Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razširitev gradbene parcele?

martinstop
23.04.2008, 23:21
Pozdravljeni!
Zanima me naslednje, imam parcelo za katero sem dal vlogo za spremembo namembnosti, da bi postala gradbena! Če mi to uspe bi rad to parcelo razširil (zaradi lepše postavitve hiše) in sicer tako, da bi mi lastnik sosedne parcele polovico parcele prodal! Ali lahko na ta način to parcelo razširim, tko da bi polovico sosedne parcele kar združil v celoto! Hvala

dzuko
24.04.2008, 07:52
Lahko jo razširiš, vendar če bo sprememba namembnosti sprejeta samo za tvojo parcelo in ne za del prostorske enote (npr. več parcel skupaj), potem tam ne boš mogu hiše postavit..če aktivno ne sodeluješ pri spremembi prostorskih redov (mogoče se po zakonu o urejanju prostora zdej spet kej drugače imenujejo) potem počakaj in ko boš dobil obvestilo oziroma bo sprejet odlok s tem redom, zaprosi za Lokacijsko informacijo za gradnjo in boš v grafičnih prilogah vidu, do kam sega meja zazidljivosti..če so pa že kej pričel s temi postopki, jih pa tudi po telefonu lahko malo povprašaš...

Irina
24.04.2008, 21:03
Za vsa tovrstna vprašanja je na Upravni enoti tvoje Občine zaposlen referent/referentka, ki ti bo podala najbolj verodostojno informacijo.

spartan
23.05.2008, 19:09
Pozdravljeni!
Zanima me naslednje, imam parcelo za katero sem dal vlogo za spremembo namembnosti, da bi postala gradbena! Če mi to uspe bi rad to parcelo razširil (zaradi lepše postavitve hiše) in sicer tako, da bi mi lastnik sosedne parcele polovico parcele prodal! Ali lahko na ta način to parcelo razširim, tko da bi polovico sosedne parcele kar združil v celoto! Hvala

Kolikšna pa bi bila ta sprememba? Ker v bistvu imaš v naravi sami možnost da "pomakneš" stanovanjski objekt v merah tolerance. Sam se ne spomnim več...gre pa "mislim" za okoli meter in pol.

Drugače pa vprašaj na www.podsvojostreho.net, tam ti bo folk povedal;)