Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modem Ganymede in router Level1 WBR-1101TX

MTB75
23.04.2008, 20:59
Pozdravljeni!
Pri spremembi starega paketa poslovnega paketa 2M / 384k na 4M / 512k je serviser zamenjal star modem (mislim da Iskrin, sive barve, pokoncen) za Ganymede.
Prejsnji modem je bil povezan na Level1 router WBR1101TX in vse je delovalo BP. Ko smo priklopili nov modem, so se zaceli krizi in tezave. Nekaj casa je bilo vse ok, potem spet nic, pocasno odpiranje strani ali pa sploh ne, mejli so vcasih delali, vcasih ne, v glavnem katastrofa. No, prisel je serviser in zamenjal modem, pa se vedno nobene spremembe.
Poskusil sem odklopiti router in se povezati direkt, zadeva je kar naenkrat delala BP. Tezava je bila v routerju Level1.
Ganymeda sem skonfiguriral kot router, ampak ker ponuja zelo malo moznosti, bi rad WBR-a vrnil nazaj. Po brskanju po navodilih sem ugotovil, da WAN port WBR-1101TX routerja omogoca samo 10BaseT povezavo. Sumim, da je to glavni problem. A je mogoce Ganymeda prepricat, da se poveze z njim z 10MB? Verjetno bi s tem problem resil.
Najlepsa hvala za kakrsnokoli pomoc.

080 Rok
23.04.2008, 22:33
Modemi (oz tisti switch porti) morajo znati sami preklapljati. Poslji mi ZS z username-om, bom preveril, ce se da se kaj na modemu nastavit...