Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Fenomen instant medijske prepoznavnosti v Sloveniji

Knez
11.04.2008, 08:42
Zadnjič, ko sem na neki lokalni komercialni TV po naklučju ujel neko kuharsko oddajo, ki sta jo vodila ex missica Sanja Grohar in udeleženec Sanje ženske 2 (Adem, Alen..ali kaj je že), sem razmišljal o tem fenomenu instant prepoznavnosti in kako lahko je v Sloveniji "uspeti", če si mlad in lep.

Če si punca: prijaviš se na Miss (po možnosti na vsa možna tekmovanja) in ni hudić, da ne postaneš vsaj druga spremljevalka pri kakšni Bejbi iz sosednje ulice.Tu je že določena prepoznavnost tako rekoč zajamčena:hitro so tu ponudbe za kakšno voditeljsko vlogo zabavne oddaje, mogoče pevska kariera!

Če si tip: prijaviš se na Sanjsko žensko,na Auerjeve izbire "glasbenih talentov", ali kaj podobnega..Kmalu te opazijo tudi drugi mediji..

Zagotovo je tudi motiv večine tekmovalcev v BB medijska prepoznavnost.Ej, ena Osenarca je od Miss hawaiian tropic prehodila v 2 letih pot do pevke in kasneje TV voditeljice.Podobno velja za Rebeko Dremelj.

Slovenija je zaradi majhnosti raj za mlade in lepe, ki hočejo zasloveti na hiter in lahek način.

Ampak khm..je vse to res tako super in fajn? Kaj pa ko te prvinske prepoznavnosti ni več?

Koliko mislite da recimo eni missici njen laskav naslov in velika momentalna prepoznavnost pomagata pri nadaljni življenski poti, ko ta sveža prepoznavnost zbledi?

Zelo, malo, nič?

mrjerry
11.04.2008, 15:21
Ce sestejes stevilo ljudi, ki je slo cez popstars, sanjske partnerje, bare, big brotherje in kar je se bilo tega in na drugi strani pogledas, koliko se jih pojavlja v medijih, mislim, da zgolj prijava in nastopic ne zadosca, da bos do konca zivljenja prezivel v medijih. Je treba se kaj vec.

Se pa prav gotovo tja prijavljajo prvenstveno tisti, ki imajo interes biti v medijih. Taki se bodo pa tako ali tako stalno motali okrog kamer.

Ne vem, kaksen smisel se ima ob to obregati. Daljinec na TVju ima nenazadnje tudi knof s krogcem in crtico, ce te P+ in P- slucajno ne resita.

Smaug
11.04.2008, 15:42
Jazst bi pri Sanji prezivel ze z V- :shy:

Knez
11.04.2008, 16:16
Ce sestejes stevilo ljudi, ki je slo cez popstars, sanjske partnerje, bare, big brotherje in kar je se bilo tega in na drugi strani pogledas, koliko se jih pojavlja v medijih, mislim, da zgolj prijava in nastopic ne zadosca, da bos do konca zivljenja prezivel v medijih. Je treba se kaj vec.

Se pa prav gotovo tja prijavljajo prvenstveno tisti, ki imajo interes biti v medijih. Taki se bodo pa tako ali tako stalno motali okrog kamer.

Ne vem, kaksen smisel se ima ob to obregati. Daljinec na TVju ima nenazadnje tudi knof s krogcem in crtico, ce te P+ in P- slucajno ne resita.

Mah, sej ne me vse skup ne moti, je pa zanimivo.

Zanimivo bi bilo videti tu kakšno konkretnejšo analizo, koliko % udeležencev in zmagovalcev raznih šovov, lepotnih tekmovanj, iskanja talentov...si je s pomočjo svoje zmage oz. momentalne prepoznavnosti na dolgi rok poboljšalo življenje..

mrjerry
12.04.2008, 08:18
Zelo malo, ampak tako je pac z vsemi stvari na svetu.

mrjerry
12.04.2008, 08:18
Jazst bi pri Sanji prezivel ze z V- :shy:

Jaz imam nedalec od poptvja Hustler... :angel:

Tanatie
12.04.2008, 10:16
mal je tezko objektivno ocenit kakovost zivljenja...a lahko zares reces da nekdo ki zivi v luknji skopani v zemljo pa se ni slisal za kokakolo zivi slabse od tebe al pa boljse od tebe?

PoisonIvy
13.04.2008, 17:48
No sej to ni težka računica - do zaj smo imeli:

2 x bar
1 x BB (drugi je še v teku zato ga ne štejem)
1 x kmetijo
2 x sanjsko žensko
1 x sanjskega moškega
1 x dirka

a je blo še kej? ne vem sicer točno koliko ljudi sodeluje pri katerem šovu, ampak recimo da je povprečno 12 udeležencev na šov, je to skupaj 8 x 12 = 96

od vseh teh sta nekako ostali v medijih (pa ne mislim na članek v novi enkrat na mesec, ampak malo bolj konkretno) dve osebi - Osenarca in Alma. Se pravi da se jih prebije v ospredje cca 2%.

Vsi ostali zelo hitro odmaglijo v pozabo. S tem se najbrž težko sprijaznijo, zato se še nekaj časa prosjačijo / plačujejo revijam ala Nova da objavljajo članke o njih. Enkrat mi je kolegica ki je nekoč delala pri Lady povedala, da ne trošijo dosti na fotografih in piscih, saj jim vse članke, fotke in novičke pošiljajo "zvezdniki" sami, da le ostanejo v medijih. Zato pa smo na nslovnici Nove izvedeli, da je Suzana iz BB1 prenehala kaditi in si sedaj namesto čikov privošči savno :veryevil::veryevil::veryevil:

Irina
13.04.2008, 20:57
Verjetno naštete oddaje niso ravno namenjene odkrivanju novih (mladih) talentov, kvečjemu ceneni zabavi. Zato tudi ni pričakovati, da bi bila to "valilnica" še ne odkritih talentov.
Če smem soditi, so sodelujoči osebe, ki imajo silno željo stopiti iz anonimnosti, ker nimajo ali ne znajo ničesar, kar bi jih proslavilo so zanje te oddaje kot naročene. Podobni so muham enodnevnicam, pridejo iz teme in se vanjo po končani oddaji tudi vrnejo. Za njimi ostanejo samo še bolj ali manj ceneni posnetki v katerih v večini primerov nastopajo razgaljeni.
Lahko bi rekli, da je večina teh oddaj slovenska izpeljanka Jerry Springer-ja.

KissMe
13.04.2008, 22:12
No ja... sam to bom rekla, glede na to, kolk je Slovenija mejhna in kolk mamo tv programov, je po mojem blo že vsaj 90% ljudi kdaj na televiziji (če ne drugo, razne ankete)... tko da po malem smo vsi medijsko prepoznavni ;)

bluesy
13.04.2008, 23:25
Meni se pa zdi da samo pri nas lahko čisto vsak trotl in vsaka bimba pride na tv (ker se mi zdi da je drugod vendarle malce večja selekcija in velikost ni vedno izgovor), čeprav nima ne voditeljskih ne drugih sposobnostih ki NAJ bi jih le ti imeli za neko normalno opravljanje funkcije (recimo šolsko znanje slovenščine med drugim, da ne govorim o drugih strokovnih kriterijih ki bi jih morali imeti). Ampak vsak ki izpade iz bara v prvem tednu, BB in odleti pri sanjski in sanjskemu je pri nas že "zvezda", "vip", "celebrity" in ne vem kaj še, oni so lahko vse - "mojstri" za kuharske oddaje, razvedrilne oddaje, novinarji, pevci, igralci, celo uredniki kmalu, vse jasno znajo (oz si tako mislijo). Ljudje ki pa jih spustijo not pa itak nobenih kriterijev nimajo glede tega, važno da so "popularni" nima veze kako to dejansko izpade v očeh tistih ki premorejo vsaj malo kritične distance do tega. Mislim, podn od totalnega podna. Nej še svoje hišnje ljubljenčke privlečejo, da še oni lahk ratajo tv zvezde in "voditelji". Dost ne manjka do tega da bodo začel lajat pa mjavkat pri tv poročilih in vremenu..

Ampak to je že stara zgodba kako daleč je prišlo pri nas glede medijev, komercializacija na najslabši možni način in temu kar jaz pravim "rumenizacija" (na različnih nivojih) skoraj celotnega medijskega prostora (vsa čast izjemam kot je Mladina ki to uspe bolj direktno naslovit) še celo z nacionalko vred (in je plačana za to da ravno to ne bi bila) ki vedno bolj kopira ravno najslabše stvari od komercialnih medijev. Slabš res ne more bit...izbire pa nekdo ki tega ne mara na tv, itak nima, klikaš od ene variante bb do druge, od rumenega programa komercialk do vedno bolj rumene nacionalke (o regionalnih in lokalnih postajah ala paprika, pika in auerjev tv pa sploh ne mislim zgubljat besed). In jaz sem naivno nekoč mislil da ko se je poptv in kanal a pojavil da bo to neka alternativa nacionalki, prinesla sta pa samo še več sranja in povzpela debilnost na tv na nivo čaščenja in (kako vneto se to forsira), nečesa kar je "cool". Slovenija gre naprej, ahaaa....

PoisonIvy
14.04.2008, 19:35
pride že, sam potem ponavadi tudi hitro izpuhti..... razen tiste ki jih veze porivajo naprej.....

komercialna televizija je pač komercialna televizija... morajo ustvarjat pomp, da lahko potem od njega živijo... kvaiteta pompa je pa precej odvisna od zahtev publike..in naša publika pač hoče gledat puhlice, zato jim/nam komercialna TV servira puhlice.... in ker je gledanost visoka, potem to seveda zamika tudi ostale medije.... welcom to american way of life...

kaj nam je že falil v dobri stari Jugi da smo tko zlo hitel stran????

Irina
14.04.2008, 19:51
kaj nam je že falil v dobri stari Jugi da smo tko zlo hitel stran????

Verjetno poneumljanje:
Ukradena sreča (Acorralada) 134.del, Venezuela, Rebelde, 160. del, Mehika, Srce, ki odpušča (Luna la heredera) 47. del, Kolumbija, Razigrani par (Sos mi vida) 162. del, Argentina..............in tako naprej.

CeausescuFan
16.04.2008, 11:08
Se strinjam z Bluzijem, pri enih tv poročilih za večjo gledanost imajo že ženske voditeljice ki topless (ali pa v celoti gole) poročajo o najbolj debilnih stvareh, ker se zavedajo, da se ne gre za to, o čem se poroča, ampak je vse v goloti.

PoisonIvy
16.04.2008, 17:54
Verjetno poneumljanje:
Ukradena sreča (Acorralada) 134.del, Venezuela, Rebelde, 160. del, Mehika, Srce, ki odpušča (Luna la heredera) 47. del, Kolumbija, Razigrani par (Sos mi vida) 162. del, Argentina..............in tako naprej.ne morem verjet da si pozabla na esmeraldo :(

Irina
17.04.2008, 00:23
ne morem verjet da si pozabla na esmeraldo :(

Upam, da mi boš odpustila to veliko napako, se hitro odkupim z dvema predhodnicama; Dolgim vročim poletjem in Dallas.

Mowgli
17.04.2008, 09:37
Prideš v en cajtung, pa si avtomatično v vseh ostalih, ker žolte bejbike, ki novice (kaj je že to?) lovijo, nočejo zaostajati za konkurenco. Mal težav je samo z Vzajemnostjo... :angel:

PoisonIvy
17.04.2008, 14:03
Upam, da mi boš odpustila to veliko napako, se hitro odkupim z dvema predhodnicama; Dolgim vročim poletjem in Dallas.nej ti bo, ko si glih ti.... :blush:

mougli, ko je atomik špelca joške na plano vrgla, ti sigurno ni blo odveč da si jih lahko na vsaki stalaži buljil :veryevil::veryevil::veryevil:

Mowgli
17.04.2008, 14:55
nej ti bo, ko si glih ti.... :blush:

mougli, ko je atomik špelca joške na plano vrgla, ti sigurno ni blo odveč da si jih lahko na vsaki stalaži buljil :veryevil::veryevil::veryevil:

Ja, res nisem v življenju še nobene bolj fejst videl in mi je bila to edina zabava. Zraven nje so bile pa revije, polne nasvetov glede dijet... :veryevil:

Irina
17.04.2008, 22:04
........in na TV Ljubljana Saša Lendero podrobno pojasni tehniko masaže, ki te pripelje do košarice D ............

nattka
19.04.2008, 10:59
Meni se pa zdi da samo pri nas lahko čisto vsak trotl in vsaka bimba pride na tv (ker se mi zdi da je drugod vendarle malce večja selekcija in velikost ni vedno izgovor), čeprav nima ne voditeljskih ne drugih sposobnostih ki NAJ bi jih le ti imeli za neko normalno opravljanje funkcije (recimo šolsko znanje slovenščine med drugim, da ne govorim o drugih strokovnih kriterijih ki bi jih morali imeti). Ampak vsak ki izpade iz bara v prvem tednu, BB in odleti pri sanjski in sanjskemu je pri nas že "zvezda", "vip", "celebrity" in ne vem kaj še, oni so lahko vse - "mojstri" za kuharske oddaje, razvedrilne oddaje, novinarji, pevci, igralci, celo uredniki kmalu, vse jasno znajo (oz si tako mislijo). Ljudje ki pa jih spustijo not pa itak nobenih kriterijev nimajo glede tega, važno da so "popularni" nima veze kako to dejansko izpade v očeh tistih ki premorejo vsaj malo kritične distance do tega. Mislim, podn od totalnega podna. Nej še svoje hišnje ljubljenčke privlečejo, da še oni lahk ratajo tv zvezde in "voditelji". Dost ne manjka do tega da bodo začel lajat pa mjavkat pri tv poročilih in vremenu..

Ampak to je že stara zgodba kako daleč je prišlo pri nas glede medijev, komercializacija na najslabši možni način in temu kar jaz pravim "rumenizacija" (na različnih nivojih) skoraj celotnega medijskega prostora (vsa čast izjemam kot je Mladina ki to uspe bolj direktno naslovit) še celo z nacionalko vred (in je plačana za to da ravno to ne bi bila) ki vedno bolj kopira ravno najslabše stvari od komercialnih medijev. Slabš res ne more bit...izbire pa nekdo ki tega ne mara na tv, itak nima, klikaš od ene variante bb do druge, od rumenega programa komercialk do vedno bolj rumene nacionalke (o regionalnih in lokalnih postajah ala paprika, pika in auerjev tv pa sploh ne mislim zgubljat besed). In jaz sem naivno nekoč mislil da ko se je poptv in kanal a pojavil da bo to neka alternativa nacionalki, prinesla sta pa samo še več sranja in povzpela debilnost na tv na nivo čaščenja in (kako vneto se to forsira), nečesa kar je "cool". Slovenija gre naprej, ahaaa....

se čist strinjam ...:approve:

še dobro, da se na htv kako pametno reč videt ... čeprav tudi tam počasi tone ladja z dobrimi moderatorji ... bog poživi Denisa Latina ...

sem enkrat na boniški popoldne kliknila po tv-ju ... pa se je ena bejba rosnih 20-tih, nekje na nekem kanalu ob neki nagradni igri drla v ekran ... "povejte mi pravilni odgovor... jaz hočem takoj zdaj pravilni odgovor" ... sem mislila da ne slišim dobro ... od takrat prižigam samo še ob nogometu in denisu... jap, pa hajacint me fascinira ...

Mowgli
21.04.2008, 16:51
Osebke iz malih ekranov nekdo modro izbira in izbere. Tega je treba po jeziku valjat...

Irina
21.04.2008, 19:06
Kakšna patetika, prepis popoldanskega TV programa, ki ga moram po črki zakona finansirati. Seveda je v Jugi tudi bilo nekaj tovrstnega "razvedrilnega" programa, verjetno pa ne v tolikšnih količinah.

Naj TV hiše uvedejo sistem "kolikor gledaš, toliko plačaš" in nato naj zaradi mene vrte kar jim srce poželi, če jim bo to zneslo.

Mowgli
22.04.2008, 10:26
Potrpi še malo, da bo dežurni Lažnivi Kljukec Grims vse sinhroniziral, pa boš lahko enkrat gledala, drugič pa le poslušala :rolling:

Irina
22.04.2008, 17:48
Kaj bo počel gospod Grims v bodoče, vezano na TV program, me pravzaprav ne zanima več, ob preselitvi ne bom prijavila TV sprejemnika in to je to.

monster
22.04.2008, 21:11
meni je vseeno zmagovalka Alma, ki razen svojega izpada iz Bara in stavka "show must go" ni naredila še nič, pe je "zvezdnica" :d

V podobni kategoriji so lahko tudi Muca maca Tina Gorenjak, slovenski žigolo Demeter Bitenc, večni Erazem Pintar in recimo Werner :d ...

glede pošiljanja fotk na rumene medije pa je seveda to čisto res. Recimo z dopusta skoraj vsi pošljejo komplet fotkic v bikinkah itd itd :rolling:

Zanimiv fenomen sta Sonja javornik in Marlenna, kar je Požar precej lepo razdelal v svojem on-line cajtngu ... ena drugo fino promovirata, marlenna pa je šla še korak dlje, ko v Lady piše pod svojim pravim imenom, v "kolumni" pa opisuje dogodke Marlenne :o ... hehe

za trač loverje ... http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=7755

mrjerry
23.04.2008, 15:46
Every publicity is good publicity...

Mowgli
25.04.2008, 13:34
...so we publish ourselves :angel:

nattka
25.04.2008, 14:30
Spet ti in tvoja patetika..juga sem juga tja kme kme...

Ko da v Jugi ni bilo Dinastije..

a dej no ... ena dinastija in en dallas če se ne motim, pa še to vsak teden ena epizoda ...

danes pa "por favorke" 10 ur na dan ...

sam ti si prezelen ( mislim na razmišljanje), da bi razumel razliko ...

Mowgli
26.04.2008, 08:51
"No pasaran" je starejši od Juge :clown:

monster
27.04.2008, 12:55
razmišljam, da bi pisal kolumno o monstru :)