Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zvočna izolacija

jaja3
10.04.2008, 09:43
V kratkem se selim iz hiše v blok in vem, da se bom morala prilagoditi in navaditi na marsikaj, med drugim tudi na bolj ali manj hrupne sosede. Vem, da je v bloku pač tako.
Me pa zanimajo vaše izkušnje: ali je mogoče steno, ki meji na sosednje stanovanje, na kak način učinkovito dodatno zvočno izolirat, da se stvari vsaj malo manj slišijo. Hvala za predloge... :) in lep dan vsem zelim.

mrjerry
10.04.2008, 09:57
Zelo je odvisno od bloka... Starejsi imajo obicajno zelo dobro izolacijo, novejsi pa kakor kateri, ampak praviloma ni krize.

Pri nas je tako, da recimo slisis storkljanje (najveckrat) zenskih cevljev na hodniku - nemotece. Morda trikrat na leto je kje v blizini kaksen zur, kar sicer slisis, ko gres spat, ampak so bile stvari do zdaj se vedno v mejah normale. Osebno sem bil zelo pozitivno presenecen, sploh ker sem iz vasi (kjer je ponavadi totalen) in ker zelo dobro slisim. Ampak v dveh letih niti enkrat ni bilo situacije, ko bi me motil hrup.

Kaksne zelo pametne in delujoce zvocne izolacije pa v bistvu ne mores izvesti, brez resnega posega v izgled prostora, lastno udobje in denarnico.

Aldebaran
10.04.2008, 09:59
tule (http://www.slonep.net/gradimo.html?lev0=2&lev1=12&lang=&lev2=89&lev3=2833) je lepo napisano, drugače pa preveri še pri stricu Guglu (http://www.google.si/search?q=zvo%C4%8Dna+izolacija&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)
mislim, da bos nasla vse odgovore na tvoja vprasanja.

Najenostavnejši način zvočne izolacije bi bil pa nekako takšen:
- na steno najprej nalepiš 3 do 5 cm debel stiropor
- na stiropor nalepiš ''studijsko peno'' ( tista koničasta pena,ki jo vidiš v studiih), je pa precej draga...

cenejša alternativa drugi alineji: uporabiš kar škatle oziroma tiste platoje od jajc. potem pa stvar še lepo prebarvaš

in morda še tale ideja: kupiš zelo zelo gosto blago oziroma filc, ki ga potem napneš čez tisto steno, tako da zgleda kot ene vrste zavesa čez celotno steno...

jaja3
10.04.2008, 10:54
:) hvala obema. Bom seveda videla, kako bo slo in kaksni bodo sosedje, ampak me pomirja misel, da lahko problem, ce bo, vsaj omilim...
Lep dan zelim :)

Restraint
10.04.2008, 12:53
Pripomnil bi samo da ni nujno da se z omenjenim posegom izolacije ene stene reši problem, saj se velikokrat hrup prenaša po sami konstrukciji, ter tudi po zračnikih.
Vso srečo z novimi sosedi!

snahad00
10.04.2008, 22:06
Pripomnil bi samo da ni nujno da se z omenjenim posegom izolacije ene stene reši problem, saj se velikokrat hrup prenaša po sami konstrukciji, ter tudi po zračnikih.
Vso srečo z novimi sosedi!

Pod to se podpišem. Ne boste verjeli ampak se po konstrukciji prenaša prav vse (tudi dihanje tvoje/ga drage/ga :)

lp,
S

jaja3
11.04.2008, 06:48
Moje stanovanje je vogalno in v zgornjem nadstropju, tako da samo ta ena stena meji na sosednje stanovanje. Zračnikov na tej steni ni... kakšna je pa konstrukcija, bomo pa še videli...

Vsemogočni
12.04.2008, 00:21
V glavnem je bo odvisno od tebe kaj si želiš slišati in koliko imaš volje da se sekiraš. Betonske stavbe so malce bolj problematične kot zidane z opeko. Tudi bivanje v zidanih z opeko je bolj kvalitetno, predvsem pa poleti manj trpeče. Kajti, ko se poleti segreje beton, boš na hrup soseda pozabila. Če je tako stanovanje, se ti ni treba bati pretiranega hrupa, razen če ne bodo pri sosedih kamikaze, ki vidijo le sebe. Če boš imela stanovanje na severni strani, se zna narediti, da bo pozimi (kadar bodo zime), bolj hladno, čeprav bo cena ogevanja enaka kot pri tistih, ki se skoraj pražijo. Vsekakor se vseli z upanjem na najboljše. Ko pa ti kaka stvar dojadi, pa le malce premisli ali se splača eksplodirat ali je boljši miren pogovor. Odvisno tudi od soseda. Ti želim veliko veselja in lepih dni v stanovanju.

dzuko
14.04.2008, 14:03
V kratkem se selim iz hiše v blok in vem, da se bom morala prilagoditi in navaditi na marsikaj, med drugim tudi na bolj ali manj hrupne sosede. Vem, da je v bloku pač tako.
Me pa zanimajo vaše izkušnje: ali je mogoče steno, ki meji na sosednje stanovanje, na kak način učinkovito dodatno zvočno izolirat, da se stvari vsaj malo manj slišijo. Hvala za predloge... :) in lep dan vsem zelim.

Če lahko, daj ob tisto steno, ki meji na sosednje stanovanje stensko omaro od tal do stropa...

freya
14.04.2008, 14:06
..upam, da se bodo tudi sosedje lepo prilagodili na vas
:d

h3x0r
14.04.2008, 14:17
ja to je res ...

upajte !

jaja3
15.04.2008, 06:34
:) Sama sem odrasla v bloku in imam od takrat vgrajene vse tiste varovalke tipa "ne skaci, ker skaces sosedi po glavi", "ne ropotaj, ker...", "stisaj glasbo, ker..." - tako da upam, da jim ne bom sla prevec na zivce. Vem pa, da imajo eni tv na ves glas pozno v noc (ali celo noc, ker ob njem zaspijo) :nonono: ... Hrup cez dan me ne skrbi kaj dosti, saj cez dan niti nisi dosti doma, pa ves cas se kaj dogaja, tako da nisi pozoren. Ce pa je cirkus ponoci, ko se umiris in bi rad zaspal... No, ampak menda bo :)
Prijazen, soncen dan zelim vsem.

nattka
15.04.2008, 12:14
tudi pri nas ni večjih težav ... si je pa pred časom soseda - medicinska setra, omislila psa, ki je potem cele dneve, pa tudi noči in vikende sameval na balkonu in nemilo jokal ...

zaradi hrupa, pa tudi zaradi živalce same smo potem celo reč prijavili upravniku in je bilo zelo hitro vse urejeno ...
tako, da pri zelo motečih stvareh, se kar obrni na upravnika ... saj tudi zato jih imamo ...