Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Canon power shot A80

primozib
02.04.2008, 07:11
Pozdravljeni,

imam digitalca canon power shot a80, vendar se mi je pojavila napaka ker mi naredi samo črne fotke, niti na lcd zasnonu, mi ne kaže slike, mislim da je nekaj na zaslonki, pa me zanima če je možno naložit novo programsko opremo???

LP
Primož

Aldebaran
02.04.2008, 08:19
oprosti kolega ampak tole kaže na okvaro CCD senzorja... pri teh aparatih na žalost kar pogosto crkuje...popravilo pa mislim da je predrago...nov CCD senzor stane okoli 90 evrov...nov aparat primerljive kakovosti pa okoli 120 evrov... premisli sam...

mislim, da ti nameščanje nove programske opreme v tem primeru ne pomaga, žal...

aja v kolikor bi pa vseeno želel dati aparat na servis pa se javi preko ZS...

primozib
02.04.2008, 08:27
daj prosim malo bolj po domače povej kaj je CCD senzor, saj mi je znano, sam nism čisto siguren čemu služi, bi pa vseno biv vesel če mi lahko poveš kako namestit novo programsko opremo gor

Aldebaran
02.04.2008, 09:03
daj prosim malo bolj po domače povej kaj je CCD senzor, saj mi je znano, sam nism čisto siguren čemu služi, bi pa vseno biv vesel če mi lahko poveš kako namestit novo programsko opremo gor

CCD senzor (http://electronics.howstuffworks.com/question362.htm) je ''oko'' aparata... tipalo, ki zazna in pretvori sliko v digitalni zais - to je čisto laično povedano, na linku pa je podrobnejši opis, kako stvar deluje... glede zgoraj omenjene cene le-teh: odvisno koliko megapixlov imaš na aparatu, je cenovni razpon senzorjev nekako od 50 pa tja do 150 evrov...

Glede na tvoj prvotni opis napake, je definitivno šel senzor po gobe... nova programska oprema ti ne bo pomagala, žal...

Vsemogočni
02.04.2008, 16:40
Iz lastne prakse se pridružujem trditvi aldebarana. Definiivno je crknil CCD senzor. Popravilo se res ne izplača, ker nikoli ne veš, kako dolgo bo zamenjani senzor deloval. Malček še pritakneš pa imaš nov aparat.

Deflektor
09.04.2008, 20:14
Ima več Canonov te probleme ali le starejši modeli? Kaj pa slavni E18?

athlon
22.04.2008, 11:46
No jaz imam Canon power shot A60 in mislim da imam podobno težavo. Meni pa vse slike napravi roza barve, sicer je slika vidna samo na roza podlagi. Verjetno je tudi meni šel CCD senzor in se ga verjetno, kot so že napisali ne splača popravljati. Malo si ogledujem canona ixus 75 + 2Gb kartica (219 EUR), pa me zanima kakšno mnenje o tem aparatu, so tukaj težave s CCD senzor-jem odpravljene.