Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Natracare (naravni tamponi in vložki), Mooncup ( menstrualna skodelica ?)

lady_lucifer
26.08.2006, 08:41
link (http://www.mooncup.co.uk/)

link2 (http://www.terra.org/html/s/producto/vida/magatzem/sprv0009.html)

torej, naj bi imelo isto funkcijo kot tampon, sam da ni za enkratno uporabo in tekom dneva ni treba tok pogosto menjat, lahko se uporablja tud ponoci, pri vseh aktivnostih itd. baje, da je to krasna stvar...:approve:

pinky
26.08.2006, 08:54
tole pa zgleda super :P:P

lady_lucifer
26.08.2006, 08:56
ja, pa zgleda, kot da je ful na izi za uporabljat;)

http://www.mooncup.co.uk/Numbered_illustrations_english.gif

roxa
25.09.2006, 09:52
NATRACARE www.biosi.si
če je že vse naravno in iz naravnih zadev..imamo še to zdej:shy: :D

mrjerry
25.09.2006, 09:59
Najbolj naravno, natur in obenem tudi izjemno ucinkovito je uporaba spuzve (naravne) kot tampona. Sicer je vstavljanje nekoliko neprijetno, deluje pa ko sus. To je skrivnost spanskih (pa najbrz se katerih) prostitutk, kako slubovati tudi v `tistem' tednu.

Sicer se mi zdi pa klasicno bedna marketinska finta z navajanjem odstotkov pesticidov in podobnega sranja, ki naj bi nam kr z danes na jutri zacela skodovati.

roxa
25.09.2006, 10:01
sej škoduje...veš koliko glivic dajo ženske skozi zarad tamponov, ki so že polni bakterij, da jih pa na teh ni pa ne morem trditi....(to sem dala gor bolj tko iz sarkazma:veryevil: )....
sicer pa je itak boljše za zdravlje uporabljat bombažno perilo in vložke, kot tampone in tangice (odkar so tangice so se povečale glivične okužbe-pač bakterije se nabirajo)....vseeno jih pa rade nosimo:shy: :dontknow:

nattka
25.09.2006, 10:44
sam neki prašam ker nisem čist dobr razumela ...
a samo bombaž za tampone je poln pesticidov a tist za spodnjice pa ne ...

20 let uporabljam tampone ... in kvalitetno bombažno perilo ... in čist ok funkcioniram brez vnetij ali gljivic ...
je treba pač paziti na higieno, še posebej v tistih dneh ...

lila5
26.09.2006, 14:18
[
Tudi jaz že več kot 10 let uporabljam tampone.....seveda ne teh novih naravnih in zdravju prijaznih ampak one, ki "škodijo", pa sem tudi preživela brez kakšnih glivic ali vnetja....

Njuška Trap
26.09.2006, 19:39
Jaz kombiniram tampone in vložke, pa do danes neposredno zaradi tega ni bilo nobene resne panike... Ni šans, da bom kup denarja zapravila samo zato, da bom imela "zdrave" tampone. Vsaj dokler bo vse še naprej okej.

Irina
04.04.2008, 00:02
Siol.net je danes objavil anketo z naslednjim vprašanjem:

Ali ste že slišali za menstrualno skodelico?
Ponujeni so sledeči odgovori, pokukala sem v rezultat ankete in prepisala trenutne izide:
- da.......................................185...... ..... 23,3%
- ne.......................................439...... ......55,2%
- jo že uporabljam...................15..............1,9%
- ali je to kakšen hec?...........156............19,6%

Sedaj upam, da se bo oglasila vsaj ena od tistih, ki je označila tretji ali vsaj prvi odgovor. Silno me namreč zanima, kaj je s to menstrualno skodelico, oziroma kaj je njen namen. Še bolj sem radovedna kako se jo uporablja.

Smaug
04.04.2008, 00:05
Jaz jo predvsem uporabljam zaradi velike kolicine vitaminov in ogljikovih hidratov, ki so esencialnega pomena za dobro rast in ravnovesje v telesu.

Irina
04.04.2008, 00:10
Smaug, lepo da si mi tako hitro odgovoril. Ampak odgovor se nanaša na vsebino, mene pa zanima kako skodelico namestiš-nosiš, da prideš do vsebine.

pinky
04.04.2008, 06:00
http://www.lunette.fi/english_index.html

Katrin
04.04.2008, 06:03
Jaz jo bom kupila pa ti sporočim :)

Smaug
04.04.2008, 09:25
Smaug, lepo da si mi tako hitro odgovoril. Ampak odgovor se nanaša na vsebino, mene pa zanima kako skodelico namestiš-nosiš, da prideš do vsebine.

Kot modni dodatek, vsaj z moje strani.

freya
04.04.2008, 10:00
Združujem s staro temo....tako da slišala sem že zanjo, ne poznam pa nobene, ki bi jo uporabljala, niti je nisem videla v prodaji ( niti ne vem, kje bi se jo dalo kupiti)

toben
04.04.2008, 10:02
Jaz jo predvsem uporabljam zaradi velike kolicine vitaminov in ogljikovih hidratov, ki so esencialnega pomena za dobro rast in ravnovesje v telesu.

esencialnega pomena..... wauuuu kako učeno :nonono: ,kako ste eni pametni....še sreča,da vas ne ukradejo,kjerkoli že živite!!!!!

Njuška Trap
04.04.2008, 17:58
esencialnega pomena..... wauuuu kako učeno :nonono: ,kako ste eni pametni....še sreča,da vas ne ukradejo,kjerkoli že živite!!!!!
:rolling::rolling::rolling:

Hm, ja ... o tej skodelici ne vem prav nič, me pa zanima, ja...

dina
04.04.2008, 20:04
To je skodelica za notranjo vporabo,podobno kot tampon,le da ne vpija menstrualne krvi,ampak jo zbira v svoji prostornini. Narejena je iz mehke silikonske gume.Ne povzroča sindroma toksičnega šoka in zaradi materiala ne podpira razvoja bakterij. Dolga je približno 5 cm.Menstrualno tekočino zbira,in ne vsrka kot tampon,zato potrebujemo le eno,ki jo sproti praznimo in temeljito operemo in obrišemo.Večina uporabnic ugotavlja,da mora zamenjati skodelico manj pogosto,kot bi morala menjati vložke ali tampone,v nekaterih primerih pa le na 8 ur.Na voljo so v dveh različicah.Manjše so za ženske mlajše od 30 let,večje pa so za ženske starejše od 30 let.Vstavljanje pri vseh ženskah poteka enako:1-Poiščete udoben sedeč,stoječ ali čepeč položaj 2-Sploščite menstrualno skodelico in jo prepognete na pol.3-Trdno držite zvito skodelico s palcem in kazalcem ene roke. 4-S prosto roko nežno razprite sramne ustnice in potisnite skodelico v nožnico. 5-Skodelica mora biti v celoti potisnjena v nožnico.Ni jo treba potisniti zelo globoko,ker jo bodo držale mišice.Potem z prstom zaokrožite okoli nje,da se prepričate,ali je popolnoma odprta.Čiščenje skodelice je enostavno in preprosto.Skodelico enostavno operete z vročo vodo in nežno milnico.Eno skodelico lahko uporabljamo od5 do 10 let.Na police naših drogerij prihaja prav v teh dneh,zanjo pa boste morale odšteti približno 30 evrov.Ta skodelica je bila med ženskami v tujini presenetljivo dobro sprejeta.

Katrin
04.04.2008, 22:59
Združujem s staro temo....tako da slišala sem že zanjo, ne poznam pa nobene, ki bi jo uporabljala, niti je nisem videla v prodaji ( niti ne vem, kje bi se jo dalo kupiti)

Kupit se da na linku, ki ga je Pinky dala in mislim, da naj bi jih s 1.4. začeli prodajat v DM.

Jaz poznam ženske, ki uporabljajo in so navdušene.

Irina
05.04.2008, 01:46
No, ideja ni napačna za dopustniške dni, da nismo prikrajšane za kopalne dni. Sem pa malo skeptična glede uporabnosti na daljših potovanjih ali v hribih. Še vedno prisegam na tampone, zanj se najde prostor v še tako majhni torbici ali žepu in za menjavo ne potrebuješ ravno toaletnega prostora.

Sicer, ko bo novost prišla na naše police, jo bomo preizkusili, mogoče se bo njena praktičnost pokazala ob sami uporabi.

soncnica
06.04.2008, 17:47
jup...v DM jo prodajajo.
Sam js nism navdusena...vsekakor pa porocajte...

freya
07.04.2008, 18:36
O "lunini skodelici so se razpisali tukaj klikni (http://www.storklja.si/?id=1201)

stala bo 31€, po spletu 1,10€ manj.
Slabosti: Tole se zdi dobra zadeva, če se bo seveda lahko prenašala. Deluje mi kot diafragma, zato, če sta na voljo le dve velikosti, mogoče nekaterim ne bo prav lepo " sedla". Ko bo skodelica polna, verjetno lahko pričakujemo poplavo, zato dodatna zaščita ni odveč. :)
Plus vstavljanje in čiščenje

Tole je teorija, praktične izkušnje še čakamo
Zdi se, da ima kar precej prednosti pred tamponi in vložki
-cena ( sploh glede na to, da se ob skrbnem vzdrževanju lahko uporablja 10 let)
-ne draži ( izsuši) nožnice ( kar je hiba tamponov)-ugodno za tiste s pogostimi vnetji
-ne daje občutka mokrote in umazane obleke - neprecenljivo

Katrin
07.04.2008, 21:00
Ne pozabi eko komponente :) za nami ne bo ostajal ogromen kup vložkov na smetišču ;)

jst
11.05.2008, 13:00
O "lunini skodelici so se razpisali tukaj klikni (http://www.storklja.si/?id=1201)

stala bo 31€, po spletu 1,10€ manj.
Slabosti: Tole se zdi dobra zadeva, če se bo seveda lahko prenašala. Deluje mi kot diafragma, zato, če sta na voljo le dve velikosti, mogoče nekaterim ne bo prav lepo " sedla". Ko bo skodelica polna, verjetno lahko pričakujemo poplavo, zato dodatna zaščita ni odveč. :)
Plus vstavljanje in čiščenje

Tole je teorija, praktične izkušnje še čakamo
Zdi se, da ima kar precej prednosti pred tamponi in vložki
-cena ( sploh glede na to, da se ob skrbnem vzdrževanju lahko uporablja 10 let)
-ne draži ( izsuši) nožnice ( kar je hiba tamponov)-ugodno za tiste s pogostimi vnetji
-ne daje občutka mokrote in umazane obleke - neprecenljivoteorija je enaka praksi..preverjeno;):2thumbs:
dolker se pač ne navadiš, da nič ne kaplja(razn če ni posodica pravilno vstavljena) pač uporabiš še vložek za vsak slučaj...ki ga pa ni treba:approve:
kar se pa tiče praznjenja...ni panike...ni nobene poplave, ker se je pač prazni na 4-8 ur...
vstavljanje....hja, tu je treba malo vaje in mal drugačnih načinov zvijanja...
definitivnu način, ki je kao priporočen je najbolj tečen:dontknow:

http://home.tiscali.nl/cupper/vouw/vouw.html
načini zvijanja..push je men je najboljši...ita pa ima vsaka svoj sistem;):)

freya
12.05.2008, 07:23
Itak za v službo ne pride v poštev, ker ni možnosti diskretnega praznenja skodelice. ;)

Kako pa "čutiš" vstavljeno skodelico?

jst
12.05.2008, 09:15
zakaj pa ne za v službo....nikoli ni do konca polna..razn če jo imaš 12 in več ur....
tolk krvi pa spet ne izgubimo:d;)

na začetku je bol čudn občutek, potem pa nič:dontknow:

Andreea
12.05.2008, 16:44
Freya, kako ni možnosti??? A nimate WCja :d
sej to v školjko zliješ :shy:

js uporabljam lunette. in se mi zdi super :)
takoj ko je na pravem mestu, je ne čutiš več. jo imam v službi, pa moram aktivno skakat okrog. in presenetljivo ne pušča :d
predvsem mi je všeč, ker mi ne izsuši sluznice kot tampon, to je zame katastrofa.
do zdaj je bila to najboljša stvar, kar sem jih uporabljala in mi res ni bilo škoda denarja :)

samo tako v vednost... okužbe s kandido idr. glivicami niso nujno povezane s premalo ali preveč higiene "v tistih denh". ene so k temu pač bolj nagnjene in jim že samo preveč sladkorjev v hrani povzroči prekomerno razmnožitev :)

Andreea
12.05.2008, 16:51
jst, 12 ur in VEČ??? :nonono:
a si ti sploh prebrala navodila? :o

potem se pa res več ne čudim, da folk faše infekcije, zastrupitve in še kak STŠ...

sicer pa, ne glede na vsa priporočila - v 4ih urah se vsak izloček začne "packat" ali po domače povedano, razpadati in bakterije in druga nesnaga se fajn namnožijo. zato pa tudi po parih urah začneš smrdeti, če si recimo vložka ne zamenjaš. :nonono: s to razliko da tampona ne vohaš, ker se izločki razkrajajo v tebi

lady_lucifer
12.05.2008, 18:44
kaj pa aktivno sportanje (recimo tek) in plavanje v bazenu - se lahko uporablja tudi v teh dveh primerih?

Andreea
12.05.2008, 19:10
kar se teka tiče, je zame odlična
tudi za gorski tek, kjer je malo več pretresov
je pa res nisem uporabljala v najmočnejšem toku, ker hudi napori med menstro (menda :blush: ) niso dobri (sej ne da se zmeri držim tega)

za plavanje pa ne vem :dontknow:
osebno bi se tega vseeno raje izogibala zaradi potencialnih infekcij
:)

freya
13.05.2008, 05:55
Freya, kako ni možnosti??? A nimate WCja :d
sej to v školjko zliješ :shy:

j [/SIZE]

pa nič ne opereš pred ponovno uporabo?

jst
13.05.2008, 07:08
pa nič ne opereš pred ponovno uporabo?nimate mila in vode:clown:

drugače si pa s sabo vzameš vodo(prekuhano, če te je strah) v steklenički in jo imaš v ta namen:2thumbs:

jst
13.05.2008, 07:09
jst, 12 ur in VEČ??? :nonono:
a si ti sploh prebrala navodila? :o

potem se pa res več ne čudim, da folk faše infekcije, zastrupitve in še kak STŠ...

sicer pa, ne glede na vsa priporočila - v 4ih urah se vsak izloček začne "packat" ali po domače povedano, razpadati in bakterije in druga nesnaga se fajn namnožijo. zato pa tudi po parih urah začneš smrdeti, če si recimo vložka ne zamenjaš. :nonono: s to razliko da tampona ne vohaš, ker se izločki razkrajajo v tebi
men to niti na misel ne pride:d;)

je pa enkrat ena rzlagala, kak se je ulilo ven...ko je bila cel dan v gorah....očitno ni mela časa za spraznjevat:clown::veryevil:
ampak to so že ekstremi:nonono:

freya
13.05.2008, 07:22
nimate mila in vode:clown:

drugače si pa s sabo vzameš vodo(prekuhano, če te je strah) v steklenički in jo imaš v ta namen:2thumbs:

nimamo, kje pa, to je že itak nadstandard :d
samo če si grem recimo umit zobe, pred mano pa sodelavka pere svojo šalčko, mi pa ni ravno po godu

Andreea
13.05.2008, 20:59
pa nič ne opereš pred ponovno uporabo?

js sm jo tud že samo obrisala :shy:
sej se ne valja vmes po tleh :d

ma kaj pa vem, sem bla tudi sama na začetku skeptična
pa na vem kaj me je pičilo, da sem jo šla kupit (preveč denarja, najbrž :clown: :d )
zdaj je ne zamenjam več :approve:

freya
14.05.2008, 21:23
je treba vnaprej preštudirat celotno strategijo...:d

jst
17.05.2008, 08:53
ma dobijo se tudi dezinfekcijski robčki, a se očisti...
drugač se pa ima zraven flašo vode in se z tem spuca ;)

soncnica
10.06.2008, 19:48
Pišuka, se mi zdi da bi js mela skos slab filing da kje kej vn ne steče...:dontknow:

micica
13.06.2008, 08:54
Jaz sem jo tudi kupila v dm-u in si jo brišem z dezinfekcijskimi robčki, da imam boljši občutek. Slab filing, da bi ti kaj ven steklo zelo hitro izgine in jaz sem ful zadovoljna. ne zamenjam je za nobem tampon ali vložek več. :)

KissMe
13.06.2008, 15:15
Mene pa nekaj zanima glede te skodelice.
Včasih sem mela ful težav z glivičnim vnetjem, ki se je lahko vleklo tud več mesecev (tudi, če sem ga zdravila), vedno pa sem uporabljala tampone. Ginekologinja mi je svetovala, naj raje uporabljam vložke, ker tamponi še bolj zdražijo sluznico in odkar jih ne uporabljam več, o glivicah ni ne duha ne sluha.
Zanima me, kaj mislite o tem, ali bi mi skodelica zopet povzročila vnetje ali ne?

monster
02.07.2008, 16:19
A lahko pravilno sklepam, da so prvi odzivi na "skodelico" pozitivni? Se splača investirati pa probati ...

DM drgač prodaja?

Lencka
02.07.2008, 16:22
te mika, pošastnež? :) mene noben odziv ne prepriča, da bi šla investirat v to...

lady_lucifer
02.07.2008, 16:33
ja, baje ma DM to.
bom investirala kmal :d

Katrin
02.07.2008, 16:53
No, jaz jo imam že doma, samo še čakam na over flow... :)

monster
02.07.2008, 16:55
ja, razmišljava o investiciji :)

Katrin
02.07.2008, 16:58
Če se ne bo izšlo, jo imata še vedno lahko za štamperle.

KissMe
02.07.2008, 17:11
Če se ne bo izšlo, jo imata še vedno lahko za štamperle.

:rofl:

monster
02.07.2008, 19:00
prost ...hik. :shy:

monster
03.07.2008, 21:49
investirali ...testiramo

Katrin
03.07.2008, 22:04
Monsti, to je tolk seksi, ko govoriš v dvojini :)

monster
03.07.2008, 22:13
eh :)

takav sam po cijelom tijelu

KissMe
03.07.2008, 22:19
No kul... obveščaj:d

monster
03.07.2008, 22:22
pecelj je predolg, smo porezali, vendar je treba še popilt ...

KissMe
03.07.2008, 22:22
pecelj je predolg, smo porezali, vendar je treba še popilt ...

:veryfunny: kako je pa možno da je predolg? Mogoče je pa premal globok...

monster
03.07.2008, 22:34
eh dej no, beri navodila tapametna :o

KissMe
04.07.2008, 07:11
:lol:

Monster... pa sej sm sam uprašala:shy:

micica
19.09.2008, 12:36
jaz sem tudi zadovoljna uporabnice lunettke, in prepričala me je kolegica, ko sva bile skupaj v dm-u in sem ji še danes hvaležna . resje zakon, samo navadit se jo moraš, tako kot smo se mogle bnavadit teh tamponov in vložkov, ki jih sploh več nočem videt. :)

popka
19.09.2008, 15:51
men je kr fajn zadevca tole...pa sploh ni take panike s samo uporabo, edin prvi in drugi dan je mogoče ni pametno uporabljat, če si kje daleč od kakega bolj privat wc-ja in umivalnika

Katrin
19.09.2008, 19:45
Eh, jaz jo menjam zjutraj in zvečer doma, ni nobenega problema s privat wcji in umivalniki...

micica
09.10.2008, 09:30
javni Wc-ji sploh niso problem, ker imaš takrat s sabo kakšne dezinfekcijske robče ali pa plastenko vode in splakneš kar nad školjko, sploh se ti ni treba premaknit in lunettko vstaviš nazaj noter. Celo prej opravim, kot pri tamponih, ko jih je bilo treba odvijat in zavijat in tisto suho vato,...