Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : tik pred poroko...

binamina
10.05.2008, 15:59
Prijatelj ki se kmalu poroči, mi je ob povabilu na poroko priznal da je zaljubljen vame in da je poroka z njo napaka.
Zadeva me je precej šokirala in sem samo odšla, niti besede mu nisem rekla.
Kaj je z njim? Kaj se mu dogaja?
Vsa sem iz sebe, samo če pomislim na njegovo drago kako bi jo prizadel.
Trenutno nisem zmožna ničesar, počutim se grozno. Upam da ga je samo strah ali pa je zmeden pred poroko.
??

Žeruh
10.05.2008, 16:33
Auuu:nonono:
Lahko imamo tu opravla z več možnostmi:
- Sklepam, da je tip ženskar in ti samo "naklada", da je zaljubljen vate, ker si želi, da bi bila njegova ljubica.
- Mogoče ni ravno ženskar, vendar je nakako umislil da si ti "lahka".
- Mogoče pa tudi govori resnico... uvidel je, da njegova izbranka ni ravno karakter zanj.
- ....

Ne vem, kaj bi ti lahko svetoval, kot da čakaš.... da se stvari same poštimajo. Med čakanjem imej čim manj kontakta z njim... po možnosti nič kontakta.
Razen, če si želiš, da je res kaj ti je rekel.:blush:

Če pa vseeno želiš razčistiti to z njim, glej da NE boste to "razčistevali" nekje na samem. Potem ne boste razčistili ampak POGLOBILI.

Srečno s tem.

binamina
10.05.2008, 16:41
Ne ni ženskar, kje pa.
Vem da je dlje časa gojil neka čustva do mene, nikoli pa nisva nič več imela. Morda če bi takrat kaj bolj mutil...bi bila skupaj. Sva pa dobra prijatelja. Ampak sem toliko šokirana da je do tega sploh prišlo. Upam da čez ene par dni pridem k sebi in se z njim pogovorim.

snežko
10.05.2008, 17:21
:) vse odvisno od tega kaj ti misliš o tem. če ti je ravno do njega potem itak vseeno. če ti ni maš pa veeeeeliiiko dilemo. lahko da ima samo mrzle noge pred poroko, lahko te samo malo testira kaj boš rekla, lahko je res spoznal da si želi da si mu več kot prijateljica, lahko, lahko ....100 verrzij a samo ena je prava...in do nje prideš tako da ga vprašaš!
še zmeraj je boljš, da se ne poroči in potem celo življenje to obžaluje al se pa loči čez 3 leta, če je res ugotovil da mu bodoča žena ne sede.

Irina
11.05.2008, 01:45
Ni kaj razčiščevat, fant je pred poroko in ne vpletaj se v njegove dvome. Vsak je sam odgovoren za svoja dejanja, ne prevzemaj nase tujih problemov, če so, če jih ni, toliko bolje. Z razgovorom na to temo bi si lahko za vekomaj zakomplicirala življenje, tega ti res ni potrebno. Zna se ti zgoditi, da boš izgubila prijatelja in prijateljico. V bodoče bi ti lahko vsako srečenje z njima, namesto veselja, prineslo mučen občutek.

Kako vpraša župnik preden si mladoporočenca podelita zakrament zakonske zveze? V kolikor kdo ve za razlog, ki bi lahko vplival na sklenitev zakonske zveze, naj to pove sedaj ali za vekomaj molči. In v tem primeru je molk zlato.

nattka
11.05.2008, 05:24
Ne ni ženskar, kje pa.
Vem da je dlje časa gojil neka čustva do mene, nikoli pa nisva nič več imela. Morda če bi takrat kaj bolj mutil...bi bila skupaj. Sva pa dobra prijatelja. Ampak sem toliko šokirana da je do tega sploh prišlo. Upam da čez ene par dni pridem k sebi in se z njim pogovorim.

stran od njega ...

nihče se za poroko ne odloči kar na horuk ... torej ga z žensko, ko jo bo poročil vežejo posebna čustva ...

poleg tega pa je nedorasel otrok, ki bi imel igračko, pa je ne bi imel ... ki se bo poročil z dekletom ... pa se ne bi poročil ... vseeno se bo poročil, pa bi bila to napaka ...

tak moški, kot je rekla irina, nam zakomplicira življenje ... poleg tega pa bi krivda za vse nastale probleme in solze padla nate ...
s tem taki nedorasli moški osebki tudi računajo ...

karkoli se bo odločil ... naj gre na njegov račun ... nikar se ne vpletaj s kakimi pogovori - nisi njegova mama ...

za dva seksa, ki bi jih bila deležna zato ... ker ima on filing da bi pred poroko pa le "sprobal" še seks s tabo, ker si mu pred leti "ušla" ... za to se ti pa ne splača komplicirati življenja ...

lana
11.05.2008, 09:05
moški se neskončno radi komu zasmilijo (nekateri)... no, spomnimo se, kako je če so prehlajeni, in ko jih mal pocrklamo s čaji in aspirini... tukaj pa je podobna situacija... poroka zahteva veliko priprav, pa se je mogoče zaročenka posvetila vsemu drugemu... le njemu ne ;) pa bi mal pozornosti.. c c c c

raje se mu izogni, in si predstavlaj da tvoj bodoči mož stori kaj takšnega... :nonono:

binamina
11.05.2008, 11:18
Ni dvoma, da bi mu sedaj "nasedla". Saj kakršenkoli resen interes bi lahko prej pokazal. Šokirana sem ker sem mislila da je zrel človek, ne pa tako neresen.
In da ga zgubljam kot prijatelja. Neko nezaupanje mi je pustil, sploh ne vem več kdo je....

Irina
11.05.2008, 15:13
Ni dvoma, da bi mu sedaj "nasedla". Saj kakršenkoli resen interes bi lahko prej pokazal. Šokirana sem ker sem mislila da je zrel človek, ne pa tako neresen.
In da ga zgubljam kot prijatelja. Neko nezaupanje mi je pustil, sploh ne vem več kdo je....

Spletom okoliščin si ugotovila, da svojega "prijatelja" v bistvu sploh ne poznaš. Vzemi to v zakup in si ne kompliciraj življenja.

Nekateri ljudje nikoli ne odrastejo (postanejo odgovorni) samo postarajo se in očitno je on eden od njih. Zato je MATI narava ženskam namenilo vlogo materinstva.

On bo zajadral v zakonske vode, ti pa si bogatejša za pomembno izkušnjo.

binamina
23.05.2008, 08:53
:) vse odvisno od tega kaj ti misliš o tem.
....da si želi da si mu več kot prijateljica
če je tako potem se zares poročim!!!! :blush:

Babi2
23.05.2008, 17:54
Čimdlje proč od njega.

samarjan
26.05.2008, 13:48
Punca mislim da se s tabo poigrava, morda celo maščuje. Nekaj mu je pri tebi všeč, pa ni dosegel svoje. Če bi bil resen tega ne bi počel, ampak bi bil s tabo namesto nje, tudi že poročen.

partibrejker
07.07.2008, 12:09
Prijatelj ki se kmalu poroči, mi je ob povabilu na poroko priznal da je zaljubljen vame in da je poroka z njo napaka.
Trenutno nisem zmožna ničesar, počutim se grozno. Upam da ga je samo strah ali pa je zmeden pred poroko.
??

tvoj prijatelj je butl:dzakaj bi se poročil z eno če je zaljubljen v drugo jaoo

Dancefreak
07.07.2008, 13:12
uf...boga njegova, bodoča žena... ne se družiti s takimi ljudmi draga

binamina
07.07.2008, 21:22
tip je prevarant prve kvalitete, samo ne zaveda se da se mu bo nekega dne vse skupaj vrnilo, ker življenje ni hec. Kaj naj rečem....izgubil je marsikaj, ker ni fer dečko in ni vreden zaupanja. Žalostno a tako je.

