Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Snahe in zeti

doody
08.04.2008, 15:46
Me prav zanima,zakaj tašče tako množično sovražijo zete ali snahe.
Mene je moja tašča tako močno sovražila,da me je fizično napadla.:nonono:

Babi2
09.04.2008, 08:08
Mislim, da posplošuješ, oziroma podlegaš neki "fami", ki se je kdovekdaj in zakaj razpasla. Po mojih izkušnjah (ja, tudi jaz sem tašča) so lahko odnosi zelo dobri, pogoj pa je, da "ta stari" in "ta mladi" ne živijo skupaj. To se pač res večinoma ne obnese, še svoje lastne odrasle otroke bi bolj težko prenašala v skupnem gospodinjstvu, pa čeprav se imamo sicer radi, se obiskujemo in veliko pogovarjamo. "Stari" pač hočemo imeti svoj mir, mladi pa imajo drugačne interese.
Res pa je, da se nikoli nisem niti malo vtikala v izbiro parnerjev svojih otrok, ne vtikam se v njihovo življenje, jih ne zaslišujem ampak počakam, da sami načnejo pogovor o bolj osebnih zadevah, če jim je do tega. In pogosto se dogaja, da se bolj strinjam z mnenjem snahe/zeta kot svojega otroka ... :)

summer
09.04.2008, 09:18
in kaj si ji nardila:dontknow:

spartan
09.04.2008, 10:19

zato je pa treba iti na svoje in si tam postaviti svoja pravila.

spartan
09.04.2008, 10:20
meni se pa zdi, da imaš na splošno tašče zete zelo v čislih :d ( bolj kot snahe, ki so nekak njihove konkurentke oz. nadomestnice)

res je...tašče imajo običajno zete zelo rade. Saj na njih gledajo kot na nekakšne...rešitelje:d

freya
09.04.2008, 10:23
...če vedo, da oddajo hčere v dobre in varne roke :d

spartan
09.04.2008, 11:47
...če vedo, da oddajo hčere v dobre in varne roke :d

če te njena mati in oče preveč po rokah nosita, pol veš da je nekaj narobe:d

doody
09.04.2008, 12:53
Živeli smo v isti hiši,poseben vhod.Ko me je fizično napadla,sem jo prijel za roke,jo obrnil na glavo in spustil na tla.Potem je sprevidela,da se ne splača več fizičen napad,ampak 'jezikovni manever'.UUUUUUHHH,hudič babji,kaj je vse ven znesla.Vsak dan je nekaj novega ' pogruntala ',in obvevstila vesoljno javnost,preko telefona.

dina
09.04.2008, 13:06
Jaz mislim da je tako sovraštvo zaradi ljubosumja.V večini primerov je to sovraštvo tašče do snahe....manj primerov je sovraštvo tašče do zeta! Sinovi so bili preveč navezani na mame in mame na svoje sinove,in je potem logično da ko pride snaha vmes...je ljubosumje!

vojteh
09.04.2008, 15:59
Pravijo da mora biti tašča tako daleč stran doma,da ne more priti na obisk v copatah

doody
09.04.2008, 18:04
Pravijo da mora biti tašča tako daleč stran doma,da ne more priti na obisk v copatah
Da,to seveda drži.Vendar kljub razdalji ostane sovraštvo lahko kar dolgo časa,dokler ne sprevidi,da je vse lepo in prav.No,moja tašča je bila sicer tudi 'kriks mašina'!Vendar tudi brez promilov je znala delat bedarije.

summer
10.04.2008, 07:06
Živeli smo v isti hiši,poseben vhod.Ko me je fizično napadla,sem jo prijel za roke,jo obrnil na glavo in spustil na tla.Potem je sprevidela,da se ne splača več fizičen napad,ampak 'jezikovni manever'.UUUUUUHHH,hudič babji,kaj je vse ven znesla.Vsak dan je nekaj novega ' pogruntala ',in obvevstila vesoljno javnost,preko telefona.
pa je čist zdrava...mogoče mora na kakšen psihičen pregled....ali pa je že bila...in ji je zmanjkalo tablet.....to so vse možnosti pa še več jih je....medtem , ko so si takšni ljudje ponavadi bogi.....tak, da jo lahk hčerka pelje na kakšen preventivni pregled:approve:

