Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Novosti pri Mobitelu

Strani : [1] 2

Fritzt
25.04.2008, 15:46
Iz Mobitelovega PR...

Ljubljana, 25. april 2008 – Mobitel je uspešno uvedel tretjo in pol generacijo mobilnih telekomunikacij v Sloveniji. Svoje omrežje UMTS je v celoti nadgradil s tehnologijama HSDPA 7,2 Mb/s in HSUPA. Megabitni mobilni internet je odslej na voljo skoraj 73 odstotkom prebivalstva.

Skoraj 73 odstotkov prebivalstva Slovenije lahko odslej brska po internetu z megabitnimi hitrostmi. Mobitel je uspešno uvedel omrežje 3,5 G, ki temelji na omrežju Mobitel UMTS. S tem je celotno omrežje Mobitel UMTS nadgrajeno z najsodobnejšima tehnologijama HSDPA 7,2 Mb/s in HSUPA. Slednja omogoča prenosne hitrosti do 1,4 Mb/s v smeri od uporabnika k omrežju.

Več informacij o ugodnostih in ponudbi lahko Mobitelovi naročniki pridobijo s klicem na brezplačno številko Centra za pomoč naročnikom 041 700-700, v Mobitelovi prodajni mreži ter na spletni strani http://www.mobitel.si/.

vizitor
26.04.2008, 21:12
super za vse tiste ki nimajo možnosti drugačnega dostopa do interneta, pa cene so tud povsem primerljive z ponudbo xdsl.

Trian
27.04.2008, 15:03
Jaz imam doma optiko pa se vseeno veselim nadgradnje. Zelo pogosto surfam, ko nisem doma, vklopljen pa imam XL paket, kar zadošča za cel mesec res popolnoma brezskrbnega surfanja.

Fritzt
28.04.2008, 22:35
Tudi sam imam doma internet, ampak brez podatkovnega paketa ne gre več. Očitno sem se razvadil. ;)

Trian
03.05.2008, 11:24
Ja človek se res hitro navadi bit non stop online. Sploh pa je bila včasih ovira cena, zdaj pa to ni več takšen problem.

Fritzt
03.05.2008, 16:03
Drgao je pri Si.Mobilu, ker njihov internet sploh ne dela.

Zdaj so jim pa še zaloge modemov pošle:
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid=29537E02-D935-30D7-F095-8F4468F3E001&linkid=packagesVideo&utm_source=corpo&utm_medium=kvfrontnarocniki&utm_campaign=mobilniinternet

Amaterški...

Trian
04.05.2008, 13:44
lol, saj je bilo pričakovati, da bojo nekako zaustavili prodajo - sploh glede na njihove kapacitete omrežja. Zdaj lahko ljudje kupijo modeme pri Mobitelu.

vizitor
04.05.2008, 19:32
kera pa je razlika med usb modemom pa pci kartico

Trian
11.05.2008, 11:43
Misliš PCMCIA oz. PC kartico verjetno? Razlika je v tem, da si z USB različico veliko bolj mobilen in jo lažje preklapljaš na različne računalnike. Plus PCMCIA je v glavnem domena laptopov.

Kakšnih performance razlik pa ni opazit.

Fritzt
15.05.2008, 21:42
A so namesto PiCeMiCe že na voljo tudi kakšni modemi za ExpressCard, ki nadomešča PCMCIA?

Fritzt
15.05.2008, 21:57
Mobitel je v sodelovanju s še enim hčerinskim podjetjem Telekoma Slovenije (Avtenta.si) začel ponujati zanj neobičajno vrsto storitev za podjetja. Natančneje, podjetjem bo nudil rešitve za shranjevanje in upravljanje podatkov, vključno s strežniki.

Več o tem:
http://geesem.blog.siol.net/2008/05/15/mobitel-avtentasi/

Mobitelovim novostim letos ni videti konca...

Trian
18.05.2008, 18:50
Dosedanji letošnji hiti so definitivno unlimited internet, itak plus in spot za nevidne vezi. :2thumbs:

khat
19.05.2008, 23:16
Trian,

za kakšne potrebe je po tvojem primeren Internet XL paket?

Oziroma za kakšne potrebe bi bil XL primernejši kot L.

Hvala,
Khat

popka
20.05.2008, 18:18
khat...zdej maš možnost neomejenega interneta in uporabo neowlana za 29 eur/mesec

edit: a mi lahko prosim razložite, zakaj je bil moj post, z dodanim linkom do te informacije, izbrisan?

Faust
20.05.2008, 18:37
khat...zdej maš možnost neomejenega interneta in uporabo neowlana za 29 eur/mesec

edit: a mi lahko prosim razložite, zakaj je bil moj post, z dodanim linkom do te informacije, izbrisan?
Ni bil izbrisan. Samo ni bil v tej temi.

http://forumi.siol.net/showthread.php?p=1352396#post1352396

Trian
20.05.2008, 21:52
Trian,

za kakšne potrebe je po tvojem primeren Internet XL paket?

Oziroma za kakšne potrebe bi bil XL primernejši kot L.

Hvala,
Khat
Zdaj se praktično ne splača več vzeti XL, ker je samo slaba dva evra cenejši od neomejenega paketa. Sicer je 50 GB mesečno težko porabiti, ampak je bolj prijeten in brezskrben občutek, če veš da nikakor nisi omejen s količino podatkov.

V bistvu se je treba zdaj odločati med paketom L, kjer za 13,90€ dobiš 5 GB podatkov ali unlimited, ki stane 29€. Jaz bi nedvomno vzel zadnjega.

Dosti sem na prenosniku in zato tudi dosti uporabljam mobilni internet na terenu. Pravzaprav že počasi razmišljam v smeri, da bi imel samo Mobitelov unlimited in da bi prekinil fiksni priključek doma. Tega plačujem malo manj, kot mobilnega, uporabljam pa ga dosti manj ... za premislit :)

Fritzt
20.05.2008, 22:48
Nedvomno je trend v mobilnem internetu. Plačaš fiksno mesečno naročnino in si zmagal kjerkoli že si. Seveda bo tak naš svet čez kakšno leto ali dve, ko bo pokritost še večja in bodo tudi hitrosti vsaj dvomestne megabitne.

Sicer pa smo lahko veseli, da imamo Mobitel, ki je pokril že 3/4 Slovenije s HSDPA in HSUPA.

khat
21.05.2008, 18:57
Hvala hvala, zdi se da je unlimited the way to go. Sem na Mobitelovi spletni strani videla, da je to akcijska ponudba. Kar v redu cena.

Kakšne so pa možnosti uporabe mobilnega neta izven Slovenije? Meni bi prišlo
prav, da lahko zadevo tudi v tujini uporabljam. Možno? Najbrž je to potem preko gostovanja ali kaj takega?

khat

Trian
25.05.2008, 13:18
V tujini je prenos podatkov seveda dražji. Sicer pa je pred kratkim bil uveden 60% cenejši prenos podatkov v tujini, tako da bankrot ravno ne boš, ampak upoštevaj da unlimited ne velja zunaj meja Slovenije.

seznam operaterjev pa imaš tukaj (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200816maj08_2.asp)

blustar
25.05.2008, 17:00
Tole ni še nihče omenil. Za Mobi uporabnike je Mobitel uvedel nove tarifne pakete (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200820maj08.asp) s popusti za klice, daljše od 3 minut in brezplačnimi sms-i. Delež Mobi uporabnikov se sicer manjša, ampak lepo, da se tudi na njih spomni.

Fritzt
25.05.2008, 22:04
Hvala hvala, zdi se da je unlimited the way to go. Sem na Mobitelovi spletni strani videla, da je to akcijska ponudba. Kar v redu cena.

Kakšne so pa možnosti uporabe mobilnega neta izven Slovenije? Meni bi prišlo
prav, da lahko zadevo tudi v tujini uporabljam. Možno? Najbrž je to potem preko gostovanja ali kaj takega?

khat

Če si veliko v tujini potem je verjetno najbolje pogledati lokalne ISP. Doma pa je trenutno Mobitel edini z unlimited paketom. Simobilu je zmanjkalo opreme in zaenkrat pokriva zelo majhen delež prebivalstva, pa še ti so razočarani nad QoS.

In če smo se že dotaknili tujine - morda ti pride prav m:stik:
http://geesem.blog.siol.net/2007/12/07/mobitel-zacenja-trziti-mstik/

khat
26.05.2008, 19:10
Glede tega 60% popusta
("Mobitel bo s 1. junijem 2008 svojim uporabnikom omogočil 60-odstotni popust pri paketnem prenosu podatkov med gostovanjem v omrežjih izbranih tujih operaterjev.")
Kaj zajema "paketni prenos podatkov"?

khat
26.05.2008, 19:21
(Manjši delež Mobi uporabnikov = večji delež naročnikov, ne, Blustar?)

Hvala za link na m:stik. Za 7,49 EUR na mesec neomejeni pogovori v tujini?
To se sliši kot bi imel Skype in kličeš kogarkoli na mobilni telefon (tudi fiksni?)
za 7,49 € na mesec. Kul! Je že kdo sprobal?

Trian
27.05.2008, 17:41
Prek m:stika lahko kličeš tudi na stacionarno številko. Se pa nekaj govori, da bodo v ponudbo vključili tudi možnost izposoje m:stika, tako da ga ni treba kupovat, če ga rabiš za krajši čas.

khat
27.05.2008, 22:59
Ja, sposojanje je kul, če greš enkrat ali dvakrat na leto ven in rabiš to storitev.

Meni se zdi super uporabna, zdaj ko vsi šibamo okoli s prenosniki
in tisti, ki ga rabiš priklicat ni vedno ob računalniku. :2thumbs:

Hrushka
28.05.2008, 11:28
a je m:stik možno tudi vzeti za testno obdobje?
(to verjetno ni isto kot izposoja. :blush:)

Trian
28.05.2008, 17:52
Hmm, glede testiranja m:stika pa ne vem kako je narejeno. Pa saj tukaj ni kaj veliko za testirat, kot recimo pri HSDPA modemih, kjer moraš preverit signal recimo.

