali modem ali router, se pravi da ga resetiram traja sama povezava med klikom na gumb mozile oziroma explolerja do npr. opiranja siolove strani nekaj sekund, čez dan ali dva pa se stran lahko odpira tudi pol minute. Ker sem milsil, da je v okvari router, sem ga zamenjal že z novim, modem so mi na siolu nadgradili, linije nimam preobremenjene, tako da ne vem kaj še lahko naredim. Če je imel kdo podobne teževa, ga prosim za pomoč.
Hvala lepa

080 Rok
28.03.2008, 13:33
Kaj pa ko priklopis racunalnik direktno na modem?

marjan59
28.03.2008, 15:59
hvala za odgovor

nisem še probal, saj pravim moti me, ker enkrat zadeva super, potem se vse zelo upočasni, ponovno resetiranje, pa je spet lahko eno uro v redu ali pa celo 4 dni, samo resetiranje pa je zelo moteče in bi rad napako odstranil. Nekaj stvari so mi že na siolu svetovali, samo ni bilo nič boljše. Routerja pa nisem izklopil, ker imam včasi vklopljen tudi prenosnik. Naj povem, da so tudi s prenosnikom iste težave, prav tako tudi na tretjem računalniku od otroka, se pravi da ni računalnik kriv (ena izmed opcij siola).

bejli
29.03.2008, 10:25
bi rekel da router nekako ne zmore prometa. So kakšni torrenti v igri ali visoko število povezav? Očitno se po resetu prekine nekaj, kaj se potem zoper eno uro nabira...znale bi biti povezave.

marjan59
29.03.2008, 10:41
hvala lepa, skozi mi dela u torent, messenger sem izključil, se pravi, da bi moral omejiti število povezav ???

Ipod
29.03.2008, 13:51
Težava zna biti preprosto v utorrentu. Probaj menjat na Azureusa

bejli
29.03.2008, 15:52
menjava na Azureusa ti ne bo pomagala. Povej kateri router imaš, pa bomo pogledali kako dvigneš število povezav na routerju.

marjan59
29.03.2008, 16:05
uporabljam netgarjev router WPN824 v2 (star 3 tedne). Pred tem sem imel tudi netgarjev router in sem imel iste težave. Ali obstaja možnost, da je kaj narobe z modemom ??

bejli
31.03.2008, 14:15
šele zdajle se videl, da si napisal, da ti internet po parih sekundah odpre. Verjetno ti utorrent upload zabija, v kolikor ga nimaš omejenega. Povej kako imaš nastavljen upload speed v utorrent. Če nimaš optike, potem nimaš full duplex, kar pomeni da upload in download en drugega omejujeta.

FireMan
01.04.2008, 10:07
Če imaš XP SP2, potm so problem windowsi, ker imajo nastavljeno maksimalno 10 povezav na enkrat. Temu se reče HARD LIMIT. Ker maš vklopljen katerikoli p2p program, ti ta maksimum takoj zabije.

Več o tem pa na povezavi:

http://www.racunalniske-novice.com/forum/viewtopic.php?t=54211&highlight=

LP

PS: To ni prvi april, da ne bo pomote ;)

fazan
01.04.2008, 10:34
Začni uporabljati antivirus pa še mogoče kaj za iskanje spaware pa ti bo vse normaln delal.Če je računalnik čist dela vse kot urca.

Tudi to ni prvo aprilska šala

bejli
01.04.2008, 15:22
Začni uporabljati antivirus pa še mogoče kaj za iskanje spaware pa ti bo vse normaln delal.Če je računalnik čist dela vse kot urca.

Tudi to ni prvo aprilska šala

Najbolj neuporaben nasvet v tej temi. Brez zamere.

marjan59
01.04.2008, 19:41
hvala za vse do sedaj prejete odgovore.

Internet imam skozi vključen, strani mi dokaj hitro odpira, res da pride včasih do zelo počasnega odpiranja, bolj od tega pa me moti npr. ko kliknem na ikono mozile traja včasih kar pol minute, da dobim npr siolovo osnovno stran. Ko resetiram ali model ali router pa se stvar poveže od klika na siol takoj brez čakanja. U toren sem že probal izklopit, meseenger sem ugasnil, sama hitrost je okoli 180 kib/sek. Modem so mi iz siola nadgradili kot sem že omenil, netgar ima najnovejšo verzijo, skratka kar nekaj stvari sem že probal, pravega rezultata pa ni.

Dunja
01.04.2008, 22:52
si poskusil z direktnim priklopom pc-ja na modem?(ne pozabi nastaviti nove povezave na nadzorni plošči/omrežne povezave)

tanjakri
04.04.2008, 10:57
Kadar imam odprt U torrent, traja izredno dolgo, da sploh lohk odprem kakšno drugo internetno stran. Tudi ko izklopim U torrent, traja še kar nekaj časa, da lahko odpiram strani. Imam pa ADSL+router.
Mogoče mi kdo lahko pove, če naj spremenim kakšne nastavitve.

bejli
04.04.2008, 15:42
Kadar imam odprt U torrent, traja izredno dolgo, da sploh lohk odprem kakšno drugo internetno stran. Tudi ko izklopim U torrent, traja še kar nekaj časa, da lahko odpiram strani. Imam pa ADSL+router.
Mogoče mi kdo lahko pove, če naj spremenim kakšne nastavitve.

Omeji si upload v utorrentu. Če napišeš kateri paket imaš ti bo nekdo napisal na koliko moraš omejit.

tanjakri
04.04.2008, 17:09
Siolov paket 2M/384k. Kolk uploada, da bo še normalno delalo?

T-a-d-e-j
04.04.2008, 17:18
30KB/s .

tanjakri
04.04.2008, 17:35
Hvala, deluje...res je bilo treba zmanjšat upload.