doody
10.04.2008, 17:51
pa je čist zdrava...mogoče mora na kakšen psihičen pregled....ali pa je že bila...in ji je zmanjkalo tablet.....to so vse možnosti pa še več jih je....medtem , ko so si takšni ljudje ponavadi bogi.....tak, da jo lahk hčerka pelje na kakšen preventivni pregled:approve:
Ob nekem njenem izpadu sem ji svetoval obisk pri Dr.Ruglju.Od besa je razbila kopalniško okno.:p
Taki ljudje nikoli ne priznajo svojih težav,ker jih pač 'nimajo' oni ampak vsi ostali.Zato naj gredo na pregeld vsi,ki nasprotujejo nejnim izpadom.

prekmurec
10.04.2008, 19:02
Moj tast je meni grozil z umorom(ker sem pač cigan),tašča pa je samo zahteva da si najdem delo:rolling:,ampak po rojstvu hčerkice se je vse spremenilo.Še hišo mi je hotel zgraditi,ampak jaz kot pravi kavalir:rolling: nisem bil za in sem si jo sam.Sedaj je pa vse v najlepšem vredu,ker me tast vedno potrebuje,ker sina ni doma(delo v tujini).

Irina
10.04.2008, 22:05

Govoriš v preteklem času, torej so zadeve mimo. Mislim, da je škoda časa, da bi razmišljal o tem, zakaj te nekdo sovraži, še posebno, če je ta alkoholik. Alkoholik niti samega sebe ne spoštujejo in se verjetno niti rad nima, kako potem od take osebe pričakovati nekaj pozitivnega.

Sem pa radovedna. Kako je in kako danes gleda na te dogodke tvoja žena, njena hči?

summer
11.04.2008, 06:36
Ob nekem njenem izpadu sem ji svetoval obisk pri Dr.Ruglju.Od besa je razbila kopalniško okno.:p
Taki ljudje nikoli ne priznajo svojih težav,ker jih pač 'nimajo' oni ampak vsi ostali.Zato naj gredo na pregeld vsi,ki nasprotujejo nejnim izpadom.
Jz mislim, da bi za to morala poskrbet njena hčerka......oziroma tvoja žena....kaj pa ona pravi:dontknow:

doody
26.04.2008, 18:35
Govoriš v preteklem času, torej so zadeve mimo. Mislim, da je škoda časa, da bi razmišljal o tem, zakaj te nekdo sovraži, še posebno, če je ta alkoholik. Alkoholik niti samega sebe ne spoštujejo in se verjetno niti rad nima, kako potem od take osebe pričakovati nekaj pozitivnega.

Sem pa radovedna. Kako je in kako danes gleda na te dogodke tvoja žena, njena hči?
Da,tašča je pokojna.Hčerka,moja žena,je seveda trpela,vendar ni bila na strani svoje mame,ker ve kaj je res in kaj ne.Se pravi,nudila mi je vso podporo.Takih je malo,zato jo zelo spoštujem.

Irina
27.04.2008, 18:00
Da,tašča je pokojna.Hčerka,moja žena,je seveda trpela,vendar ni bila na strani svoje mame,ker ve kaj je res in kaj ne.Se pravi,nudila mi je vso podporo.Takih je malo,zato jo zelo spoštujem.

Kaj je ostalo med vama nedorečenega, da si se po njeni smrti lotil "razčiščevanja" tega odnosa. Na tvojem mestu bi tu in tam prižgala svečko sa pokoj njeni duši, če ti je danes česa žal. V nobenem primeru pa se ne bi vračala na stare dogodke, ki so bili boleči za vse udeležene.
Posveti se življenju tukaj in zdaj, preteklost je mimo in jo ne obujaj.

doody
02.05.2008, 18:36
Kaj je ostalo med vama nedorečenega, da si se po njeni smrti lotil "razčiščevanja" tega odnosa. Na tvojem mestu bi tu in tam prižgala svečko sa pokoj njeni duši, če ti je danes česa žal. V nobenem primeru pa se ne bi vračala na stare dogodke, ki so bili boleči za vse udeležene.
Hm,spomnil sem se zato,ker moram še plačevati njene pufe.:veryevil:

nattka
02.05.2008, 20:44

men grejo pa takile pocukrani nasveti na jetra ...

en uničevalski, hudoben, psiho osebek ... ne samo da ti greni tisto življenjsko obdobje, ko bi moral človek najbolj uživati ... se pravi zaljubljenost, prvi domek, prvi otroček ...
tak psihić ti uniči dobršen del samospoštovanja, lahko pusti globoke rane ... in velikokrat privede pravljico do tragičnega konca ...

ja, imaš prav ... zadeve je ščasoma treba prepustiti preteklosti ... a samo "svečka za pokoj" in potem se lahko mirno spi, deluje samo v pocukranih nadaljevankah in v nasvetih voditeljev novodobnih amaterskih talk showov...

človek mora najprej preboleti in nato počasi odpuščati ... in ko mine bolečina, takrat si zrel za vržeš vse skupaj na smetišče zgodovine ...
to pa zahteva čas ...
in niti ni treba, da zato ker si pripravljen odpustiti, potem letaš po britofu ... tudi brez njegovih sveč, mu zdaj ne more dodajati novih ran ...

Irina
02.05.2008, 22:37
Se strinjam s teboj, kar sem napisala že v prejšnem zapisu. Žalostno, da naša družba tako tolerira pijance in se družine/posamezniki z njimi borijo kakor vedo in znajo.

Zakaj sem zapisla tako pocukran odgovor. Bližnje srečanje z Matildo me je poučilo, da se veselim vsakega trenutka. Težki trenutki iz preteklosti naj ostanejo samo izkušnje in ne breme prihodnjosti.
Doddy-jeva tašča se je "umaknila", tudi pufi bodo nekega dne odplačani. Živeti mora za danes in jutri, za včeraj se ne da več. Za odpuščanje potrebuje čas in energijo in gospa, glede na svoje početje, ni vredna ne časa ne energije.

P.s. Nattka šparaj jetra, brez šale, v njih se "skladišči" naša jeza, ki jim nič ne koristi.

nattka
03.05.2008, 05:15
se absolutno strinjam, da je treba stvari pustiti za seboj, a človek mora najprej premleti, si dati duška, povedati drugim ... se soočiti z lastnimi strahovi in šele nato počasi odpustiti in pozabiti ...

poleg tega pa ne gre za to, da bi bila gospa "vredna" energije ... ampak, ko odpustimo sami lažje živimo ...
zato pa je treba prej zadevam priti do dna ...

naslednja knjiga, ki jo bom brala bo Tašča, pisateljice azre širovnik ... tukaj govori o odpuščanju, dolgem desetletje ...

sama nisem pristaš ameriških instant metod in ne padam vznak ob nasmehih dr phila ...
s pozitivnim mišljenjem ni nič narobe, dokler ne deluje proti nam ...

nattka
03.05.2008, 05:17
ajaaaa ... pa izraz "iti na jetra" je idiom ... torej figurativna fraza, ki izraža nestrinjanje ...;)

Irina
03.05.2008, 09:28
Priznam, metod dr.Phila ne poznam. Instant metode tudi niso vedno dobrodošle, ampak včasih pa le so.
Pravzaprav sem pri zapisu razmišljala o tem, koliko časa in energije porabimo samo zato, da se sprijaznimo s situacijo ali dogodkom, na katerega v bistvu ne moremo več vplivati. Odpustiti bi potem takem pomenilo, da smo se tudi mi končno sprijaznili. Prej, ko opravimo s tem, lažje nam je.

nattka
03.05.2008, 09:35
hitrost pozabe je odvisna tudi od globine ran, ki so nam jih zadale besede ...

Irina
03.05.2008, 09:47
Ob tvojih zapisih, opažam kako sem se v bistvu spremenila.
Grobo rečeno, ljudi iz svoje okolice imam razdeljene na dve skupini. Ene, ki jih spoštujem in cenim njihovo mnenje, ter druge, ki so po mojih merilih "zmazki". Od mene je odvisno, koliko si bom dovolila, da me bodo strupene besede ali dejanja prizadela. Enostavno si ne dopustim več, da bi si ti osebki "zdravili" svoje nezadovoljstvo in frustracije ravno na meni.

nattka
03.05.2008, 09:57
ja irina ... res je spremenimo se ... a to si si dovolila zdaj ... ko imaš za seboj življenjske izkušnje ...

ko pa pride mlad človek v hišo, pa teh izkušenj nima ... pričakuje, da bodo drugi starši z njim ravnali tako kot njegovi ...
otroška pričakovanja pač ... da bodo veseli ob drobnih stvareh, ki se dogajajo novi družinici ...

in če namesto tega dobijo le osorne besede in telesne napade ... potem je pot do takih izkušenj toliko težja ...

sploh pa moramo določene stvari doživeti ... da bi popolnoma razumeli, kako globoko posejejo korenine ...

Irina
05.05.2008, 19:17
Pravzaprav ni bilo, da bi si dovolila, bolj spoznanje, da so nekateri ljudje hudobni iz užitka.

Dolgo, predolgo sem hudobce opravičevala, češ, da imajo slab dan, pa sitnega partnerje, pa nemogočega šefa, pa ........., da bi na koncu tudi sebi priznala, da so med nami ljudje, ki uživajo v tujih stiskah, žalostih, nesrečah...........iščejo "žrtve" in se hranijo z njihovim trpljenjem. Od takih čim prej stran, daleč stran v najkrajšem možnem času.

V nekem trenutku se soočiš z dejstvom, da ima življenje omejen rok trajanja.........podeliš ga s tistimi, ki so tega vredni in obratno.

doody
06.05.2008, 16:46
Ne vem zakaj vedno nekaj odpuščati,ko so pa posledice lahko strašanske.Ne,odpuščati pomoje ni zdravilo.Edino zdravilo je,psrejeti življenje takšno kot je in iz preteklosti potegniti najboljše kar se da.Odpuščanje je tudi samo fraza,za bogaboječe.Sam ji ne bom nikoli odpustil ali pozabil njenih nepotrebnih izpadov,ki so nam zaznamovali življenje.Sicer,zakaj bi odpuščal,nekaj kar nam je bilo hudega storjenega po krivici,od osebe,za katero naj bi bilo prvo vodilo,pomagati, ne pa onemnogočati normalno družinsko življenje.

doody
06.05.2008, 16:52
Ob tvojih zapisih, opažam kako sem se v bistvu spremenila.
Grobo rečeno, ljudi iz svoje okolice imam razdeljene na dve skupini. Ene, ki jih spoštujem in cenim njihovo mnenje, ter druge, ki so po mojih merilih "zmazki". Od mene je odvisno, koliko si bom dovolila, da me bodo strupene besede ali dejanja prizadela. Enostavno si ne dopustim več, da bi si ti osebki "zdravili" svoje nezadovoljstvo in frustracije ravno na meni.
Tudi tako lahko živiš,da deliš ljudi na več skupin,pa vendarle tudi to ti ne zagotavlja mirnega življenja.Kajti,vedno boš premišljeval o negativcih,zakaj so ti storili to in ono po nepotrebnem.
Sam ne delim ljudi,ampak jih sprejmem z odprtimi rokami.Ko pa spoznam,in to jih prav kamlu,da niso po mojem okusu,jih enostavno odslovim.Če me vprašajo za razlog jim ga povem,če me pa ne vprašajo,ga pa ne povem.Tako si ne očitam ničesar slabega in lepo živim naprej svoje življenje,katero je tudi po zaslugi moje žene,sedaj čudovito.

Irina
06.05.2008, 21:15
@doody uživajta v tej svoji skupnosti.
Ob priliki, ko te bo kaj zaneslo v knjigarno si privošči drobno knjižico Žabja molitev, zanimivo branje, namesto Pavlihove pratike, ki je danes več ni.

Dalmatinec
07.05.2008, 08:20
Ob priliki, ko te bo kaj zaneslo v knjigarno si privošči drobno knjižico Žabja molitev, zanimivo branje, namesto Pavlihove pratike, ki je danes več ni.

kako da je ni? če sem jo pa še malo po novem letu videl v trgovini...

doody
10.05.2008, 22:51
Hvala za dobre želje.Bom šele tudi v knjžnjico,ob priliki seveda.

doody
10.05.2008, 22:52
kako da je ni? če sem jo pa še malo po novem letu videl v trgovini...
Hihi.Pa te je prepoznala?