Fritzt
29.05.2008, 22:30
Glede tega 60% popusta
("Mobitel bo s 1. junijem 2008 svojim uporabnikom omogočil 60-odstotni popust pri paketnem prenosu podatkov med gostovanjem v omrežjih izbranih tujih operaterjev.")
Kaj zajema "paketni prenos podatkov"?

Paketni prenos podatkov ne zajema pogovorov in sporočil, ampak ostale podatke (ime je malce zavajujoče, ampak je uveljavljeno v slovenski mobilni terminologiji). Po domače povedano gre za mobilni internet. Bolj konkretno gre za pocenitev, ki bo veljala v omrežjih 15 evropskih držav, ki so pogosto cilj počitniških ali poslovnih potovanj.

blustar
29.05.2008, 22:50
Hmm, glede testiranja m:stika pa ne vem kako je narejeno. Pa saj tukaj ni kaj veliko za testirat, kot recimo pri HSDPA modemih, kjer moraš preverit signal recimo.

Ja, greš na dopust za 2 tedna, pa "testiraš" m:stik, namesto da si ga izposodiš ali kupiš, ne? :d

blustar
29.05.2008, 22:52
Paketni prenos podatkov ne zajema pogovorov in sporočil, ampak ostale podatke (ime je malce zavajujoče, ampak je uveljavljeno v slovenski mobilni terminologiji). Po domače povedano gre za mobilni internet. Bolj konkretno gre za pocenitev, ki bo veljala v omrežjih 15 evropskih držav, ki so pogosto cilj počitniških ali poslovnih potovanj.

Ampak verjetno je še vedno ceneje pri lokalnih mobilnih operaterjih kot gostovanje, kljub 60 % pocenitvi. A je že kdo kaj računal?

khat
30.05.2008, 01:58
Misliš tako da kupiš SIM v tujini in kličeš domov?

Fritzt
01.06.2008, 23:21
Ampak verjetno je še vedno ceneje pri lokalnih mobilnih operaterjih kot gostovanje, kljub 60 % pocenitvi. A je že kdo kaj računal?

Ja, ampak vprašanje če se ti da za tistih par dni sklepati naročniško razmerje in ga potem zopet prekinjati. Vprašanje če se sploh lahko zavežeš za tako kratek čas...

Hrushka
02.06.2008, 09:54
Ja, greš na dopust za 2 tedna, pa "testiraš" m:stik, namesto da si ga izposodiš ali kupiš, ne? :d

:) tako nekako.
ampak, če je cena izposoje dokaj prijazna, potem ni problema.
pri nas doma so te službene poti kar pogoste - bo že bolj smiselno razmišljati o nakupu kot najemu vsake 2/3 mesece.
i guess ... :dontknow:

Hrushka
02.06.2008, 09:57
Misliš tako da kupiš SIM v tujini in kličeš domov?

prijatelji iz beograda imajo za svoje obiske v lj. kar aktivirani dve m@ sim kartici in ju uporabljajo za klice domov. :shy:
ok-to je obratna situacija, ampak vseeno. res je, da se ni še nihče pozabaval z izračunom (a se splača, če sploh in za koliko).

misswho
02.06.2008, 11:03
ali si ga že kdo ima in če kaj si mislite o njem?

Restraint
02.06.2008, 19:55
Pozdravljeni.
Zanima me ena izmed mobitelovih novosti
In sicer na podlagi česa je zadeva povratni klic cenejša, kot direkten klic?
Da slučajno ne bremenim s tem stroškom kolega, ki ga kličem iz tujine.
Sem klical na 700 700 pa dečva ni vedla kaj dosti o tem sploh.
Lp

popka
02.06.2008, 20:48
Pozdravljeni.
Zanima me ena izmed mobitelovih novosti
In sicer na podlagi česa je zadeva povratni klic cenejša, kot direkten klic?
Da slučajno ne bremenim s tem stroškom kolega, ki ga kličem iz tujine.
Sem klical na 700 700 pa dečva ni vedla kaj dosti o tem sploh.
Lp

pri povratnem klicu kot mobiuporabnik plačaš isto ceno, sam drug način klicanja je- prek USSD...če si to mislu slučajno.

kadar kličeš nekoga, ki se nahaja v domačem omrežju, ta ne plača dohodnega klica...druga zgodba je pa seveda, ko se ta uporabnik nahaja v tujini...se pravi dohodnega klica v domačem omrežju ne plačaš (pri nas je sigurno tako in ne poznam nobene države, ki bi to zaračunavala), v gostovanju pa plačaš glede na roaming pogodbo med domačim in tujim operaterjem....upam, da je blo tole razumljivo :d

tom777
03.06.2008, 05:15
Simobil je cenejši, T-2 še cenejši, samo vprašanje katere predele Slovenije ima kdo pokrito in ali že imaš hsdpa (hsupa) telefon oziroma modem.

Če bi imel možnost bi najprej preveril signal od vseh operaterjev. Drugače ima pa kolega simobilov unlimited paket in je za prvo silo...

Ping je velik, download skače iz max na minimum...verjetno tudi mobitel ni dosti boljši ...

bejdi
03.06.2008, 10:38
cena tut ni vse, kaj pa delovanje, pokritost signala ...
če primerjaš pokritost signala, je mobitel boljši ... verjetno je zato tudi cena mal višja, pa še dela večino časa. poznam tudi simobil mobillni net, pa tut po 3 tedne na mesec ni delal, poleg tega pa pokritost zelo slaba v določenih koncih ...
tko, da pomembno kako dela, tut ...

DrOnyx
04.06.2008, 10:04
V primeru, da za mobilni internet skleneš pogodbo za 2 leti, da dobiš modem za 1 €, ali se ti cena mesečne naročnine spremeni, če se spremeni cena paketa? Recimo unlimited stane pri Mobitelu trenutno 29 €, kar je še vedno 10 € več od Simobila. Če pade čez pol leta cena tega paketa na 20 €, ali si pogodbeno vezan na ceno 29 € za dve leti?

tom777
04.06.2008, 14:41
Naročnine praviloma ne padajo, drugače pa mislim, da nisi opravičen do znižanja (tako kot novi uporabniki interneta, ki imajo cenejšo naročnino, stari žal ne).

misswho
05.06.2008, 16:37
Zanima me ali je kdo naročen na to in kako se obnese...? Razmišljam, da bi šla v to, pa me iz prve roke zanima, če je res tako obetavno kot se sliši...?

DrOnyx
05.06.2008, 19:48
Naročnine praviloma ne padajo, drugače pa mislim, da nisi opravičen do znižanja (tako kot novi uporabniki interneta, ki imajo cenejšo naročnino, stari žal ne).

Sem se pozanimal in izgleda, da to ne drži. Če se cena paketu zniža, se naj bi znižala tudi cena, ki jo plačaš po pogodbi.

Fritzt
05.06.2008, 22:41
Tušmobil internet na ponuja, Simobil in T-2 pa ga samo poskušata. Edini resen ponudnik mobilnega interneta je trenutno Mobitel, ki ima stabilno omrežje in solidno pokritost (75%).

Fritzt
05.06.2008, 22:42
Je obetavno. Midva s punco to s pridom izkoriščava in se vsak dan vsaj kakšno uro zastonj pogovarjava.

khat
06.06.2008, 00:04
Kakšne so pa cene ob ne-večerih? Se skompenzirajo ti zastonj klici, ali se res splača?

misswho
06.06.2008, 11:06
A, super:) Samo nekaj me še zanima, če na mesec doplačam 11, 99 evrov potem lahko vsak delovnik med 19.00 in 7.00 in med prazniki kličem do 1000 ur zastonj tudi na ostala mobilna omrežja + vsa stacionarna omrežja? Je tako?
Hvala...:)

misswho
06.06.2008, 11:37
Koliko to stane, če si povlečem dol melodijo?

vizitor
06.06.2008, 13:18
Na mobitelovi spletni strani boš sigurno našla cenik. Mislim pa da ni tako drago.

misswho
06.06.2008, 14:27
Zanima me ali imate tudi vi kakšne probleme pri pošiljanju MMS-ov v tujino? Vedno ko pošljem kak mms v tujino, dobim nazaj sporočilo, da mms ni bil dostavljen...Kakšna ideja zakaj...?:dontknow:

Irina
06.06.2008, 15:36
Predvidevam, da imaš funkcijo MMS aktivirano, jo ima tudi prejemnik tvoje pošte?

Trian
06.06.2008, 16:22
Celotne skladbe so med 1,69 in 2,49 €, originalne melodije 1,49 do 1,99 €, polifonične pa nekje med 0,99 in 1,29 €.

Jaz si načeloma raje prenesem kar celotno sklabdo, glede na to, da je razlika v ceni med originalno melodijo (izsek skladbe) in celotno, ponekod minimalna.

Sicer maš pa vse cene na Planetu (www.planet.si)

Rusy
07.06.2008, 07:38
Naj ceneje te pa pride če maš doma Pc pa si naložiš celo melodijo kar zastojn in se raje za tista 2.50€ pogovarjam....seveda če ti telefon podpira cele komade..:d;):2thumbs:

Rusy
07.06.2008, 07:43
Zanima me ali imate tudi vi kakšne probleme pri pošiljanju MMS-ov v tujino? Vedno ko pošljem kak mms v tujino, dobim nazaj sporočilo, da mms ni bil dostavljen...Kakšna ideja zakaj...?:dontknow:

Pri katerem oparaterju si?

Rusy
07.06.2008, 07:46
A, super:) Samo nekaj me še zanima, če na mesec doplačam 11, 99 evrov potem lahko vsak delovnik med 19.00 in 7.00 in med prazniki kličem do 1000 ur zastonj tudi na ostala mobilna omrežja + vsa stacionarna omrežja? Je tako?
Hvala...:)

Večerni in vikend pogovori v Mobitelovo in druga omrežja

Mobitelovi GSM/UMTS naročniki ob vklopu storitve Večerni in vikend pogovori v Mobitelovo in druga omrežja za 11,99 € doplačila na mesec kličejo do 3.000 minut v Mobitelovo omrežje in do 1.000 minut v druga omrežja (druga mobilna in stacionarna omrežja, s katerimi ima Mobitel sklenjeno pogodbo o medmrežnem povezovanju) vsak delavnik med 19:00 in 7:00 ter v soboto, nedeljo in ob praznikih ves dan.

več pa na njihovi strani... http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Ponudbainceniki/Mobiteloveugodnosti/VecerniinvikendpogovorivMobitelovoindrugaomrezja.a sp

tom777
07.06.2008, 10:01
Sem se pozanimal in izgleda, da to ne drži. Če se cena paketu zniža, se naj bi znižala tudi cena, ki jo plačaš po pogodbi.

Aha...zanimivo...

kokos
07.06.2008, 17:00
Prek m:stika lahko kličeš tudi na stacionarno številko. Se pa nekaj govori, da bodo v ponudbo vključili tudi možnost izposoje m:stika, tako da ga ni treba kupovat, če ga rabiš za krajši čas.

Sem probala m:stik ko sem bila na krajših počitnicah na jezeru Garda. Res se je izplačalo, ideja, da bi si M:stik izposojali je odlična! Verjetno bi ga tako začelo uporabljat še več "potujočih" uporabnikov Mobitela.

kokos
07.06.2008, 17:06
Mobitel ima novo storitev s katero bo možno na Planetu spremljati nogometno prvenstvo v "živo"” za vseh 31 tekem, saj bo vsebina osvežena po vsakem zadetku, rdečem kartonu, polčasu... sicer pa z smsom EURO na številko 1919 lahko prav tako izveste vse novosti s tekem.

vizitor
07.06.2008, 18:16
M-stik

Trian
07.06.2008, 21:17
Simobil je cenejši, T-2 še cenejši, samo vprašanje katere predele Slovenije ima kdo pokrito in ali že imaš hsdpa (hsupa) telefon oziroma modem.

Če bi imel možnost bi najprej preveril signal od vseh operaterjev. Drugače ima pa kolega simobilov unlimited paket in je za prvo silo...

Ping je velik, download skače iz max na minimum...verjetno tudi mobitel ni dosti boljši ...
Opala, tole pa ne bo držalo za Mobitelov instant internet. Uporabljam ga že od samega začetka in ne vem če bi lahko naštel deset situacij, ko je hitrost prenosa padla pod 2 Mb/s. Ping pa je nekje 200 ms.

Dejansko je mobitelova varianta prvovrstna, če res potrebuješ internet on-the-go ali pa tudi drugače, je to trenutno top izbira.

T2, pa sploh ni v igri s svojimi parimi baznimi postajami, ko bo nadgradil svoje omrežje bomo pa stestirali in poročali. :)

Trian
08.06.2008, 11:40
by the way, kmalu lahko pričakujemo kar nekaj zelo dobrih novosti ;) več o njih drugi teden.

misswho
08.06.2008, 18:31
Mobitelovi uporabniki lahko po novem do mobilnih portalov predsedovanja EU in kabineta predsednika vlade dostopajo brezplačno.
Za hitri dostop do omenjenih portalov lahko pošljejo sporočilo SMS s ključno besedno EU (za povezavo do mobilnega portala predsedovanja Slovenije EU) oziroma VLADA (za povezavo na mobilni portal kabineta predsednika vlade) na številko 2008.
Tako dostop do obeh omenjenih portalov kot tudi prenos podatkov sta v Mobitelovih omrežjih brezplačna.

tom777
08.06.2008, 19:57
Sej teh brezplačnih portalov je malo morje...

Btc
Zaposlitev
dejmedol...

vsi brezplačni, drugač je pa tole že stara novica...

blustar
08.06.2008, 21:45
V primeru, da za mobilni internet skleneš pogodbo za 2 leti, da dobiš modem za 1 €, ali se ti cena mesečne naročnine spremeni, če se spremeni cena paketa? Recimo unlimited stane pri Mobitelu trenutno 29 €, kar je še vedno 10 € več od Simobila. Če pade čez pol leta cena tega paketa na 20 €, ali si pogodbeno vezan na ceno 29 € za dve leti?

Normalno je, da če se zniža cena naročnine za en paket, da se zniža tudi, če si že naročen. Drugače pa je seveda, če uvedejo nov cenejši paket. Potem moraš ti tega starega zamenjat, če hočeš cenejšega.

Sicer pa ne moreš gledat samo na ceno - sploh pri mobilnem internetu ne. So velike razlike med ponudniki.

blustar
08.06.2008, 21:47
Kateri vsi pa so brezplačni? Ne bi bilo nič narobe, če se tu naredi en seznam.

misswho
09.06.2008, 13:09
Predvidevam, da imaš funkcijo MMS aktivirano, jo ima tudi prejemnik tvoje pošte?

Ja, seveda jo imava - oba :) Mogoče je problem v tem (sicer se mi zdi čudno), da imam jaz slovenskega operaterja, on pa ne....? :dontknow:

Trian
09.06.2008, 15:36
Sej teh brezplačnih portalov je malo morje...

Btc
Zaposlitev
dejmedol...

vsi brezplačni, drugač je pa tole že stara novica...
Definiraj zastonj. Če s tem misliš brezplačno brskanje, oziroma brezplačen prenos podatkov v domeni portala, potem mislim da se motiš.

Popolnoma brezplačno brskanje je trenutno samo na Planetu, kolikor je meni znano.

Trian
09.06.2008, 15:40
Če še slučajno niste opazili je na mobitelovi strani pod zavihkom Moj Mobitel zdaj na voljo nova storitev M:rokovnik. Mislim, da bo uradno začela delovati jutri.

Gre pa za storitev, ki omogoča narediti varnostno kopijo kontaktov, koledarja, SMS-ov ... podprtih naj bi bilo zelo veliko mobilnikov, zadeva pa je trenutno zastonj. :2thumbs:

M:rokovnik (https://moj.mobitel.si/)

Fritzt
10.06.2008, 15:20
Uau, to je pa res hudo:
http://mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200810junij08.asp

Tudi imenik se skopira.

Kdo še rabi MobileMe? :)

khat
10.06.2008, 17:31
Mobitel ima novo storitev s katero bo možno na Planetu spremljati nogometno prvenstvo v "živo"” za vseh 31 tekem, saj bo vsebina osvežena po vsakem zadetku, rdečem kartonu, polčasu... sicer pa z smsom EURO na številko 1919 lahko prav tako izveste vse novosti s tekem.

Haha, že vidim, kako bojo ljudje v službi skozi ven mobitel vlekli,
da vidijo kaj dogaja na prvenstvu. To bo hecno.
Kjer šefe ne dovoli radia ali slušalk na mobitel radiu,
bojo SMSi in MMSi šibali :rolling:

tom777
10.06.2008, 18:04
Prenos podatkov je zastonj...preverjeno

kokos
11.06.2008, 11:13
Haha, že vidim, kako bojo ljudje v službi skozi ven mobitel vlekli,
da vidijo kaj dogaja na prvenstvu. To bo hecno.
Kjer šefe ne dovoli radia ali slušalk na mobitel radiu,
bojo SMSi in MMSi šibali :rolling:

hehe, dobra ideja!
v sili hudič še muhe žre!

kokos
11.06.2008, 11:34
Če še slučajno niste opazili je na mobitelovi strani pod zavihkom Moj Mobitel zdaj na voljo nova storitev M:rokovnik. Mislim, da bo uradno začela delovati jutri.

Gre pa za storitev, ki omogoča narediti varnostno kopijo kontaktov, koledarja, SMS-ov ... podprtih naj bi bilo zelo veliko mobilnikov, zadeva pa je trenutno zastonj. :2thumbs:

M:rokovnik (https://moj.mobitel.si/)

ooojojojoooooj se zdaj po glavi tolčem! Pred kratkim sem namreč obstala v enem nalivu, kjer je zalilo tud mojo Nokio E61i in očitno je bla tako mokra, da je crknila matična plošča....seveda so šli vsi podatki v k....
No evo, če se bodo ujme v poletju stopnjevale al pa če mislite da boste podlegli industrijski špijonaži...pa še milijon drugih razlogov je seveda. Super storitev!

blustar
12.06.2008, 22:56
Tale M:rokovnik pa res uporaben zgleda. Moram sprobat.

Fritzt
14.06.2008, 17:55
Največja novost letošnjega leta na področju storitev mobilne telefonije:
http://geesem.blog.siol.net/2008/06/13/televizija-je-na-mobitelu/

kinsley
15.06.2008, 18:05
Največja novost letošnjega leta na področju storitev mobilne telefonije:
http://geesem.blog.siol.net/2008/06/13/televizija-je-na-mobitelu/

na katerih mobitelih pa bo to možno?...tistih z umts?

Trian
15.06.2008, 19:34
Ja, za gledanje mobilne TV rabiš HSDPA/UMTS telefon in seveda tudi signal. :) Je pa super stvar, upam da kmalu dodajo še več programov, če ne kar celotno Siolovo TV shemo (nenazadnje podjetji spadata pod isto streho).

kokos
15.06.2008, 22:46
Waaaa, če bodo dodal resno Siolovo shemo potem bo pa tole hudo dobr. Ravno sem razmišljala, kje bi lahko gledala mobilno tv....recimo da to zamenja wc branje...al pa v avtu če nimaš dvd playerja. Hudo.

kinsley
16.06.2008, 20:17
smo že stestirali...dela tale mobilna tv.slo1 in slo2 je slika ok,medtem ko pa je šport klub katastrofa.

Fritzt
16.06.2008, 22:24
Mislim da je realno za pričakovati SiOL-ovo shemo. Ampak ne takoj, videli smo namreč kaj se je zgodilo ob začetnem navdušenju. Predstavljajte si samo naval ob kaki fusbal tekmi ali Rebelde.

blustar
16.06.2008, 22:54
Testirano v Šiški v zdravstvenem domu. Je lažje čakat na izvide, če nimaš drugega s sabo kot mobilca. Dela super.

Fritzt
20.06.2008, 14:12
Mobitel je predstavil M:Namiznik:
https://moj.mobitel.si/

Gre za Gadget za Windows Vista (kmalu tudi za XP), s katerim lahko pošiljamo SMS iz svoje številke, hranimo zgodovino sporočil in imenik.

Tukaj je en test:
http://geesem.blog.siol.net/2008/06/18/testno-programje/

Fritzt
20.06.2008, 14:17
Mobitel bo s 1. julijem 2008 predčasno uvedel nižje cene govorne telefonije pri gostovanju v mobilnih omrežjih operaterjev v Evropski uniji. Kljub temu, da uredba o evrotarifi omogoča znižanje cen do 30. avgusta 2008, se je Mobitel odločil za uporabnikom prijaznejšo rešitev in bo cene znižal že s 1. julijem letos.

Nova cena minute odhodnega klica bo znašala 0,46 evra (0,55 evra z DDV), dohodnega pa 0,22 evra (0,26 evra z DDV) za minuto pogovora.

http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200819junij08.asp

Trian
22.06.2008, 13:37
Cenejši je tudi prenos podatkov v tujini pri izbranih operaterjih. Sploh se to fino poda s storitvama, kot sta M:stik in M:namiznik.

mobitel je letos resnično predstavil veliko novosti, bomo videli kaj bodo skuhali do jeseni

Trian
22.06.2008, 13:40
Eden izmed glavnih plusov m:namiznika je cena poslanih SMS sporočil, ki je v tujini enaka, kot doma. No tudi drugače je priročno spremljat svojo porabo.

Kaj podobnega bi jaz imel recimo še za mastercard. :)

Fritzt
23.06.2008, 22:29
Eden izmed glavnih plusov m:namiznika je cena poslanih SMS sporočil, ki je v tujini enaka, kot doma. No tudi drugače je priročno spremljat svojo porabo.

Kaj podobnega bi jaz imel recimo še za mastercard. :)

Jep, tole s sporočili je kul. M:Stik syle. ;)

Fritzt
23.06.2008, 22:31
Verjetno med poletjem sledi zatišje, ker folk itak ne bo doma in piaranje ne bi palilo. Za jesen pa se že govori o nekaterih novih poglavjih. ;)

Fritzt
23.06.2008, 22:37
Kaj je blo to "z mobilcem do mobilca"? Hmmm, zakaj se mi zdi da se je tale bloger rahlo zatipkal...

http://geesem.blog.siol.net/2008/06/23/rock-am-ring-v-ljubljani/

khat
28.06.2008, 16:47
Cenejši je tudi prenos podatkov v tujini pri izbranih operaterjih. Sploh se to fino poda s storitvama, kot sta M:stik in M:namiznik.

mobitel je letos resnično predstavil veliko novosti, bomo videli kaj bodo skuhali do jeseni

Pri izbranih operaterjih? Se je treba prej pozanimat pri katerih ali je dovolj da
nastaviš default iskanje omrežja in ti vrže ven tisto, ki ima pogodbo z Mobitelom?

Fritzt
30.06.2008, 23:37
Ne, seveda se moraš prej pozanimat, kako pa naj telefon ve, katero omrežje naj ti ponudI? Mnja, imaš prav, ko bodo mobilniki res user friendly, bodo znali tudi to.

blustar
03.07.2008, 22:03
To bi bilo pa res cool. Da bi telefon izbral zate najcenejše omrežje in šele, če to ne bi šlo, bi iskal druge. Mene v tujini kar moti, ker mi šalta omrežja.

Trian
06.07.2008, 18:39
Hja zna biti moteče, sam se sicer vedno pozanimam kateri operater je najugodnejši in nastavim na manualno izbiro omrežja.

blustar
14.07.2008, 09:34
Racionalni uporabnik:) Men se sploh ne da s tem ukvarjat, oz. vedno pozabim pred dopustom na to. Itak ponavadi na dopustu ne uporabljam kaj dosti telefona;)

Sem pa letos v Grčiji (ne spomnim se pa, v čigavem omrežju) dobila SMS od Mobitela z obvestilom, koliko stanejo klici v tem omrežju. Saj zdi se mi, da je bil podpisan "Vaš Mobitel". To mi je zelo pohvalno, da te operater obvesti o ceni. Za prejšnja leta se ne spomnim, da bi dobila kak tak SMS.

Fritzt
14.07.2008, 23:09
Problem je samo, da so uporabniki običajno glupi, potem pa jokajo, kako jih nekdo prinaša okoli. Čeprav vsi vemo, da plačujejo davek svoji nevednosti.

kokos
20.07.2008, 11:38
ne, ne, res so imeli neko igro z mobilcem do mobilca, mislm da se zdaj izteka, mislm da se reče z mobitelom do novega mobitela: http://party.itak.si/nagradnaIgraOpis.asp

kokos
31.07.2008, 11:27
V času olimpijskih iger lahko mobitelovi naročniki kličejo za 1 eur domov Cela novica je pa TULE. (http://geesem.blog.siol.net/2008/07/31/na-olimpijske-igre-z-mobitelom/)

Trian
03.08.2008, 12:49
opazil sem, da imajo pri m@ v ponudbi tudi Nokio E71! Če sodim po odličnem E51, potem je tole dejansko eden izmed boljših smart telefonov. Škoda ker sem večino ekstra denarja porabil na dopustu. :)

Aja, cena je 269 € + dve leti vezave ...

khat
05.08.2008, 12:26
Mobitel kot prvi na slo. tržišču ponuja HD igre za mobitele.
Nahajajo se na Planetu pod Melodije/Slike/Igre. Play on!

kokos
08.08.2008, 17:39
Mobilna tv je še do konca meseca brezplačna, kar pomen da lahko tekme OI gledamo na mobilcu. :2thumbs::2thumbs:

Trian
10.08.2008, 10:48
res je, sem mislil da bo sigurno zatemnjeno, vendar sem kljub temu gledal otvoritev na mobitelu

Trian
10.08.2008, 10:50
Mobitel kot prvi na slo. tržišču ponuja HD igre za mobitele.
Nahajajo se na Planetu pod Melodije/Slike/Igre. Play on!

Sicer so malo dražje (4,49€) ampak vredne dodatnega evra. Naložil sem si Assassin's creed in je fenomenalna, no vsaj na N95 izgleda super.

khat
11.08.2008, 15:37
Je res tudi zvok zelo dober?

Fritzt
13.08.2008, 10:53
Mobilna tv je še do konca meseca brezplačna, kar pomen da lahko tekme OI gledamo na mobilcu. :2thumbs::2thumbs:

Mobilna TV je res zakon in ne morem verjeti da celo OI predvajajo. Sploh pa se že veselim jeseni - menda bo za nekatere ostala zastonj še naprej. ;)

khat
13.08.2008, 12:16
Aja? Kakšen je pa profil teh nekaterih?

Drugače pa še ena dolgo pričakovana novost - M:Namiznik zdaj lahko uporabljamo
tudi tisti, ki si nismo naložili Viste.

M:Namiznik <3 Windows XP

kokos
17.08.2008, 11:51
Ja itak je treba slušalke uporabit, je gledanje bolj prijetno :)

Trian
17.08.2008, 15:54
govori se da bo mobilna tv prvi mesec zastonj za vse, ki je še niso uporabljali, ne vem pa če bojo podaljšali trenutno promocijsko obdobje ali ne

Hrushka
19.08.2008, 14:33
govori se da bo mobilna tv prvi mesec zastonj za vse, ki je še niso uporabljali, ne vem pa če bojo podaljšali trenutno promocijsko obdobje ali ne

se pravi, če sem jo nekajkrat pogledala v promo obdobju, potem septembra adijo free? :shy:

khat
20.08.2008, 11:13
Lepo bi bilo, da bi podaljšali promocijsko obdobje za vse, glede na to, da je veliko ljudi samo parkrat pogledalo.

Trian
24.08.2008, 18:32
se pravi, če sem jo nekajkrat pogledala v promo obdobju, potem septembra adijo free? :shy:
Ne vem, čeprav bi to ne bi bilo tako smiselno - verjetno bo to veljalo za vse. Je pa mobilna TV zastonj pri novem m@ paketu - družinske vezi ...

Fritzt
26.08.2008, 09:42
Za tole velja odprti novo temo.

Nova Mobitelova akcija uvaja brezplačne klice in sporočila med člani družine in številne druge ugodnosti:

zastonj klicanje (tudi videotelefonija) med člani omrežja
zastonj pošiljanje SMS- in MMS-sporočil med člani omrežja
1 GB prenosa podatkov pri mobilnem internetu na vsakem mobilnem naročniškem razmerju za naročnike M4 SiOL interneta/optika
zastonj klice na družinsko M4 SiOL IP-številko (in nazaj!)
zastonj uporabo Mobilne TV na vsakem mobilnem naročniškem razmerju za naročnike M4 SiOL TV
skupen račun

http://www.mobitel.si/druzinskavez

Fritzt
26.08.2008, 09:43
Točno družinske vezi sem imel v mislih.

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=33102

khat
26.08.2008, 22:06
Promocijsko obdobje do konca februarja.

Fritzt
31.08.2008, 21:49
Jep, čimprej je treba zagrabiti, vprašanje če bo februarja prišlo do kakšnega podaljšanja promocije.

Hrushka
01.09.2008, 13:54
Mogoče tukaj veste, če se tukaj da itak in navadno naročnino zdrižit pa če mora biti vse v istem gospodinjstvu?

Fritzt
04.09.2008, 22:07
Ja, omejitvi sta samo dve:
- največ dve naročniški razmerji Itak paketa ali Itak plus paketa ter
- največ dve številki predplačniškega paketa Mobi.

Trian
06.09.2008, 12:06
Je že kdo omenil, da je promocijsko obdobje za mobilno TV podaljšano do konca leta?

Fritzt
06.09.2008, 12:32
A to za vse ali samo za družinske vezi?

Trian
07.09.2008, 20:09
Za vse je zastonj do konca leta. :2thumbs:

Fritzt
07.09.2008, 22:08
Kul. Bomo v torek Patrie gledali. :P

stLARA
09.09.2008, 15:40
:rolleyes:

Rabim enega strokovnjaka za tole Družinsko vez. Na Mobitelu so uspeli o tem tako zakompicirano napisati, da moja malenkost (ki kljub vsemu ni tako blond:d) ne razume povem nekaj stvari.

1. Nosilec družinske vezi (v nadaljevanju DV) plačuje naročnino 8,99€ + xx€ za svojo naročnino + ENOTEN račun za vse (recimo 4) družinske člane, ki so združeni v DV?

2. Enoten račun, ki ga prejema nosilec DV vsebuje tudi račun za ostale storitve svojih družinskih članov - storitve, ki niso zajete v tej ponudbi DV in višino njihove naročnine glede na izbrane pakete (recimo Itak)? Ali pa posamezi člani DV - ki niso nosilci DV - vseeno za svoje storitve dobivajo ločen račun? tale skupen raun mi ni všeč ... :s

3. nikjer izrecno nič ne piše o tem, da morajo biti družinski člani stanovati na istem naslovu ... Teoretično sta lahko torej člana DV tudi par, ki sploh ne živi skupaj...?

khat
09.09.2008, 20:57
Jaz sem se tudi spraševal o tej tretji točki.
Nikjer ni izrecno definirano, kdo vse lahko spada v družino.
Sumim, da lahko kdorkoli. Je že kdo poskusil prijavit sosedovo Micko?

Hrushka
12.09.2008, 08:55
Pod 2. si jaz razlagam, da lahko imaš skupni račun, ni pa nujno. Tako ali tako predplačniški paketi že plačujejo sami.

Pod 3. sem se pa tudi jaz spraševala, pa se mi zdi, da če bi bila omejitev, bi jo verjetno zapisali.

Bova šla pa midva dejansko do enega centra se pozanimat za tole, s prav temi vprašanji, če le najdeva čas. Ker se v družini res največ pretelefonari ... :d

Ve kdo drug kaj bolj določenega?

Fritzt
14.09.2008, 22:56
Ad 2: point je, da lahko zdaj recimo ati al pa mama plačujeta z enim računom:
mobitel + tv + telefon + internet.

Če imate ugodnosti iz programa DV pa se lahko celo odločite, da eden od njiju plača še vaš mobini račun oz. za največ 4 osebke. Ni pa to nujno.

Fritzt
14.09.2008, 22:58
Mobitelova ponudba za naročnike GSM/UMTS je poleg obstoječih paketov Povezani 11, Povezani 33 in Povezani 55 bogatejša še za dva nova naročniška paketa GSM/UMTS. Za vas smo pripravili paketa Povezani 44 in Povezani 77. Posebnost vseh paketov Povezani so že vključene posamezne količine pogovorov, sporočil SMS in MMS ter prenos podatkov GPRS/UMTS.

Naročniki, ki vključenih količin v tekočem mesecu ne porabijo v celoti, te lahko prenesejo v naslednji mesec.

http://mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Ponudbainceniki/Narocniskipaketi/PaketiPovezani.asp

kokos
16.09.2008, 09:48
mogoče je pa treba priložit rojstni list :)

Sicer je pa fino, da Mobitel jemlje pojem Družina tako ohlapno. Res je, da je pojem nuklearna družina stvar preteklosti. Meni je všeč, da imajo tako liberalne nazore :)
Mobitel na volitve

popka
16.09.2008, 13:19
kar se družinske vezi tiče, so pogoji taki:

1. vse št. morajo biti pisane na fizično osebo
2. vse št. morajo biti pisane na isto osebo (računi lahko hodijo na različne naslove) ali pa je nosilec oseba xy in v svojo družinsko vez veže 2 itak paketa (kjer sta osebi logično različni) in 2 mobi paketa

upam, da je zdaj kaj bolj jasno :shy:

Hrushka
16.09.2008, 13:40
LOL kokos, prav imaš, ni kaj. Pojem družine je tako ali tako treba na novo definirati!

Ampak ok, torej če prav razumem, treh navadnih naročnin ni mogoče vezati? Torej da bi starši vezali notri svoje recimo neporočene ampak že odrasle otroke (torej nič itak), pa ne bi šlo? Oziroma bi v tem primeru morali starši prevzeti njihove položnice.

Konec koncev smiselno, saj se tudi, ko ljudje nismo več v odvisnosti, manj kličemo. Glavno, da Itak notri šteje, to je genialno.

khat
17.09.2008, 20:53
Jaz mislim, da sta dva Itaka samo opcija. Torej ne več kot dva, manj kot dva pa lahko. Poudarek na "mislim". :dontknow:

popka
17.09.2008, 23:24
Jaz mislim, da sta dva Itaka samo opcija. Torej ne več kot dva, manj kot dva pa lahko. Poudarek na "mislim". :dontknow:

ja, drži

Trian
21.09.2008, 18:41
Verjetno ste že videli oglase za Goflo, zadeva je vidna na strani www.itak.si (http://www.itak.si/), sicer pa kaže da bo 24/7 talk show s stand up komedijanti.

Fritzt
23.09.2008, 01:28
Ja, neki improvizatorji so tole, ker prepoznam Tina Vodopivca. Zanima me samo, kdaj se bo zgodilo, ko se odštevanje neha.

Trian
25.09.2008, 16:57
Dobro uro nazaj se je začela zadeva zares :2thumbs: zelo dobro je tole, sveže fore ni kaj.

khat
26.09.2008, 22:58
Kakšno odštevanje?

Trian
28.09.2008, 14:03
@khat mislim da so kakšen teden preden so začeli zares predvajali filmčke kako je nastajal studio in nam spuščali nekaj teaserjev. No zraven je pa povsod potekalo odštevanje do štarta.

khat
28.09.2008, 21:01
Aha, razumem. Zdej so se pa začeli it štetje. Do kdaj pa bo to trajalo? Ne predstavljam si, da v nedogled, ali ja?

kokos
28.09.2008, 21:39
zadeva je res smešna/posrečena ... Kako dolgo bodo pa to imeli?
hehe, reper Stanko s tanko al kako se napiše je :rolling:

Fritzt
28.09.2008, 22:51
Šteti so začeli do samega talkshowa in zdaj štejejo kako dolgo že traja. Ampak to sploh ni važno. ;)

"Zavračam nahrade iz principa!"

Fritzt
28.09.2008, 22:53
Tu so pa naj posnetki:
http://itak.si/?category=27&language=1

kokos
30.09.2008, 09:20
Tin Rules!
skeč (http://www.youtube.com/watch?v=dlE-QATDwMY)

Hrushka
30.09.2008, 19:06
Ni kaj, sem tudi jaz uspela pogledati tole Goflo in je res zabavna. Hvala bogu za alternativo našemu abotnemu televizijskemu programu, kjer so fore vedno iste in se le akterji menjajo. Mi je dosti bolj simpatično, da so akterji isti in fore nove. Zanima pa tudi mene, do kdaj bo tole teklo ... na žalost je bolj malo časa za gledanje ...

Fritzt
05.10.2008, 22:53
A si gofla?
http://itak.si/?category=29&language=1

Nekaj se sliši, da je prva nagrada kar vstopnica za MTV European Music Awards v Liverpoolu. :-O

Hrushka
06.10.2008, 13:56
Nekaj podobnega sem tudi jaz nekje brala, dve vstopnici naj bi bili, se mi zdi. Samo pri najboljši volji ne ugotovim več, kje sem to videla ...

Fritzt
06.10.2008, 19:53
Je že javno objavljeno:
http://itak.si/?category=28

Na linku je tudi seznam mest za promocijo, kjer se je potrebno nacrtati za pridobitev nagrade. Akcija!

kokos
10.10.2008, 17:42
Ampak lahko se pa tudi posnameš in potem naložiš svoj video na itakovo stran. Tko piše :)
:2thumbs:

arturius
11.10.2008, 13:46
to je pa kul, ker meni se ne da promotork lovit naokrog..no, je pa ziher komu to fajn:)

Fritzt
13.10.2008, 20:45
Ja, zdaj ma itak že vsak laptop pa mobilec kamerco, tako je ta varianta še lažja. Pa še kak take več se lahko naredi. ;)

Ampak:
"Nekaj priročnega in všečnega pa čaka tudi vse tiste, ki bodo na nagradnem natečaju Gofla! sodelovali že na promocijskih dogodkih. Prepričani smo, da bo mini nagradica prišla prav tudi vašim prijateljem!"

Seznam vseh nagrad:
* 2 x glavna nagrada: obisk MTV European Music Awards v Liverpoolu za 2 oseb
* 5 x prenosniki Asus Eee PC
* 10 x Mobilni aparati Samsung L700

Hrushka
14.10.2008, 12:39
Al pa si imel srečo, pa si kamerco dobil na Siolovem Veselju veselja septembra ... :rolling: tralala :rolling:

Trian
19.10.2008, 18:57
Kaj pa je to nekaj priročnega? Je že kdo dobil mogoče?

