Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koga odrešiti bede

grgo
30.05.2008, 15:43
Zadnjič sem zasledu interviu od Madonne in tale del mi je bil še posebej všeč:

Česa vas ta film in Afrika s svojimi humanitarnimi problemi lahko nauči?

Lahko vam povem, kaj sem se naučila o Afriki. Ljudje so povsod enaki, ne glede na to, kje živijo. Pogoji pa niso vedno enaki. V Afriki je veliko trpljenja, ker so ljudje revni in nimajo veliko. Zahod pa ima vsega preveč, in če malo razmislite, vam postane jasno, da gre za veliko ironijo. Zahod je bogat, a je večina ljudi razočarana in depresivna, v Afriki pa so neverjetno srečni s s tistim, kar imajo. Postavlja pa se vprašanje, koga je treba pravzaprav rešiti od življenjske bede?

Kaj pravte?

Dalmatinec
30.05.2008, 21:16
hm, dobro vprašanje. odvisno katere vrste bedo imaš v mislih...:)

Kobilči
10.12.2008, 22:06
Naj iz Zahoda odvzamejo in dajo Afriki. Toda to se ne bo nikoli zgodilo.

mrjerry
11.12.2008, 09:00
Začni pri sebi.

kinsley
12.12.2008, 14:53
jaz predlagam...D.Rupla:rolling:

KissMe
13.12.2008, 07:29

Lahko vam povem, kaj sem se naučila o Afriki. Ljudje so povsod enaki, ne glede na to, kje živijo. Pogoji pa niso vedno enaki. V Afriki je veliko trpljenja, ker so ljudje revni in nimajo veliko. Zahod pa ima vsega preveč, in če malo razmislite, vam postane jasno, da gre za veliko ironijo. Zahod je bogat, a je večina ljudi razočarana in depresivna, v Afriki pa so neverjetno srečni s s tistim, kar imajo. Postavlja pa se vprašanje, koga je treba pravzaprav rešiti od življenjske bede?

Kaj pravte?

Itak da vse:d treba se je maksimalno potrudit, da vsaj nekaj uspe:) js predlagam, da se Afričani preselijo na Zahod in obratno:)

nattka
14.12.2008, 07:36
gospa madonna je tipičen primer ženske ki živi v bedi ... duhovni jasno ...

če se bo recesija stopnjevala, bo tudi ona lahko odrešena bede ... in bo končno tudi sama imela možnost biti srečna s tistim, kar ji bo ostalo ...

tony6
14.12.2008, 23:23
Začni pri sebi.

Pomoje je tud najbolj, najprej sebe... :?:

vučko stručko
18.05.2009, 10:53
[QUOTE=nattka;1395457]gospa madonna je tipičen primer ženske ki živi v bedi ... duhovni jasno ...

če se bo recesija stopnjevala, bo tudi ona lahko odrešena bede ... in bo končno tudi sama imela možnost biti srečna s tistim, kar ji bo ostalo ...[/QUOTE

to izkušnjo je že imela v prejšnjem življenju, nattka.
ljubosumje in zavist kreirata tvojo izjavo, nattka, pa se ju znebi za svoje dobro v lastnem življenju.:)
ni dobro sodit, ker si potem tudi sam deležen istega , pa si potem zaradi tega nesrečen. a ne?

User
18.05.2009, 15:58

Kaj pravte?

mene je nauču da v afrik niso sam kolibe pa bogi črnčki k jih muhe obletavajo ampak tud velka mesta pa bogate soseske itn. tko da je situacija neki podobnga kukr pr nas, tko da mislm da mormo prej sebe rešt, pol če se to da pa rešujmo druge, če so sploh pomoči potrebni

vučko stručko
18.05.2009, 22:29
mene je nauču da v afrik niso sam kolibe pa bogi črnčki k jih muhe obletavajo ampak tud velka mesta pa bogate soseske itn. tko da je situacija neki podobnga kukr pr nas, tko da mislm da mormo prej sebe rešt, pol če se to da pa rešujmo druge, če so sploh pomoči potrebni

popolnoma se strinjam s teboj.
sam si zmeraj vprašanje zastavim takole: a je prav, da me bremenijo lačni v afriki, medtem ko moj sosed krepava od revščine, jaz pa se za to ne zmenim?

madonni pa dam prav. zakaj? ker je opozorila na duhovno in duševno bedo zahodnega sveta, kot posledice pehanja za materialnimi dobrinami. povprečni prebivalec zahodnega sveta ni zmožen svoje sreče niti, če je brez vsega, niti če ima vsega preveč. :2thumbs:

User
20.05.2009, 16:44
drugač je pa tko, medijem že leta ni več verjet, ker zunaj je drugačen svet, ne tak kot ga umetno ustvarjajo tv in radijske hiše.

vučko stručko
06.06.2009, 08:33
drugač je pa tko, medijem že leta ni več verjet, ker zunaj je drugačen svet, ne tak kot ga umetno ustvarjajo tv in radijske hiše.

Tudi moja izkušnja je taka.:)

fumek
05.01.2011, 13:31
Za bedo v Afriki ( in še mnogo-kje) na svetu je kriva predvsem korupcija,slab šolski sistem in prevelika rast prebivalstva ,ki presega naravne vire ,ki so na razpolago.Z kakšnimi milodari se seveda ne da odpraviti ker večina t.i."humanitarne pomoči" konča točno tam kjer ne bi smela.V žepih koruptnežev in za plačailo orožja za medsebojno pobijanje.

Sunshine 77
02.01.2012, 12:33
jaz bi odgovorila da tiste ki imajo v riti tolko denarja,pa nikol ne dajo nič v dobrodelne namene.:)
bravo madonna"