Irina
07.07.2008, 22:30
tip je prevarant prve kvalitete, samo ne zaveda se da se mu bo nekega dne vse skupaj vrnilo, ker življenje ni hec. Kaj naj rečem....izgubil je marsikaj, ker ni fer dečko in ni vreden zaupanja. Žalostno a tako je.

In ti srečnica, si ga za las zgrešila. Drži se daleč, čimbolj daleč od tovrstnih primerkov. Ni izjema, veliko jih je med obema spoloma, zato previdnost ni nikoli odveč.

snežko
08.07.2008, 12:37
:) kaj se je pa zgodilo???

binamina
15.07.2008, 18:48
:cry::cry::cry:

Lencka
15.07.2008, 19:49
:o :tolazba:

Matiz
15.07.2008, 21:08
se že v naprej opravičujem in se ne bi rad norce delal, ampak men se tale zgodbica dost smešna zdi:dontknow: direkt za v mehiško limonado:clown:

Lencka
15.07.2008, 21:11
Matiz... Bejba joka, tebi pa se zdi smešno, namest da bi jo skušal potolažit? Eh... nič čudnega, če pol bejbe tolažjo druga drugo, namest da bi jih dedci...
:veryevil: :angel:

Matiz
15.07.2008, 21:20
komentiral sm prvi post v tej temi...vsega ostalega niti bral nism:angel:

fr7pu2af9b
25.08.2008, 22:42
??

Mlada si se (ocitno?), ko bos postajala starejsa, bos odkrivala, da je - zalostno - velik del zvez v bistvu napaka, ali zaradi casovnega pritiska (ce mi ta ne uide, z nobenim/nobeno vec nimam sans, bioloska ura tiktaka, moram nardit otroka, itd...)

Zato pa pazi da sama ne bos naredila taksnega idiotizma, to je vse.

Meni se ne zdi nic cudno. Poznam nekaj parov, ki so v srecni zvezi, in veliko vec taksnih kjer je nekaj narobe, to seveda marsikdo ve, pa vsi molcijo, iz vljudnosti.

fr7pu2af9b
25.08.2008, 22:46
stran od njega ...

nihče se za poroko ne odloči kar na horuk ...

Jezus... seveda se. Kljub temu je nasvet na mestu - stran od njega, nobeno razciscevanje ne bo resilo nic. Ljudje si zatiskajo oci zaradi marsikaterega razloga, in verjemi, sami dobro vedo da delajo oslarije. Ampak tu ne mores nic. Take zveze so zapecatene za najmanj 10 let (sploh ce pridejo otroci, potem se agonija seveda daljsa, ker mlade mamice tip ne bo pustil ce se je ze porocil z njo). Potem pa se zna star in zafrustriran tip odlociti da bo kao "naredil tisto ta pravo", razbije druzino, in isce izgubljeno ljubezen.

Shit happens. Tako izgubis kolege, enega za drugim, dokler ne ostanejo le tisti, ki imajo v glavi vse razcisceno.

Lencka
26.08.2008, 16:14
Mlada si se (ocitno?), ko bos postajala starejsa, bos odkrivala, da je - zalostno - velik del zvez v bistvu napaka, ali zaradi casovnega pritiska (ce mi ta ne uide, z nobenim/nobeno vec nimam sans, bioloska ura tiktaka, moram nardit otroka, itd...)

Zato pa pazi da sama ne bos naredila taksnega idiotizma, to je vse.

Meni se ne zdi nic cudno. Poznam nekaj parov, ki so v srecni zvezi, in veliko vec taksnih kjer je nekaj narobe, to seveda marsikdo ve, pa vsi molcijo, iz vljudnosti.

Jezus, ja... :nonono: Nobena zveza ni napaka, če je kot tako ne jemlješ. Dejstvo, da se zveza nekoč konča, še ne pomeni, da je bila takrat, ko je trajala, napaka. Ampak enim je to očitno težko razumeti.

Mowgli
26.08.2008, 17:17
Facti brutti: "Lenčka ima (skoraj) vedno prav!" :shy:

Če se mi zgodi napaka, te oženim... :angel:

Lencka
28.08.2008, 16:21
Če ne bom ravno sredi delanja napake, bom za. Prepričal si me s "skoraj" :shy:

fr7pu2af9b
28.08.2008, 18:39
Jezus, ja... :nonono: Nobena zveza ni napaka, če je kot tako ne jemlješ.

Oh jej, pa koliko si ti stara? Pa prosim ne it v zvezo s taksnim odnosom, taksnih je itak dovolj.

Seveda je zveza napaka, ce tipo en dan pred poroko prizna drugi zenski da bi bil raje z njo. Haloo?!

Seveda je slovenska vljudna, nekonfliktna, problemom-izogibajoca se mentaliteta kar nagnjena k temu, da si vsi zatiskajo oci. Saj do omenjenih dveh je res bolje da so vsi tiho, ampak, prosim, PROSIM, prosim, ne razlagati, da je vse v redu, samo ce mizis pred problemi. Ker "ce jo tako ne jemljes", je nekako tocno to. Kao, ce ne vidis da bi tvoj tip rajsi porival drugo in ji nosil vrtnice za valentinovo, no, potem, jah, potem je pa vse ok?

Moj bog.

pinky
28.08.2008, 19:18
zate je napaka vsaka zveza, ki ne traja do smrti - in še čez?

nekateri pač to jemljemo kot nekaj lepega, dokler je trajalo

Lencka
28.08.2008, 20:14
Oh jej, pa koliko si ti stara? Pa prosim ne it v zvezo s taksnim odnosom, taksnih je itak dovolj.

Seveda je zveza napaka, ce tipo en dan pred poroko prizna drugi zenski da bi bil raje z njo. Haloo?!

Seveda je slovenska vljudna, nekonfliktna, problemom-izogibajoca se mentaliteta kar nagnjena k temu, da si vsi zatiskajo oci. Saj do omenjenih dveh je res bolje da so vsi tiho, ampak, prosim, PROSIM, prosim, ne razlagati, da je vse v redu, samo ce mizis pred problemi. Ker "ce jo tako ne jemljes", je nekako tocno to. Kao, ce ne vidis da bi tvoj tip rajsi porival drugo in ji nosil vrtnice za valentinovo, no, potem, jah, potem je pa vse ok?

Moj bog.

Dame ni vljudno spraševati po starosti, ampak če že vztrajaš: ja, dovolj sem stara, da me lahko vikaš, če želiš. :veryevil:

Ah ja. Bolje, da grem v zvezo z mislijo, da je večina zvez napaka, kajne? To bo res osrečevalo mene in partnerja.

In za tvojega boga milega, povej mi, prosim, prosim, PROSIM, kje sem napisala, da si pred težavami v zvezi zatiskam oči? Ker ta vidik mene mi je nepoznan. Povsem si zgrešil v svojem sklepanju tega, kaj meni pomeni, da nobena zveza ni napaka. Ker, dragi soforumaš, jaz sem poudarila, da zveza ni napaka kljub temu, da ne traja večno, ne pa da zveza traja večno, ker ni napaka ne glede na to, kakšna je.

fr7pu2af9b
29.08.2008, 01:23
Dame ni vljudno spraševati po starosti, ampak če že vztrajaš: ja, dovolj sem stara, da me lahko vikaš, če želiš. :veryevil:

Ah ja. Bolje, da grem v zvezo z mislijo, da je večina zvez napaka, kajne? To bo res osrečevalo mene in partnerja.

In za tvojega boga milega, povej mi, prosim, prosim, PROSIM, kje sem napisala, da si pred težavami v zvezi zatiskam oči? Ker ta vidik mene mi je nepoznan. Povsem si zgrešil v svojem sklepanju tega, kaj meni pomeni, da nobena zveza ni napaka. Ker, dragi soforumaš, jaz sem poudarila, da zveza ni napaka kljub temu, da ne traja večno, ne pa da zveza traja večno, ker ni napaka ne glede na to, kakšna je.

Kdo pravi da morajo zveze trajati vecno?

Gotovo pa je, da "zveze z napako" prej ali slej razpadejo. Da ti ilustriram drugace: vsak avto se lahko pokvari. Ampak ce ima avto vgrajen defekt, ko pride iz tovarne, se bo pokvaril gotovo, in to zelo hitro. In ga noces met, a ne?

Z zvezami je isto. Zveza lahko ugasne, ljubezen se lahko ohladi. Ampak zato se pac ne porocas ali delas otrok takoj prvi mesec ko nekoga spoznas, ampak takrat ko se zadeve skristalizirajo, in je moznosti za to, da si en ali drug premisli pac dosti manj.

Kako zaboga mislis da bo funkcionirala taksna zveza. Ce je tipo prisel k tej punci na predvecer poroke, a mu bo dobra vila izbrisala spomin na njo, takoj ko se bo porocil z drugo? Ce nima sedaj razciscenih pojmov, kako jih bo pa imel pozneje? Ja, poroka ga bo, cisto kot druzbena prisila, ovirala do tega da bo zacel odkrito razglasat, in zenske pogosto mislite, da je to potem vse urejeno.

Podobna klasika, kot ko zenska naredi otroka, ko se ji zazdi, da jo bo morda tip pustil. Tip jo sicer ne pusti (sicer dobi po grbi od druzbe, kaj pa se pravi pustiti mlado mamico, a ne?), ampak jo pusti pozneje. Ko druzba malo stran pogleda.

Mowgli
29.08.2008, 09:04
Sam ne delam napak, le čas spreminja mene in ljudi okoli mene, pa se kaj drugače od zastavljenega izteče. :angel:

ss77
29.08.2008, 09:14
Iz napisanega sklepam, da se je fant en malo ustrašil....poroka je resna zadeva in veliko moškim daje občutek neke omejitve osebne svobode (to je povezano z velikim strahom). V realnosti je biti poročen enako kot biti samo "fant in punca"....razlika je seveda samo ob končanju zveze.
Obstaja tudi opcija, da je fant prepozno spoznal kje ima srce....težava je pa seveda v tem, da je zadevo pripeljal že zelo daleč. V takih trenutkih veliko ljudi raje izpelje načrtovano zadevo, kot pa, da vse skupaj prekinejo in prevzamejo riziko obsojanja družine, prijateljev...itd.. Na koncu je seveda pomemben le posameznik, toda pritisk okolice je enostavno premočan in človek se vda v usodo. Temu fantu vsekakor ni lahko, ti pa delaj po svoje vesti....sicer te vest lahko pripelje v zelo nezavidljivo situacijo....
Pa veliko sreče...obema...

Lencka
29.08.2008, 21:28
Sam ne delam napak, le čas spreminja mene in ljudi okoli mene, pa se kaj drugače od zastavljenega izteče. :angel:
ti mene razumeš... :blush:

fr7pu2af9b, ne skušaj mi podtikati kakega napeljevanja na to, da mislim, da je v opisani zvezi vse lepo in prav in tudi tisto dobro vilo si si izmislil kar sam. jaz sem se le obregnila ob tvojo izjavo, da je večina zvez itak napaka.

fr7pu2af9b
29.08.2008, 22:41
ti mene razumeš... :blush:

fr7pu2af9b, ne skušaj mi podtikati kakega napeljevanja na to, da mislim, da je v opisani zvezi vse lepo in prav in tudi tisto dobro vilo si si izmislil kar sam. jaz sem se le obregnila ob tvojo izjavo, da je večina zvez itak napaka.

Saj ljudje sami dajejo vtis da so napake. Jaz (in moja najdrazja) sva pac zlopamtilo, in si zapomniva stvari, ki nama folk naklada. Naklada seveda do trenutka ko pride trenutek ko ni vec povratka (poroka, otrok), potem pa naenkrat obrnejo plosco in nakladajo kako so zdaj oni super, v raju, itd... e pa nemoze tako.

Lahko tale tipcek potem se smehlja ko utrgan iz porocnih slik, lahko ji naredi otroka, lahko paradira z njo kjer hoce, ce si je na dan pred poroko zelel ziveti z drugo, je to stvar ki se je ne da izbrisati.

KissMe
30.08.2008, 11:14
Kdo pravi da morajo zveze trajati vecno?

Gotovo pa je, da "zveze z napako" prej ali slej razpadejo. Da ti ilustriram drugace: vsak avto se lahko pokvari. Ampak ce ima avto vgrajen defekt, ko pride iz tovarne, se bo pokvaril gotovo, in to zelo hitro. In ga noces met, a ne?

Z zvezami je isto. Zveza lahko ugasne, ljubezen se lahko ohladi. Ampak zato se pac ne porocas ali delas otrok takoj prvi mesec ko nekoga spoznas, ampak takrat ko se zadeve skristalizirajo, in je moznosti za to, da si en ali drug premisli pac dosti manj.

Kako zaboga mislis da bo funkcionirala taksna zveza. Ce je tipo prisel k tej punci na predvecer poroke, a mu bo dobra vila izbrisala spomin na njo, takoj ko se bo porocil z drugo? Ce nima sedaj razciscenih pojmov, kako jih bo pa imel pozneje? Ja, poroka ga bo, cisto kot druzbena prisila, ovirala do tega da bo zacel odkrito razglasat, in zenske pogosto mislite, da je to potem vse urejeno.

Podobna klasika, kot ko zenska naredi otroka, ko se ji zazdi, da jo bo morda tip pustil. Tip jo sicer ne pusti (sicer dobi po grbi od druzbe, kaj pa se pravi pustiti mlado mamico, a ne?), ampak jo pusti pozneje. Ko druzba malo stran pogleda.

Že ta sama samcata izjava veliko pove o tebi. Nikoli še nisem slišala za žensko, ki lahko sama naredi otroka:rolling:

ss77
01.09.2008, 08:06
Že ta sama samcata izjava veliko pove o tebi. Nikoli še nisem slišala za žensko, ki lahko sama naredi otroka:rolling:

Ženske ste izjemno iznajdljive.....;)

Lencka
01.09.2008, 16:22
iznajdljive ja, deviškorodnih je pa vseeno bolj malo.

meni pa se včasih zdi kar trapasto poslušati o zvezah, kjer nekaj ne štima, in potem prenašati šimfanje enega ali drugega in kako je partner bogi, ker mora to prenašat, in kako je tisti drugi grozen in kako... in da je narobe, da sta skupaj... oh ja...
bedarija, po mojem mnenju. mislim, da danes vsaj v tej prelepi deželici nikogar ne kamenjajo, če se s kom razide. in če vztraja v zvezi, ki se ne zdi ok, je to čisto njegov/njen problem in očitno mu/ji na nek način to že ustreza, to potrebuje... kaj pa vem, če drugega ne, se mora nekaj naučiti iz tega. in tudi zaradi tega stališča ne mislim, da so zveze napake. če se tipček odloči, da bo z eno bejbo, čeprav ima rad drugo, hej, očitno mu to že bolj paše, pa se ni treba zgovarjati na družbo ali otroke ali karkoli drugega. sita sem ljudi, ki iščejo izgovore za svoja dejanja zunaj sebe. (to lahko počnem samo jaz.) dejmo met nekaj jajc pa priznat, da smo v zvezah, v katerih smo, zato, ker nam na tak ali drugačen način to ustreza!