Fritzt
19.10.2008, 22:41
Nop, ne vem, verjetno kakšna manjša pozornost.

khat
21.10.2008, 23:10
Lupčka od promotorke ;)

Fritzt
27.10.2008, 22:41
M:konferenca
http://mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Ponudbainceniki/Storitve/Pogovori/MKonferenca.asp

Mobitel je predstavil novo storitev M:Konferenca, ki omogoča video- in glasovne klice z uporabo mobilnikov, stacionarnih telefonov in računalnikov s spletno kamero in M:Stikom ali M:Komunikatorjem.

kokos
28.10.2008, 08:05
O super! Ali to pomeni, da ne rabiš več laptopa s seboj nosit??
Po drugi strani pa dammit, ker se potem se ne moreš zgovorit!
:)

Fritzt
28.10.2008, 22:44
Hja, zabušanti bodo gotovo nesrečni ob tej novosti. ;)

kokos
03.11.2008, 08:43
Mobi ima 10 obletnico - čestitke
Sicer so pa dodali 4 jubilejne Mobipakete in opcijo Bonus polnjenje, ki omogoča, da v 360 dneh pridobiš bonus v višini 48 €, cena Mobija pa je 49 €. Ob polnitvi Mobiračuna v skupni vrednosti 10 € v vsakem od zaporednih dvanajstih 30-dnevnih obdobjih ti Mobitel na Mobiračun v vsakem obdobju dodatno naloži še 4 €!
:2thumbs:

Fritzt
05.11.2008, 20:32
To v bistvu pomeni, da ceno telefona lahko komot spraviš na 1 evro.

Nej.kaa
23.12.2008, 21:28
Mobilna TV (http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200823december08.asp)
Uporabniki lahko v živo spremljajo TV programe prek mobitelov UMTS. Pred kratkim so dodali še POP, Kanal A... samo do konca leta je storitev še zastonj, pol bodo pa začel računat. 80.000 uporabnikov je že sprobalo. Imamo tukaj koga, ki je tudi zadevo sprobal?

Hrushka
24.12.2008, 18:30
A ni še Pika zraven? Ker je fajn, glede na to, da jih je zdej pro plus kupil in se bo verjetno programska shema izboljšala.
Sicer pa ne, sem imela preveč crappy telefon, da bi. Mogoče zdej, k osem na nadomestne, in je tolk fancy, da ga znam komaj uporabljat.

Nej.kaa
24.12.2008, 22:33
Ja, je tud Pika zraven, pa še ful drugih (vse skupi 11, če se ne motim)

Trian
28.12.2008, 10:12
Jaz kar precej pogosto uporabljam mobilno tv. Slušalke gor pa away we go, sploh fino če se cijaziš s trolo čez mesto v prometni konici. Sicer pa mislim, da me naročnina ne bo odvrnila od tega, da bi še naprej gledal tv na mobitelu.

Nej.kaa
28.12.2008, 21:40
Jaz kar precej pogosto uporabljam mobilno tv. Slušalke gor pa away we go, sploh fino če se cijaziš s trolo čez mesto v prometni konici. Sicer pa mislim, da me naročnina ne bo odvrnila od tega, da bi še naprej gledal tv na mobitelu.

Pa sej men se sploh ne zdi draga. Itak lahko samo za 24 ur vzameš (0,99€). Pa se naročiš takrat, ko veš, da bi sicer en filmček zamudil :-)
Jest v avti tega ravno ne bi uporabljala, na avtobusu sem pa bolj poredko. Bi pa prav prišlo v kakšnih čakalnicah naprimer ;)

khat
31.12.2008, 16:43
V avtu????! Neeee!! To se res strašno sliši.

Na letališču pa.... pa na sedežnici, ko je ful megleno pa ne moreš gora okoli gledat, pa še nobenga ni zraven tebe za pogovor ;)

Nej.kaa
01.01.2009, 20:08
No, evo še dobre ideje, kje si lahko krajšamo čas z mobilno tv.:d
Samo pazi, da ti na sedežnici telefon ne zleti v nepovrat (ampak to pa tudi ni slabo, ker je dober razlog za nakup novega;))

Trian
04.01.2009, 12:43
Tudi v avtu se da gledat TV, preverjeno. Seveda imam v mislih vožnjo po LJ med rush hourom.

Nej.kaa
05.01.2009, 21:27
Jest imam to srečo, da se traffic jam-u izognem :d

http://www.planet.si/portal/site/planet/menuitem.0d759993bda5dbb1ea5eb7657400c3a0/;jsessionid=Iror3lw1fbfZa6MmFBY3rpjLqX86U3gmuLeWzb GYyYmywcJZHdbn!1861811563
Evo, Trian, če maš pa taprav mobitel, si pa lahko še predvajalnik za mobilno TV for free naložiš, pol si pa v prometni konici skoraj kot doma na kavču z daljincem v roki. ;)
Uživaj!

Fritzt
11.01.2009, 00:20
Tudi v avtu se da gledat TV, preverjeno. Seveda imam v mislih vožnjo po LJ med rush hourom.

No, vsekakor pa ni priporočljivo. In je seveda kaznivo.

Trian
11.01.2009, 11:47
Je kaznivo tudi gledat Garmina? :) Saj se strinjam, da ni varno, ampak če stojiš na mestu in voziš 10 na uro pa tudi ni panike.

@Nej.kaa: imam naložen TV-predvajalnik. Zelo priročna zadeva, pa še hitro deluje.

Fritzt
11.01.2009, 18:20
Hm, zdaj se šele zavedam kaj sem napisal. A je res kaznivo? Vem le, da se moja integrirana TV v avtomobilu izključi, ko speljem, ne vem pa če je res kaznivo.

GPS je verjetno toleriran, ker je dovolj že zvok (pri TV pa vseeno še hočeš pogledat, kaj dogaja hehe).

Nej.kaa
17.01.2009, 19:24
No, le kakšne novosti nam za letos pripravljajo? Že kaj novega na vidiku?

Trian
18.01.2009, 16:20
Upam, da bojo vsaj pol toliko novosti dal na trg, kot lani.

Nej.kaa
20.01.2009, 20:41
No, sej bomo kmal videli, po moje že kaj kuhajo :)
Sem zdele mal na njihovo stran pokukala... nič še ne napovedujejo ;)

Fritzt
22.01.2009, 11:34
Lani je bilo toliko novosti, da jim bodo letos težko kos. Verjetno bomo kmalu videli, kako se bo začelo.

Nej.kaa
04.02.2009, 20:32
Pa jo imamo: Valentinovo ponudbo! Dva Samsunga L700 za eno naročnino, pa za 1 euro.

http://www.mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Akcijeinnovosti/zanajuzavalentinovo.asp

Peanuts
06.02.2009, 13:10
Simpatičana ponudba za vse tiste "matching" pare :)

Nej.kaa
07.02.2009, 20:01
Simpatičana ponudba za vse tiste "matching" pare :)
Me zanima, koliko parov si res potem razdeli te telefone. Po moje to bolj širši krog družine in prijateljev :), za otroke...
Kaj pa vem....

Trian
08.02.2009, 12:29
Nekaj let nazaj sem prek podobne akcije dobil nek Dragon telefon. "Moral" sem ga uporabljati ob določenih situacijah, sicer pa sem raje preklopil na svojo Nokio. Hočem povedati to, da se je treba pogovorit preden komu za darilo kupiš telefon in pričakuješ, da ga bo uporabljal. :)

Tako da ... precej telefonov bo šlo po liniji prijateljev, družine in bolhe.

Peanuts
08.02.2009, 18:28
Dejmo oči na peclje in naj se javi prvi ki opazi par z matching telefoni. ;)

Nej.kaa
09.02.2009, 23:42
Nekaj let nazaj sem prek podobne akcije dobil nek Dragon telefon. "Moral" sem ga uporabljati ob določenih situacijah, sicer pa sem raje preklopil na svojo Nokio. Hočem povedati to, da se je treba pogovorit preden komu za darilo kupiš telefon in pričakuješ, da ga bo uporabljal. :)

Tako da ... precej telefonov bo šlo po liniji prijateljev, družine in bolhe.

Bolha?? Dobra ideja. ;)
Če bi bila ta dva telefona za dobit ob paketu Džabest, bi bil pa po moje naval. In v resnici bi si "ta mladi" podarjali telefonček.

Nej.kaa
09.02.2009, 23:43
Dejmo oči na peclje in naj se javi prvi ki opazi par z matching telefoni. ;)
Velja! Sicer je to kar težka naloga, ampak velja ! ;)

Nej.kaa
09.02.2009, 23:54
http://www.mobitel.si/slo/Opodjetju/Druzbenoodgovornoravnanje/Skrbzasobivanje/Ekoloskoprijaznaodstranitevmobilnikov.asp
Evo, Mobitel postaja naravi prijazno podjejte! Zbirajo stare telefone in baterije in jih posreduje organizaciji, ki se ukvarja z ekološko odstranitvijo tovrstnih odpadkov.

No, to mi je pa zelo všeč!!!

Fritzt
10.02.2009, 17:27
Z Mobitelovega stališča je pametna poteza, ker proda dva telefona naenkrat. Ljudje pa se velikokrat zaletijo, kot je opisal Trian, in kupijo dva telefona, čeprav rabijo nujno samo enega, enega pa potem pač vzamejo še zraven...

Nej.kaa
14.02.2009, 09:01
Tola pa za tiste, ki greste smučat mes počitnicami: :)

Mobitel v času zimskih počitnic zagotavlja aktualne smučarske informacije in cenovne ugodnosti med gostovanjem v tujini. Planet nudi Snežni telefon z informacijami s slovenskih, avstrijskih in italijanskih smučišč ter slike in videe s kamer s slovenskih smučišč. Mobitelovi uporabniki imajo 60% popust pri paketnem prenosu podatkov v omrežjih izbranih tujih operaterjev 15 evropskih držav.

Peanuts
14.02.2009, 09:41
Tola pa za tiste, ki greste smučat mes počitnicami: :)

Mobitel v času zimskih počitnic zagotavlja aktualne smučarske informacije in cenovne ugodnosti med gostovanjem v tujini. Planet nudi Snežni telefon z informacijami s slovenskih, avstrijskih in italijanskih smučišč ter slike in videe s kamer s slovenskih smučišč. Mobitelovi uporabniki imajo 60% popust pri paketnem prenosu podatkov v omrežjih izbranih tujih operaterjev 15 evropskih držav.

Prosil bi te za link zgoraj navedene trditve. Hvala

Trian
15.02.2009, 13:55
izvoli ...
http://www.mobitel.si/slo/Press/Sporocilazamedije/Brskanjepokategorijah/PRESS200912februar09.asp

sicer pa berem po forumih, da so tile Samsungi L700 hitro pošli, zgleda da je v Sloveniji veliko romantikov, ki rabijo nov telefon :p

Peanuts
16.02.2009, 12:11
Joj, a se kaj ve če pridejo spet na zalogo. Vedno bolj nama je všeč L700.

Trian
16.02.2009, 16:34
Saj se jih sigurno da dobit, če drugače ne pokličeš, preverijo v kateri poslovalnici jih majo na zalogi in pošljejo v najbližji MC. Vse se da zmenit ...

Nej.kaa
16.02.2009, 22:04
Joj, a se kaj ve če pridejo spet na zalogo. Vedno bolj nama je všeč L700.

usklajenost s punco, pa to ;-),
torej boš eden izmed matching parov, ki ga bom zagledla na ulici z Valentinovimi Samsungi. Ampak pohiti. Sicer lahko da se motim, ampak zdi se mi, da sem po radiu slišala, da ponudba velja do 18.2.. Na netu, pa sem nekje zasledila da do odprodaje zalog..??!!
Sporoči, kako si se odločil? Matching ali ne-matching couple;-)

Fritzt
18.02.2009, 16:47
Vsekakor potem ko prodajo zaloge ponudba ne bo veljala več. ;)

In na netu piše samo "Ponudba velja do odprodaje zalog.":
http://mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Akcijeinnovosti/ZanajuZaValentinovo.asp

Tako da je stvar še aktualna.

Nej.kaa
20.02.2009, 00:28
Vsekakor potem ko prodajo zaloge ponudba ne bo veljala več. ;)

In na netu piše samo "Ponudba velja do odprodaje zalog.":
http://mobitel.si/slo/Ponudba/GSMnarocniki/Akcijeinnovosti/ZanajuZaValentinovo.asp

Tako da je stvar še aktualna.

Mah, kaj mi bosta dva telefona, četudi jih še imajo na zalogi, ko pa nimam fanta, da bi mu ga podarila.. Aja, mogoče pa zato nimam fanta, ki nimam še telefona zanj.. ;)

Trian
22.02.2009, 16:23
Odvečni telefon lahko še vedno prodaš, podariš za kakšen rojstni dan ali ga preprosto vržež v steno v okviru kakšnega art projekta. :2thumbs:

Hrushka
24.02.2009, 21:48
Meni so matching telefoni sicer mal off, ker potem v temi nikoli ne bi vedla, čigavega držim ;) Amapk se mi pa zdi uporabno, da imaš enega na lagru, ko prvi crkne, če ne menjaš rad modelov ;) Sicer imam še vedno N79 na posodo in je super!

Nej.kaa
25.02.2009, 07:27
Jaz ga ne bi prodala, kar imela bi ga, tako, za vsak slučaj... pa sem pa tja bi ga zamenjala, če bi mi ravno ta roza bolj pasal k obleki, na primer...;)

Nej.kaa
25.02.2009, 07:30
Odvečni telefon lahko še vedno prodaš, podariš za kakšen rojstni dan ali ga preprosto vržež v steno v okviru kakšnega art projekta. :2thumbs:

No, tale met v steno je pa kar zanimiva stvar, ampak nisem preveč umetniška duša, pa ne vem, če ne bi pol celega projekta zaj... ;) Bi mogel to nekdo narediti, ki je bolj izkušen ...

Trian
01.03.2009, 08:29
Kaj pravite na nadgradnjo paketa Povezani 77? Unlimited klici/SMSi/prenos podatkov se sliši zelo dobro. Če ne bi bil ravno na džabestu, mislim da bi se odločil za ta paket!

Rusy
01.03.2009, 08:44
Kaj pravite na nadgradnjo paketa Povezani 77? Unlimited klici/SMSi/prenos podatkov se sliši zelo dobro. Če ne bi bil ravno na džabestu, mislim da bi se odločil za ta paket!

Sam pozabljaš nekaj da nimaš neomejeno v druga omrežja tam maš samo 200 minut pol ko prekoračiš pa plačaš po ceni ki je za klice v druga omrežja...tko da ta cena 77€ ni fiksna cena...:veryevil:

Trian
01.03.2009, 08:59
Ja seveda, klici v ostala omrežja niso neomejeni. Meni recimo to ne pomeni dosti, ker je večina številk, ki jih kličem, mobitelovih. Predstavljam si tudi, da bo lahko marsikatero podjetje tudi kaj prihranilo s tem paketom.

tom777
01.03.2009, 17:19
Mnenje glede paketa povezani 77 je lepo opisano tule (http://blog.mojmikro.si/2009/02/26/77-evrov-je-veliko/) in moje mnenje je enako.

Nej.kaa
03.03.2009, 17:37
Jaz plčaujem več telefona (službeno -osebna uporaba), in bi mi paket povezani prihranil nekaj evrov, čeprav je drag, mi je pa 200 min pogovorov v druga omrežja premalo. Idealna rešitev zame je kombinacija dveh operaterjev Simobil (orto u nulo naročnina 18€) in Džabest (za klice v mobitel)- ampak sem prestara....pa mal je zoprno nosit dva telefona.. Čeprav moje sodelavke (mlajše) že kombinirajo in na ta način kar nekaj prihranjiho.
Bom že našla zame najboljšo varianto, ko se bom lotila poglobljenega iskanja...

Trian
08.03.2009, 11:57
Mobitel se je odločil za program zvestobe. Kul zadeva!:2thumbs:
http://www.siol.net/tehnologija/telekomunikacije/2009/03/mobitel_prihajajo_nagrade_za_zvestobo.aspx

Nej.kaa
08.03.2009, 14:05
Me spominja na Mercatorjeve pike ;). Mislim, da to pri ljudeh "pali". Verjetno še en Mobitelov uspeh.

Nej.kaa
10.03.2009, 06:44
No, tole sem našla: točke pa še nagrade ;)
"Vsem, ki boste izpolnili in nam poslali pristopnico ter se tako pridružili programu zvestobe do 15. aprila 2009, podarimo še dodatnih 300 točk. Hkrati pa sodelujete v nagradnem žrebanju za 25 privlačnih mobitelov."

neo_music
12.03.2009, 16:32
polek že ;)

Trian
15.03.2009, 13:25
Evo še par novosti:

http://beta.mobitel.si/ - tole je sicer že kakšen teden staro, ampak vredno omembe
na TVju se vrti še reklama za pripelji prijatelja na Itak džabest. Dobijo se zastonj karte za Killers in še nekaj drugih ugodnosti...

Nej.kaa
22.03.2009, 18:42
Tud jest sem dobila karto za Killerse. Sicer nisem pripeljala novega naročnika, sem samo imela srečo :)
Sicer ma pa Mobitel še eno novo foro za Mobi uporabnike: storitev »Povej vse« klici na številke v lastnem omrežju so po 0,27 evra oz. plača se le vzpostavitev zveze.

Trian
13.04.2009, 10:21
Nokia 5320 XpressMusic v paketu džabest - 49 €. Na telefonu je naložen album Killersov Day & Age in videspot Human.

Fritzt
19.04.2009, 16:46
Žal tega z albumom prinas nihče ne bo cenil, ker smo navajeni na krajo intelektualne lastnine.

Trian
19.04.2009, 21:25
To je najbrž res, čeprav je marsikdo prelen, da bi si sploh nalagal glasbo na telefon. Mogoče lahko gledamo na to, kot vzpodbudo.

Poznam človeka, ki ima Nokio 5800 in sploh ni nikoli pomislil, da bi lahko imel gor naloženo glasbo?? Odkar sem mu razložil kako to gre, ima non stop slušalke na glavi.

Nej.kaa
20.04.2009, 20:50
Žal tega z albumom prinas nihče ne bo cenil, ker smo navajeni na krajo intelektualne lastnine.

Verjetno maš prav. Dobro razmišljaš! Me prav zanima,kako jim grejo tile mobiteli s Killersi.

rock
20.04.2009, 21:36
Sicer pa UMTS in internetni radijo rula brez da si na nepravi strani zakona.

Je kje še kak delujoč ažuren kalkulator mobilne telefonije po možnosti z vključenim prenosom podatkov? (APEK-ov je trenutno le reklama za Debitel) Je po 10 letih treba prevetrit glede na uporabo in želje tele zadeve pa bi rad mal preigral preden grem v akcijo...

Trian
03.05.2009, 11:34
Če veliko poslušaš online radio ali gledaš youtube se ti verjetno najbolj splača vzet paket z neomejenim prenosom podatkov. Zbiraš lahko med Mobitelom (ki dela preverjetno dobro) in Simobilom (ki dela preverjeno slabo). :)

rock
03.05.2009, 11:47
T2 UMTS z mobilno TV ;)...

Trian
03.05.2009, 11:57
Tudi to je ok, če se ne premikaš in če ostaneš znotraj Lj. :)

rock
03.05.2009, 12:03
Ni potrebe bit znotrej LJ. Se cca. 90% gibljem na pokritem območju. V Lj. sem le parkrat mesečno.

Trian
04.05.2009, 15:40
A ni tako, da pri T2 prekine signal, kadar zamenjaš bazno postajo? Vsaj včasih je bilo tako...

rock
04.05.2009, 15:47
Ne ni

Fritzt
05.05.2009, 22:25
To me pa čudi in je očtino zelo novo... Pa nima T-2 jev UMTS like 10% pokritosti ali še manj?

Nej.kaa
13.05.2009, 20:26
Brskam po prenovljeni Mobitelovi strani in najdem (zame) nove pakete Paket Zelena dežela (za člane Kmetijsko gospodarske zbornice), paket gluhi (z ugodnimi SMSi), Paket SOS plus(za policijop. vojsko..), a so res novi/novejši, a so samo meni ušli iz spomina...??

rock
13.05.2009, 20:41
To me pa čudi in je očtino zelo novo... Pa nima T-2 jev UMTS like 10% pokritosti ali še manj?
Tle nekje je ozemeljska pokritost. A če se se cca. 80% giblješ znotraj UMTS signala je zadeva res zelo OK. Z Mobitelovim podatkovnim prenosom nimam izkušenj, Simobilovo varianto pa v naših koncih T2 UMTS poseka do korenin (da o strošku niti ne govorim). Ko se gre kam dlje pač preklopim na samodejno izbiro operaterja. Za volanom podatkvnega prenosa itak ne rabim...

Trian
17.05.2009, 07:50
Da se malo vrnem na temo ... ravnokar malo preskušam LG KM900 Arena in moram reči, da mi je začuda zelo všeč touchscreen. http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1254&pu=0

Ima tudi precej dober UI ... bi ga kupil, samo ne vem če ni mogoče smotrno počakat na novega Viewtya, ki bo nadgradnja tegale.
Počasi se bo moral Apple malo podvizat, če želi ostati češnja na smetani.

Rezilo
18.05.2009, 12:13

Kolk sem jst slišu t-2 ma pokrito že 35%;)

Nej.kaa
23.05.2009, 22:28
Da se malo vrnem na temo ... ravnokar malo preskušam LG KM900 Arena in moram reči, da mi je začuda zelo všeč touchscreen. http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1254&pu=0

Ima tudi precej dober UI ... bi ga kupil, samo ne vem če ni mogoče smotrno počakat na novega Viewtya, ki bo nadgradnja tegale.
Počasi se bo moral Apple malo podvizat, če želi ostati češnja na smetani.

Uf, dobr zgleda, ker že res kar (pre)dolgoi časa razmišljam o novem telefonu, bom šla pa še tega pogledat. Sedaj imam namreč LG-ja (KE970), sicer so mi ga mnogi odsvetovali, da LG kako niso kvalitetni telefoni, ampak sem zadovoljna. (Če ne drugega je zelo fancy- no vsaj bil je leto in pol nazaj ;)).

Trian
24.05.2009, 16:28
LG imajo nekaj precej dobrih telefonov. Če ne drugega vsaj eksperimentirajo z modeli. Nekaj jih je posledično samo za v izložbe, nekateri so pa prav kul.

Fritzt
27.05.2009, 00:32
Jaz z LG tudi nimam najbolj prijateljskega odnosa, pa ta Arena ima zunanjo podobo namizja tako podobno iPhonu, da takoj zamahnem z roko, ampak mi ga je kolegica na kratko razkazovala in je deloval kar kinky.

Nej.kaa
01.06.2009, 18:21
Simobil ga ima tudi; zanimiva primerjava cen.

http://www.simobil.si/sl/mobilePhones.cp2?uid=9CD8E322-921D-755B-C928-4E1715F52753&linkid=mobilePhone&cid=92993A46-FA11-915E-DADC-FB7310460C28

Nej.kaa
01.06.2009, 18:35
http://www.mobitel.si/akcije/instant-internet
lap top s vgrajenim instant internetom. Akcija za 249 € (s paketom neomejeno za 29€), redna cena takega prenosnika pa je 849€. Kolega ki se na tole dobro spozna, pravi, da so to vrhunski računalniki, tudi eni redkih, ki za mobili internet ne rabi posebnega modema (ki sega sicer drago doplača). Hmm, res mamljivo.

Nej.kaa
01.06.2009, 18:41
prijetno presenečena sem ko brskam po Mobitelovi strani:še paket Povezani 22 je nov. 1000 minut pogovorov in 100 smsjev (v mobitelovo omrežje, jasno)
Luštno, ni kaj.

tom777
04.06.2009, 20:16
tale laptop nikakor ne stane 849€ prosti prodaji, ampak nekje 550€. mobitel ima tudi svoje cvetke ...

js1234
04.06.2009, 20:51
tale laptop nikakor ne stane 849€ prosti prodaji, ampak nekje 550€. mobitel ima tudi svoje cvetke ...

in v kateri trgovini ga dobiš za 550eur?

tom777
07.06.2009, 13:58
http://geesem.blog.siol.net/2009/05/31/mobitel-potiska-mobilni-internet/

Fritzt
12.06.2009, 11:49
In kaj si zdaj s tem linkom povedal? Kje je 550 EUR?

tom777
14.06.2009, 18:05
Prvi komentar.

Nej.kaa
16.06.2009, 21:21
Kje torej? :)

Nej.kaa
16.06.2009, 21:24
Osnovnošolci in srednješolci pa dobijo pet € bunusa pri nakupu Mobipaketa, če imajo v spričevalu vsaj tri petke. Smola za prve tri razrede, k nimajo ocen ... bo treba še tuki kaj pogruntat.. :)

Aldebaran
16.06.2009, 21:47
in kaj za hudiča rabjo mulci v prvem, drugem ali trejtem razredu mobitel???

js1234
17.06.2009, 07:10
Osnovnošolci in srednješolci pa dobijo pet € bunusa pri nakupu Mobipaketa, če imajo v spričevalu vsaj tri petke. Smola za prve tri razrede, k nimajo ocen ... bo treba še tuki kaj pogruntat.. :)

ni res!
Tudi ti dobijo 5 eur, če le imajo oznako "napreduje v naslednji razred".

Slowhand
18.06.2009, 15:03
in kaj za hudiča rabjo mulci v prvem, drugem ali trejtem razredu mobitel???

da preverjo,če so tastar doma...:rolling::rolling::rolling::angel:

Nej.kaa
24.06.2009, 17:13
ni res!
Tudi ti dobijo 5 eur, če le imajo oznako "napreduje v naslednji razred".

Aja, to nisem vedla. A res?

Telefon pa rabijo za šminkanje, pa za to, da pokličejo starše, kdaj naj pridejo ponje, pa da igrajo igrice, pa da ko so sami doma, da mal (beri na pet minut)pokličejo mami in očija kdaj prideta :)

A ni blo včasih fino, ko smo se zmenili že dva tedna v naprej, pa je vedno vse držal. Dons v času mobitelov pa pač ni problem pol ure prej poklicat in skenslat.
Madonca, si težko predstavljam kako bi živel brez mobitelov???

Fritzt
25.06.2009, 11:23
Am, a potem to zdaj že velja, da ni več zaključnega uspeha v osnovnih in srednjih šolah, ampak so samo ocene?

Nej.kaa
26.06.2009, 10:01
Ne, mislim da ne Fritz. Samo v prvih treh razredih ni ocenjevanja z ocenami ampak samo pisno ocenjevanje.

Aldebaran
26.06.2009, 18:09
Ne, mislim da ne Fritz. Samo v prvih treh razredih ni ocenjevanja z ocenami ampak samo pisno ocenjevanje.

opisne ocene so do 5. razreda osnovne šole!

Fritzt
26.06.2009, 18:44
Kdaj pa potem ukinejo učni uspeh? Upam da čimprej...

Nej.kaa
07.07.2009, 06:29
No,pa ga mamo:
prvi mobitel lastne blagovne znamke v Sloveniji ITAK FOUN (http://www.mobitel.si/splosno/za-medije/sporocila/2009/07/01072009.aspx). skupni izdelek Mobitela in podjetja Sagem Wireless.

Evo ga še tuki: (http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1281&pu=0), cute, zame edino te tipke niso najbolj praktične, ampak itak, ne pašem več v "Itak"

Nej.kaa
27.07.2009, 10:39
A se je tole-ITAK FOUN- kej "prijel"? Ga je kdo že od blizu pogledal?

Fritzt
29.07.2009, 18:40
Počitnice so in Mobitel nič ne PR-a. Ker ima verjetno en del PR oddelka na dopustu, pa četudi ga ne bi imel, je še vedno precejšnji del ciljne publike odstoten.

Telefon sem pa videl in je zelo soliden. Ni revolucionaren, ampak primeren za večino uporabnikov.

Nej.kaa
22.08.2009, 10:25
Počitnice so in Mobitel nič ne PR-a. Ker ima verjetno en del PR oddelka na dopustu, pa četudi ga ne bi imel, je še vedno precejšnji del ciljne publike odstoten.

Telefon sem pa videl in je zelo soliden. Ni revolucionaren, ampak primeren za večino uporabnikov.

Hvala Fritz, verjtno maš prav.
Telefon je pač ceni primeren, verjetno.

Nej.kaa
22.08.2009, 10:27
HTC HERO (http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1317&pu=0) No, nekaj so pa počeli čez poletje Mobitelovci.
Zelo luškana zadevca.

Fritzt
27.08.2009, 13:02
Hja, verjetno so se kar intenzivno pogajali za tole žvau. Android sicer počasi odrašča, ampak bo, v to sem prepričan. Google redko brcne mimo.

Nej.kaa
27.08.2009, 15:55
Hja, verjetno so se kar intenzivno pogajali za tole žvau. Android sicer počasi odrašča, ampak bo, v to sem prepričan. Google redko brcne mimo.
No, pol so že vedl zakaj. ;) Vizualno zelo luškan :)

Nej.kaa
19.09.2009, 21:13
Mobitel ima nov center v city parku v Ljubljani. Me je kar presunilo, ko sem šla mimo ravno na dan otvoritve!! Prestižno!! Ogromno!! Do 20.9. majo pa še 10% popuste na telefone!

Nej.kaa
24.09.2009, 08:25
http://www.siol.net/tehnologija/telekomunikacije/2009/09/mobitelov_center_citypark_v_novih_prostorih.aspx
pa še malo utrinkov iz otvoritve :)

Nej.kaa
25.09.2009, 15:26
http://www.siol.net/tehnologija/telekomunikacije/2009/09/mobitel_s_prvim_solarnim_mobilnikom.aspx

Novi solarni Samsung. Eni sicer zelo kritizirajo, da je okolju prijazen telefon traparija.
Drugi zagovarjajo. http://blog.mojmikro.si/2009/09/25/nehajte-lagati/
Mnenja so torej zelo deljena. Kaj mislite vi?