Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : račun

damjankunc
08.04.2008, 14:02
Pozdravljeni ,
potrebujem pomoč pri naslednji zadevi. Pred letom sem kupil nek stroj od pravne osebe.Takrat mi je ta oseba izdala račun in plačal sem DDV.Sedaj pa bi ta stroj rada od mene ,ki sem fizična oseba,kupila druga pravna oseba,katera bi rada imela račun.Ali obstaja možnost izdaje računa ?:dontknow:

Neuromancer
08.04.2008, 23:17
Računa mu ne moreš izdat, lahko pa naredita (preprosto) kupoprodajno pogodbo.

damjankunc
09.04.2008, 06:19
Ja,to mi je jasno ,da se stvar enostavno proda s kupoprodajno pogodbo,vendar je stvar v tem,da mislim,da kupec potrebuje račun,da bi lahko stroj dal v knjige kot strošek,ali pač?Ali lahko kupec kljub temu,da stroj kupi od fizične osebe,slednjega vknjiži in prikaže njegov nakup,vrednost za potrebe firme,knjigovodenja,.....,Kako se torej lahko zadeva uredi,ali je sploh mogoče?
Hvala,lp.:nonono:

summer
09.04.2008, 06:21
Če je stroj pod garancijo, moraš (oziroma jz bi zahtevala) dati pravni osebi, račun, ki si ga prejel od pravne osebe zraven.Ti kot fizična oseba, pa nikakor ne moreš izdajati računov.Samo pogodba, kot je že prej povedano.
On jo lahko uredi tako, da gre kupit stroj v trgovino, od tebe, ne more zahtevati računa.

Neuromancer
09.04.2008, 22:15
Kupoprodajna pogodba bi morala biti zadosti za amortiziranje in za poslovne knjige (vsaj pri meni je računovodja zamortiziral računalniško opremo, ki sem jo kupil od fizične osebe - sva pa za vsak slučaj s kupcem pogodbo še notarsko overila in plačilo izvedla prek računov). Kako je z DDVjem, pa pitaj boga...

damjankunc
10.04.2008, 06:21
Hvala za pomoč.Problem se je izblinil,saj je stroj kupila fizična oseba.:2thumbs:

h3x0r
10.04.2008, 14:17
Pomoje najboljše pač kupoprodajna pogodba v tem primeru pa je. Nimaš kaj.