Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sony kamera---problem

amadej
01.04.2008, 13:33
Upam da sem na dobrem mestu za tole vprašanje.

Prijatelj mi je prodal za malo denarja SONY kamero katero ja pokvaril na morju ker mu je padla v vodo...On jo je takoi posušil in je kamera začuda delala ampak povzroča pa dosti hrupa: slika--->
http://www4.slikomat.com/08/0401/45m-IMG-70.jpg
Tisti motorček ali kaj je tam ki se vrti povzroča zelo glasen hrup in jas sem že pogruntal da je kamera še dobra le ta hrup me moti....Zanima me če ima kdo tako kamero in če se da tale motorček sčim popravit oz če se lahko sčim namaže da ne bo glasen....sem že sprobal snemati in gre vse okey la da to on ni vedel in je mislil da je kamera pokvarjena.....
Servisa prosim ne omenjajte ker bi rad bil sam svoj mojster...saj jo odnesem v šolo k praksi pa bomo tam popravili ampak mene zanima če ima kdo kako idejo sčim bi lahko očistil ta motorček----

lp

Slowhand
01.04.2008, 15:42
vhs glava...vsekakor se jo da odstranit...najbrž je ležaj treba mal podmazat (če že ni fuč)...običajno so privite (vpete - odvisno od modela) na spodnji strani

amadej
01.04.2008, 15:49
ah okej bom jo razmetal pa poskuso menjat...veš problem jev tem da je kamero on že poslal na servis v celje in ko so vprašali kaj je vzrok,in jerekel da mu je padla v vodo so mu takoi zavrnili in rekli da je nemogoče popraviti...čudno no ampak kamera dela vredu ampak le ta glava se nekaj nora dela hehe.....

lp

Aldebaran
01.04.2008, 15:57
podiranja se loti sistematično, in lepo razdrte dele zlagaj po vrsti s pripadajočimi vijaki.... to je dobro nameren nasvet!!! in pa seveda, v kolikor so kakšni flat kabli zraven jih previdno odstrani... ponavadi imajo na vrhnji strani konektorja zaklopko, ki se jo previdno dvigne in potem izvleče sam kabel...
srečno in še to: čisto nič biti živčen pri razdiranju, če te bojo začeli živci, ti svetujem da narediš predah in si privoščiš kokakolo...

Slowhand
01.04.2008, 15:59
problem je v tem,da je menjava glave draga oz, če se jo sploh še da dobit...
zato na servisih zavračajo taka popravila,ker je strošek prevelik - domačih načinov (dejmo podret,pol bomo pa vidl al se kej da nardit) se pa izogibajo,ker zna bit stranka fejst tečna,če ne rata....pa tud čas popravila se ne da ocenit in s tem posledično zaračunat....npr. normiran čas menjave glave je 1 ura - ubadanje s staro pa zna bit par ur

Slowhand
01.04.2008, 16:01
podiranja se loti sistematično, in lepo razdrte dele zlagaj po vrsti s pripadajočimi vijaki.... to je dobro nameren nasvet!!! in pa seveda, v kolikor so kakšni flat kabli zraven jih previdno odstrani... ponavadi imajo na vrhnji strani konektorja zaklopko, ki se jo previdno dvigne in potem izvleče sam kabel...
srečno in še to: čisto nič biti živčen pri razdiranju, če te bojo začeli živci, ti svetujem da narediš predah in si privoščiš kokakolo...

:2thumbs::2thumbs::2thumbs:
se popolnoma strinjam

amadej
01.04.2008, 20:18
Aldebaran hehe čist nič nisem bil živčen in sem jo z lahkoto razmetal in z lahkoto sestavil :angel: bom poskuso kje dobiti rabljeno glavo ali pač nekaj....hvala na nasvetih:2thumbs:

Aldebaran
01.04.2008, 22:39
Aldebaran hehe čist nič nisem bil živčen in sem jo z lahkoto razmetal in z lahkoto sestavil :angel: bom poskuso kje dobiti rabljeno glavo ali pač nekaj....hvala na nasvetih:2thumbs:

No me veseli, da ti je uspelo...

ekola kako rešiti problem cvileče glave:
- v glavi sta dva ležaja, ki cvilita:veryevil: no ko boš naslednjo razdiral kamero, kapni na ta dva ležaja kapljico finega mehanskega olja, pazi, da ne bo preveč in da se ti ne razlije po ostalih komponentah... nato poženi glavo da olje malenkost sčisti ležaje... spihaj z zrakom in obriši...potempa poskusi še enkrat ... nakoncu kaneš kapljico ali dve omenjenega olja na vsak ležaj, sestaviš in voila, stvar mora lepo delat:p
lp in srečno !!! upam da bo potem to delalo, kot mora:)
... čepa naletiš še na kakšno težavo, pa javi in bom poskusil najti odgovor nanjo:P
lp

amadej
02.04.2008, 19:26
ja poglej...glavo sme razmetal kolko se je dalo...ležaja sta pa znotraj glave in nevem kako naj razmečem to glavo da bi prišel neposredno do ležajev in jih potem namazal.....dobil sem že ponudbo za novo glavo in je po mojem draga kar 60€ stane....ve kdo če s eda kje dobiti cenej?

lp

Slowhand
04.04.2008, 14:56
mal se še potrudi...boben se da odtsraniti,drugače do ležajev ne boš prišel....dej eno fotko gor....

Aldebaran
04.04.2008, 16:30
ja poglej...glavo sme razmetal kolko se je dalo...ležaja sta pa znotraj glave in nevem kako naj razmečem to glavo da bi prišel neposredno do ležajev in jih potem namazal.....dobil sem že ponudbo za novo glavo in je po mojem draga kar 60€ stane....ve kdo če s eda kje dobiti cenej?

lp

na eni strani glave je pritrjen motorček, ane...no vzami ga stran in sprobaj, tako boš videl, če ni slučajno problem na motorčku, ... kar se pa glave tiče: preden jo razdreš natančno označi, kako je dana skupaj, to pa zato, da ti potem ne bo delalo težav pri snemanju oziroma zapisovanju na kaseto...nato jo razdreš in namažeš...

no seveda se lahko tega elegantno izogneš tako, da pri strani enostavno kaneš kapljico ali dve olja...
poskusi, pa seveda, če lahko prilepiš kakšno fotko ne bi bilo napačno:)
srečno!

amadej
05.04.2008, 08:42
eeeeh ko sme jo razstavljal sem jo razbil tako da bo treba nabavit novo....in sedaj sem poskusil ležaje namazat inše vedno škripa tako da bi vseeno bilo najbolje nabavit novo glavo :angel: