Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gretje vode poleti: KOL ali EL

Restraint
19.04.2008, 19:15
Je kdo delal kakšen izračun s čem se poleti bolj splača greti vodo, z pečjo (kurilno olje) ali z elektriko?

Pikado
19.04.2008, 22:39
Glede na to kaj sprašuješ, bi človek lahko pomislil da nimaš pojma o cenah, oziroma sploh ne plačuješ računov...

alex1
19.04.2008, 23:35
Sigurno cenješa elektrika, če pa ogrevaš še na cenejši tok pa sploh. Da ne rečem, da uporabljaš topolotno črpalko, kot jaz. L.P.

king16
20.04.2008, 06:58
Jaz poleti na eletriko, me pride pol ceneje kot na kurilno, vsaj po mojih izračunih.

Restraint
20.04.2008, 10:07
Glede na to kaj sprašuješ, bi človek lahko pomislil da nimaš pojma o cenah, oziroma sploh ne plačuješ računov...

Zadeva žal ni tako enostavna, kot bi jo želel ti predstaviti.
Elektriko plačujemo pavšal in tako do poračuna ne veš kaj in kako, pa še potem se zna zgodit da je težava, saj kako boš pa vedel za pol leta nazaj...KOL pa se tudi nabavlja različno in ko je enkrat v cisterni ni natančnega pregleda nad porabo.

In zategadelj me je zanimalo ako je kdo opravil kakšen izračun.

Restraint
20.04.2008, 10:08
Jaz poleti na eletriko, me pride pol ceneje kot na kurilno, vsaj po mojih izračunih.
Koliko članska familija?
Ostale podrobnosti izračuna?
Hvala.
Lp

Vsemogočni
21.04.2008, 14:58
Je kdo delal kakšen izračun s čem se poleti bolj splača greti vodo, z pečjo (kurilno olje) ali z elektriko?

Če imaš hišo (tudi v blokih bi se lahko odločali o tem, ter te zaje.bane toplarne zavrli na minimum), se vsekakor splača montaža kolektorjev. Tudi pozimi, ko je malček sončka, se ti voda ogreje toliko, da jo ni potrebno dogrevati. Dandanes imaš kolektorje že zelo doterane in z izredno visokim izkoristkom. Naložba pa se izplača v nekaj skromnih letih.

tom777
21.04.2008, 16:30
Pri nas doma sicer uporabljamo toplotno črpalko, vendar se mi zdijo kolektorji veliko boljši, predlagam pa te kolektorje (http://www.viessmann.si/web/slovenia/si_publish.nsf/Content/Vitosol200_slovenia).

Vsemogočni
24.05.2008, 22:55
Drug link prosim.

Mater kdaj bodo ljudje tolko ozaveščeni, da se bo dalo tudi na večstanovanjske stavbe vgraditi kolektorje?? Saj sanitarna voda je veliko cenejša, glede neizkoriščene površine strehe katera sedaj služi le obrambi pred dežjem, pa bi bil izkoristek lahko superioren. Država bi lahko naredila velik premik, z majhno dotacijo bi lahko prihranili na energiji še pa še.

spartan
25.05.2008, 12:21

elektrika

Z750
25.05.2008, 21:45
sigurno elektrika:approve:
ker pri peči moraš držat bojlar v stanju pripravljenosti, to je sploh nerodno pri starejših, recimo KTK, katera ti sanitarno vodo greje na 60 ali celo 80.
pri novejših nizkotemperaturnih pečeh, je pa drugo vprašanje, če si sanitarno vodo dogrevaš na 40 in imaš recimo 300L bojler se ti bo peč recimo zagnala 2x na dan pa ne vem če ga v enem šusu skur več kot 2 litra ..... aaaaaaaaa je.biga ... štrom je cnej:clown: