Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Alergije

BS1274
25.05.2008, 19:42
Pred približno enim mesecem sem šel k zdravniku in ta je ugotovil, da imam morje alergij...
Alergijo imam na jajca, pšenico, arašide, lešnike, cvetni prah...(to ni niti četrtina)

Saj brez kruha ni tako težko... durum pšenica in je:)
Ampak alergija na SOJO:( ... Ne smem jesti čokolade:nonono:

Koliko časa trajajo te alergije?
Ali obstaja čokolada brez soje?
Ima še kdo izmed vas kakšno alergijo?:blush:

soncnica
10.06.2008, 17:35
Ja, upam da ne "dupliram" teme...
Ekola, se nikol nisem mela tezav s oncem, kljub svetli polti, porjavim precej in brez tezav, lani me je pa septembra "napadla" alergija, kot koprivnica...
Any ideas kaj narest, da se omili...?Solarij,...al res senca:nonono:?

KissMe
10.06.2008, 18:17
Mislim, da se je najboljš zadrževat v senci. Tud mene napadejo razne alergije, če sem preveč na soncu (tud tko, by the way, ker namesko se itak nikol ne sončim).

lady_lucifer
10.06.2008, 19:16
soncnina, tud mene je to napadalo iznenada nekje 12 let nazaj, je pa tud iznenada zginlo, tko da zdej ze par let tega enostavno nimam vec. nism jedla nobenih zdravil in podobnega. bla sm vec al manj v senci. zakaj tocno mi je pa zginlo, pa pojma nimam...je pa res, da sm cist spremenila zivljenjski stil/hrano, ce ma to sploh kej veze...

soncnica
10.06.2008, 19:43
lejdi , mogoce pa ma kej veze hrana pa to..:dontknow: upam da pr men tut iznenada zgine, ker res rabm sonce, po vseh mescih k me skos zebe...

ponga
11.06.2008, 21:38
soncnica, tudi meni se je alergija na sonce pojavila par let nazaj. Preizkusila sem vse možne recepte - pred morjem 10 dni kure s kalcijem, pa 10dnevna kura z antialergeni... pa ni pomagalo nič.
Potem sem v lekarni kupila kremo za sončenje ILRIDO - zdaj uporabljam samo še to in problemov ni več! Krema je med najcenejšimi kremami za sončenje, mogoče res ni v najbolj fensi flaški, pa kak delial mi tudi bolj diši kot ta, ampak pomaga pa res! :2thumbs:

lepi-nohti.si
12.06.2008, 08:37
Ja, upam da ne "dupliram" teme...
Ekola, se nikol nisem mela tezav s oncem, kljub svetli polti, porjavim precej in brez tezav, lani me je pa septembra "napadla" alergija, kot koprivnica...
Any ideas kaj narest, da se omili...?Solarij,...al res senca:nonono:?

meni je pomagal solarij, 3-4 krat pred sezono, potem se ni treba skrivat v senci in se izogibat morske vode. upam, da bo tebi tudi pomagalo

blustar
12.06.2008, 23:06
Za alergije pri otrocih sem slišala, da lahko izzvenijo. Pri odraslih pa ne vem.

BS1274
14.06.2008, 15:22
blustar... v kolikšnem času pa?

No... v nobeni trgovini nimajo čokolade brez soje(sojinega lecitina).
Ali taka čokolada sploh obstaja?

blustar
16.06.2008, 23:07
blustar... v kolikšnem času pa?

No... v nobeni trgovini nimajo čokolade brez soje(sojinega lecitina).
Ali taka čokolada sploh obstaja?

Nič določenega ne rečejo. Ampak pač, da lahko izzvenijo. Probaš čez par let živilo, na katerega je bil otrok alergičen, in vidiš. Pri sodelavki so pri starejšem dojenčku odkril, da je alergičen na mlečne beljakovine in je moral pit sojino mleko. Ki ima zanič okus, zato se je navadil samo na kakavovo. So potem poskusil z mlekom pri 2,5 letih in je bilo vse ok - samo otrok ni več maral pit navadnega mleka, samo kakav.