Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : FTP in Zone alarm

kapara
09.04.2008, 11:32
Ugotovil sem, da mi zone alarm preprečuje dostop na ftp strežnik.
Prosim nekoga, da mi bolj natančno obrazloži postopek deblokade le tega, ker še tega nisem delal.

kapara
09.04.2008, 19:53
Toliko, ko vas je na siol forumu pa nobeden ne ve?:dontknow:

kapara
10.04.2008, 22:21
Še vedno nihče ne ve zakaj mi zone alarm blokira ftp://freeweb.siol.net/ in kako naj to napako odpravim? Postopek.

fazan
10.04.2008, 23:12
poglej kako imaš nastavljen zone alarm to je prvo drugo kar pa je pa če ti pasvord in uporabniško ime pravo je.Jaz sem kliknil na povezavo ki si jo dal in me takoj vpraša za uporabniško ime in pasvord.
Poglej pa tudi internetne nastavitve ,če imaš pri fttp kljukico če ne pa obkljukaj pa mneni se zdi da moraš imeti tls v intenetnih nastavitvah prav tako omogočeno.Če imaš požarni zid na najvišje kar je možno boš moral dati na srednje visoko varnost.

kapara
10.04.2008, 23:39
poglej kako imaš nastavljen zone alarm to je prvo drugo kar pa je pa če ti pasvord in uporabniško ime pravo je.Jaz sem kliknil na povezavo ki si jo dal in me takoj vpraša za uporabniško ime in pasvord.
Poglej pa tudi internetne nastavitve ,če imaš pri fttp kljukico če ne pa obkljukaj pa mneni se zdi da moraš imeti tls v intenetnih nastavitvah prav tako omogočeno.Če imaš požarni zid na najvišje kar je možno boš moral dati na srednje visoko varnost.

Po dolgem preverjanju sem ugotovil sledeče:

Imam požarni zid "Zone alarm" in "Požarni zid programa windows"

Begalo me je samo to, če sem izklopil Zone alarm potem mi je bilo omogočeno se povezat na omenjeni strežnik, v nasprotnem primeru pa ne.
Sedaj sem pa ugotovil, da imam vklopljen tudi požarni zid windows, ki mi je preprečeval povezavo na ftp strežnik.
Ali nista v takšnem primeru oba požarna zida med seboj ločena? Kot je videti, ne.

keyCaSh
11.04.2008, 11:27
ma vrz stran te free verzije
Ni point v tem da je program free version..point je v tem da mu požarni zid blokira port 21.

krompircek
11.04.2008, 15:08
itak mors izklopt win fajrvol izklopt, ce mas drugo resitev. drug drugega zdej u glavo f*****.